A" i S35. ALKMAARSCHE N°. o U R A N T, Bi Van MA AN DAG WMNJ. MHjMIBSli 11. Den 16 MAART. buitenlandsche berigten. duitschland. binnenlandsche berigten. 03- A. Dexe Courant wordt geregeld eens in de week en wel op Maandag .voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. Hj Kabiners-order van den 6den dezer heeft Z. M. de Koning var. Pillissen bevolen dat het geheele Pruissisclie Ibger, wegens het over. lijden van den Keizer van Oostenrijkgedurende vier weken den touw zal dragen, willende Z. M.gelijk in de Kabinets - order ge zegd wordt, daardoor de gedachtenis des vereeuwigden Keizers vereeren, die aan Uoogstdenzelven zoovele bewijzen van innige vriend- schap gegeven en aan het Pruissische leger in den gedenkwaardiger, bevriidings-oorlog eeue zoo opregte deelneming betoond heeft." '3 Gravenhage den loden Maart. Onze verdienstelijke tooneelkunstenaressemevrouw Stoopendaal; heeft gisteren avond, na te Leiden eene voorstelling in den schouw burg te hebben gegevenals een blijk van hoogachting voor haar Kunstvermogen, en ter gelegenheid van hare onlangs gevierde vijf en twintigjarige tooneeldienstuit naam van eenige aanzienlijken der stad en studenten der Hoogeschool, een fraai garnituur ten geschen ke ontvahben. 's Gravenhage den si den Maart. De Commissie van Landbouw in de provincie Utrecht maakt be kend, dat in de verzameling van landbouwkundige werktuigen ge plaatst in het oude paleis, binnen de stad Utrecht, voorhanden is, de toestel tot het karnen van boter, volgens de nieuw uitgevondene zamenstelling van Pteter Klasens Kuipers, Timmerman en Molen maker, te len Boer (^provincie Groningen}. Deze karn beveelt zich boven de reeds bestaande pols- en draal.karns aan, door hare eenvoudigheid, ruimen inhoud, ligte beweging, gemis van geraas, Zindelijkheid, en eene spoedige bewerking der boter, zijnde du door vergelijkende proeven, op last van den heer Gouverneur der pro. vincie Groningendoor den Hoógleeraar ff. C. van Hall en Mr. A. L. Wickergenomenuitgewezen. Dezelve kan ingerigt wor den voor groote en kleine melkerijen, en om met de handof door een paard te worden bewogen. Zij neemtop de eerstebedoeide wij ze werkende en om geborgen te wordenslechts eene geringe ruimte in, en geeft, door den langwerpig vierkante vorm, eene gemakkelij ke gelegenheid tot het uitscheppen van de boter. Dit werktuig kan dagelijks door de belanghebbenden, op de gewone urén Voor dé be zigtiging van het gemelde kabinet vastgesteld in oogenschouw wor den genomen, ten einde zich met de inrigting bekend te maken, waaromtrent hief tevens nadere mondelinge toelichting is te verkrijgen. Eene naaowkeurige beschrijving en teekening Van den bedoelden karn' toestel, door den heer G. Verdam, zijn te Vinden in het Tijdschrift ter bevordering van nijverheiduitgegeven door de Nedirlandsche Huishoudelijke Maatschappij D. 11. stuk 4, bladz. 670 en verv. Utrecht, den 7den Maart 1835. Uit naam der Commissie voornoemd, A. Numan, Secretaris. ven, ook gesteld zal moeten worden óp een bijgiand verzegeld Briehe in hetwelk den Naam en de Woonplaats van den Maker van het Stuk vermeld staan; dit moet verzegeld zijn met een' duidelijken afdruk van een Cachet in Lak. 3. Met bekroonde Stuk in Olieverf blijft den eigendom van den Maker, onder verpligting, om daarvan eene Teekening of volle, dige schets in Kleuren, én térzelfde groote als het bekroonde Stuk kosteloos en vóór de teruggave van het Stuk, aan de Akademie te verschaffen. De bekroonde Teekening wordt door de bekroning den eigendom der Akademie. 4. De Mededingers kunnen, des verkiezende, in het nsambiljet den prijs stellen, waarvoor zij het ingezondene Schilderstuk aan de Akademie willen afstaan; zullende het Bestuur, na de prijsuitwij- zmgaan den Bekroonden opgegeven of het Stuk voor het Kabinet worde aangekochten in dat geval de Maker van het Schilderstuk ontheven zijn van de verpligting tot het verschaffen eener Teekening of Schets van het bekroonde Stuki 5. Elk der niet bekroonde Stukken zalbenevens het ongeopend Biljet, in hetwelk den naam van den Maker uitgedrukt is, teen overgave van de zinspreuk of het merk, met dezelfde hand geschre ven benevens van een afdruk van het Cachetwaarmede het naam briefje is verzegeldaan den Vertooner terug gegeven worden. Deze terugvrage zal moeten geschieden binnen den tijd" van drie maanden te rekenen van den dag af dat de uitwijzing bekend gemaakt is. 6. De uitdeeling van de behaalde Prijzen aan de Bekroonden of derzelver Gevolmagtigdenza! plaats hebben in de Vergadering der Leden van Januarij 1836. Groningen, Op last van het Bestuur voornoemd den 2d February 1835. j. H. JAi'PÉ, Secretaris. Gepasseerde Schepen door Alkmaarlangs het Groot Noord-Hol- landsch Kanaalvan den 7 tot den 13 Maart 1835. Nederl. bark. Dito freg». de Amer. brik. Oostenr. dito. Amer. dito. Neder!, kof. Dito c.ito. Dito schoner. Pruiss. galjas. Nederl. kof. Ditö brik. AtalanteE.Meijer van Suriname naar Amst. HandelmaatschappijJ.gG. Vcening,, Batavia dito. Oceanus, T. Torrey Newyork dito." Baron di RosetteG. Iligenovich n Smirtia dito. Louisa Koophandel Frederica Johanna Carolina Cignes Hillegina Paramaribo AL Brewer Atnsr. 11Newyork. E. E. Hoekstra,, joh. Barends j. Verdoes D. T II. B. Brakke dito dito. dito Rocheforr. dito Bourdeaux. dito Stettin. dito de Oostzee^ J. C. 1 opper duo Suriname. Budig PROGRAMMA. Het Bestuur der Akademie Van Beeldende KunstenBouw- Toege paste Werktuig- en Zeevaartkundeonder den naam Minerva, heeft, in deszelfs Vergadering van den 16 Februarij 1835, ingevolge Art. 18 der Wet van de Akademie, ter aanmoediging van de Binnenlandsche Kunstbeoefenaars, besloten, de navolgende Eereprijzen uit te loven, als: 1°. In het vak der schilderkunst, een Getuigschrift en tien Vijf gulden - Stukken voor de best geoordeeld wordende Schilderij geheel afgewerkt, hoog 56, breed 46 Neder!. Duimen, voor stellende Een gedeelte van een Hofzaalnaar eisch gestoffeerd, op den voor grond; Hamlet, Koning van Denemarkenxijne Moeder Geertrui- de de lijkbus zijns Vaders in handen wringendeop de woorden van iet bekende Treurspel: Hamlet, naar DucisZweer mij terstond!" t°. In het vak der teekenkunst, een Getuigschrift en vijf Vijf. gulden - Stukhen voor de best geoordeeld wordende Teekening in Kleuren, behoorlijk afgewerkt, hoog 32, breed 40 Nederl. Duimen, voorstellende: Een Kristallen Bloemglas met waterstaande op een zwart marmer, en gevild met een boquet roodewitte en geele rozen. He: Bestuur der vcorz. Akademie noodigt uit tot de behandeling van de evengemelde onderwerpen, en tot het dingen naar de uitge loofde Prijzenalle de Leden der Akademie en voorts alle liinnen- iandsch Kunst beoefenaars. Diegenen, welte naar deze Eereprijzen willen dingen, zullen de navolgende bepalingen in acht moéten nemen 1. De stukken zullen, vóór den 1 October 1835, Vragtvrij inge komen moeten zijn aan bet Gebouw der Akademie in de Kijk-in-'t Jatstraat, onder adres van den Secretaris van het Bestuur. 2. De ingezonden Stukken zullen moeten geteekend zijn met eene Zinspreuk of ecu ander kennelijk merk; welke spreuk of merk, door i eeue andere hand dau die vau den Vervaardiger vau iiec Stuk geschre-* STAND van den Thermometer te ALKMAAR. Volgens de Schaal van Fahrenheit. 7. 8. 9- faturdag Zondag Maandag Dingsdag 10. Woensdag 11. Donderdag 12. Vrijdag 13. Maart 1835. 's morg. nm 8 ure 4°°3 en 12 ure 4 6». 33 >5 33 33 33 39 4.I 33 33 4 6L 33 33 33 33 33 33 4°\ 33 33 33 44V 5J 33 33 33 33 42°, 39 33 33 4<P; 33 33 33 33 33 33 40", 33 33 33 45'. 33 3> 33 33 33 33 42°. >3 33 33 49". 33 n 33 33 33 44*3 33 33 33 49". V OPENBARE VERPACHTING Der ZANDMENNERIJ, onder HARGEN en GROET. Op Maandag den Zetden April 1835, des middags ten Twaalf nre„ znl de Agent van het Domein te Alkmaarvcreenigd met het Ge meente - bestuur van Sc'noorl en Groet en ten diens overstaan in het openbaar bij opbod en afslag voor den tijd van Zes Jaren verpachten: Het REGT der ZANDMENNERIJonder Hargen in de Ge- meen te Groet. De Voorwaarden waaróp de verpachting zal plaats hebbenliggen ter lezing ten Raadhuise der Gemeente Schoort en Groetalsmede ten kantore van den Agent van het Domein te Alkmaar. Die gading hebben, komen ten dage voorschreven, op het Raad huis der voornoemde Gemeente. De Agent van het Domein H. COLLOTd'ESCURIJ. HUWELIJKS - PROCLAMATIENgedaan binnen Alkmaar op Zondag den 15 Maart 1835. Eerste Gebod. Joannes van den Eijndegeboren te Haarlem, wonende alhier en Maria A'ctta van Lier, geboren te Amsterdam, wonende alhier. Louwrens Foot en Maria Johanr.a Elfrinkbeiden alhier geboren en woonachtig.

Alkmaarsche Courant | 1835 | | pagina 1