A183 6. ALKMAAR SC HE N°. z\. COURANT. Van MAANDAG Den 13 JU NY, IBÉBEE!$»SB2iS3 Deze Courant werd' .geregeld eens in de vee.'; en wel op Maandag voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. AANBESTEDING. 4. 5- <5. O.p Woensdag den 22'"" Jtmfj 1835, des namiddags ten twee ure, zal.'onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Gouverneur van Noord - Hollandof bij deszelfs absentiedoor een der leden van de Gedeputeerde Statenaan het Locaal van het Gouvernement der Provincie te Haarlem worden aanbesteed 1. De leverantie van 748 Lasten zware STÊENEN, tot onderhoud der Heldersche Zeewering. 2. Het doen eener bescorting met 430 Lasten zware STEENEN van den voet der Steenglooijing der Heldersohe Zeewering. 3. De leverantie van 253 Lasten grove BRIK, tot onderhoud der Heldersche Zeewering. Het beplancen met HELM en STROO van de Duinen langs de Noordzeevan Zandvoort tot benophden Calantsoog en bij de Kapen, als ook tusschen Huisduinen en Kaaphoofd. Het beplanten met HELM en STROO van de Duinen langs de Noordzee op Texel, Het doen van VERNIEUWINGEN en HERSTELLINGSWER KEN aan de Havenhoofden, beooscen Jiec Oude Schild, op Texel. Zullende ten 7. Worden herbesteed, het VERSTERKEN van den Zuidpólder Zeedijk bij Edamwaarvan de vroeger plaats gehad hebbende besteding, om redenen is moeten geimprobeerd worden. Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. De Bestekkenop welke de bovengemelde Aanbestedingen zullen plaats hebben zullen ter lezing liggen boven en behalve aan het Locaal van hec Gouvernement -van Noord - Holland, in de voornaamste Logementen en Koffijhuizen, ais: te Haarlem iri de Toelast, de Halve Maande Leeuwrikde Kroon en het Groote Koffijhuis bij A. van Arendsbergente Alkmaar in den Ronden Leeuw en in de Toelast; aan den Helder in den Rooden Leeuw en in den Burg aan het Nieuwe Diep; te Hoorn in het Ongemaakte Schip; te Formerende in den Doe len te Muiden in het Hof van Holland; te Amsterdam in het Turf schip van Breda in het Noord - Hollandsche Koffijhuisin het Koffij huis, genaamd Nb ij Stadhuis, bij A. Speer, in het Aalsmeerder Veerhuis, op den hoek van de Bloeinmarkt en Wijdesteeg, in liet Koffijhuis de Paradijsvogelin het Enkhuiztr Veerhuis, in het Onklaar Anker op het Droogbak n°. 20 en bij de Weduwe Sas, in het 's Gra ve landsc he Veerhuiste Enkhuizen in de Valk; te Maarden in de Vroon; te Weesp in de Roskam; te Ameide in de Sociëteit; te Edain te Monnickendam en te Texelop het Raadhuis. Zuilende acht dagen voor de Besceding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en bij den Hoofd - Ingenieur P. T. GRINwIS en den Ingenieur A. KOMMERS Pz. te Haarlemde vereischte inlichtingen te bekomen zijn. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. T U R K IJ Keitung medegedeeld berigt vari Jasty dat de' onlangs uit Bessarabie in Mo Ida Russische troepen, die volgens sommigen naar Si listria bestemd zouden zijn maar' eigenlijk strekken moesten om aan de bemiddeling van Rusland in de inwendige beroerte in Moldavië meerder nadruk bij te zetten, bevel hadden ontvangen sarabie terug te trekken. De naar Moldavië gezondene trachten namelijk thans de ïn een door de Schlesische vat: 13 Mei, wordt gemeld vie binnengerukte om naaf- Bes commissarissen twisten tusscnen den Hospodar en een deel den zijner oudendanen in der minne te schikken, daar zij wel aan eenen kant de overtuiging erlangd .hadden van de gegrondheid der te •■en den Hospodar geopperde bezwaren, maar Rusland aan den anderen kant het in de praktijk bedenkelijke beginsel der afzetbaarheid v.in de Tlospodars, hetwelk bij de verdragen met Turkije en bij het organic he statuut van Moldavië gewettigd is, niet gaarne toegepast zoude zien. SPANJE. Het besluit der Koningin-Regentes wezens de bijeenfoeping der Cor tes is thans in zijn geheel bekend: Dit stuk is aan den eersten minister Isturitz gerist en van den volge. den inhoud Na den "raad der ministers géhoord te hebben, heb ik béSloten om', ten einde den troon -mijner geliefde dochter en de vrijheid van liet grootmoedige en getrouwe Spaansche Ik, de Koningin - Regentes." Men ziet uit dit stuk. dat de wet op de verkiezingen, die eerrf in de allerlaatste zittingen der ontbondene kamer van Procnradores is afgehandeld, en welke men, ten gevolge der ontbinding van de Cor tes niet aan de bcoordeeling der kamer van Proceres heef: kunnen onderwerpen, thans bij een besluit der Koningin - Regentes bekrach tigd en als regel voor de cc doene algemeene verkiezingen aangeno men is. Dit geivitrige belang is dus, ten minste wat den vorm betreft op eene zeer zonderlinge wijze geregeld. De bijzondere berigten uit Madrid loopen tot den 29sten Mei. Hec was toen niet slechts in die hoofdstad rustig, maar men had ook toe nu toe geencrlei tijding van onrustige bewegingen in de andere groote steden ontvangen, en begon zich dus te vieijen, dat de geheime op- ruijingen der revolutionnaife partij in die steden zonder gevolg zou den blijven. Te Saragossa, alwaar in het eerst na de aftreding van den heer de Mendizabal veel gisting heeft geheerschtheeft de be velhebber generaal San-Miguel, eene proelamatie uitgevaardigd, die, zoo men zegt, er toe heeft bijgedragen, om de gemoederen tot be daren te brengen. De handhaving der rust in de verschillende ge westen wordt door sommigen vöoral ook toegeschreven aan de geest kracht, welke de eerste minister Isturitz doet blijken, en aan hec vertrouwen, hetwelk hij aan het beste en vermogendste gedeelte der natie inboezemt, dat hij niet, zoo als de heer de Mendizabal, aan den leiband der bewegingspartij loopen zal. Men noemt zijn ministerie dau ook reeds een ministerie van tegenstand. Het Madridsche rege- riugsblad van den 29sien behelst onderscheidene besluiten, waarbij de voornaamste leden der ontbondene kamer van Procuradoresdie zich in de zitting van den eisten Mei rögtscreeks tegen het ininisterie Is turitz hebben verklaard, zoo als de heeren Anizeco, Alvaro en Car- dero, van de door hén bekleerie burgerlijke betrekkingen worden ontzet. Ook in dezen maatregel meent men een bewijs van de vast heid van geest van de heer Isturitz te bespeuren. Hij had daarvan reeds vroeger een in het oog vallend bewijs gegeven. Toen hij na melijk den 23sten Mei in de kamer der Procuradores het besluit der Koningin - Regentes tot ontbinding der Cortes had voorgelezen, ging van alle de tribunes de kreet van: Dood aan Isturitzop. Deze staatsman liet zich daardoor niet verschrikken maar sloot zeer be daard zijne portefeuille toe, verliet de vergaderzaal, en bleef voor dezelve, eenige minuten lang, met sommige Procuradores een ge sprek voeren. Deze onverschrokkenheid maakte op het hein omrin gende volk indruk; men liet hem onverhinderd in zijn rijtuig klim men, en toen hij wegreed, heerschte overal een diep stilzwijgen. Ook heeft hij aan de wegreizende Procuradores hunne passen zoo lang onthouden tot dat de veweegredenen der ontbinding van regeringswe ge in de provinciën bekend waren gemaakteen maatregelwaardoor aan de Procuradores de gelegenheid om dadelijk op de hartstogien des volks te werkenontnomen is. Men vleide zich den 29sten Mei steeds te Madrid dat de heer Agu'rre Solarte de hem opgedragene betrekking van minister voor de geldmiddelen zou aannemen, en stelde in zijne bekwaamheid voer dien post groot vertrouwen. Het tijdelijk beheer over genoemden tak van bestuur is thans aan den lieer Blanco opgedragen. Ook deze boe zemde aan de kapitalisten vertrouwen in. De reiuelooze schu d wa» op de Madridsche beurs van den sSstén Mei reeds weder tót ugperc. gerezen. Over Smyrna zijn berigten uit Alexandrie van 25 April ontvan gen, waarin alsnu stellig gemeld worde, dat het leger van Mehemed- Ali in Arabic geheel vernietigd was. Een zestigtal van daal ontsnap te officieren waren in Egypte aangekomen4000 Egyptenareu hadden xieh aan de Arabieren aangesloten. ■In het arsenaal te Alexandrie hnddên de werklieden, uit ontcvre. denheid over het niet ontvangen van hun loon, brand gesticht, waar bij eene korvet door de vlammen verteerd was. Veel opziens baarde te Alexandrie het gerucht, dat de gezamenlijke Europesclie consuls, die den Onderkoning op zijne réis naar Neder- E' vpte gevolgd zijn, in last hebben, om, op grond van den aan lord. Poltonbytoegezegde firman, dé afschaffing van Let tot hiertoe gevolg de stelsel van alleenhandel té eisdien, nadat men de zekerheid erlangt! de .ïeeftdat Engeland met nadruk op de uitvoering van dien firman aan- dringt. Bepaaldelijk zou de Eransche cons ui Mimauc dezelfde regten als Engeland voor Frankrijk gevorderd hebben, en tevens uit naam dier Mogendheid het regt vs» alle alle andere Europesclie natiën op eene gelijke behandeling hebben doen gelden. Ook in Syrië hadden vólk nog usauwer en inniger aan elkander te'verbindenin overeenkomst met het besluit 1 ge consuls dergelijke vorderingen aan iorahiin-Pacba gerig: 'randen 28sten September 11.. de Cortes bijeen te éeépenwelke, in' gemeen overleg mee de kroon, het koninklijk statuut moeten herzien inet het doel, om de uitvoering van de grondwetten der Monarchie op eene vaste en duurzame wijze te verzekeren, door die grondwet ten nssr de behoeften van o ze eeuw en de tegenwoordige beiangen der Spaansche natie te wijzigenZullen dezelfde Cortes zieh ook met gewone onderwerpen van' wetgeving bezig houden, naar aanleiding van de ontwerpen, die ik hun, uit krachte van het Koninklijk gezag, waarvan de uitoefening mij is toevertrouwd, zal voorleggen. Ik ge last dienvolgensdat 'de dooriuehcige Proeeres en de Procnradores 1 des Koniugrijks zich op den 20Sten Augustus van het loopende jaar, als Cortes in de hoofdstad van Spanje vereenigen. Opdat de herzie-' niug vso hec Koninklijk statuut niet vertraagd worde, moeten de Pro- hecwelk door. I T Uit Rome wordt van den t van Napels, die den 19de!; aldaar A L I E. 235ten ?.ici gemeld dat Z. M. de Koning is aangekomen een bezoek Turin -t, den 232:00 zi^ne bij den Paus te reis naar Florence had voortgezetna heaben afgelegd. Volgens berigien uit Turin werd de Koning van Napels tegen den a'Ssten Mei aldaar verwachtén zóu zijne reis niet alleen met huwelijks ontwerpen in verband staar maar onder anderen ook ten doel hebben 0111 den Prins van Capua {zijnen broeder) ia Engeland op te zoeken en hem tot het afbreken zijner verbintenis met Miss. S-myth te bewegen. Van VVeeneu zou de Koning zich over den Haag naar Londen begeven, en op zijne terugreis ook Parijs be zoeken. curadores, in overeenkomst met hec ontwerp van wet, hetwelk door. jn Turin begon men, volgens deze berigten, bezorgd te wordeti de laatste kamer van Procuradores is goedgekeurd, en dat in het, voor de zaak van Don Carlos, zoowel uit hoofde van de meer opeu- Isierbij gevoegde Koninklijk besluit vervat isverkozen worden. Gedaan in het Paido, den 24?ten Mei 1836." voor cie zsaa. van uuu tarius, zuuwei uil uuuiuc van uc men v^u- 1 bare cnsschenkomst der Engelschen, als wegens de oneenigheid die. Vn het hoofdkwartier van genoemden Vorst zoude heerschen.

Alkmaarsche Courant | 1836 | | pagina 1