A". 1838 N». 15. ALKMAARSCITE COURANT. Van MAANDAG Den 9 APRIL AANBESTEDING. Deze Courant wordt geregeld eens in de week en wel up Maandag voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. Op Woensdag den iS'1en April 1838, des namiddags ten j uren. zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Gouverneur van Noord - Hollandof bij deszelfs absentie, door een der leden van de Gedeputeerde Staten, aan hec Locaal van het Gouvernement der Pro vincie te Haarlem worden aanbesteed 1. De leverancie van 518 lasten Noordsche of Duitsche Steen, tot onderhoud der Heldersche Zeewering, 2. De De leverancie van 1612 lasten grove Briksteen, tot onder houd derzelfde Zeewering. 3. Het doen eener bestorting aan den voet der Sceenglooijing van den Helderschen Zeedijkmet 400 lasten Duitsche of Drenc- sche Steen. 4. Het beplanten met Stroo en Helm van de Duinen langs de kusten der Noordzee van Kijkduin tot Zandvoort, benevens het onder houd van den Zanddijk voor Callantsoog, tot i° April 1839. 5. Het beplanten met Stroo en Helm van de Duinen op het Eiland Texel, mede tot i° April 1839. Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. De Bestekken, op welke de bovengemelde Aanbestedingen zullen plaats hebben, zullen ter lezing liggen, boven en behalven aan het Locaal van het Gouvernement van Noord - Hollandir. de voornaamste Loge menten en Koflij hu izen als: te Haarlem in de Toelastde Halve Maan, de Leeuwrik de Kroon en het Groote Kujjijhuis bij A. van Arensbergen te Alkmaar in den Rooden Leeuw en in de Toelastaan den Helder in den Rooden Leeuw en in den Burg aan hec Nieuwe Diep; te Hoorn in het Ongemaakte Schipte Purmerende in den Doelen; te Muiden in het Hof van Holland; te Amsterdam in het Turf-schip van Breda, in het Noord - Hollandsche Koffijhuis, in het Koffijhuis het Vosje achter de Beurs, het Logement de Keizers Kroon, in de Kalverstraat, in de Beerebijt, buiten de Utrechtsche Poort, in het Enkhuiztr Veerhuis, in hec Bierhuis de Eerste Visser, on het Singel bij de Brouwers gracht, in hec Koffijhuis, genaamd Nabij Stadhuis bij A. Speeren in het ïVapen van Voorst bij A. Rose; te Eiikhuizen 111 tie Valk; te Naarden in de Kroon; te Weesp in de Roskam; te Ameide in de Sociëteit; te Edam te Monnickendam en te Texel op het Raadhuis Zullende acht dagen voor de Besteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en bij den Hoofd - ingenieur P. T. Grin vis en den Ingenieur P. Koek te Haarlem dé vereischte inlichtingen te be komen zijn. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS df.r Stad ALKMAAR, Gezien art. 13 van het reglement op den Herijk der Maten en Ge- wigten in Noord-HolJandgearresteerd den 3is;en |anuarij 1822. Gezien art. 2 der Notificatie van II. E. G. A. de Ileercn Gedepu teerde Staten van Noord-Huilaudin dsco 20 February 1823, n°. 25. (J'rov. blad n°. 24.) Gezien de Publicatie van welgemelde Heeren Gedeputeerde Staten van den 1 <5ciea September 1824, nu. 16. (Prov. blad u°. 161.) Brengen bij deze ter kennisse Van alle Winkeliers, Handwerk-en Neringdoende lieden en andere belanghebbenden, dat door den Arrondsi- sements-IJker alhier, tot den Herijk van alle de thans in gebruik zijnde Mater, en Gewigten in het daartoe ingerigc locaal in het Gasthuiszal worden gevaceerd gedurende de maand April en de beide eerste weken der maand Mei aanstaandede vier eerste werkdagen der week, des na middags van 3 tot 6 ure, met uitzondering van het Medicinaal en Goud en Zilvergewigcwaartoe speciaal zal worden gevaceerd gedu rende gezegden tijd, des Vrijdags mede des namiddags van 3 tot 6 ure. Herinnerende Burgemeester en Wethouders alle vermeide Wi keiiers, Handwerk- en Neringdoende lieden en andere belanghebbenden, aan de Publicatie van 11 E. G. A. de Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, vanden i6de" September 1834, houdende: Dat alle door hun in gebruik zijnde motets en gewigten, ingevol- ge de bepalingen daarbij vermeld, jaarlijks behooren herijkt te wor- den en dat alle die hierin nalatig mogten zijn of verzuimen hunne maten en gewigten jaarlijks naar behooren tot den herijk aantebie- den, zich aan de pcenaliteiten blootstellen welke vastgesteld zijn, me: verdere informatie, dat de hierbij geconcerneerde Ambtenaren op nieuw aangeschreven zijn, om alle de bepalingen omtrent den herijk der maten en gewigten, met verdubbelden iiver te handhaven en tegen de overtreders dier bepalingen behoorlijk te waken." Burgemeester en Wethouders vertrouwen dat de belanghebbenden zich ce voorz. tijdsbepaling voor den herijk bestemd, zullen ten nutte ma ken, ten einde zich te waarborgen tegen de bepaalde pcetuhteiten te gen nalatigen vastgesteld; terwijl Hun Ed. Achtb: ais daartoe door der, Arrondissements Ijker verzocht zijnde, aan de belanghebbenden, tö kennen geven, dat dien Heer op den 30 en 31ste" dezer maand, aismede op den 2, 3 en 4de" April, des namiddags van 3 tot 6 uren in het locaal voor den ijk, zal vaceren, tot de uitgifte van Kaartjes, waarop voor de ijkpligtigenden dag tot het doen ijken hunner ma ten en gewigten, naar volgorde bepaald, en het volgnummer voor dien dag, zal zijn aangewezen, waardoor aan een ieder de bepaalde dag van opkomst zal bekend zijn en dezulkenwelke zich van de bo vengenoemde kaartjes niet in tijds zullen hebben voorzien, zich zul len moeten getroosten het alleriaatsc door den Arrondissements Ijker t worden geholpen, Wdrdende eindelijk een ieder opmerkzaam gemaakt, dat de Kalk-, OHj en Teermaten bij de aanbieding tot den ijk, behoorlijk zullen moectn zijn schoongemaakt, ten einde den Arrondissements Ijker toe eene behoorlijke verificatie in staat te stellen. En op dat niemand hiervan onkundig zoude zijn, zal deze worden gepubliceerd eu geaffigeerd mitsgaders in deze Stads Courant worden geiusereerd. Alkmaar 27 Maart 1838. Burgemeester en IVethouders voornoemd., Van LEEUWEN. Ter Ordonnantie van dezgslven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. F R A N K R IJ K. De Fransche regering heeft den 2den April de volgende celegra- phische depêche openbaar gemaakt. Toulon, den isten April, ten half zes ure nadenmiddag. Algiers den 29Jten Maart. De Maarschalk Valée aan den Minister van Oorlog. Coleah is den 2Ósten bezet geworden. De ingezetenen zijn mi/ te gemoec gekomen en ik heb de overheden der stad iu het gezag gehandhaafd, waarmede zij thans waren bekleed. Een legerkamp van 4 bataillons4 kanonnen en 50 ruiters. Door de invallende duis ternis is de mededecltp.g afgebroken.y Coleah, hec oude Cisse, is eene niet onaanzienlijke stad, die ten Westen van Algiers, niet verre van de Zeekust ligt. Zij is, even als Belidah, door den Arabischen Emir Abd - el - Kader, bij het mee generaal Bugeaud gesloten verdrag, aan de Fransclien afgestaan, en men heeft hec bezit daarvan steeds als hoogst belangrijk beschouwd omdflC daardoor eerst de vruchtbare, doc.i meerendeels onbewoonde vlakten, die zich verscheidene uren ver rondom de stad Algiers uit strekken, genoegzaam beveiligd zonden worden, om daar Europescne volkplantelmgen zich te doen nederzetten. Tot nu toe was het in bezit nemen van Coleah en Belidah steeds uitgesteld, omdac men verwachtte, da: de bewoners aan de Franschen tegenstand zouden bie den, en uog onlangs heeft men van de Afrikaansche kust geschreven, dat Am!-el-Kader zijnen gczaric Ben - Aratch vooral ook uiec het doel, om het behoud van Coleah te bedingen, naar Parijs had afge vaardigd De maarschalk Vaiée, die in den laatste tijd aanmerkelijke versterkingen van manschap en krijgsbehoeften uit Frankrijk hsd be komen heeft dus t ans de knoop doorgehakt. Reeds vroeger was van zijn voornemen gebleken, om de stad enkel op eenen militairen voet te bezetten, en dus geen Fransch bestuur aldaar te vestigen. De ondervinding schijnt toch te hebben geleerd, dat niets de Mooren en Arabieren meer tegen hunne nieuwe meesters in hec harnas jaagt, dan de kleine knevelarijen van den zwerm ambtenaren die zich bij eene gewone inbezitneming van plaatsen en landstreken in het gevolg der Fraasciie krijgsbenden vercoonen. SPANJE. Volgens de thans ontvangene berigten uit Madrid tot den c-pnen Maart, heeft de Carliscische bevelhebber don Basilio Garciadie zich den iSden te Yebenesten zuiden der stad Toledo, bevond, zich sedert van het stadje Orgaz hetwelk cusschen de beide genoemde plaatsen ligt, meester gemaakt. Een groot aar tal nationale gardesdie uit verschillende plaatsen der provincie Toledo toe verdediging van Orgaz waren toegesneld, zijn door Garcia gevangen genomen, en hij moet een aanzienlijken buit aan geweren en krijgsbehoeften hebben be haald. De generaal Flinter en andere bevelhebbers van het leger der Koningin waren naar Toledo in aantoge, om die stad, welke men voor bedreigd hield, te dekken. Aan den anderen kant maskt de cariisti- sche Itolonne, die niet lang geleden onder den generaal Merino over ce Ebro is getrokkenaan de zijde van Valladolid en Leon vorderin gen. Men was bezig, om die laatste stad in goeden staat van tegen weer te brengen. De pastoor Merino, die, zoo als men weet, thans toe de koioone van Negri behoort, heeft z.'dh, naar men verzekerc, met eenige ruiterij, in de dorpen Villneienzo en Ilemumco, op wei nige uren afstands van Madrid, vertoond. - BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Alkmaar, den $den April 1838. Heden avond omstreeks 8 ure, ontstond alhier brand in den schoor steenvan het achterhuis van den heer G. van de Pol, door spoedi ge aangebragte huip der brandspuiten en particuliere personen, is men dezelve spoedig meester geworden en heeft geene verdere ge volgen gehad. I11 den ochtend van den eden April is het vak van den ijzeren spoorweg van Thienen naar Ans, welke laatste piaacs een klein half uur van de stad Luik ligt, voor het gebruik van het publiek open. gesteld; en een groot aantal nieuwsgierigen of reizigers uit Luik heb. ben dadelijk van deze gelegenheid, om zich raar Thienen of andere aan den grooten spoorweg gelegene plaatsen te begeven, gebruik ge. maakt. Van versciiiilende^puuten der stad Luik zuilen voortaan op ge~

Alkmaarsche Courant | 1838 | | pagina 1