men -aldaar generlei berfgt van bet voor Morel'a na den i^den voor gevallene beznt. Men schreef dit wel daaraan toe dat de Carlisten de wegen tusschen Morella en Snragossa onbruikbaar hadden gemaaktdoch velen begonnen zich toch daarover beangst te maken. In een berigt nit Alcaniz van den iSden, dat echter van de zijde der Carlisten bomtwordt gezegd dat dezen voor Morella vreessplijlten tegenstand geboden hebben, en dar op den genoemden dag, al'een te Alcaniz, reeds meer di 900 gekwetsten van het leger van Oraa waren aange komen. Een dagblad van Bayonnedat anders de zaak der Koningin is toegedaan, kan dan ook met nalaten aan te merken, dat indien de vermeestering van Morella reeds zoo veel tijd. moe te en bloed kost, die van Canto-viejnwelke wapenplaats van Cabrera voor veel belang rijker en sterker wordt gebonden, naaiuvlijks dit jaar meer te ver wachten is. zoodat de geheele veldtogt slechts weinig wezenlijke vruchten schijnt te zullen dragen. T U R K IJ E. De Morning Herald behelst een schrijven uit Konstantinopel van I Augustus volgens hetwelk het Engelscbe vaartuig the Cruzerdat naar vroegere berigten op de Circassische kust door Russische oorlog schepen genomen en te Sehsstopol opgébragt Zoude ziin den 24sten Juiij nog in de haven van Trehisonde lag; de geruchten wegens de wegneming van dat schip schijnen dus ongegrond te zijn geweest. STAND van den Thermometer te ALKMAAR. Volgens de Schaal van Fahrenheit. 7aturdag 25. Ang. 1R38 's morg. ten 8 ure 56- en 12 ure 60®. Zondag 26. 91 99 99 9» 9» 5 711 91 99 64®. Maandag 27. 99 99 99 99 99 64° 95 99 68'. Dingscjag 28. 99 99 99 99 91 67° 91 59 7's Woensdag 29. 99 99 99 99 99 59' 11 99 62-. Donderdag 30. *9 99 99 99 99 $6'. 91 91 57°- Vrijdag 31. 99 99 99 99 19 60® 91 11 Ó40. Gepasseerde Schepen door Alkmaar, langs bet Groot Noord-IJoi- landsch Kanaalvan den 24 tot den 30 Augustus 1838. Ned. fregat. Oost-indien G. Blom van Batavia naar Amsc. Dito kof. Sara Anna Oornelia. N Dijkhuis Suriname dito. Amer. bark. Canton. j. A. Conckling„ Montevideo dito. Eng. brik. Superior. T. Waker Bah a dito. D ito schoner. Stedfast. O. Smith London dito. D.co brik. William June. W. Booth Sunderland dito. Dito dito. Edgar. J. Wood. Newcastle dito. Dito dito. Brittania. J Gibson dito dito. D/to dito. Edward. W. Kirbij. dito dito. Dito schoner. Andiciaus. 1Cracknel! Inswich Alkm. Noords, brik. Eiasvold. H. H. Torgesen Drammen Amsc. Dito dito. Speculation. H. Thus dito dito. Dito dito. Sarah Mirgretha. K. Swendsen dito dito. Dito dito. Habet. Lassen dito dito. Dito dito. Twede Strand. E. Andresen dito dito. Dito dito. Concordia. C. Christophelsen„ dito dico. Dito dito. Adjator. E. Trnugner dico duo. Dito bark. Ida Mathilda. Waüee dito dito. D to dito. Fem SSstre. S. Bioness dito dito. Duo dito. Providentia Arend. R. C. Agernp duo dito. Duo dito. Eenigheden. H. llarldsen dito dito. Dito dito. Adeona. P. Olsen dico dito. Duo pink. Joh,na Maria. M. Saivesen,, dico Spijkb. D o bark. Grev. Karen Wedel. O. H. Christensen„ dito dito. Duo brik. Jalohabs. J. Soisberg dito dito. D eo dito. Andrea Elizabeth. N. Kjslland dico Purm. Russ. schoner. Fortuna. G. A. Stactd „Christinestad Amst. Ned. kof Cornelius Dirscvieton. H. M. Bosker,, Archangel dito. Russ. schon. Edward Brandt. P. Hoop dito dito. De-usdi o Twcnde Brodre. N. Erichsen dito dito. Meckib. brik. Hercules. J. j. Schwenn dito dito. Ned. kof. Anna Maria. K. Hoek dito dito. Pruiss. bark. Phoenix. H. B. Witt duo spijkb. Noords, brik. E'izabeth. E. Knudsen Nerva „Amsc. Deens, schoner. Fr ei 1. P. Jensen „Koningsberg".,, dito. Ned. pink. Drie Gebroeders. S. IJ. Parma Amst n Batavia. Dito bark. Sara Maria. J. Reinhart d :o dico. Eng. schoner. Undine. G. O. Smith dito London. D to dito. TraveVer. R. Captener dito dito. Noords, fregat. Emanuel. M. Brmin Purm.„ Drammen. Duo bark. Resolutie. C. N. Feght dito dito. Duo dito. Aeren. T. A. Waerner dico d to. Duo dito. Nept hunts. N. Matthisen „Spijkb.,, dito. Joannes Moerbeekjongman, geboren te Haarlem, wonende alhier en Tennisje Wijker, jongedochtergeboren te Egmond aan Zee, wo nende a.hier. Tweede Gebod. -noraar* Johan Genrg Grotsjongman, geboren te 's Hertogenbosch wonende alhier en Grietje van iloekjongedochter, geboren en wonende alhier. Aangiften van GEBOORTEN te Alkmaar van den 27 Augustus tot den 1 September 1838. Maria Wilhelinir.adochtertje van jacobus Pasman en Maria Bek. Felix Marie, zoontje van Johannes Stephanos Aghina en Elizabeth Henderina van Bemmel.Catharina, dochtertje van Wiliein de Ko ning en Grietje Stokkink. Willtelmina Cornelia, dochtertje vaa Cornel is Fertelman en Hermalinda Brinkman. Hendrica, dochtertje van Hendrik Schrijver en Eieonora Roseboom. Aangiften van OVERLEDENEN te Alkmaar van den 27 Augustus toe den 1 September 1838. Maria Margarethadochtertje van wijlen Oersrdus Baaters en Maria de Coster, oud 13 jaren. Arie Kieft, oud 72 jaren. Cornells Johannes, zoontje van Wouter Neeman en Johanna Margre- cha Pelle, oud circa 4 jaren. Wilhchmm Tak, huisvrouw van Jan Besteman, oud 28 jaren. Pieter Rijken, oud 24 jaren. *s* Dijkgraaf en Hoog Heemraden van den Hondsbossclie en Duinen tot Pettenzullen op Donderdag den i3<!en September 1838, des mid dags ten 12 ure, aan liet Gemeenelands - Huis in den Ilazepolder, openlijk, bij inschrijving en opbod, aanbesteding houden van: i°. Het doortrekken van het Seenen Hoofd A, liggende op het strand, tot in den Zanddijk, benevens het leggen van eenen Rüzen Berin, aan de zuidzijde van de 19 reeds doorgetrokken hoofden. 20. Het verboogen en verbreedeu der Binnen - Berm aan de Zeewe- wering van paai nu. 18 tot 24. ter lengte van 1026 ellen. 3°. De leveraucie van 10000 bossen Hollands Dijk rijs2,000 bossen Walchersche Palen, 400 bossen Haringbaud of Tliinlatren ea 2.000 stuks Berkoenpalen. Zullende de bestakken hiervan, acht dagen tevoren, ter visie wor den gelegd te Alkmaar, ten kantore van den Secretaris en Rentmees ter van het Hoog Heemraadschap, te Haz°polder bn den generale Op ziener te Hoorn in het Ongemaakte Schipte Sliedrecht bij J. van Huttent en te Hnrdinsveld bij Koens, iu de drie Snoeken, terwijl op den i2den September de noodige aanwijzing in loco, door den alge- meeuen Opziener zal worden gedaan. De Secretaris en Rentmeester van den Honds- bossche er, Duinen tot Petten, De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. Heden morgen ten vijf ure overleed tot mijne en mijner kinde ren'diepe droefheid in den ouderdom van ruim 53 jaren, mijn harte- lijk geliefde Echtgenoot de Wel - Eerwaarde Zeer Ge'eerde Heer AREND van VLOTEN. Predikant bij de Hervormde Gemeente alhier. Alkmaar, G. S. M. van K F, T W I C II 29 Augustus 1838. Wed: A. van Kloten. N3. Verzoeke deze algemeene, tevens als bijzondere kennisgeving aan te nemen. HUWLLJJKS - PROCLAMATIEN gedaan binnen Alkmaar op Zondag den 2 September 1838. Eerste Gebod. De Hoog Wei-Geboren Heer Jonkheer Mr. Willem Andreas van Hogend >rpjongman, geboren te 's Gravenhage wonende alhier en Jongvrcuwe Sara Jacoba Druijvtsteijnjongedochtergeboren en wonende alhier. GROOT ROYAL CIRQUE OLYMPIQUE, onder d'reccie van J. F 0 U R A U X, op Maandag den 3de" September 183s- belangrijke Voorstelling. R I N A L D O R I N A L D I N I. Groote Romantische Historische vermaarde Panromine - Equestre, versierd met alle deszelfs daartoe expresselijk vervaardigde Decoraciën Costumes, Theatrale Toestel en verder Groot uitgebreid Spektakel. Dit beroemde Stuk is meer dan 200 maai in de Koninklijke Cirque van den Heer Franconie te Parijs, met de grootste bijval vertoond, als ook herhaalde malen door dit gezelschap op de laatste 's Graven- haaesche Kermis, alwaar hetzelve de aLemeene toejuiching heeft ver worven; de Directeur durft aizoo hoopen daar de geschiedenis vaa de Roover - Kapitien Rinaldo Rina/dini bij een ieder over bekend is, ook alhier die goedkeuring zal wegdragen, dat het elders genootrn heeft. te meer rekent hij hierop, doordien dit Stuk in geene an dere Cirques, dan in de van Franconi en in de Zijne is opgevoerd. Voorts meerdere N'enwe Kunstverrigtinger,. Verwachtende op Dingsdag den 4de" September 1838, Groote Buitengewone VOORSTELLINGEN, (••Por FINALE S LU ITI NGt~) F A B R IJ K van W E R K T U I G E N. IJ Z E R- en K O P E R - G I E T E R IJ E N. De Ondergeteekende herigt door dezedat in zijne fabrijkgelegen op het Iloeters - Eiland alhier, vele soorten van Werktuigen worden vervaardigt, waartoe hij zich, als mede tot het gieten van JJtser en Kope bij belanghebbenden aanbeveelt. Amsterdam, 24 Augustus 1838. CIIRISTIAAN VERVEER. Openbare Verkooping te Egmond aan Zee, in de herberg Zeezigtop Donderdag den 6lien September 1838, vóór den middag te tien ure, van het HOL of CASCO van het op den 30s"" Augus tus 1838 n'dnar gestrande Nederlandsche Smakschip Maria Johanna kapitein J. H. Kraanstuijvervan Amersfoort naar Huil bestemd, met bet nog daarin zijnde gedeelte der lading SCHORS, alsmede van de ge'rorgcne TUIGAGIE, bestaande in Zeilen, Ankers, Anker- en an dere Touwen, staand en loopeud Warit, en hetgeen verder te koop zal worden aangeboden. Nadere in informacien zijn te bekomen bij den Heer G. de GROOT, te Egmond aan Zep. '7 JACOB JANNES, in de Herberg Jerusalemte Alkmaar, it var. voornemen on op Zondag e'en yd"" September 1R38, een PR IJS VOGEL te laten Verschietenom ecne ZILVEREN TABAKSDOOS. Te Alkmaarbjj de Erven van A. S T E R C K, in tie Aciiterdamwijk C, n°. 589»

Alkmaarsche Courant | 1838 | | pagina 2