ij I V 1 [Nota. Wordende ten Overvloede elk en èen ieder ernstig vermaand zich naar dit besluit van Burgemeester en Wethouder» te gedragen én den zei ven daarbij tevens te kennen gegeven, dat door het Stede lijk Bestuur in overeenstemming met de Justitie en des uoodig mei inroeping der Militaire hulp alle, die maatregelen zullen worden genomen', welke aan 11. li. A. de stipste naarkoming dezes zullen verzekeren. Eu zal deze van liet Raadhuis worden gepubliceerd on op ile ge- Vvone plaatsen worden aangeplaktopdat niemand daarvan eeuige onwetenheid moge kunnen voorwenden. Aldus gedaan ter Kamer van Burgemeester en Wethouders der Stad Alkmaar, op heden den 14'l«n Julij 1840. Burgemeester en TVethouders voornoemd, F. C. W. DRUÏJ VESTE IJ N. Ter Ordonnantie van dezelven, Bi: B1EU FONTEIN VER SC HEI B. ïn de opaave dezer publicatie voor de Courant van den 20i,"i dezer, ingcsloopen zijnde de woordenop het plein der paardenmarkt enis zulks in deze herstelden wordt al- zoo een ieder opmerkzaam gemaaktdat ook daar ter plaatse geene Vuurwerken zullen mogen worden afgestoken.] BINNENL VNDSCUE BER1GTEN. 's Graveniiage den lilden Julij. Be jongste berigten uit Maltha behelzen, dat Zr. Ms. fregat de Rijn, aan welks boord zich Z. K. II. Prins Hendrik bevindt, den 27 Junij, laatstelijk van Tunis, aldaar aangekomen is. Verder wordt uit Smirna geschreven, dat de Sultan, ten bewjjze van het genoe gen hetwelk het verblijf van Z. K. H. Prins Hendrik in liet lurk- Bche Rijk aan lloogstdenzelven gedaan heeftaan den Nederlandschen zaakgelastigde te Konstantinopel voor Z. K. II. onderscheidene kost bare geschenken heeft gezonden, waaronder zich bevinden twee Turksche pijpen en eene in goud gevatte sabelwaarvan het gevest met briljanten versierd is. Tevens had de Sultan eene niet goud gemonteerde sabel bestemd voor den kolonel Aniens. Behalve aan Redschid Pachaminister van Buitenlandsche Zaken, wien, bij ge legenheid van het sluiten des nieuwen handel-tractaats tusschen de Porte en de Nedei hindershet grootkruis van den Nederlandschen leeuw is verleend, is ook nog het commandeurskruis van dezelfde orde aan Rifaat-Beyraadsheer aan genoemd Ministerie, gezonden. Cheyket-Effendi, secretaris van Buitenlandsche Zaken, en Ali-Effendi, eerste tolk van den Divan, hebben ieder eene met brillonten om zette snuifdoos ontvangen. [Kamp. Cour.] Omtrent het hoornvee schrijft men uit de Ki'impener- cn Zwijn- dreehtsche waarden, handen van lJsseliuonde, Rhoon en Peort uga.il Enkele gevallen van longziekte bestaan nog, evenwel worden de rapporten deswege gunstiger en kan men er mot genoegen bijyoe- gen. dat er veel meer aangetaste heesten genezen." Uil de Beijer- landenLande van Strijen en het eiland Dordrecht: De longziekte duurt onder de runderen nog voortdoch over het geheel kan >1 men stellen, dat dezelve veel is afgenomen; nagenoeg bestaat de tongblaar niet meer onder de runderen. Het gezonde vee groeit overigens zeer goed en blijft huog in prijs." Uit den Alblasser- waard, Lande van Gorinehem, van Vianen en Leerdam: De long- ziekte blijft steeds hier en daar heersohenook wordt de tongblaar weder ondekt in denzellden graad van verleden jaar. Overigens is 'net vee gezond en duur." Uit de Lande van Voorne en Putten en het eiland Rozenburg: Be ziekte onder het rundvee bluft, hoe- zeer slechts hij enkele landlieden, aanhouden." Uit Rijnland: Bet hoornvee was zeer duur in aankoop, zoo ook het vette vee en de melkkoeijeuwelke veel en goed zuivel gaven; doch de Wigziek te blijft nog hier en daar heersohen." Uit Goedereede en Overflak- kee Dat de longziekte zich ook nog hier en daar vertoonde doch met minder lievigheid, maar zich nu had geopenbaard aan het an- dere einde van liet eiland, hij den Ooltgensplaat." Eindelijk uit Delfland en liet West!and: De staat van het hoornvee is verre van „gunstw te zijn, de longziekte is op vele plaatsen wederom toegc- nomen, ook'heeft de tongblaar zich weder geopenbaard; dit maak- te dat liet vee zeer duur en schaars Wordt, en influeert ook op »de prijzen van het vleesch, hetgeen in de maand Junij weder 5 cents per Ned. pond in 's Gravenhage is opgeslagen en kost aldaar nu GO eenten liet rundvleesch en 70 centen het kalfsvleescli per Ned. pond." [Algem. llandelsbl.) f Burgemeester en Wethouders der Stad Alkmaar, voornemens zijnde, aan den^hoogstinschrijvenden voor den tijd van drie eerst komende en achtereenvolgende jaren, te verpachten: Dn Visscnrnu in de Ai.Kmaakdkb of Lange Meer, onder de Gemeen te kkrsloot noodigen mits deze alle gegadigden daartoe uit, om hunnft billetteu van inschrijving behoorlijk op Zegel geschreven cn verzegeld, vóór of op den J(W" Augustus eerstkomende te bezorgen Ier Secretarie derzeivc Stad, alwaar ook de Conditiën van verpach ting voor een ieder te lezen zijn. Alkmaar, den 25,tcn Julij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. C. W. DRUIJ VESTE IJ N. Ter Ordonnantie van dezelven, De Dl EU FONTEIN VERSCHUIR; Alkmaar23 Julij 1840. Uit het vroeger gemelde twaalftal, is heden gemaakt en alphabetisch gesteld, Zestal: D\ Dumans te Edam Jlasebrock te Reilo van Harken te Woudenberg; Prins te Eenmes- BinnendijkSchrender te Callantsoog; Tenvkink te Bergen. Drietal: IK Dumans, van Marken, Prins. Gepasseerde Schepen door Alkmaar, langs het Groot Noord-Hol landsch Kanaal, van den 17 tot den 23 Julij 1840. Ned. bark. Cheribon, van Braam Ilouok geest van Batavia naar Amst Julia, J. Hillebrands - ''''A EensgezindheidC. Meijer H. K. Ruijl Dito dito. Dito dito. Dito dito. Noord-Holland Dito brik. Piet er Eduard, Dito schooner. Amphitrite,, Amerk. bark. Effort Dito brik. Linden Dito dito. Harriet, Dito schoon. William Davis Ned. kof. Anna Eng. schooner. Active, Dito dito. Andiciaus Noords brik. Eorsigtigheden M. Jurgens F. II. Popken J. B. 11 usscv A. Ilnbbord i) J. llooper a T. E. Corniseh» J. de Jong T. Slade J. Cracknell C. Them Suriname dito dito dito dito City Point Mobele Newjork Boston Alicante Newcastle Ipswich Drammen IIUWELIJKS-PROCLAMATIEN, gedaan binnen Alkmaar, op Zondag den 2G Julij 1840. Eerste Gebod. Gerrit Groen en Berendina Hagenbeek, beide alhier woonachtig. Jacob Kvornweduwnaar, wonende alhier en Dina van Oenen wonende in de Rijp. Tweede Gebod. Adriaan Gerrit van Breda en Jacoba Purmcr, beide alhier woon-1 ach tig. Tennis Versteeg, wonende te Heilo cn Aaltje Reekwonende alhier. Leonardos Kaper, wonende te Haarlem en Rarendina Ley ding, wonende alhier. Edwatd Purell en Maria Amse, beide alhier woonachtig. Aangiften van GEBOORTEN te Alkmaar van den 20 tot den 25 Julij 1840. Klaas, zoontje van Gerrit Groen en Klaasje Witteveen. Jaco' bus. zoontje van Theodorus Slenters en Hendrica Johanna Pollee. Theodora Johanna, dochtertje van Barend Landman en Johanna Elisabeth Zoutendijk. Ariezoontje van Pieter van Dam en An- tje Henneman. Antonia Wilhelmina, dochtertje van Jacobus Jo hannes Ooms en Helena van der Horst. Maria, dochtertje van Nieolaas de Jong en Gesina Naber. Aangiften van OVERLEDENEN te Alkmaar van den 20 tot den 25 Julij 1840. Matthias Gjsbertuszoontje van Johannes Jacobus Hulskamp en Agatha Aussems, oud 8 dagen. Johan Andreas Evelein, oud 32 jaren. [Vervolg hierna dito. dito. dito. dito. dito. dito. dito. dito. dito. dito. dito. Alkm. Punn. ff Men is voornemensop Donderdag den 30st™ Julij 1840des voor de middags ten ltt Ure, vóór het huis geekend N". 502 in wijk C, staande binnen de stad Alkmaar, aan den Kooltuin, op den hoek van de Spanjaardstaat, verkooping te houden van HUIS RAAD en INBOEDEL, bestaande in: 2 Kabinetten, 1 Ladetafel, 1 Gladmangel1 Klok, Stoelen, Tafels, Spiegels, Schilderijen en- Prenten achter glas, 3 Bedden en toebehoorenPorcelein, Glas en AardewerkKoper, Tin en Ijzerwerk, en hetgeen meer zal worden gepresenteerd. Alles daags vóór den verkoopdag, van des voor de middags ten 10 ure tot des namiddags ten 3 ure, voor een ieder te zien. Op Woensdag, den 29ste« Juli 1840, des voormiddags ten 10 ure zalvoor de Herberggenaamdhet Wapen van Heemskerk aan de Breestraat te Alkmaar, om kontant geld, in het openbaar worden verkocht: 2 Zakhorologien1 Vriessche Staartklok, 1 Har monica, 1 Jagtgeweer met dubbele loop, 1 Kabinet, Kasten, Kisten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Prenten achter glas, Koper, Tin, IJzer, Blik, Porcelein, Aarde- en Lakwerk, vele Wijn- Bier- Illumineer- en andere Glazen, Vaatwerk, Beddegoed en meer Huisraad, eenige Boeken, Houtwaren, diverse Kant, Neize en Kindermutjes, 2 stuk ken Linnen en hetgeen verder zal worden voorgebragt, zoo als al les daags te voren zal zijn te bezigtigen. ff De bekende en onbekende Schuldeischers in de, onder het voorregt van Boedelbeschrijving, aanvaarde Nalatenschap van PIE TER RIJSMAN, in leven landman, gewoond hebbende- te Oudorp en aldaar overleden den 7,len Junij 1840, worden, ingevolge Artikel 1082 van liet Burgerlijk Wetboek door den Voogd over deszelfs na gelaten minderjarige kinderen opgeroepen om op Maandag den 10d™ Augustus 1840des voormiddags ten Elf ure te compareren ten Kan tore van den Notaris J. SCHOEIIUIZEN, te Alkmaar, alwaar dezelve Voogd REKENING en VERANTWOORDING van zijn beheer zal af leggen en geen verzet plaats hebbende de Schuldvorderingen vol doen voor zoo ver het bedrag der Nalatenschap toereikende zal zijn. Diegene, welke iets te vorderen heeft van M. T. BRUINIER, Apothecar, gelieve daarvan aan denzelve opgave te doen vóór den 10ien Augustus 1840. v UIT DE 1IAND TE KOOP: Een ZOMER- en WINTERVERBLIJF, genaamd: de Glazen Koepel, met deszelfs TUIN, de Koepel zeer geschikt tot het houden van Gezelschappen; te bevragen bij H. SANDERS, in de Visscherslaanbuiten de Bergerpoort. ff De ondergetcekendemaakt hiermede hekend, als dat hij den 2ti'11 Augustus aanstaande, des morgens ten Vijf ure, van de Voormeer zal Afvaren naar de WORMERVEERDER-KERMIS. WILLEM BUTE. Te Alkmaarhij de Erven van A. STEHCK, in de Achterdiuu, wijk C, n°. 580.

Alkmaarsche Courant | 1840 | | pagina 2