11841 ALKMAARSCHE C 0 IJ R A IV f. M a a 11 d a g 31 AI c i. Deze Courant wordt eens in de week en wel eiken Maandag;, voor de Prijs van fi Centen n it gegeven. De Prijs der AdverteAticn van itttrt 5 re gels is één Guldenen voor eiken rebel meer 20 Centen, behalve 3.1 centen zegelrcgt voor elke plaatsing. Hb U R GE M E E ST E R en WETIIOUDEREN nrn Stad ALKMAAR Gezien Art. 20 en 85 der Wet op de Schutterijen van 11 April 1827, waarbij bepaald wordt, dat de Schutters bij de reserve ge plaatst zijnde, en hun 34'' jaar hebbende voleind, des verkiezende, jaarlijks zullen worden ontslagen. Gelet op Z. M. besluit van 18 November 1831, N°. 30, houden de, dat diegenen, welke gedurende 10 jaren bij do Schutterij heb ben gediend, alvorens hun 34" jaar volbragt te hebben, regt op ontslag hebben verkregen. Brengen ter kennisse van de daarbij belanghebbenden, dat zij, welke op grond van 34jai igen ouderdom of lOjarigen dienst bij do Schutterij, inogten vermenen regt op ontslag verkregen te hebben, en daarvan zoude verlangen gebruik to maken bij aldien zulks door hun nog niet is gedaan, zich schriftelijk kunnen aanmelden (er Secretarie dezer Stad, vóór den fri™ Junij aanstaande, met over- Jegging van bewijsstukken, waardoor het regt, op het gereclameer de Ontslag, voldoende bewezen wordt. Alkmaar, den 2(isiea April 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd Van LEEUWEN, Ter Ordonnantie van dezehen, De DIEU FONTEIN VERSCRUIR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, in ervaring gekomen zijnde, dat onderscheidene neringdoende per sonen binnen deze Stad en Jurisdictie zich niet ontzien, om van de Militairen, tot het garnizoen dezer Stad behoorende, Kleeding en andere Equipementstukken in te koopen; terwijl weder anderen aan dezelve Militairen voor hunne verteeringen crcdiet verleenen, en door deze handelwijze tot vele ongeregeldheden aanleiding geven. Willendezooveel in hen is', de zoodanigen vrijwaren voor de on aangenaamheden en nadoelen, welke hieruit voor hen zouden kun nen geboren worden. Vermanen mits deze elk en een iegelijk, wien zulks zoude mo gen betrelfenom met deze wijze van handelenwelke bij de Wet ten verboden is, van stonden af aan op te houden, ten einde te voorkomen, dat geene ernstigeii maatregelen daartegen worden in het werk gesteld en hunne huizen aan het Garnizoen als verdach te huizen worden bekend gemaakt, en den toegang tot dezelven aan de Militairen volstrekt verboden. Alkmaar, den 22sten Mei 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. T. K O O R N. Ter Ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCRUIR. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. F R A N K R IJ K. De openbare regtspleging in de zaak van den koningsmoorder Darmes en van zijne beide medepligtigen Duclos en Considere heeft den 24sten Mei voor het hof der pairs een aanvang genomen. De hoofdbeschuldigde is een persoon van een woest voorkomen. Bij zijn ondergaan verhoor is hij het antwoord op verscheidene belangrijke punten, zoo als, wat hem tot zijnen moordaanslag heeft aangezet, en hoe hij de karabijn magtig geworden is, die hij op den Koning heeft losgebrand, schuldig gebleven. Ilij ontkent steeds tot het ge heime genootschap der communisten behoord te hebben welk ge nootschap, zoo als bij het onderzoek in deze zaak maar al te zeer gebleken is, de omverwerping van alle maatschappelijke orde ten doel heeft en aan zijne leden koningsmoord als eeue soort van ver- pligting oplegt. Overigens zijn er bewijzen genoeg voorhanden, dat Darmes in zijne gezegden telkens de waarheid zeer te kort doet. Staats-Cour BINNENLANDSIICE BERIGTEN. Amsterdam, den 24sten Mei. Nopen9 de aankomst en het verblijf van 7,. K. II. den prins van Joinville zijn ons nog de volgende bijzonderheden medegedeeld Vrijdag morgen, en dus 36 uren na derzelver vertrek van Cher bourg, werden de Belle Poule, met Z. K. II. aan boord, vergezeld van de oorlogsbrik Cassardter rede van den Helder geseind. Aanstonds begaf zich de rijks stoomboot, die tot dat einde gereed lag, in zee, 0111 genoemde schepen op sleeptouw te nemen. Op de stoomboot bevonden zich de baron de Bois le Comte, Franseh zaak gelastigde te 's ITageen de baron de BazesFranseh consul-generaal te Amsterdam, die beiden aan boord van het fregat staple, terwijl dit vaartuig door de stoomboot voortgesleept en naar do ankerplaats ge- bragt werd. Eerst den volgende morgen ten 10 ure zette de Vorstelijke zeeman, begroet door het gesehut van de forten en van al de ter reedo lig gende vaartuigen, voet aan wal, en werd hier ontvangen door Zijn Exc. den gouverneur van Noord - Hollanddoor den heer kolonel Rovens, militaire kommandant der Provincie en adjudant des ko-" nings, alsmede door al de burgerlijke en militaire autoriteiten. On danks den vallende stortregen bleef de Prins zich lang met die au toriteiten onderhouden, bezocht de maritime etablissementen van den Helder en gaf herhaaldelijk zijne belangstelling te kennen. Ten 31 ure aan de landingplaats gekomen om naar zijn fregat terug te keeren, verzocht hij de voornaamste der hem derwaarts terug ver- zeld hebbende autoriteiten om liet middagmaal met hem aan boord te gebruiken. Dit middagmaal bestond uit vijftien personenwaar onder de gouverneur van Noord-Holland en de kolonel Royens zieh bevonden. Na het diner verlieten de genoodigden het fregat en wachten den prins andermaal aan de landingplaats op. Deze verscheen ten 8} ure en werd naar een, in het Noord-Hollandsch kanaal gereed lig gend koninklijk jagt, onder de bevelen van den luitenant ter zed Dedel, gebragt en aan boord van dit jagt, vergezeld van den gou verneur, den kolonel Royens, den Franschen zaakgelastigde, den Fransehen consul-generaal, den kommandant der brik Cassard en 's Prinsen adjudant, zette nu Z. K. II. de reis naar Alkmaar voort, alwaar het gezelschap ten 3 ure des morgens aankwam en ter stond, in rijtuigen welke door de zorg van den baron de Bois-le- comte gereed stonden, de reis naar Haarlem voortzette. Aldaar stapte de prins aan het paviljoen af, bezigtigdo de aldaar verzamel de schilderijen, nam eene wandeling in den Hout en vertrok toen verder naar onze hoofdstad, alwaar Z. K. U. gisteren morgen ten 9 ure aan het Hotel den Doelen is afgestapt. Een uur na zijne aankomst ging de Prins reeds uit om het ziens- waardigste te bèzigtigen, in gezelschap van dezelfde Ileeren, din hem herwaarts vergezeld hadden en die hem geen oogenblik heb ben verlaten. Op het museum in het Trippenhuis heeft Zijne Kiri ninklijke Hoogheid de meesterstukken der Nederlandsche schilder kunst bewonderd, en na vervolgens de mis in de Franseh Katholij- ke kerk te hebben bijgewoond, ging de Prins naar Zaandam, het huisjen van den onvergetelijken Czaar bezoekenvertoefde tamelijk lang en schreef zijnen naam in het boek der bezoekers. Na zijna terugkomst van Zaandam ging de Prins nog het paleis op den Dam bezigtigen, bezocht de graftombe van den admiraal de Ruvter, in de Nieuwe kerk en gebruikte daarop het middagmaal bij den baron de Cazes, consul-generaal van Frankrijk. Dezen morgen ten 6 ure begaf zich de Prins, steeds door hetzelf de gezelschap gevolgd, naar 's lands werf, alwaar Z. K. H. oj>ge- wacht door den schout-bij-nacht de Man, die de aanwezige zee officieren aan II. D. voorstelde, met de grootste belangstelling al de» bijzonderheden dier schoone inrigting bezigtigde, daarbij herhaalde lijk blijken van ervarenheid en kunde te kennen gevende. Van daar begaf de prins zich met zijn gevolg naar het Entrepot-Dok alwaar Z. K. II. door de directie ontvangen werd en de magazijnen enz. nnauwkeurig bezigtigde. Na nug den Zoölogischen tuin Natur» Artis Magistra bezocht te hebben is de prins ten 10 ure, vergezeld van zijne adjudanten en den baron Bois-le-Compte naar 's Ilage .ver trokken alwaar Z. K. H. zijnen intrek bij den genoemden Fran schen gezant zal nemen. Van den heer Gouverneur afscheid nemende heeft de Prins zijn leedwezen herhaaldelijk betuigd dat de tijd het hem niet veroor loofde om de merkwaardigheden onzer hoofdstad meer in het bij zonder te bezigtigen; maar dat Z. M. hem lieden namiddag ten 3 ure was wachtende en hij zich daarom haastte aan die vereerende» uitnoodiging te beantwoorden. Intusschen is het mogelijk dat L. K. II. bij Iloogstdeszelfs terugkomst, eenigzins langer in onze hoofdstad zal vertoeven. De Prins de Joinville is een schoon'jong. man van een belang wekkend uiterlijkzijne manieren zijn passend aan zijnen rang én zijne minzaamheid wordt hoog geroemd door allen die de eer had den l. K. H. te naderen. Alg. Jlandelsbl.] Utrecht, den 24sten Mei. Wij zijn in de blijde verwachting, dal in de aanstaande week onze stad wéder door een aantal vreemdelingen zal worden bezocht, die begeerig zijn deel te nemen aan de feesten door de HH. Stu denten" te geven. Gelijk vroeger werd aangekondigd, zal den 2(1 en der volgende maand een geconstumeerde optogt bij fakkellicht wor den gebonden, voorstellende den intogt van Graaf Willem 11, binnen deze stad. De trein zal worden zamengesteld door een aan tal Edelen en Ridders, die den Graaf (tevens Roomsch Koning) ver gezelden, door den Bisschop met de geheele geestelijkheid, de Re gering der stadverschillende dignitarissen en meerdere benden ruiterij en voetvolk. Wij zijn in de gelegenheid geweest de pracht en schoonheid der costumes en wapenrustingen te bewonderen, en durven verzekeren, dat het geheel een verrukkend schouwspel zal opleveren, vooral, indien, gelijk wij vernomen hebben, de goede burgerij dezer Stad baar voornemen ten uitvoer brengt, 0111 door eene aïgemeene illuminatie aan de stad zelve op dien avond een feestelijk aanzien te geven. Wij twijfelen er niet aan, dat de vreem delingen, die gedurende de Pinksterdagen in menigte onte schoone

Alkmaarsche Courant | 1841 | | pagina 1