A0' 1841. ALKIAARSCHE M a an da g AANBESTEDING. Deze Courant wordt eens in de week en wel eiken Maandag, voor de Prij» van 6 Centen aiigegeven. De Prijs der Advertenticn van 1 tut 5 re gels is één Guldenen voor eiken regel meer 2't Centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. Oë STAATSRAAD, GOUVERNEUR der Provincie NOORD-HOL t AND. Brengt bij deze ter kennisse van het publiek dat, vermits op den 34Jen Junij aanstaande eeu aanvang zal worden gemaakt, met de werken tot het vernieuwen der binnen deuren van de Schutsluis te Ui termeer, de doorvaart dier Sluis, van af den 13''™ Junij des a- vonds, tot op den 12Jcn Augustus daaraanvolgende, zal zijn gestremd; 'zullende gedurende dien tijd, de vaart met kleine ondiep gaande schuiten langs de zoogenaamde Karnmelkssloot kunnen plaats hebben. Haarlem, den 7''c" Junij 1841. De StaatsraadGouverneur voornoemd V in E W IJ C K. PROVINCIE NOORD-IIOLLAND. AANBESTEDING. Op Woensdag den SO'1"» Junij 1841, des namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Gouverneur van de Provincie Noord-llolland, of bij deszelfs absentie, door een der leden van de Gedeputeerde Staten, aan liet locaal van liet Gouver nement der Provincie, te Haarlem, worden aanbesteed: i°. De voortzetting van het verzwaren van het Dijlcs Profil en het doen van eenige verdere werkzaamheden bij den Zuid polder Zeedijknabij Edam. 2°. Het verlengen van een gedeelte Steeuglooijing en eenige ver dere werkzaamheden bij den Katwouder Zeedijk. 3». Het verleugen van twee Steenglooijingen aan de oevers van het Legmeer, bij Hoeksjan. 4°. Het verlengen van, en doen van herstellingen aan de Steenen Oeverwerken langs het IJ, aan den Aftersluis - Pulder en het Westzaner Buitenland. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. De bestekken, op welke bovengemelde aanbesteding zal plaats hebben, zullen ter lezing liggen, boven en behalve aan het locaal van het Gouvernement van de provincie Noord-Hollandin de voor naamste Logementen en Koffijhuizen,als: te Amsterdam in het Kof fijhuis het Uosje achter de Beurs en in het Logement het Wapen ran Medemblik op den Dam; te Haarlem in de Kroon, in het Noord- JJollandsche Koffijhuis en in het Heeren-Logement in de Zijlstraat; te Alkmaar in den Rooden Leeuw en in de Toelastte Zaandam in den Otter; te Hoorn in het Ongemaakte Schipte Enkhuizen en te Medemblik in den Valk; aan den Helder in het Heeren-Logement te Nieuwediep bij de Wed. Mannicus en bij Ihnente Edam in het Hem en-Logementte P urinerende bij Frikkete Monuiekendam in den Doelen; te Beverwijk bij Drains. Zullende voor de besteding de noodige aanwijzing worden gedaan in loco, als: den 25stpn Junij voor den Katwouder en Zuidpolder Zeedijken; den 2fisten Junij bij den Aftersluis polder en den 28slen te Hóeksjan; en inmiddels bij den Hoofd-Ingenieur van den water staat P. T. GRÏNWIS te Haarlem, en bij den Ingenieur J. G. van GENDT te Amsterdam, de noodige inlichtingen te bekomen zijn. Op Woensdag den SO1™ Junij 1841, des namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Gouverneur der Provincie Noord-Holland, of bij deszelfs absentie, door een der le den van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofd-Inge nieur van den Waterstaat, aan liet Locaal van het Gouvernement le Haarlem, worden aanbesteed: Het doen van eenige Vernieuwingen en Herstellingen aan liet KERKGEBOUW van de Hervormde Gemeente te Amstelveen (Nieuwer-Amstel Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. De bestekkenop welke deze aanbesteding zal plaats hebben zullen ter lezing liggen behalve aan het Gouvernement van Noord- Uollalid, in de voornaamste Logementen en Koffijhuizenals: te Ams terdam in het Wapen van Medemblikop den Damhet Vosje achter de Oude Beurs, en in de Beerenbjt buiten de Utrecbtscbe poort; te Haarlem in de Kroon, in het Noord- JJollandsche Koffijhuis in het HeeTen-Logement bij P. Kist in de Zijlstraat, en in de Halve Maan; lp Alkmaar in de Toelast en in den Burg; te Hoorn in het Onge maakte Schip en in den Doelen; te Edam in het Ileeren-Logcment te Purmerende bij Frikke te Monuiekendam in den Doelente Buik sloot bij Vuijli; te Leijmuiden en te Uithoorn in de Dorps'Herber gen; te Naarrlen bij Jurrissen; te Muiden bij P. Amersfoortte Amstelveen bij Kerkvoogden en bij van Haaren aan de Overtoomsche weg. Zullende twee dagen vóór de besteding en alzoo den 28sten Junij 1841, door den Opzigter II. II. DANSDORP dc noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en inmiddels informatiën te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat P. T. GRÏNWIS en den Opzigter Dansdorp voormeld, beide te Haarlem woonachtig. BUITENLAN DSCHE BERIGTEN. F R A N K 11 IJ K. Uit sommige gedeelten van Frankrjjk klaagt men zeer over de ontzettende hoeveelheid rupsen, die aldaar thans de vrnehtboomen van al hunne bladeren berooven, en in sommige bosschen de groot ste verwoestingen aanrigteu. In den Elzas heelt men streken, waar al het geboomte evenzeer van bladeren is beroofdals in bet mid den van den winter. Slechts de berken en dennen blijven verschoond. Een in den Elzas uitgegeven wordend dagblad verhaalt de bijzon derheid, dat op den spoorweg van Muhlhausen naar Thnnn, zich reeds meer dan eens zoo veel rupsen op de ijzeren sporen van den weg, die door den zonnegloed verhit waren eb hen daardoor sche nen aan te lokken, verzameld hebben, dat de gang van den spoor* trein daardoor belemmerd is geworden. Men heeft aan de stoom trekkers de bezems moeten vasthechten, die men in den winter, als er sneeuw gevallen is, gebruikt om de sporen schoon te vegen. [Staats-Couri] Extract uit een rapport van den heer Mileta Rndoïkowitch, lid van den Senaat, aan bet ministerie van biuneulunusehe zaken lo Konstantinopel. t Dit rapport bevat bijzonderheden wegens de iusurrectie van de bewoners der districten Nissa, Pirot, Kovatz en Proknupatzka tege» de Turken, als ook wegens de aanvallen der Turken tegen diezelf de bewoners. Het is een weefsel van ongehoorde wreedheden en daden van geweld. Men ziet de Turken allerlei afpersingen jegens de Christenen begaan, waarvan nog geen voorbeeld bestaat; de bos schen en bezittingen worden gemeten om nieuwe belastingen op te leggen, krijgsvolk wordt in de dorpen gezonden om door de inge zetenen te 'worden gevoed, meisjes en vrouwen worden gedwongen om woeste soldaten te voeden en staan ten prooi aan mishandeling en verkrachting, de manspersonen worden uit liunne buizen ge jaagd, een ieder, die zich tegen zooveel barbaarschheid poogt te verzetten wordt meedoogenloos van het leven beroofd. Van daar de opstand der Bulgarijers tegen hunne verdrukkerster verbreking van een verfoeijelijk jnk. De haren reizen te berge bij liet hooren verhalen der door den Pacha en zijne soldaten gepleegden gruwe len. Zestien kerken en mannen-kloosters zijn geplundert225 dor pen in de asch gelegd, 31 Christenen op de brug van Nissa geëui- paleerd, vele andere vermoord, kinderen in de vlammen geworpen en tallooze kudde vee weggevoerd geworden. Ziedaar de verschrik kelijke toestand der Christenen daar te lande; dit is de regerings wijze der Turken. [Kamp. Cour.] Antwerpen, den 14den Junij. De plantengroei begint de nadeelige werking van het langduren de gure weder te gevoelen. De van sterke regenvlagen vergezelde stormen der jongstverloopen dagen hebben op onderscheiden punten, met name in de omstreken van Duffel, de vlasplanten, die zulk eeu schoon aanzien vertoondenganschelijk nedergeslagen. In de genoemde gemeente ligt twee derde van bet vlasgewas op den grond, zonder dat men hoop mag voeden hetzelve zich wederom te zien opheffen, zoodat de oogst, die eene maand geleden zoo voordeolig beloofde te zuUen wezen, niet meer dan middenmatig zal uitvallen. Tot dusverre zijn de graangewassen nog slechts achterlijk gehouden, maar indien de koude voortduurt, alsdan vreest men ook dit ge was zwaar te zien lijden en zal de uitslag van den oogst twijfelach tig zijn. [Algem. Uandelsbl BINNENLANDSCIIE BERIGTEN. Uit Deventer wordt van den llden dezer gemeld: •i Het Athenseuin Illustre hier ter stede ondergaat een gevoelig verlies door het overlijden van den hooggeleerden heer Jo. Fr. Hoff man, med. doctor, professor in de kruid- en scheikunde, die, den afgeloopen nacht, in den ouderdom van slechts 28 jaren, voor eene ziekte van eenige dagen bezweek. Door grondige studie en belang rijke buitenlnndsche reizen gevormd, boezemde hij, bij zijne koinst alhier, de beste verwachtingen voor den bloei dezer wetenschappen in, welke nu, door zijnen vroegtjjdigen dood, na zich nog geen jaar met het onderwijs te hebben bezig gehouden, tot smart van allen, die hem kenden en hoogachten, zijn te leur gesteld." [Staats-fCour.] 's Gravenhagenden liden Junij. Z. M. de Koning van Pruissen heeltop het deswege ingezonden verslag van den Pruissischen gezant bij dit Hof, aan den koopvaar dijkapitein Noordloonvoerende het schip Delf shaven, de ridder-orde van den Rooden Adelaar, 4de klasse, en aan deszelfs manschappen eene belooning in geld toegekend, wegens het redden der equipa- nie, bestaande uil negen man, van den Pruissischen koopvaarder da, Waakzameschipper Trapp; welk schip door genoemden Nederland-

Alkmaarsche Courant | 1841 | | pagina 1