11841. AIKIAARSCHE 31 COURANT. B M a a a «1 a g 2 Augustus. Deze Courant wordt eons in de week en wel ellen Maandagvoor de Prijs van 6 Centen ik Ia: De Prijs der Advertentiön van 1 tot 5 re* gels is één Gulden, en voor eiken regel meer 20 Centen, behalve 35 centen legelregt voor elke plaatsing. WAARSCHü YV I N G. lURGEMEESTER en WETHOUDER EX era Stad ALKMAAR, brengen bij deze ter kenuisse van de ingezetenen dezer Stad en der- zei ver Jurisdictie, en voorts van alle degenen, welke zulks maar ecnigzins zoude mogen aangaan Dat, te rekenen van beden af, tot en met den 1Augustus de zes jaarsgeene Honden langs de straten, Wallen eii wegen dezer Stad en Jurisdictie, zullen mogen losloopen in eeniger manier, ook zelfs niet gemuilband. Dat evenmin, gedurende dien lijd, de Ilonden aan de stoepen of erven der huizen aan de straat, zullen mogen vastgelegd worden. Dat alle losloopende Hdndch, welke zullen kunnen worden ge- Vangen, en die, welke aan de straat vastliggende worden gevonden, dadelijk op eene verzekerde plaats zullen worden gebragt en aldaar 24 uren bewaard, om aan de eigenaars, welke dezelven mogten reclamerente worden teruggegeventégen betaling van drie Gul- dsn, terwijl zij na verloop van deZe 24 uren zullen worden van kant gemaakt. Dat voor eiken Hond, welke losloopende zal worden gevonden, en nietof niet gevoegelijk kan worden gevangen, door den eigenaar zal worden verbeurd eene boete van één Gulden, terwijl boven dien alle losloopende Honden onmiddelijk zullen worden gedood. burgemeester en Wethouders vermanen eiken eigenaar of houder van Honden, om deze bepalingen en maatregelen van politie stipte- lijk na te konten, en waarschuwen voorts een ieder, om de Diena ren van Politie, welke speciaal door burgemeester en Wethouders zijn gemagtigd tot het opvangen of dooden der Honden, in geenen deele hinderlijk te zijn in de uitoefening van derzelver pligt, daar zulks ten oogmerk heeft om de goede ingezetenen dezer Stad en Ju risdictie, te behoeden voor de schrikkelijke gevaren der Hondsdol heidwelke de ondervinding zoo duidelijk heeft doen zien, dat door onachtzaamheid of verzuim van pligt in deze te weeg gebragt kunnen worden. Aldus gedaan bij burgemeester en Wethouders voornoemd, den lQden July 1841. F. C. W. DRÜIJVESTEIJN. j Ter Ordonnantie van dezelven, De D1EU FONTEIN VERSCHUIR. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Stad dat het Kohier der Personele belastingdienst 1841-42, wijkD, en bui tenwijken, op den 26sten Julij 1841, door den Heer Staatsraad, Gouverneur van de Provincie Noord-Holland is executoir verklaard, en op heileu door II. E. A. aan den Heer Ontvanger der Directe belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezetene, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zou den voortvlneijente ontgaan. Alkmaar, den 2lblen July 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd C. W. DRUIJVESTEIJN. Ter Ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. Dezer dagen is van de pers gekomenBeschouwing der Kadastra le uitkomsten in Noord-Hollanduitgegeven op last van H. H. Ge deputeerde Staten, en verkrijgbaar gesteld ter Drukkerij van de H. II. Joh. Enschede cn Zonente Haarlem, tegen den prijs van ƒ2: blNNENLANDSCHE BERIGTEN. Arnhem, den 'dosten Julij. Het treurige vooruitzigt van den aanstaanden oogst, ten gevolge Van het sedert eenige weken aanhoudende koude en natte weder boezemt teregt algemeen ernstige vrees in. Met de inoogsting van het beestenvoeder, hetwelk voor bovenmatig liooge prijzen werd aangekocht, is hét jammerlijk gesteld. Het hooi slaat in vele lage weilanden (ofschoon er, niettegenstaande liet uiterst wisselvallige we der eene groote hoeveelheid hooi zonder beschadiging reeds in de schuren is opgezameld) te midden der waterplassen, te bederven of te verrotten, terwijl elders het nog groen afgemaaide gras uit het water wordt opgevischt. Met liet grazende vee moet men uit de door het regen- cn kwelwater als het ware overstroomde Weilanden naar hoogere weiden of bij gebrek daarvan, naar de stallen vlug- ten. De "te veld staande koorn- en andere gewassen zijn aanvanke lijk wol goed gelukten hebben gelukkig tot nog toe niet of web nig geleden, doch men is niet zonder grond bevreesd, dat bij ver der onverhoopt aanhouden Van dit natte en koude weder, vooral de rogge, die thans rijp is en achtereenvolgelijk afgemaaid wordt, zal beginnen te ontkiemen of (zoo als men dit gewoonlijk onder den boerenstand noemt uit te loopen. De aardappelen, (een artikel waarvan veel gebruik wordt gemaakt)zijn hier over het algemeen goed gelukt, terwijl daarentegen de tabak, die dit jaar vroeg ge plant werd en waarvan men hier en elders, ten gevolge van de in de laatste jaren bestede hooge prijzen, door het ongunstige weder zeer veel geleden heeft, en waarvan dan ook (misschien tot groot nadeel van die landbouwers, welke met de opbrengst van dezelve gewoonlijk hunne pachten betalen), over het algemeen weinig meer verwacht wordt. Bij deze treurige gesteldheid van den verwachten oogst der veldgewassen, ziet men de prijzen der onderscheidene ar tikelen aanmerkelijk stijgen en wij mogen alzoo voor den bloei en de welvaart zoowel van den landbouw als van parteculieren hopen, dat dit weder spoedig eene drooge en warme luchtgesteldheid moge opvolgen, opdat de bedenkelijke staat der in te oogsten veldgewas sen daardoor zoo veel mogelijk hersteld worde, den landman in zijn anderzins te lijden nadeel en verlies, eenige tegemoetkoming viude, ea de wenscldieid Yoor cenen duren tijd bewaard blijven. [Algent. Handelsbl.J De beroemde dichter en schrijver van den Solitaire en anderd Fransche romans, de Vicomte n' Armncotot, bevindt zich in de zo hoofdstad, en is niet, gelijk eenige Fransche dagbladen hebben ge meld, naar Londen vertrókken. Wij vernemen met zekerheid, dat hij voornemens is, een werk over de Nederlanden uit te geven.' Belangwekkend is de schels van onderhoudhetwelk de edele ro manschrijver te Vaals met den Koning der Nederlanden heeft eehad. Wij nemen hetzelve verkort uit het Journal de lal lay e over. Na verhaald te hebbendat hij te vergeefs den Koning der Ne derlanden tot de abdy van Roldue had nagereisd, waar hij eerst aankwam, toen Z. M. reeds was vertrokken, ert dat hij zich duS naar Vaals had begeven, waar de Koning den volgenden dag weidt verwacht, vervolgt de Heer d'Arlincourt aldus: Ik vond er (te Vaals) alle inwoners onder de wapenen. Eett triumfboog met groen versierd, was op den weg opgcrigt. Weldra kondigde een stofwolk en herhaalde toejuichingen in de verte do komst van den monarch aan. Eene ontelbare menigte vergezelde zijn rijtuig. Hij groette iedereen met een opgeruimd gelaat, sprak tót allen "net eene bewoge stem, en de geestdrift was algemeen. Aan het luitel afgestapt, dat voor hem in gereedheid was ge-< bragt, behaagde het den Koning, die vernomen had, dat ik mij on der "de nieuwsgierigen bevond, welke zijnen doorlogt waren komen zien, mij tc laten ontbieden. De eerste woorden, die hij mij toe sprak, waren geschikt om den trots van een' schrijver te vleijen j ik zal ze nimmer vergeten. Zijne oogenblikken waren kostbaar, ik durfde het onderhoud niet le verlengen; ik wilde mij verwijderen. Z. M. hield mij terug." naliet doet mij bijzonder veel genoegen,"" zeide Z. M., dat het toeval u te Vaals gebragt heeft!"" Het toeval! antwoordde ikneenniet het toeval heeft mij hier gebragt. Gisteren heb ik U. M. te Roldue opgezocht, heden te Vaals, en morgen zoude ik mij met hetzelfde doel naar elders gewend heb ben, en zoo al die togten vergeefs geweest waren, zoude ik mij rtaar 's Rage hegeven hebben." Alwaar gij welkom zoudt zijn,"" hernam de Koning, met dien weiwillenden glimlach, welke zijn edel en open gelaat zoo in nemend maak t. Maar waarom heb ik u niet te Roldue gezien V" Si ré! ik hen er te laat gekomen. Uwe Maj. was reeds vertrok ken. Maar zoo ik de vreugdekreten niet heb vernomen, die U. M. er ontvangen hebben, heb ik er ten minsten Uwer Maj. middagmaal eemittigd "en in dat opzigt, ben ik er als een Koning onthaald." Vervolgens bragt de Monarch het gesprek weder op de Fransche' en Duitsche letterkunde, om daarin een nienw middel te vinden, zich beminnelijk en goed te toonen, en bewees, dat men op den troon vriendelijk kon zijn, zonder de waardigheid te kort te doen, en i'eeslia, zonder op te houden Koning te zijn, enz." [Alg. Handelsbl.] EurniANT), op Texel, den 2(ïsten Julij. Hel ongunstige weder van gepasseerde week, hetwelk zoo veto rampen in Duitschland, Relgie en Zeeland heeft veroorzaakt, heeft alhier geene nadeele ten gevolge gehad; veel water is ook hier even ais elders gevallen, doch ging met weinig wind vergezeld, zoodat de tc veld staande gewassen niets hebben geleden, en daar het den 24, 25 en 26sten dezer droog weder was, zoo is al het 0- YnJollige water zoo goed als afgetapt, liet Koolzaad wordt lieden voor liet eerst op bijna alle de hofsteden gedorschl; overal ziet men den landman ijverig bezig de wintergranen te snijden, zoodat men alle redenen heeft zich met de hoop op eenen goeden oogst te mo gen verblijden. [Algem. Handelsbl.] Gepasseerde Schepen door Alkmaarlangs het Groot Noord- Höl- landsch Kanaal, van den 16 tot den 22 Julij 18-»1. Ncd. fregat. Do Vier Gebroeders, N. de Boer van Batavia, laatst van Lissabon naar Ainst. Dito galjoot. Wilhehnina Dito schoner kof. Den Amstel J. N. Klint Suriname dito. D. Visser Boston dito.

Alkmaarsche Courant | 1841 | | pagina 1