J. W. WESTERMAN, is van meeningom op LEES HIER. paste dezer feèstvrcugdeals Nederlanders, als boekhandelaren en als leden dor verecniging. Vervolgens werden in den tuin verschillende verversehingen aan geboden, waarna door den lieer M. 'i?s\ermanin vroeger gemel de zaal, een voortreffelijk dichtstuk werd voorgedragen. De spre kers moglen de ondubbelzinnigste blijken ontvangen, hoe zeer de leden met da vruchten van hunnen geest waren ingenomen, vooral toon later aan het diné, op algemeen en welwillend toegestaan ver langen besloten werd, deze stukken, vergezeld van een geregeld verslag der feestviering en versierd met eene afbeelding der prach tig gedecoreerde groote zaal te doen drukken en als een blijvend gedenkboek aan de leden rond te zenden. Te vier ure precies was er een luisterrijk dinè, afgewisseld door mil- «ijk en verschillende toasten, alleen op het feest en de feestelingen toepasselijk, welke laatsten, bij de pausering van ben uur voor het desert, aangenaam werden verrast door eene toepasselijke illiminatie. Onder geleide der muzijk aan bet desert gebragt, werd, evenals vroeger: de Vereeniging en de Boekhandel, nu de Koning en het Vaderland, met geestdrift gedronken; de liederen, door de leden vervaardigd, werden gezongen en verhoogden de vreugde, welke wederom aangenaam werd afgewisseld, toen omstreeks elf ure werd aangekondigd, dat er een fraai vuurwerk zoude worden afgestoken. Nog eens verzamelden zich 'daarna allen aan tafelen onder ge zang en vrolijke toasten, werd het feest, naar luid van het program ma ten twaalf ure gesloten. Als een bijzonderheid van het feest dient aangemerkt te worden, dat ieder zoo zeer geneigd was, om de orde te bewaren, dat, ofschoon met de hoogst mogelijke vrolijk heid en tevredenheid, al de aanwezigen, vóór één ure, met de rij tuigen, welke van wege het feest gereed stonden, vertrokken waren. Wij1 gelovendat er niemand op het feest tegenwoordig is geweest die niet bij uitnemendheid tevreden was over deze wijze van feest vieren. Immers het strekt het Vaderland, eu inzonderheid den Boek handel, tot eer, dat, ouaangezien de veelvuldige concurrentie en de luoeijelijkhederiwaarmede de Boekhandel, zoo binnen- als buiten 's lands, te kampen heeft, deszelfs beoefenaren zich als vrienden en broeders aaneensluiten; en het kwaad, dat er onder hen is, op eene vriendschappelijke wijze trachten te weren en, zoomogelijk, uitte roeijen, en na zulks 25 jaren met vrucht te hebben gedaan, zich daartoe op een luisterrijk feest op nienw plegtig hebben verbonden. Gepasseerde Schepen door Alkmaar, langs het Groot Noord-llol- landsch Kanaal, van den 29 Julij tot den 4 Aug. 1842. [Zijnde het vervolg.] Dito brik. Industrie, C. Gjessing dito Purm. Difo bark. Carolina II. 0. PoasR» dito dito. Ned. kof. HdoniaG- T. Tersteeg Archangel Amst. Spaans, brik. Tres A mi gasS. Mareony Hamburg dito. Noords, bark. Amphitrite II. P. Ferman Nerva a dito. Dito dito. Johanna Maria N. Soeningsomdito dito. Dito brik. Wennerne, J. A. Steinfeld dito dito. [Vervolg hierna.] *M" Op Vrijdag den 12rl< n Augustus 1842is in het Stads Logement le Alkmaar, des avonds te vijf ure, geveild, en op Vrijdag den IfOen Augustus daaraanvolgendefinaal verkocht, de navolgende pereeelen 1. Een dubbel Huis en Erve, staande aan de Noordzijde van de Langestraat, te Alkmaar, wijk B, N«. 76. strijkgeld de Heer Hermanns Helling 3200 verhoogd door Denzelxe.-, -met 275 2. Een Huis en Erve, aan de Noordzijde van het Verdronkenöord, wijk CN°. 117. strijkgeld Gerrit Stokkink 220 niet verhoogd. 3. Een Huis en Erve, gelegen als voren, wijk C, N°. 110. strijkgeld Gerrit Stokkink100 niet verhoogd. 4. Een llnis en Erve, aan de Keetsloot, wijk D, N°. 80. strijkgeld Lourens Band40 verhoogd door den Heer J. Groenendijk, met 50, nUWELIJKS-PROCLAMATIEN, gedaan binnen Alkmaar, op Zondag den 21 Augustus 1842. Eeuste Gebod. Johannes Petrus Groenwonende te Utreeht,- en Maria Catharina Luijkxwonende te Alkmaar. Tweede Gebod. Petrus Adrianus van der Drift, wonende te Alblasserdamen Geer- t mij da Johanna Ibinkwonende te Alkmaar. Sank. Tjeertes, wonende te Alkmaar, en Guurtje Wortel, wonende te Akersloot. Aangiften van GEBOORTEN te Alkmaar, van den 15 tot den 20 Augustus 1842. Maria, dochtertje van Eloris landman en Dorothea Catharina Hinlzen. Nicola oszoontje van Hendrik Bruin en Elisabeth Wil- lielmina van den Berg. fllariu Jacoba, dochtertje van ticrardus Cloeck en Cornelia Arendina Berghuijs. Grietjedochtertje van Hendrik Dosch en Grietje Vis.Geertje, dochtertje van Klaas Hoog- vorst en Johanna Geertruijda Haverkamp. Neeltjedochtertje van Dirk Luijt en Anna Berkhuijsen. Aangiften van OVERLEDENEN te Alkmaar, van den 15 tot den 20 Augustus 1842. Maria, dochtertje van Stephanus Aghina en Aaltje RomeinderS, ojnl 4 weken. Johanna Roelofsweduwe van Johan Nicolaas Bul derdijk oud 87 jaren. Maarten, zoontje van Pieler Schuur en Klaasje Molenaar, oud 17 weken. Lucas, zoontje van Lucas Buis- sink en Catharina van Soest, oud I jaar. Antony van Weteering zoon van Jacobus Coops en wijlen Krijntje Bina Kiers, oud 15 jaren. Albert Henrich Knostoud 38 jaren. Maartjedochtertje van Jacobus de Geus en Immetje van den Abeele, oud 5 maanden. 1 Maria Elisabeth, dochtertje van Petrus Gerardus Weijmer en Petro- nella van der Linden oud 5 maanden. Met de NAJAARS-KERMIS te Alkmaar, welke den 24s|f» Au gustus aanstaande beginten op welken dag tevens de Loting zal plaats hebben zullen geene Kwakzalvers, Planeet- of Horoskooptrek- hers, Rijffelaars, Loterij-kramers noch Dobbelspellen worden toegelaten. v STADS BANK VAN LEEN ING. Verkooping om kontant geld, op Woensdag den 14<len September 1842, dér PANDEN beleend gedurende de maanden April, Mei en Jünij 1841. Van heden af kan de beleening van gemelde Panden vernieuwd worden, of de afdoening der Rente geschieden, behoudens de be paling der hertauxatie van de beleensom, op de bedoelde Panden Voorgeschoten. De laatste dagen ter vernieuwing van beleening zijn bepaald, op Maandag den 5den en Dingsdag den 6den September e. k. f Op Donderdag den 25sten Augustus 1842, des] voormiddags ten 10 Ure, zal men in het klein Nieuwland te Alkmaar, verkooping houden van HUISRAAD en INBOEDEL, bestaande in: Een Kast, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Prenten achter glas, Bedden, Dekens en Bedlinnen, alsmede Koper, Tin, Poreelein, Glas eu Aars dewerk. V IIOÜTVERKOOPING te ALKMAAR. Men is voornemens, op Maandag, den 29sten Augustns 1842, des middags le twaalf ure, in het Logement de Schelvisschenstaande aan het Zeglis, buiten de Boompoort, te Alkmaar, in het openbaar te verkoopenEene extra mooije partij van 81 gave Zeeuwsche IJpen STAMMEN, liggende genummerd even buiten de gemelde Boom- poort der stad Alkmaar, tusschen de poort en de brug, op den wal, bij het groot Noord-HoIIandsch Kanaalalwaar dezelve dagelijks be- zigtigd kunnen worden, terwijl nadere informatiën te bekomen zijn ten Kantore van den Notaris S. A. de LANGE, aan de Langestraat te Alkmaar. Donderdag den 8sten Septemher 1842, des voormiddags te 10 ure, voor zijnen Locale te Alkmaar, Verkooping te houden van Eenige heldere Diamanten, Goude Zakhorologiënzwaar tafel en ander Ziï» verwerk, gladhouten Meubelen, welgevulden Bedden, supra fijn Bed- en Tafellinnen, Vrouwekleederen, exquise ouderwetsche Kan ten en Slippenwelbewaarde hermelijnen gemaakt voor ovneersel voor een geheel Dames winter eostuumoud blaauw Poreelein, Gang lantaarn, heldere Spiegels eu Glaswerk, Koper, Tin en Verlakt-! werk en hetgeen verder te koop zal worden aangeboden. Alles Woensdags vóór den Verkoopdag voor een ieder op de ge wonen tijd te zien. f De IIoofd-Administratie van het 2tle Règement Infanterie zal; op den vijfden September aanstaande, des morgens om Elf ureaan den minst ingeschrevenebij beslotene billettenaanbesteden De Levering van goed droog Rogge STROO, voor één Jaar, (de inschrij ving zal bij duizend Nederlandsche ponden moeten zijn). Gegadigden kunnen hunnen biljetten dagelijks, Uitgezonderd des Zondags, van smorgens negen tot namiddag twee Uren bezorgen ten Bureele van den Kapitein - Kwartiermeester, alwaar eene gesloten® Bus tot het ontvangen derzeive, is daargesteld. Namens de Hoofd-Administratie voornoemd, De Kapitein - Kwartiermeester V. S T A E R E L I N G. De ondergeteekende eigenaar van een Nieuw tot genoegen 'vaiï velen ingerigt LOCAAL, voerende de Zinspreuk IIARMON IC Age legen in de Lombardstecgalhier, waarin hij gelegt heeft eene KOLFBAAN van IJZERGROND, neemt de vrijheid het Publiek tot deze Baan opmerkzaam te makenen dezelve aan te bieden voor da dagen, dat dezelve buiten de gevestigde Collegiën nog kan gebruikt worden, zijnde meer genoemde Baan nog vrij en voor een ieder ge opend, eiken Vrij- en Zatur-dagenvan des morgens negen tot desl namiddags vier Uren; de geheele week der Voor- en Najaars-Keru missente beginnen op Zondag den 28sten Augustus e. k.van des namiddags vier Ure tot de daarop volgende Zondag. Ten opzigte der bediening envan hetgeen er ter Verversching mogt gebruikt worden, vleit de ondergeteekende zich een ieders goedkeu ring zoo veel mogelijk te zullen verwerven daar door hem zorg zal gedragen wordendat nog aan het eene noch aan het andere niets ontbreektterwijl hij zich tevens vleit door dit alles met een talrijk bezoek te zullen worden vereerd. Alkmaar, den 22 Augustus 1842. P. A. WALRAVEN. J. W. WESTERMAN is voornemens, om, op Dingsdag den Uden October 1842, ten zijnen Locale, te Alkmaar verkooping te hou den van eene Collectie ROEK-en PLAATWERKEN, SCHILDERIJEN, HORENS en SCHELPEN en verdere LIEFHEBBERIJEN en hetgeen verder te koop zal worden aangebodendegenenwelke hier iets bij te voegen heeft, worden verzocht zich vóór den eersten Septeni' her e. k. te adresseren bij den verlcooper in de Langestraat, wijk B; N°. 87, te Alkmaar. Te Alkmaar, hij de Erven van A. S T E R C K, in de Achterdam, wijk C, n°. 589,

Alkmaarsche Courant | 1842 | | pagina 2