A°' 1843. ALKMAARSClIfi M a a li d a g 4 September. Brooden wegende- 4 - - 13f. - 6 - - 2 Of 8 - - 27. I vast Broodjes. - 2 - 1 - —,05.1 vaste Bollen- 1 - - 5 02UJ prijs. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETÏÏOUDERS eer Stad ALKMAAR, brengen bij (leze ter kennisso van do Ingezetenen derzelve Stad en Jurisdictie; dat, ten gevolge van het ontstaan van Vacaturen in het Stedelijk Kies-Collegiedie vacatures zullen Lehooren tc worden aan gevuldten einde, bij gelegenheid der aanstaande verkiezing voor den Stedelijken Raad, het Collegie te brengen op het getal, bepaald bij het Stedelijk Reglement, gearresteerd hjj Z. M. besluit van 4 Jan uari] 1824 li". 110. Burgemeester en Wethouders hebben ten dien einde lijsten doen opmaken, zoo van die ingezetenen, welke, ingevolge het voornoemde Reglement, de bevoegdheid hebbenhet slemregt uit te oefenen, als van de zoodanigen, welke tot kiezers kunnen worden benoemd. Deze lijsten zullenvan den 29sten Augustus aanstaande, geduren de acht Volgende dagen ter lezing worden gelegd op de Stedelijke Secretarie, ten einde aldaar door een ieder, des morgens van tien tot des namiddags één Ure, te kunnen worden geëxamineerd, en den zoodanigen, welke zouden oordeelen, daarop als nog te moe ten worden gesteld, gelegenheid te geven, hunne reclames deswege tijdig in te leveren. Herinnerende Burgemeester en Wethouders ter dezer gelegenheid tevens die moeders, welke, weduwen zijnde, op de uitoefening van liet Stem of Kiesrcgt ,door het optreden van eenen meerderjarigen Zoon. aanspraak kunnen maken, aan de bepalingen van de art. 8 en 1). van hel genoemde Stedelijk Reglement, ten einde ook, bin nen den gestelden tijd van acht dagen, de gevorderde kennisgeving deswege te kunnen doen. Alkmaar, den 26s'en Augustus 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. T. K O O R N. Ter Ordonnantie van dezelven, De DIEU FONTEIN VERSCIIUIR. BROOD-ZETTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, nis daartoe door den Sledelijken Raad geauthoriseord, bepalen mits deze; dat te rekenen van heden af, de prijzen en het gewigt van liet Brood binnen deze Stad de Stedelijke Belasting er onder begre pen zullen zijn als volgt Van Fijn Wit Tarwebrood le soort. Pd. Once Ld. Wigtj. Prijs. Brooden of regels- 2- 9- 5/ 10_ Wittebroods bollen- 1 - 5 - 0 05. Broodjes, zoogenaamde cadetjes. - - 7 - 5 02|.J l'"Js" Van Wit Tarwebrood 2<' Soort. gewigt Pd. Once Ld. Wigtj. Brooden wegende1- »-»-»» 27. Bollen, uit 8 of 10 zamengcstcld- - 8 - 5 05. l'Mls' Van Oncebiiiid Tarwebrood. 'Pd. Once. Ld. Wigtj. Brooden wegende1 -»-»-» n 25. j vaSt 1 gewigt Van Grof Boerenbrood. Pd. Once. Ld. Wigtj. Van Roggebrood. Pd. Once, Ld. Wigjt. Brooden van 3 - - - 33. j vast 1 - 5 -»-), 16fi gewigt Zullende alles gaar gebakken, niet loven den bepaalden prijs, noch beneden het gewigt mogen worden verkocht, op de Boete daar toe staande. Alkmaar, den 31st™ Augustus 1843. F. C. W. DRUIJ VESTE IJ N. Ter Ordonnantie van dezelven bij afzijn van den Secretaris, SPANJAARD T. De LEDEN VAN DEN R AAD der MOEDERLIJKE SOCIËTEIT binnen deze Stad, betuigen door deze haren dank aan alle diegenenwelke bij de onlangs plaats gehad hebbende Collecte en Inschrijving ten behoeve van het fonds (lier instelling, daartoe hebben bijgedragen. Het gezamenlijk bedrag der Collecte en Inschrijving, dis som van ƒ609.70. beloopende, en alzoo 35.24. minder als het vorige, stelt de leden echter in de mogelijkheid om, vereenigd met de aanzien lijke jaarlijksehe gilt van llarc Majesteit de Koningin, wederom in de noodzakelijkste behoeften van vele hulpbehoevende Kraamvrou wen te voorzien; deze taak met zorg en ijver lo volbrengeu, is de drijfveer welke het bestuur bezielt en waarmede zij gaarne da weldoeners en weldoensters welke haar daartoe nu wederom in staai hebben gesteld, de opregte verzekering geven, dat door haar zal wordpn vau"toegaan Alkmaar, den 22s|en Augustus 1843. Be lieden van den Baad voornoemd Douairière FONTEIN VERSCIIUIR, gel), de DIEU, Presidente. Douairière TINNE van EGMOND, geb. GREGORIJ Secretaris. [Strekkende deze tot verbetering van een paar schrijf en drukfouten, welke in de vorige waren ingeslopen TSUITENLANDSCHE BERIGTEN. ITALIË. De Angsburger Algemeïne Zeitung berigt het volgende van dé Ilaliaansche grenzen van 15 Augustus: Volgens berigt uit Modena is de minister van politie en gouver neur aldaar graaf Bieciniplotseling in ongenade gevallen, en zou hij, naar het gerucht wilde, zich slechts door eene overhaaste vlugt aan eene gevangeneming hebben kunnen onttrekken. Nopens de aan leiding daartoe bestaan slechts gissingen; volgens sommigen zou hij betrokken geweest zijn in de staatkundige woelingen, welke onlangs in de Pauselijke legatien ontdekt zijn. Inmiddels hebben de krach tige maatregelendie door de overheden in den Kerkdijken Staat genomen zijn overal de 'gewenschte uitwerking gehadzoodat ner-i geus een zweem van onrust meer wordt opgemerkt." E R A N K R IJ K. De prins van Joinville heeft zich, na zijne terugkomst uit Engo-t land, met zijne gemalin en zijnen broeder, den hertog van Aumalej naar Havre begeven, waar hij den 27sten Augustus tegenwoordig is geweest bij het naar den prijs dingen in snelheid van zeilschepen' en roeivaartuigen. Deze vroeger niet te Ilavre gebruikelijke spelen zijn onder den invloed des Prinsen ingesteld en bijzonder luisterrijk geweest. De Prins beeft beloofd voortaan jaarlijks 2000 franken voor. de uit te loven prijzen te zullen afzonderen. - Een der Purijsschc bladen vermeldt liet volgendo; Men zal zich herinnerendat de generaal van der Meeredia le Brussel wegens eene zamenspanning ter dood was veroordeeld gratie van Koning Leopold beeft bekomen en in vrijheid is gesteld, onder voorwaarde, dat hij liet Europesche vasteland zou verlaten. Zoodra hij zijne gevangenis verlaten had, begaf de generaal zich naar Frankrijk en wel naar Parijs, waar zijne geldelijke belangen hem noodzaakten fe blijven. Gedurende eenigen tijd zag do Fran- sclie politie dit verblijf, waartoe generlei magtiging bestond, oog luikend aan; maar die toegevendheid moest een einde hebben, eri de generaal, zich niet storende aan de hem gedane waarschuwin gen, is twee dagen geleden op een bevelschrift van den prefect van politie in hechtenis is genomen. De generaal van der Meere, zieli daarop op zijn woord van eer verbonden hebbendeom Europa zoo spoedig mogelijk te verlaten, is bijna op staanden voet in vrijheid gesteld en, terwijl wij dit schrijven, onder zeil naar Zuid-Amcrika.'» BINNENLANDSCHE BERIGTEN. 's Graveniiage den 26sten Augustus. Gedurende de laatste dagen is, bij het fraaije en warme weder, het nnburigo scheveningen zeer druk bezocht geworden. Dage lijks zag men eene tallooze menigte, zoo langs do beide wan delingen, als door de diligences, omnibussen en andere rijtuigen zich derwaarts begeven. Van de zeebaden werd ook een zeer druk gebruik gemaakt. Men heeft daarbij generlei ongelukken tc betreu ren gehad, hetgeen niet ten onregte grooteudeels aan (le maatrege len van voorzorg, thans door de stedelijke regering verordend, mag worden toegeschreven. liet doelmatige daarvan in dezer dagen toch weder in het oog gevallen. Twee personeningezetenen dezer re sidentie, hadden zich, hij hoog water, tc ver in de zee gewaagd en waren daardoor in levensgevaar geraakt. Twee der door de po litie gekozen wakers, van der Stak, vader en zoon, droegen van het gevaar naauwelijks kennis, of zij snelden te hulp, zonder dat tijd genoeg was om zich te voorzien van de scaphanders, liet ge lukte hun evenwel de beide personen, die sommigen om linlp had den hoeren roepen, te naderen en behouden aan wal lo brengen. Iloe nuttig en heilzaam bet gebruik van de zeebaden ook moge zijn zoo levert liet boveustaande op nieuw het bewijs op, dat, hoo er varen men zich ook in het zwemmen moge wanen, het hoogst ge vaarlijk en roekeloos iszich diep in zee te begeven. Men bepale j zich eenvoudig bij liet bad en late bet zwemmen na. Menigvuldi- ge voorbeelden zijn aanwezig, om te doen blijken, dat bekwame j zwemmers zelfs het gevaar niet konden ontkomen. Ben 'listen Augustus. Dezer dagen zijn, krachtens bevel van gevangeDCiuing verleend door .de raadkamer der ArrondisscinuUs Regtbank ie 'sGravenhnge, we; Deze Courant wordt eens in de weeken wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6' Centen uitgegeven. De Trijs der Advertentiön van 1 tot 5 re gels is één Gulden, en voor eiken regel meer 20 Centenbehalve 35 eenten zegelregt voor elke plaatsing.

Alkmaarsche Courant | 1843 | | pagina 1