H ARD DRAVER IJ derom vier personen, als verdacht gehouden wordende aan liet mis dadig in omloop brengen van verminkte zilveren nationale gangba re muntspeciën, in hechtenis genomen. Naar men verneemt bevin den zich thans addition personen als verdacht van die misdaad, al hier in de gevangenis, en wordt de instructie tegen alle die perso nen met. ijver voortgezet. In liet belang der maatschappij is het te hopen datindien zij werkelijk aan de hun ten laste gelegde mis daad mogten schuldig zijn, alsdan de instructie genoegzaam wettig en overtuigend bewijs tot veroordee'ing zal opleveren, opdat de da ders dier gevaarlijke misdaad, welke niettegenstaande de veelvuldi ge condemnation en execotien van veroordeelden te Amsterdam en elders nog dagelijks schijnt gepleegd te worden, tot afschrik van an deren ook alhier hunne welverdiende straf ondergaan Naar men verneemt is het bijzonder aan de ijver en do onvermoeide navor- scliingen van den lieer commissaris van politie W'aldeck alhier, toC te schrijven, dat legen de zich thans in hechtenis bevindende per sonen, de instructie heeft kunnen worden aangevangen. Het Uitstapje op en in het Water. Specltogtjcs op bet water zijn niet altijd walervermakënde lieer Couvrcureen rijk fnbrijkatit te Parijs heeft zulks onlangs ondervon den. Zondag den lflden Junij 11. had hij te Saint-Mitns een sierlijk sloepje gehuurd, om daarmede een toertje op het water te doen, twee kloeke roeijers van voegzame paardenkracht moeten zijn stoom werktuigen wezen. Aan het eilandje Petit Brie aangelegd en daar een smakelijk diner genuttigd hebbende, roept bij zijne roeijers, om den togt verder voort te zettenmaar ook deze hadden gebau- ketteerd en vooral de flesch niet vergeten. Zjj waren geheel buiten staat hun werk te verrigten; men wierp hen onder in de schuit, en daar werd het door hen reeds aan wal aangevangen slaapjeonder begeleiding van liun eigen snork-muzijkvoortgezet. De fleer Cou vrcur moest dus in persoon voor roeijer spelen en deed zulks al mor rende; maar weinig bedreven in bet ambacht, had hij ongeluk op ongeluk, stiet tegen andere vaartuigen, kreeg ladingen vloeken naar zijn hoofd, stuurde zich op ondiepte, moest te water om zijne schuit weder vlot te maken enz. enz. Eindelijk en wel op het punt van den steiger, het einde van zijne reis, te bereiken zet hij de schuit op een paal dien hij niet opgemerkt hadde schuit hekoiut veel schade; do stoot doet de nog niet ontnuchterde roeijers ontwaken, zij oiachen een ruim drinkgeld bij wijze van schavergoeding. De fleur Cvnvreur weigert beu dit te geven, er ontslaat eene worsteling; de roeijers overmeesteren hem en doen hem eenc dompeling in liet water ondergaan. Op het gerucht koineu er mensehen toeschieten en onder deze ook de eigenaar der schuit. Die eigenaar kiest partij voor zijne roeijers, en de Heer Couvrcur ondergaat eene tweede dompeiing. Eindelijk verschijnt er een gendarme; deze sommeert de worstelende partijen hem naar de maire te volgen. De Heer Couvrcur verlangt eerst van kleederen te kunnen gaan wisselen, de gendarme verzet hier tegendc Heer Couvrcur wordt driftig en voegt hem toeGij zijt een slechte gendarme. De gendarme maakt proces-verbaal van deze beleediging, en de lieer Couvreur wordt voor de correotionèele politie gedagvaard. Daar eischt de eigenaar der schuit eene schadevergoeding van 200 franken, en het open baar ministerie eene boete wegens liet beledigen van een' gendar me; van den eersten eisch wordt hij vrijgesproken, maar ten opzig- te van den tweeden wordt hij tot eene boete van dertig franken veroordeeld. Zijne leus is sedert: Weg met de roeijers! leve dc paarden Gepasseerde Schepen door Alkmaar, langs het Groot Noord-fjol- landsch Kanaal, van den 25 tot den 31 Augustus 1843. Ilanov. kof. Agneta, II. T. Hollander van New-Orleans liAmst. Eng. schon. Eli se en Nancij, P. Gillard Teneriffe u dito. Ncd. kof. Stand Fries F. Fekes Torra Vechia Aikin. Eng. brik. EliseJ. Howes Sunderland Amst. Vervolg hierna.]. Burgemeester en Wethouders der Stad Alkmaar, voornemens zijnde, aan den boogstinsehi4jvendeii voor den tijd van drie eerst komende en achtereenvolgende jaren te Verpachten De V1SSCIIE1UJ in de ALKMAARDER of LANGE MEER, onder de Gemeente Akerslootnoodigen mits deze alle gegadigden daartoe uil, om hunne hilletten van inschrijving behoorlijk op Zegel ge schreven en verzegeld, vóór of op den 20ste" September eerstkomen de te bezorgen ter Secretarie der zelve Stadalwaar ook dc Condi tiën van verpachting voor een ieder te lezen zijn. Alkmaar, den 30,lcu Augustus 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. C. W. DRU IJ VE STEIJN. Ter Ordonnantie van deselvcn, De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. Directeuren der ZONDAG-SCHOOL, aangemoedigd door de vrucht, die het onderwijs in deze inrigting gegeven bij velen draagt, en overtuigd van veler behoefte, noodigen bij deze alle uit, die den ouderdom van 16 jaren hebben bereikt en die School wenschen te bezoeken om zich daartoe aan te melden vóór den 1U'1™ Sep tember bij den Secretaris Alkmaar, 24 Augustus 1843'. J. L. K 0 T T I N G. UUWELIJKS-PROCLAMATIEN, gedaan binnen Alkmaar, op Zondag d'cn 3 September 1843. Eeuste Gebod. Hendrik Petrus Ibink Meienbrink, wonende te Alkmaar en Geertrui- da Jacomina van der Ihiftwonende te Vlaardingen. Petrus -Johannes Ibink en Elisabeth l cldman, beide te Alkmaar woonachtig. Te Alkmaar, bij de Erven van A, S T Johann Bernard Ferdinand Bucrs en Louisa Calharina ran Hoerden beide te Alkmaar woonachtig. Tweede Gebod. Douwe Elgersma en Johanna van den Burg, beide te Alkmaar woon achtig. Aangiften van GEBOORTEN te Alkmaar, van den 28 Augustus tot den 2 September 1843. Willem Ouwel, zoontje van Jacob van der Sluijs Veer en Artiol- dina Jaeoba bruin. llillcgonda Ujlariadochtertje van Hendrik Frans Mciileboorn en Geertruida Johanna de Leeuw. Willem zoontje van Hendrik Korlvinkg- en Johanna Winkel. Aangiften van OVERLEDENEN te Alkmaar, van den 28 Augustus lot den 2 Septemer 1843 George Peter, zoontje van wijlen George Peter Sclinerr en Susan na van Reijcn oud 8 maanden. Johannes Theodoras Kueter, oud 52 jaren.Morin Molenaar, oud 4(1 jaren.Johannes van Kleeff', oud 54 jaren. Nico/aaszoontje van Arnold Louw cn Catharina Johanna Gooij oud 17 dagen. Sabina Augusta IJ ilhelmina Gam- pert, huisvrouw van Gcrrit Hakker, oud 34 jaren.Gerlrudis Hol der, huisvrouw van Jurriaan Meijer, oud 46 jaren.Johannes Ja cobus zoontje van Johannes Jacobus Walden tn Catharina Keuss, oud maanden. V STADS BANK van LEENING te ALKMAAIL Verknoping om kontant geld, op Woensdag den 13de" en Dondert dag den 14'1"1 September e. k., der PANDEN heleend gedurende! de maanden April, Mei en Junij 1842. Op laatstgenoemden dag zal worden aangeboden een partij Fijn Engelsch LinnenStukken Molton en MarseillesStellen Bedteek enz. Welke goederen dés Dfiigsdags den 12''en September 1843 te zien zullen zijn; ingang in het Huis in de Moerstraat, wijk AN°. 407:) van des voormiddags tien tot des namiddags Mee Ure. Van heden af kan de beleen ing van gemelde Panden vernieuwd worden, of de afdoening der Rente geschieden, behoudens de be paling der hertauxatie van do beleensom, op de bedoelde Panden' voorgeschoten. De laatste dagen ter vernieuwing van beleening zijn bepaald, op Maandag den 4llen en Dingsdag den 5,1(-'n September e k. Men is voornemens op Woensdag, den 6<l"n September 1843, des voordemiddags te 10 Ure voor de Stal geteekend Nu. 433 in wijk A, staande aan de Vrouwenstraat te Alkmaar, in bet openbaar, om kontant geld, 'te verknopen: Eenige goed onderhouden RIJTUIGEN, als: 1 Tentwagen op veèren, 1 Kiereboe op riemen, 1 Karrikel op riemen, 1 Boerenwagen en 1 Ar; voorts: 1 Stel Tuigen voor 2 paar den, 2 stel dito voor 1 paard1 Arrentuig met bellenalsmede 1 Zwart langstaart MERRIEPA ARDoud 8 jaren, 1 VETTE KOE, eindelijk onderscheidene Stalgereedschappen en hetgeen meêr zal worden gepresenteerd. bij J. BLOKDIJK, Kastelein in de Rustende Jager te lleilo, zal op Woendag den O1'™ September 1843, des namiddags ten 2 Ure, worden gehoude Harddraverij. De prijs is eene fraaijo ZILVEREN ZWEEP, welke finaal zal wor den verëerd. Op Donderdag den 7. September 1843, des voormiddags te 11 Ure, zal men m hei Locaal van Openbare Vcrkonpinger. te Alk maar, in de Langestraat, in publieke veiling te koop aan bieden: Een Kabinet, Chiffonnière, Piano Porto, Ladetafels, Ledikanten en Kagclielseen Bed met zijn toebehoorenLinnen - goederen Vrouwenkleederen alsmede een Juweelcn Voornaald Dito Kapspel- den en Dito Bootjes, en eindelijk eenige WINKEL-GOEDEREN, als: Theebossen, SchuifdozenRakkenSchalen, Toonbank en Winkel, en hetgeen verder te koop zal worden aangeboden, V Men is voornemens om op Vrijdag, den 8st™ September 1843, des avonds te vijf ure, in dm Nieuwen Doelen, te Alkmaar, in het openbaar te veilen- en op Vrijdag, den 15"len September daaraan volgende, ter zelfder ure cn plaatse, bij afslag, finaal te verkoopen: Nu. 1. Een kapitaal, hecht, sterk, weldoortimmerd en zeer goed onderhouden 1IUIS, waarin 4 beneden- en 3 bovenkamers, «merendeels behangen en van stookplaatsen voorzien, provisie kamer, domestiquen kamers, keuken, 2 kelders en diverse commoditeiten, staande binnen de stad Alkmaar, aan de zuid zijde van de Oudegracht, in wijle A N». 33, met eene fraaije en ruime Koepel achter hetzelve, het uitzigt hebbende in de Biniieii-uanen, en het erf, groot 5 roeden 42 ellen, Zijnde dit perceel belast met eene jaarlijksehe recognitie van f 1,50, voor den uitgang in de Binnen-bnneu. 2. Een HUIS en EllVE, genppropriëcerd tot STALLING voor koeijen cn paarden, staande en gelegen als voren, aan do zuidzijde van de Vrouwestraat, in wijk A N". 433. Beide perceelcn kunnen dagelijks, uitgezonderd des Zondags, worden bezigtigd, mits vertoonendc een billet, afgegeven door den Notaris J. SCHOTHUIZEN, te Alkmaar, terwijl de zelve op den 8 en 15 September 1843, van des voordemid^ dags te 11 ure, tot des nademiddags te 4 Ure, zonder toe- gang-billet, bezigtigd kunnen worden. Nadere informationzijn te bekomen bij den Notaris J. SCHOT HUIZEN te Alkmaar. E R C K, in de Achlerdajp, wijk C, n". 58D,

Alkmaarsche Courant | 1843 | | pagina 2