W 4& A M f. M a a a cl a g 6: 23 Öclobcr. vV,/ -iH !Ov Deze Cuurant wordt ecus in de week en wel eiken Maandag, voor de Prijs van G Genten uitgegeven. De Prijs der AnvERTENTiëN van 1 tot 5 re gels is één Gulden, en voor eiken regel meet 20 Centen, behalve 35 centen zegeliegt voor elke plaatsing. llSuftGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR» brengen bij deze ter kennisse van alle degenen, welke daarbij be lang hebben, en aan het regt van patenjt onderworpen zijn dat tot de afgifte der Patenten over den dienst van 1843/44, zal worden ge vaceerd ter Secretarie dezer Stad dagelijks uizgezonderd des Zon dagsvan Dingsdag den 24st«i October tot en met Dingsdag den 7dcn November 1843des voormiddags van tien tot één ureen dat, om daarin geregeld en naar eisch der wet te werk te gaan, het noodig is, dat door de afhalers worde overgelegd: 1°. Het reguvoor de Declaratie van aangifte in der tijd afgege ven, terwijl 2° Alle Tappers, KoffijhmshoudersKroeghouders en Slijters ver- pligt zijn te vertoonen derzelver kwitantie van betaalde regten, ten blijke, dat dit door hen over de eerste Zes maanden van dezen dienst reeds zijn betaald. Waarschuwende Burgemeester en Wethouders tevens alle zooda nige patenlpligtigen, dat, na verloop van dezen bepaalden termijn, de onafgehaalde patenten, krachtens Z. M. besluit van den 17(,CI> Oc tober 1820, door den Deurwaarder der directe belastingen, aan limi ne huizen zullen worden rondgebragt, tegen betaling vau tien cen ten voor ieder patent en onder gehoudenheid tevens voor de zoo danige patentpligligenals daartoe gehouden zijn, om de kwitantie wegens betaalde regten aan dien ambtenaar te vertoonen. Alkmaar, den 21sten October 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. T. KOOR N. Ter Ordonnantie van dezehen De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. BURGEMEESTER en WETHOUDEREN der Stad ALKMAAR, hebben gemeend bij de ophanden zijnde najaars-Veemarktenwelke binnen dezelve stad gehouden zullen worden, en bij de van tijd in komende berigten wegens den staat der Veeziekte zoo in als buiten deze Provincie, alle Veehouders en Kooplieden, welke voornemens 'mogten zijn hun Vee op die markten aan te bieden, te moeten her inneren aan de bepalingen, welke van wege de hooge Regering omtrent zoodanig Vee, ter weering en voorkoming van verdere be smetting zijn ingesteld, en verzoeken mits deze en daarom alle daar bij belanghebbende personen zich naar den inhoud dier voorschrif ten sliptciijk te willen gedragen, en daardoor; te [gelijker tijd de goede bedoelingen van het Gouvernement in de hand werkende zich zelveu en anderen voor schade en nadeelen te behoeden en tevens het Stedelijk Bestuur alle onaangenaamheden, welke hetzelve verpligt zoude zijn, den uvertrederen aan te doen, te besparen. Alkmaar, den 21sten October 1843. Burgemeester en Wethoudcren voornoemd, J. T. K O O R N, Ter Ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSC1IUIR. die in de laatste tijden weder sterk aan het bloeijen geraakt zijn bemerkt men inzonderheid de wol- en koloen-industrio, deze laat ste- loronmelijk door de handelsverbindingen met China en ten ge volge van aanmerkelijke verzendingen naar Rusland en Duitshland (te weten garens). Vervolgens de ijzerfabrijkaadje, welke zich bij do gunstige handels uitzigten tegen verwachting snel uit haren gedruk- ten toestand verheit. Hoogovens en hamerwerken hebben tegenwoor dig volop te doen, en men mag eene nieuwe verhooging der ijzer- prijzen verwachten. Wanneer het waar is, hetgeen Engelscbe Ra den berigten, dat de voorbeëldeloos lage prijzen van het ruwe En- gelsche ijzer hunnen grond daarin hebben dat men de in vroege re jaren weg geworpene en niet genoegzaam uitgesmolten slak ken of seoriën andermaal in, smelting genomen heeft, waardoor natuurlijk eeh uiterst slecht produkl te voorschijn kwam, zoo was de Dtillsclie Michel weder eenmaal de lompert, die tot zijn eigen nadeel de Eilgélsche zonden voor zijne rekening nam. Van dit ijzer toch gingen ontzettende hoeveelheden naar üuitschland, waardoor de bezitters der EngelsClie ijzerwerken een dubbel doel bereikten, vooreerst, dat zij hunne slechte waar aan den man bragten en zoo huil levens-bestaan onderhieldenen ten tweede, dat zij de Duitsclie ijzer-industrie op den rand van liet verderf voerden en daardoor een overwigt op de Duitsclie markten kregen, welks drukking on>. der veranderde omstandigheden nog lang zal voortwerkeu. In de laatste weken zijn weder aanmerkelijke hoeveelheden DuitBch graan in Engeland ingevoerd geworden De uitkomst dezer onder neming was, dat de speculanten 8 a 10 schellingen per quarter ver loren een nieuw bewijsdat de Duitsclie graanhandel in Engeland geen voordeel meer oplevert. Een te Manchester uitkomend blad spreekt weder van verzekeringen, die van Biiitsclien kant aan de Engelscbe regering gegeven moeten zijn, en inhouden, dat men op dotegenwoordige tul-conferentie niet voornemens is eene verhoo- ging der inkomstregten op Engelscbe garens te leggen, eene opgaaf, welke, gelijk vroegere, blijkbaar op een verzinsel of verdraaijing berust." Twee werklieden vau het fort de l'Estj te St. -Ouen, sliepen hij elkander ter besparing v«n dagelliksche uitgaven. Op eenen nacht wei d de een door den andër gewektdie hem verzocht eeno vroedvrouw te halen, ten einde hem te verlossen. Degene die sliep maakt zich boos en verzoekt zijnen kameraad hem te laten slapen. Toen 1 tekent hein de andere eene vrouw te zijn en te moeten be vallen. De eerstgenoemde was nu verpligt op te staan en om hulp te caan. Acht maanden hadden deze werklieden bij elkander gesla pen, en de vrouw, baar geslacht verbergende, had hiermede geen ander oogmerk gehad, dam om een hooger loon te verdienen, daar dat van de vrouwen zeer laag is. Voor het overige stond deza vrouw, hoewel zwanger zijnde, bekend voor een der beste werk lieden van de citadel. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. D UI T s C n 1 A N D. Keulen den 15den October. Onze courant behelst, onder dagteekening van den Rijn, 10 Oc lober, den volgenden brief omtrent den tegenwoordigen toestand Van het fabrijkwezen in Engeland en de handelsbetrekkingen van dat rijk met Duitschland. Een zeeropmerkelijk en ook voor Dnitschland met onbelangrijk verschijnsel, is het herleven der werkzaamheid van handel en fa- brijkeii in Engeland. De nooddie jaren lang haren geesel zoo vrèeselijk over de fabrijkdistricten gezwaaid had, is bijna geheel voorbij; welvaart en vertrouwen zijn teruggekeerd, de prijzen aller fabrijkwaren zijn gerezen, opnieuw stroomen kapitalen aan de kunst vlijt toe, nieuwe etablissementen rijzen open de rcederjj ontwikkelt hare volle werkzaamheid om de voortbrengselen der nijverheid naar alle gewesten der wereld te vervoeren. De arbeidende volksklassen schijnen hun vorig lijden vergelen te hebbenwant zij geven zich reeds weder over aan de aangenaamheden van een behagelijk le vensgenot. Engeland heeft het gemak, waarnnjde het krisissen als deze"laatste te boven komt, aan zijne onmetelijke hulpbronnen, zij ne over het geheel den aardbodem vertakte handelsbetrekkingen^ aan het bezit van rijke en uitgestrekte koloniën en de daardoor ver oorzaakte wisselwerking van produkten en consumptie, aan de zede lijke kracht hij de bijzondere personen en geheel de maatschappij en eindelijk aan den nadruk en de omzigtiglieidmet welke men daar, alle ook slechts eeniger mate gunstige tijdstippen en betrek kingen weet te vatten en ten nutte aan te wenden. Want Diiitsch- land heeft in dit opzigt nog veel te leeren, wanneer liet eindelijk j eenmaal uit den ondergeschikten stand wil uittreden, welke het o-j veral, in staatkundige en handelsbetrekking, tegen over het bui-1 leuland bekleedt, onder de lakken der Engelscbe fubrjjks- vljjt, BINNENLANDSCHE BERIGTEN, Nijmegen, den 14den October. Eergisteren morgen werd op eene kar naar het huis van arrest alhier overgebragt Zekere JB arbeider, wonende te Groes- beek, die des nachts voren, door eenige ambtenaren van 's Rijf 9 belastingen was aangetroffen in gezelschap eener bende gewapend» sluikhandelaars, uit een 20tal personen bestaande en waarvan de o- verigen zich door de vlugt hadden gered, de bewijzen hunner frau de met zich voerende. Genoemde Bons was door een pistoolschot aan lijf en beenen gewond, en het mogt de beambten, eerst na groeten 'wederstand "en met de smokkelaars handgemeen te zijn ge weest gelukkeneen hunner magtig te worden, bij wien aanwezig bevonden werd eene groote partij zijden stollen, -ter gezamentlijko waarde van cirea veertien honderd guldens. Apeldoorn, den 14den October. Do Baron Rengers van Warnienbuizonhofmaarschalk van Z. M. Koning Willem Fredenk Graaf van Nassau, die in het bcgin^ dezer week "an zijne reis naar Neuland was wedergekeerd, is gisteren naar 'sliage vertrokken. Men verneemt, dat bet vertrek van Z. M. naar de residentie, op een der laatste dagen dezer maand bepaald zoude zijn. Vlissingen den 14den October. Heden middag ten drie ure kwam alhier ter reede Z. M. fregat de Rijn, gekommandeerd door Z. K. II. Prins Hendrik der Neder landen; de korvet Borèas, kapt.-luit. Jollyde brik de Lynxkapt - luit. Baron Bengersen de stoomboot IJromo, luit. ter zee lc klasse Smith van den Broeke. Het fregat salueerde op de gewone wijze, hetwelk door het geschut der vesting werd beantwoord. Zr. Ms. fre gat de Maas, kapt. ter zee Koops, haalde juist hij het arriveinent vari liet gedeelte escader in het dok. Oogenblikkelijk na de aan- vari liet geüeelte escaaer in net, uuk. ougcuouivivcoju. >>■>"- komst dei' opgemelde schepen wapperde de vlaggen van alle Rijks gebouwen, en deed de directeur en kommandant der marine alhier, de schout-bij-nacht Lucas, zich naar het fregat de Rijn ïoejjcu, tea einde Z. K. II. bij H. Desz. aankomst geluk le weuschen.

Alkmaarsche Courant | 1843 | | pagina 1