C U R A N T. iêk.l-' a a m d a g ^mrn 13 November. INSPECTIE src->r,v«-- GANGERS der NATIONALE MILITIE, «p -J* fisvV' 1^7 -i><v Deze Courant wordt eens in de week en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. De Prijs der Advertekticn van 1 tot 5 re gels is écu Gulden, en voor eiken regel meer 20 Centen, behalve 35 centen zeg el i egt voor elke plaatsing. Voor de zich binnen de Stad ALKMAAR bevindende VERLOF Vrijdag den ll7<leE November 1843, des morgens ten half negen ure, voor het Raadhuis dezer Stad. gekleed in groote Uniform en voor zien van alle verdere Kleeding en Equipementxtukkendie bij het vertrek van het Korps aan hen zijn gelaten, alsmede van hnn Zak boekje en Attest, model letter H. H. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. F R A N K R IJ K. liet dagblad le Droit bevat het volgende droevige verhaal, het welk, zoo het ooit onder de oogen komt van het meisje, waarvan daarin gesproken wordtbij haar de bitterste wroegingen zal moe ten doen ontkiemen. Gisterenop het oogenblikdat een elegant rijtuig, van de Bou- levarts komende, de straat Caumartin wilde inrijden, zag men een vrouwbleekde oogen verwilderdde haren hangend en de klee dereu geheel met slik bespat, hel op een loopen zetten, om het rij tuig te achterhalen; terwijl zij al gillend riep: Houdt tegen! Houdt tegen! de schelmen ontvoeren mij mijne dochter! De koetsierniet be seffende dat dit geroep hem iri het minst kon betreffen bleef in gestrekten draf voortrijden; maar eenige kloeke voorbijgangers gre pen de paarden bij den teugelsstopten dezelve en deden het rijtuig stil houden. Eene reeds hoog bejaarde dame en een gedecoreerd heer van het meest achtingswaardig aanzien, staken alsnu het hoofd aan het por tier, om le vernemen, wat er gaande mogt zijn de heer de armoe dig gekleede vrouw ontwarende, wier geschreeuw de oorzaak van alles was, stapte uit het rijtuig en ging tot haar, vragende of hij ook het ongeluk had gehaddat zij door zijn rijtuig bezeerd ware geworden. Hlijne Dochter! Mijne Dochter! Zij ontvoeren mijne Dochter! was en bleef het eenige geroep der ongelukkige, en hare uitzinnigheid steeg weldra zoo verredat zij zich voor de voeten der talrijke nieuwsgierigenwelke dit vreemde schouwspel bijeen lokte, op de sleenen neder wierp en in het slijk wentelde. Door loffelijke mensch- lieveiidheid gedreven, deed de heer, die uit het rijtuig gestapt was, al bet mogelijke, om de ongelukkige tot bedaren te brengen; hij deed haar naar een naburig koffijhuis vervoeren en zond om eenen geneesheer, die na gedaan onderzoek verklaarde, dat de vrouw krankzinnig was en haar middelen toediende, om hare opgewonden beid te doen bedaren; eindelijk bragt men het zoo verre, dat zij opgaf in de straat Franc Bourgeois woonachtig te zijnde gedeco reerde heer wilde zelf haar derwaarts begeleidengaf eenige lieve len aan zijne koetsier, liet een huur-riituig komen en reed met liaar mede. Aan hare woning vernam men, dat zij genaamd was Felicia Bra..., dat zij sedert 12 jaren weduwe, zonder fortuinnacht en dag gearbeid had, om hare dochter eene opvoeding, ver boven ha ren maatschappelijk en stand te geven. Dat het meisjeop haar ze ventiende jaar, de school waar zij opgevoed was, verlatende, ten huwelijk gevraagd was geworden, door een barer neven, een eerlijk ambagtsman. De wed. Bhad dit voorstel met blijdschap aange nomenen het meisje had, naar alle waarschijnlijkheid, zich niet tegen de moederlijke begeerte durven verzetten. Reeds waren de geboden gegaantoen men zekeren avond kort voor dentot het liuweüjk bepaalden dag, een rijk ekwipaadje voor het hnis, waar de wed. B... met hare dochter woonde, stil hield, liet meisje liare moeder omhelsd hebbende, had zich op straat begeven. Het rijtuig was in den vollen draf van moedige paarden verdweenen en sedert had men de jonge verloofde nimmer weder gezien. De moeder was door het ongeluk krankzinnig geworden, maar hare krankzinnighied was eene stille, niemand beleedigende droefgeestig heid niemand had er dan ook immer aan gedachthaar in hare vrijheid te willen belemmerenmaar nimmer konde zij een rijk ekwipaadje zien of eene zenuwachtige rilling greep haar aan en zij lierste uit in gillen. Zij wordt thans in een gesticht voor krank zinnigen verpleegd Na zwaren regen des avonds en heftigen wind des nachts, waren den 20sten October, des morgens, te Petersburg de straten en daken der huizen digt besneeuwd De vensters der bovenver diepingen, die naar de windzijde gekeerd waren, lagen bijna ge heel toe. Te Caen beeft men tegenwoordig een paar verloofden, van welke de man 89de vrouw 72 jaren teltvoor beide zal het niet minder dan het derde huwelijk wezen maar de inzegening moet nog eenigen tijd wachten, om dat de vrouw nog geene volle tien maanden weduwe is, zoo als ten opzigte van weduwen, tot het aan gaan van een een nieuw huwelijk, door het wetboek wordt geëiseht. R E L G I E. Brussel, den 6den November. Wi] hebben de arrestatie reeds vermeld van den reiziger, houder1 van valsche wissels, van welke hij er vermoedelijk in üuitschland reeds verscheiden uitgegeven zou hebben maar de Independant be val thans daaromtrent eenige nadere bijzonderheden: Een beroemd Fransch schrijver, dus luidt het verhaal van den Independent, en die met regt den bijnaam draagt van den onuitput- telijhsten van alle romanschrijverskwam laatstelijk over Pruisen uit Rusland terug. Op de stoomboot aan welker boord hij zich bevond, ontmoette hij een' Italiaan van een gunstig voorkomen. Die Italiaan heeft een zeer onderhoudend discours en de manieren van een groot heer; er ontstaat weldra eene naauwere gemeenzaamheid tusschen hem en den romanschrijver. Deze verlangt eenige inlichtingen om trent een der eerste bankiershuizen van Milaan. Dij kon die ner gens beter vragen de Italiaan is in staat hem die volledig te ge ven hij haalt nit zijnen zak een overgroote portefeuille, behoorlijk van wissels en biljetten voorzienen vertoont een mandaatwaar onder de handteekening van den Milaneeschen bankier te lezen staat. Dit gezigt verlevendigt nog de vriendschap, welke de roman schrijver reeds voor den Italiaan gevoelt. Zij komen te zamen te' Akenzij dineren en overnachten in hetzelfde hotel. Beide moeten i naar Brusselzij zullen de reis fe zamen doen. Op het oogen- j blik van te vertrekken moet er afge rekend worden.Ziedaar, zegt de romanschrijver tot zijnen nieuwen vrienddaar hebt ge goudzijt zoo vriendelijk ook voor mij te betalendie beuzelingen vallen mij altijd zeer lastig. Men komt te Brussel; men stapt af aan het Hotel de la Paix. Mijn vriend zegt de romanschrijver aan zijns nieuwe kennis, den grooten heer, die waarschijnlijk incognito reist, nu dienen wij te dieneren.Zeer gaarne, geeft deze ten antwoord J maar in onze appartementen; aan de table d'hóte loopt men teveel gevaar, zich met allerlei slag van menschen vermengd te vinden. liet voorstel wordt aangenomen; het diner loopt vrolijk af; het ontbijt den volgenden morgen insgelijksmaar op het oogenblik dat het-een einde neemt, treedt een onbekend heer de kamer bin nen eenen scherp navorsehendeu blik over de beide vrienden la tende Waren. Deze ongeuoodigde gast wordt, zoo als zich ligte- 1 ijk laat begrijpen, zeer slicht ontvangen. De Italiaan laat het hoofd hangen; maar de romanschrijver vraagt op norschen toon, wat er van de dienst van mijnheer mag wezen. De mijnheer, die, zoo het schijnt, zich niet gemakkelijk laat overbluffen, geeft ten antwoord, dat hij een' der beide heeren af zonderlijk wenscht te spreken. Maar wie zijt gij dan? herneemt de romanschrijver. Ik ben de commissaris van Politie. De com missaris van politie maar wat kan een commissaris van politie met mijnheer, of met mij, te verhandelen hebben? Zie hier de zaak, zegt de commissaris, en tevens vertoont hij een bevel van geleiden. Mijnheer uw vriend, die de goedheid zal hebben mij bij den reg- ler ter instructie te volgen, wordt beschuldigd van valsche wissels gemaakt en er de onderscheiden beurzen van Europa sedert drie ja ren mede overstelpt te hebben; geloof wel, voegde degeregsbeamb- le er spottend bijdat ik zonder deze omstandigheid mij niet ver oorlooft zou hebbenu te komen storen. Bijaldien de romanschrijver, zoo als men verzekert, er zich op verhovaaidigt van de menschen op het eerste gezigt te doordringen zoo zal hij waarschijnlijk het verhaal van deze ontmoeting in zijne wijsgerige reisbeschrijving vergeten op te nemen." B1NNENLANBSCHE BERIGTEN. Alkmaar den 9den November 1843. Rel op gisteren-avond duor Mejufvrouw Caroline de Fontenaij ge geven Concert, ten voordeele eener diep ongelukkige familie, heeft bij het uitgelezen publiek even veel belangstelling als "genoegen ver wektzoo wel wegens het edele doel der jeugdige Toonkunstenares, als ten aanzien van haar uitmuhtend pianospel. Na dat zij met bui- tengenieene vaardigheid, kracht en eene liefelijke harmonie de heide aangekondigde stukken der eerste hedendaagscbe meesters had uit gevoerd, besloot zij op dringend verzoek dit Concert met een voor- treflelijk muzijkstuk van den beroemden Hers (La Violette,) met welk stuk zijbij eene uitvoering in Felix Meritisvoor eenigen tijd reeds zoo velen lof inoogste. Herhaalde toejuichingen hebben haar het strelend bewijs der algemeene goedkeuring opgeleverd. Behalve den Heer Bonington die eene Bomance voordroeg, heeft Mejufvrouw Knoerle van Amsterdam zich voordeelig doen kennen aan eene welluidende, omvangrijke stem paart zij eene bevalli ge zangwijze, heeft zij dus ook den regtmatigsten lof verworven, i Hulde aan Mejufvrouw Caroline de Fontenaijeere aan allen die haar ter zijde stonden en belangloos medewerkten tot het bereik en- van haar meuschlievend doel, de leniging van den onverdiend** rampspoed

Alkmaarsche Courant | 1843 | | pagina 1