A°' ALKMAARS CUE M? 17- COURANT. ft I :€\C M a a n <1 a s: 22 April. Él W&' a PROVINCIE NOORD - 1I0L LAND. AANBESTEDING, MR VI Deze Courant wordt eens in de week en wel ellen Maandag, voor do Prijs van 6 Cente wilgegeven. Sl A "V De Prijs der AnvntTENTièN Van 1 tot 5 re gels is één Gulden, en voor eiken regel mee* 20 Centenbehalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. Circt't,aihe rrm den 15''™ April 1844, n°. 1, houdende aan schrijving aan dc Bestal' en der /Steden en Gemeenten in dit Ge west, tot het doen eetter Collecte ten behoeve van de, door brand ongelukkig gemot den Ingezetenen van Aalsmeer Wij heliben door Onzen Voorzitter kennis bekomen van den ramp, waardoor de Gemeente Aalsmeer is getroftenen waarvan Z. II. E.G., na Ier plaatse gedaan persoonlijk onderzoek, ons een zeer treurig tafereel beeft geschetst. Eeue, in dee nacht van 12 op 13 dezer, in die Gemeente ont «tnne brand heeft hitmen, een ongelooflijk kort tijdsbestek, niet riiin- ■der dan zes en veertig huizen in de assche gelegd, en tusschen de 60 a 70 gezinnen van huisvesting niet alleen, maar ook van have eh goed beroofd. Groot is dat verlies voor vele en voor het meren deel hunner onherstelbaar, indien zij daarin niet door hunne na- tnurgenooten Worden tegemoet gekomen. Ofschoon voor het oogen- blik door hunne medeingezetenejiwelke door de Voorzienigheid ge spaard werden, liefderijk tot zich genomen en, voor zoo verre de iltiddelen van deze strekken kunnen in de dadelijke behoeften van 7,00 vele ongelukkiger! wordt voorzien, zoo is dit uit den aard der zaak niets dan eene tijdelijke hulp, terwijl de meergegoede ingezete nen van Aalsmeer, wier woningen evenzeer een prooi der vlammen zijn geworden niet hij magte zijn tot leenightg veel toetebrengon. Uit dien hoofde zijn wij te rade gewordenhet doen eener Col lecte in de Steden en Gemeente van dit Gewest te bepalenten ein de de opbrengst te doen strekken, ont hen, die door dezen groo- ten ramp werden getroffeneenige vergoeding voor het geleden ver lies te verleenen. Aan eene Plaatselijke Commissie, door onzen Voor zitter te benoemen en uit Leden des Restaurs en Leeraren van ver schillende Christelijke Gezindheden, mitsgaders den Rijks Ontvanger, bestaande, wordt opgedragen, zich onmiddelijk onledig te houden, ïnet het opmaken en nagaan der schade door [elk geleden, het Voorzien in de meest noodig bevondene behoeften en het voordragen van een planwaarop de intezainelen giften op de meest doelmatige en billijke wijzezullen aangewend worden. Wij vertrouwen, dat de liefdadigheid der ingezetenen van dit Ge west, niet te vergeefs zal worden ingeroepen. Heerlijk blonk steeds liunne inildadigheid uit, wanneer die verzocht werd ten behoeve van liendie door buitengewone onheilen werden getroffen. Getuigen daarvan de offers op hot altaar der Christelijke liefde gebragtten behoeve van noodlijdenden door watersnood, in Noord-Holland, als ook door branden in andere Provinciën, ja zelfs bij den vreemden. Thans nu het hunne medeingezetenen geldt, zullen zij hierin, naar wij ons durven vleijenniet achterlijk blijvenmaar onbekrompene mededeelzaamheid aan den dag leggen. Wij noodigën U. E. A. mitsdien uit, om op zoodanige wijze, als II. E. A. ter bereiking van het gewenseht doelmeest bevordeüjk zullen achten doch overigens zoodra mogelijk ten Uwent eene alge- sneene Collecte Ie doen plaats hebben, na vooraf, van don dag, waarop dit zal geschieden, Uwe Ingezetenen te hebben verwittigd. Mogt die Collecte niet in dén loop dezer week kunnen plaats vin den, dan zouden wij U. E. A. in consideratie geven de Leeraren der verschillende Godsdienstige Gezindheden te willen nftnoodigen hun ne Gemeentenaren op den eerstvolgenden Zondag tot milde bijdragen, oplevvekken. Wij verzoeken U. E. A. wijders om de ingezamelde gelden voor loopig onder U te Willen bonden, ten einde daarover nader te kun nen beschikkenterwijl hét ons mJglhanS aangenaam zal wezen dadelijk na den afloop der Collecte, opgave van het bedrag te ont vangen. En zal deze in het Provinciaal bladzoo mede in de Amsterdam- sclie, flaarleinsehe en Alkmaarsehe Courantworden geplaatst. Haarlem, den 1 April 1844. De Gedeputeerde Staten der 1'rovincieNoord-Holland V an E W IJ C K. Ter Offlonnantie van dezelven, De Griffier der Staten, H. H. RöELL BURGEMEESTER enWETROUDEREN derStad alkmaar brengen mits deze, naar aanleiding van bovenstaande Circulaire, ter kennisse van dë Ingezetenen derzelve 5tad en Jurisdictie, dat de Inzameling der Liefdegiften, voor de door brandongelukkig gewor- dene Ingezetenen van Alsmeér, alhier zal plaats hebben door n. II. Regenten van het Aalmoestiiershuis, die zich daarmede wel hebben Willen belasten, en zich daartoe op Woensdag den 24st™ dezer maand, met opene Scholen, aan de huizen der Ingezetenen zullen aanmel den, terwijl 11. E. Aëhlb. de belangen dier ongelukkigen met al len ernst aan hel medelijden van homie, ten opzigte ',van brandge vaar zoo bijzonder begunstigde, en tot dankbaarheid verpligte me- debiirgeren aanbevelen. Alkmaar, den 20ste" April 1844. Burgemeester en Wethouders der Stad Alkmaar, F. C. W. DRUIJ VE STE1JN. Ter Ordonnantie rail dezelven De Dl EU FONTEIN VERSCHülR. A A N 11 E S T E I) I N G. Op Woensdag den 24stfn April 1844. dés namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere approbatie, door den fleer Staatsraad, Gouver neur der Provincie Noord - Hollandof, hij deszelfs absentie, door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofd-lrtgenieur van den waterstaat, aan het Locaal van het Gouver nement te Haarlemworden aanbesteed Het Bestraten van den weg van af den Krommen Elleboog, bij Zwaagdijk tot aan de dorpen Wognuni en Opmeer, met bet Verhogen van het gedeelte Weps van af den Krommenellenboog tot aan don Overtoom, en zulks in drie afzonderlijke perccclcn. Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. Het beslck op welke déze aanbestedingen zullen plaats hebben zal, boven en behalve aan het Gouvernement der Provincie Noord- ilolland te Haarlem, ter lezing liggen: te Amsterdamin het Logo- ment het Wapen van Medemblik op den Dam, in het Noord-Hulland- schc Koffijhuis in de Kalverstraat, in het Koflijhuis het Bosje bij het Plein van de afgebroken fleurs, in het Logement het Ilarlinger Veerhuis op do Teselsehe Kade, in de Nieuwe Stads Herberg aan het IJ, in de Beere- bijt hutten cl< Utreehtsche Poort, en in de Bel op den hoek van het Haarlemmer Pleinte Haarlem, in het Logement de Kroon, in het Noord-Hollandsche Koffijhuis, in het Login ent de Halve Maan en in het Bossche Köffijhuiste Alkmaar, in den Rooden Leeuw, in de Toelast en iu het B apen van Haarlemtë Hoorn, in het Ongemaakte Schip en in den Doelen; aan den Helder, in het lleeren-Logementte Nieu- we-diep, bij Jati Boven en bij Jhnen; te Medemblik en te Enkhuizen, in den Valk; te Grootebroek en te Lutjebroek, in de Dorps Herber gen; te Purmerende, in den Dergulden Roskam; te Monniekendam, in het Logement dew Doelen; te Edam, in het Heeren-Logementtö Buiksloot, in het Roode Hert; te Zaandam, in den Otter; te Muiden in het Hof van Holland; te Naarden, bij Jurrissente Sliedrecht in het Regthïiis en te tiardinxvëld iu de Dörps Herberg. Zullende acht dagen vóór den dag der besteding de noodigë aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere informatiën to bekomen zijn bij den Hoofd - Ingenieur van den Waterstaat E. db KRUIJFF te Haarlem, en bij den Ingenieur A. H. MENTZ te Purr merende, AANBESTEDING. Op Woensdag den 24st™ April 1844, des namiddags ten 2 nro J zalonder nadere approbatie door den Staatsraad Gouverneur der Provincie Noord-Holland, of bij deszelfs afwezen door een der Leden van de Gedeputeerde Staten en in bijzijn van den Hoofd - Ingenieur van Waterstaat aan het Gouvemements Gebouw iu de St. Janstraat te Haarlem worden aanbesteed Het bouwen van eene EERK en TOREN, voor de Hervormde Get meerite aan den Helder. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek waarop fleze aanbesteding zal plaats hebben, zal ter lezing liggenboven en behalve aan het Gouvemements Gebouw voornoemd, in de voornaamste Logementen en Koflijhuizenals: tö Amsterdam, in het Wapen van Medemblik op den Dam, in het Vosja achter de Oude lleurs, in de Beerenbijt buiten de Utreehtsche poort, en bij P. J. Colenbrander, Logementhouder in de Bel op den hoek van den Haarlemmerdijk; tfe Haarlem j in de Kroon, in het Noord- Bollandsehe Koffijhuisin de Halve Maan, en bij Thijssen, koffij- huishonder op de groote Markt; te Alkmaar, in d» Toelast, in den Burg en in het Wapen van Haarlem; te Hoorn, in het Ongemaakte Schip en in den Doelen; te Edam, in het Heeren-Logement; te Purmerende bij Frihke te Monniekendamin den Doelen te Nieuwo Diep, bij J. Boven en bij Ihnen; aan den Helder, bij de Commissie van Kerkvo igden en Notabelentot den opbouw eener nieuwe Kerk aldaar; te Sliedreehtbij de weduwe Jan van der Vlies; te Buik sloot, bij Vuijk en Sitter; te Naarden bij Jurrissen; en te Muiden, bij V. Amersfoort. Zullende vier dagen vóór de aanbesteding en alzoo op Zaturdag den 20sten April door den Heer C. van der STERR aan den Helder de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, bij wien zoo wel als bij de Commissie van Kerkvoogden en Notabelen tot den opbouw eener nieuwe Kerk aan den Helder, inmiddels de verlangd Worden de inlichtingen te bekomen zijn. Op Woensdag den 24»t<m April 1844, des namiddags ten 2 ure zalonder nadere approbatie door den StaatsraadGouVerneur der Provincie Noord-Holland, of bij deszelfs afwezen door een dér Leden van de Gedeputeerde Sfaten, !en in bijzijn van den Iloofd-Ingeniëur van den Waterstaat, aan het Gouvemements Gebouw inde St.Jam* slraat te Haarlem worden aanbesteed Het doen van eenige herstellingen en vernieuwingen aau do KERK en aan de PASTORIJ van de Hervormde Gemeente op het eiland Vlieland. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek waarop deze aanbesteding zal plaats hebben, zal ter lezing liggenboven en behalve aan het Gouvemements Gebouw voornoemd, in de voornaamste Logementen en Koflijhuizen, als: le Amsterdamin het Wapen van Medemblik op den Dam, in het Vosja achter de Oude beurs, in de Beerenbijt buiten de Utreehtsche poort en bij P. JColenbranderLogementhouder in de Bel op den hoek van den Haarlemmerdijk; te Haarlem, iu de Kroon, in het Noord- li id In mlsche Koffijhuis, in de Halve Maan en bij Thijssen, Koffijhuis- bunder op de groote Markt; te Alkmaar, in de Toelast, inden Buig en in het Wapen van Haarlem; te Hoorn in het Ongemaakte Schip en in den Doelen; to Edam in het Heeren-Logementte Purmeren- de bij Vrikkcle Monniekendam in den Doelen; te Nieuwe diep'bij - J Roven en Ihnen te Sliedrecht bij de weduwe J van der Vlies Ie Buiksloot, bij Vuijk en Sitter; te Naarden, bij Jurrissen; te Mui- den, bij P. Amersfoort; te Vlieland, bij Kerkvoogden en op het Raad- '""züllende Vier dagen vóór de aanbesteding en alzoo op Zaturdag den 20st-,n dezer, door den Heer D. van WIJNGAARDEN van REEij te Vlieland de noodige aanwijzing in loco worden gedaanbij wien zoowel als bij Kerkvoogden te Vlieland, inmiddels de verlangd wor dende inlichtingen te bekomen zijn. Dc ARRONDISSEMENTS-DIRECTEUR der Indirecte Belastingen te ALKMAAR, brengt bij deze ter kennisse van de belanghebbenden

Alkmaarsche Courant | 1844 | | pagina 1