n° C 0 t R A IV T. M «*i a «dag IBBiii 17 Jun ij. SproaiE NEDERLANDEN. Deze Courant wordt eens in de week en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Cente uitgegeven. S3CT1 I «au H ii IA A De Prijs der Ajdvertenticn vail 1 tot 5 re gels is één Gulden, en voor eiken regel meer 20 Centenbehalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. friüRGF.MEÜTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, Ontvangen hebbende eene dispositie van den Heer Staatsraad Gouverneur der Provincie Noord-Hollaiidgedngteekend 1 Juni] 1844, ft O i/la 0J M S Prov. blad n°. 48 betreffende de wipe waar op in het vervolg de rekening der Miliciens met hunne Korpsen zal worden tot stand gebragt; Brengen naar aanleiding daarvan ter kennisse van alle daarbij be langhebbenden en op dat een ieder zoude weten waarnaar Hij zich in bet vervolg zal hebben te gedragen Dat bij Z. M. besluit van den 30»1"» April 11. n°. 48, is bepaald: Dat voortaan aan de manschappen der nationale militie in het genot van groot verlof, geenerhande vergoeding voor het kleeding en reparatie-fonds zal worden te goed gedaanmitsgaders dat in het vervolg de rekeningen der Miliciens op gezegd fonds, vóór het vertrek der manschappen naar hunne haardsteden gesloten en vereffend zullen worden terwijl Dij eene daarop gevolgde dispositie van Z E. den Minister van Oor log van den 8<len Mei 1844 n°. 12, A. Afdeeling Administratie de wijze is verordend waarop die afrekeningen met de bei'eids naar hunne haardsteden terug gezondene manschappen der ligtingen van 1840, 1841 en 1842, zullen worden tot stand gebragt en daarbij in hoofdzaak vastgesteld Dat de Miliciens na eenmaal in het genot van groot verlof te zijn gesteld voortaan niet meer zullen worden opgeroepen om hunne afrekening bij de Korpsen waartoe zij behooren tot stand te komen brengen; maar na bekomen kennisgeving deswege, door tusschenkomst van de Ileeren Gouverneurs der Provinciën en voor zoo veel hunne rekening met een voordeelig saldo zal zijn gesloten over de bun toekomende gelden vóór den lsten Maart van het jaar waarin zij gepasporteerd moeten worden zullen kunnen beschik kenten ware zij inogten verkiezen zich op eigen kosten daar van Rijks wege geene reisgelden voor heen of terug reizen zullen worden verstrekttot dat einde bij hunne Korpsen te vervoegen terwijl ingeval over die gelden vóór den ls'en Maart bovenge noemd niet zal zijn beschikt, dezelven ten voordeele van het Rijk zullen worden verrekend. Alkmaar, den G^en Juni] 1844. Burgemeester en Wethouderen voornoemd F. C. W. DR UIJ VESTE IJ N. Ter Ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSC1IUIR. BU1TENLANDSC1IE BERIGTEN. duitsciiland. Desseldorp, den 11 den Junij. Terwijl er in het Noordwesten van Duitsciiland gedurende deze voorzomer althans niet over te veel regen en vochtigheid geklaagd kan worden schijnen in de Oostelijke en Zuid-Oostelijke deelen des lands zeer zware regenbuijen gevallen te zijn. De Iwabische Mercu- rius behelst, met betrekking hiertoe, den volgenden brief, van den 2den dezer uit Weenen: De met hagel Schlossenvermengde plas regenswelke vele dagen lang bij herhaling hier gevallen zijn, heb ben in den omtrek dezer residentiestad groote schade gedaan. Woon huizen zijn door de opgezwollen regenstroomen tot den grond tce weggespoeld en in vele wijnbergen de wijnstokken met wortel en al uit de grond geraakt. Dergelijke berigten ontvangt meu ook uit eenige provinciënmet name uit Bohemen. Hier te Weenen beeft deze plasregen toevallig tot eene ontdekking geleid, vvelke bijdra gen zal om het zedelijke onkruid hetwelk iu heimelijke schuilhoe ken alhier voortwoekert, uit te roeijen. Onze stad wordt aller we gen van ruime riolen doorkruist, waarvan de hoofdtakken groote uitgestrektheid hebben. Van deze gemeenschap onder den grond nu schijnt zich eene dieven-bende tot bereiking harer, het licht schuwende, oogmerken bediend Ie hebben, ten einde met hulp daar van, door deze riolen en derzelver zij-spruiten, in de huizen bin lien'te dringen en ook wel in dezelve een gepast entrepót aan te leggen om het geroofde te verbergen. Toen weinige dagen geleden de hemel zich door eenen geweldigen stortregen van water ontle digde, hoorde men in de voorstad Spittelberg een angstig hulproe pen onder aan het roosterwerk van een der hoofdriolenwaar de onderaardsche bewoners in gevaar stunden om te verdrinken. Op eene lnin toegestoken ladder stegen twee dier lieden naar boven en gaven te kennen dut in het kanaal nog drie hunner makkers ach tergebleven waren, die nu ook gehaald werden. Zij hadden kaar sen middelen om dezelve te ontsteken, valsche sleutels, vijlen en andere werktuigen bij zichen moeten naar men zegtvan het pont Waar het riool in de rivier wien zijne uitloozing heeft, tot daar Ncd. bark. waar zij uit hetzelve gered zijn geworden ruim een kwartier uur B'.to bnk. ti ians ver, tot bereiking hunner misdadige oogmerken, onder den lhto fregat. XJ Tl 11- l il I ll.lll Hl(ll 's Gravenhage den 9den Junij. Men verneemt, dat Z. K. II. Prins Frederik der Nederlanden, irj Hoogstdeszelfs qnalifeit als Exeuteur-Testamentair der nalatenschap" van wijlen Z. M. Koning Willem Frederik, Graaf van Nassau, aan den Ed. Aehtb. Heer Burgemeester dezer stad onlangs kennis gege ven heeft van de weldadige beschikkingen, door Hoogstdeszelfs be minden Vader, bij uilersten wil, ten behoeve der algemeene armen te 's Gravenhage gemaakt. Deze beschikkingen zijn de volgende lo Is er aan de algemeene armen gelegateerd eene somma van 100,000, met vrijheid dat kapitaal te verdeelen tusschen de ver- schillende soorten van armen, onder bepaling echter, dat dit kapi taal niet verkoopbaar of op eene andere wijze vervreemdbaar zij en 2°. is nan de arme nog gelegateerd eene somma van ƒ10,000, omtrent welke dergelijke bepaling niet is gemaakten welke alzoo bestemd schijntom 'tot een dadelijk gebruik en ter gedaohtenis aan den hoogen Weldadigen gever onder de armen verdeeld, of te hunnen nutte besteed te worden. Deze beschikkingen van den ontslapene leveren wederom het treffende bewijs op van den hoogst weldadigen zin, die den overleden Vorst steeds gekenmerkt heeft en die hem tot zijn laatste oogeublik is bijgebleven. 's Gravenhage den 11de» Junij. Heden op den middag is alhier, ter gelegenheid van het verblijf des Keizers van Rusland, in de velden voor de nieuwe ruiterij, kazernes nabij de Scheveningschen weg, eene groote wapenschouwing over de bezeiting dezer residentie gehouden. Tusschen elf en half twaalf ure kwam de Koning, vergezeld van Zijnen Doorluchtige!» Gast, den Keizer van Rusland, en van de beide Prinsen, die allen te paard waren gezeten en door eenen schitterenden staf werden gevolgd, op het veld aan, waar al de troepen der bezetting, da grenadiers, jagers, dragonders en rijdende artillerie, reeds geschaard stonden. Hunne Majesteiten werden door de troepen en door de talrijke toeschouwers, die overal bet exercitie-veldomringden en waaron der zelfs vele bewoners der naburige steden waren, bij hunne aan komst. met bet levendigst vreugdegejuich begroet. Nagenoeg gelijk- tijdig verscheen ook Hare Majesteit de Koningin, en Hare Konink lijke'Hoogheid de Prinses van Oranje in open rijtuigen gezeten, op het veld, en weiden daar mede met blijken van eerbied en lief- do ontvangen. Tot omstreeks één ure duurden de manoeuvresdie, naar het oordeel van deskundigen, op nieuw van de uitstekende oefening der hier in bezetting liggende troepen getuigden. Ook bij het vertrek der geëerbiedigde vorstelijke personen dat na het defi leren plaats had, weergalmde het veld van gejuich. De ligging der kazernen, in een aanlokkelijk gedeelte onzer fraafe omstreken, het welk in den laatsten tijd ónder anderen door het aanleggen van eenen nieuwen weg vari de stadzijde is verfraaidde Nederlandsche en Russische vlaggen, die van de kazernen wapperden of op den genoemden weg waren geplantde pracht der uniformende me nigte der opgetogene toeschouwers, die gedeeltelijk zich in lange reeksen van rijtuigen bevonden; het uitstekende fraaije weder en de heldere zonneschijn alles droeg bij om dit militair schouwspel op te luisteren. - Na den afloop der wapenoefeningen heeft de Keizer van Rusland op 'sKonings zomerverblijf aan den Scheveningschen weg nog eenigö ververschuigen gebruikt,'en is dezen namiddag tegen twee ure van hier vertrokken, om de terugreis naar Zijner Majesteits Staten aan te nemen. «rond voortgewandeld zijn" Eergisteren zijn in de binnenstad, des-j 'Re dito. Fa rent lelijks twee zulke lieden opgebragtdie voorgeven de riolen door- DR" dito. Anna kruist te heblien om aangespoeld ijzer of ander metaal op te zoeken. 1!Ro schoner, f an Gepasseerde Schepen door Alkmaar, langs het Groot iVoord-Hol- landsch Kanaalvan den 31 Mei tot den 6 Junij 18-»4. [Zijnde het vervolg.] Ned. freg. Josephina Catharina, J. Andresen »Amst. n: Batavia. Dito dito. Elise, H. J. Osterlohdito dito. J. D. Dekker» dito dito. A. J. Jansen dito Suriname. B. J. Wijgers dito dito. S. G.Svendsen» dito Konstantinoph H. J. Muller dito Gibraltar. J. M. de Eche Varia» dito Bilbao. E. W. Wilson dito Liverpool. G. A. Cristophelsen»Purm.» Drammen. A. Limdt dito dito. De Jonge Derk, J. A. Wejtens» dito op Avontuur. Van den 7 tot den 13 Junij. J. J. Reinhard van Canton naar Amst. G. D. Zwart Batavia dito. P. v. Duivenbodc» dito dito. J. Riekels dito dito. W. Bek dito dito. D. Visser n 5uriname dito, Dito dito. Cheribon, Dito kof. De Hoop, Dito dito. Concordia, Zweeds, bark. Cette, llanov. schoner. Aurora, Spaans, dito. Ruflna, Amer. fregat. Cincinnate Noords, brik. Concordia, Dito bark. Ned. kof. Hafreun Sara Maria Heppens van der ff erf Barend Willem, Poudona an Speyk,

Alkmaarsche Courant | 1844 | | pagina 1