A°' 1844 ALHAARSCHE M a a n (1 n g 1 Deze Courant wordt ecus in de week en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Centö uitgegeven. De Prijs der Advertenticn aii 1 tot 5 re gels is één Gulden, en voor eiken regel meer 20 Centenbelialve 35 centen zegeli-égt voor elke plaatsing. J|e STAATSRAAD, COUVERNEÜR der Provincie NOORD-lIOLLAND, Brengt door deze ter kennisse van het publiek, ten einde hetzel ve zich voor schade kunne wachten datvermits door den Gede legeerden van de eerste klasse der Koninklijke Nederlandsehe Lote rij Coenraad van Praag, te Amsterdam niet voldaan wordt aan de op hem als zoodanig ruslende verpligtingende aan hem, onder dagteekening van den fi'lf" October 1843 N°. Verleende ad missie voor gezegde betrekking, door hem Gouverneur, op heden is ingetrokken cn buiten effect is gesteld. Haarlem, den 15llen Junij 1844. De StaatsraadGouverneur voornoemd, Van E W IJ C K. MINISTERIE VAN BINNENLANDSCIIE ZAKEN. PROVINCIE NOORD - II O ELAND. AANBESTEDING. Op Woensdag den 3(len Julij 1844, des namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere approbatiedoor den lieer Staatsraad, Gouver neur der Provincie Noord-Hollandof, bij deszelfs absentie, door een der Leden van de Gedeputeerde Stalenen in bijzijn van den lloofd-Ingenieur van den Waterstaat, in de Provincie Noord-Ilolland, aan het Locaal van het Gouvernement te Haarlem, worden aanbe steed 1°. Het voltooijen van het Steigerwerk op het Wierhoofd te Nieu we Diep. 2°. Het voltooijen van het Oostelijke Havenhoofd aan het Oude Schild op bet Eiland Texel. 3°. De leverancie van 1100 kubiek ellen Brikken tot onderhoud der Helders'lie Zeeweeringen. 4°. De leverancie en verwerken van 700 lasten Noordsche, Drent- sche, Duilsche of Brabandsche Steen, ter bestorting van den voet van den lleldersehen Zeedijk. 6°. De leverancie van 550 lasten Unkel Steen tot onderhoud der lleldersche Zeeweering. 6°. Het maken van een gedeelte Oeverwerk aan den Aftersluis- polder en hel herstellen van een gedeelte steenglooijing langs bet Wcslzaner Buitenland. 7°. Het maken van een gedeelte en het doen van eenige herstel lingen bij de Oeverwerken tegen de Legmeer bij Ilocksjan. 8°. Het doen van eenige herstellingen nan den Provincialen Zee dijk tusschen Muiderbörg en Naarden. Deze aanliesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. De bestekken op hetwelk de bovengemelden aanbesteding zal plaats Hebben, zullen boven en behalve aan het Gouvernement te Haarlem, ter lezing liggen: te Amsterdam, in het Logement het (Vapen van Medemblili op den Dam, in het Noord-Hollandsche Kof ij huis in de Kal vers t raat, in het Vosje bij hot plein van de afgebroken beurs, in liet Logement het Ilarlinger Veerhuis op de Texelsehe Kade, in de Nieuwe Stads Herberg aan het IJ, in de Beerebijt buiten do Utrecht- Bche Poort en in de Bel op den hoek van het Haarlemmerplein te Haarlem, in het Logement de Kroon, in het Noord - Hollandschc Kof- fijhnis in het Logement de Halve Haan en in het Bossche Koffijhuis .r le Alkmaar, in de Logement de Boode Leeuw, in het Logement de Toelast en in het Wapen van Haarlem; te Hoorn, in Logement het Ongemaakte Schip en in den Doelen; aan den Helder, in het Hecren- Logementte Nieuwediep, bij Jan Boven, bij Ihen en bij de wedu we Manicus; te Medemblik in het Logement de Valkte Enkhui zen, in het Logement de Valk; te Purmerende, in den Vergulde Roskam te Monniekendan», in het Logement den Doelen; te Edam in het Heeren-Logementte Weesp, in het Logement de Roskam; te Muiden, in hot Logement het Hof van Holland; te Naarden, bij den Logementhouder Jurrissen; te Utrecht, in het Koflijhuis IViemoe Bak; te Sliedreclit, in het llegthuis; te Hardinxveldin de Dorps Herberg; op het eiland Texel, Oude Schild in de Zeven Provinciën; op het Eiland Weringen, te Hippolitus Hoef; te Zaandam in het Logement den Otter; te Buiksloot, in het Roode Hert en in den Vergulden Wagen. Zullende acht dageu vóór de bestcdmg de nondige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere informatiën te bekomen zijn bij 'den lloofd-Ingenieur van den Waterstaat E. de KRUIJFF te Haarlem, bij den Heer Ingenieur J. ORTT, te Alkmaar, omtrent de onder N". i, 2, 3, 4 en 5 gemelde werken, bij den Heer Ingenieur A. B. MENTZ, te Purmerende, omtrent het werk onder N° 6, en bij den Heer Ingenieur J. G. van GENDT, te Amsterdam, omtrent de werken orider N°. 7 en 8 genoemd. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR brengen mits deze ter kennisse van alle belanghebbenden, dat de loling voor de Schutterij des loopenden jaars zal'plants hebben ten Raadhnize dezer Stad, op Donderdag den 27sten Junij 1844, des namiddags ten rijf Pre, en roepen alzuu mits deze op: alle inge zetenen dezer Stad en Jurisdictie, welke zich voor dén dienst der Schutterij hebben doen inschrijvenom zich ten dage en plaatse voormeld le laten vinden of behoorlijk bij de Commissie bekende ge- mngtigden te zenden, ten einde voor de Schutterij te loten terwijl de alphabetisehe Naamlijsten van de verschillende Ingeschrevenen voor de Schutterij ter inzage van een iegelijk zullen liggen ter Se- crctc'o de/er Stad, van heden tot den dag der loting, dés voorr middags van 10 tot des namiddags 2 ure. Alkmaar, den 18den Junij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. T. KOOR N, Ter Ordonnantie van dczelven De DIEU FONTEIN VERSCUUIR- Aan Ouders, welke het in het lie lang der nanteleerene ambach ten hunner Kinderen, noodig achten, dat zij in de Teekènkunst on derwezen wordendoch de kosten daartoe zelve niet kunnen bestrij den, wordt berigtdat ter Secretarie dezer Stad tot den laatsien der loopende maand, gelegenheid is, tot aanvrage om op de Stads Teekenscliool te worden toegelaten mits zoodanige jongelieden ge vaccineerd zijn, en een ouderdom van twaalf jaren hebben bereikt. Alkmaarden 22ste" Junij 1844. Van wege het Stedelijk Bestuur dér Stad Alkmaar. De Secretaris derselve Stad, De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. TENTOONSTELLING van VOORTBRENGSELEN van Schilder-, Tceken-, Graveer-, Bouw- en Beeldhouwkunst te Amsterdam, voor den Jare 1844. Hoeren Burgemeester en Welhouderen dezer Stad, ondersteund door lleeren Leden van den Raad van Bestuur der Koninklijke Aka- demie van Beeldende Kunstenhebben besloten dat dit jaar alhier eene negentiende openbare Tentoonstelling van Kunstwerken van Ier vemle Meestérs zal plaats hebben. De ondergeteekenden, als de vereenigde Kommissie dezer Stad «n van den Raad voornoemd, brengen de volgende bepalingen ter ken nis van alle Besturen, Maatschappijen, Beoefenaars, Verzamelaars, Voorstanders en Bevorderaars der Beeldende Kunsten: I. l)c Tentoonstelling voor Kunstwerken van Schilder-, Teek en-, Graveer-, Bouw-én Beeldhouwkunst van levende Kunstenaars, zoo wel builen als bhmen dit liijk gevestigd, zal plaat! heb ben in hel Lokaal der Koninklijke Akademie van Beeldende Kunsten. II. Deze Tentoonstelling zal geopend worden op Maandag den 23"en September en uiterlijk gesjoten zijn op Maandag den 21at«' October eerstkomende. III. Alle Schilderijen, TeekeningenPrenten en Beeldwerk, zulleii moeten bezorgd worden van Maandag den 26sten Augustus tot uiterlijk op Zaturdag den 7(len September, aan gemeld Lokaal mits vrachtvrij; en de Schilderijen, Teekeningen en Prenten met behoorlijke Lijsten voorzienen moeten geadresseerd zijn aan de Kommissie, met cènen brief, houdende den naam en juiste woonplaats van deu .vervaardigernismede, des verkie zende, opgave der koopprijzen van de Kunstwerken, zullen de al wat na den 7'1™ September mogt worden ingezonden alleen kunnen geplaatst worden, indien de ruimte zulks toelaat. En worden alle buiten dit Rijk wonende inzenders van Stuk ken nitgenoodigdop te geienOen binnen hetzelve gevestigd Handelshuis., Kommissie-Kantoor of bekend Persoon, aaii een van welke zij het door hen verstrekte wenschén terug gezon den te hebben. IV. Alle geplaatste Stukken zijn en blijven tot de finalé sluiiiijg der Tentoonstelling, (hetzij deze al dan niet verkocht zjn) onder het opzigt der Kommissie, diezoo veel mogelijk zal zorg dragen voor eené goede 'bewaring, zonder echter voor schade of gemis in tc staan, zullende er gcene Stukken ge durende de Tentoonstelling worden afgegeven. V. Men zal niet toelaten Stukken, die bevorens op Stedelijke Ten toonstellingen alhier geweest zijn, noch die, welke, voljgens het gevoelen der Kom missie, niet genoegzaam geschikt zijn; én houdt de Kommissie het oordeel deswege ganschelijk aan zichook uit de Stukken van die vervaardigers welke onder scheidene Kunstwerken rnógten inzenden, en die uit hoofde van beperktheid van het Lokaalniet alle zouden kunnen gé- plaatst worden zal de keuze ter plaatsing door de Kommis sie gedaan worden; kunnende meningeval van teruggave, van de behoorlijke geheimhouding en bescheidenheid vefzo- kerd zijn. VI. Geene Stukken, die door anderen dan door de vervaardigers zelve worden ingezonden, zullen toegelaten Worden, dan met hijvoeging van eene schriftelijke toestemming van deze laatste. VII. Eene gedrukte lijst der Stukken zal de namen en woonsteden der Kunstenaren doen kennen. VIIU Gedurende de week, volgende op de sluiting der Tentoonstel ling, zullen de Stukken weder afgegeven worden, en tie zoo- den'uewaarvan dit verlangd wordt, mits in dit Rijk te liüi» behoorende, met den meesten spoed, kosteloos lerüg gezon den worden. De Kommissie, wenschende de belangstelling in de Kunst te ver'

Alkmaarsche Courant | 1844 | | pagina 1