A° 1844. ALKÏIIAARSOIIE B F'ftG EM F.ESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, brengen bij deze ter kennisse van alle degenen welke daarbij be hing hebben, en aan het regt van patent onderworpen zijn, dat tot de afgiften der Patenten over den dienst van 1844/45, zal worden M n u c! a g 14 October. Deze Courant wordt eens in de week en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Cento uitgegeven. l)e Prijs der ADVEftTEimëN vanl tut 5 rej gels is één Gulden, en voor eiken regel meef 20 Centen, behalve 35 Centen zegelregt Vuof elke plaatsing. gevaceerd ter Secretarie dezer Staddagelijks uitgezonderd des Zon- slugs.-) van Donderdag den KW™ October 1844 tot en met Zaturdag den *2foton derzelfde maand, das voormiddags van tien Ut één ure, en dat, om daarin geregeld en naar eisch der wet Ie werk te gaan, het noodig is, dat door de afhalers Worde overgelegd: 1°. Het reen, voor de Declaratie van aangifte in der tijd afgege ven terwijl 2°. 4lle Tappers, Kof/ijhuishoudersKroeghouders en Slijters ver- pligt zijn te rertoonen derzeher kwitantie van betaalde regten, ten bhjke dat deze door hen oter de eerste Zes maanden van dezen dienst reeds zijn betaald. Waarschuwende Burgemeester en Wethouders tevens alle zooda nige patentpligtigendat, na verloop van dezen bepaalden termijn, de onafgehaalde patenten krachtens Z. M. besluit van den 17tlcn Oc tober 1820, door den Deurwaarder der directe belastingen aan hun ne huizen zullen worden rnndgebrngttegen betaling van tien cen ten voor ieder palent en onder gehoudenheid tevens voor zooda nige patentpligtigenals daartoe gehouden zijn, om de kwitantie wegens betaalde regten aan dien ambtenaar te vertonnen. Alkmaar, den (Kcn October 1844. Burgemeester en Wethouderen voornoemd, F. C. W. D RUIJ YESTE1JN. Ter Ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHU1R. BURGEMEESTER e* WETIIOUDEREN der Stad ALKMAAR brengen mits deze ter kennisse van de ingezetenen derzelve Stad en Jurisdictie: Dat Ilun Ed. Aclitb. tot verzekering Van den rigtigen dienst dei- Stedelijke Tut-(werkershebben goedgevonden als een administrative maatregel te bepalen Dat de genoemde werklieden voortaan aan de personen voor wie zij hebben gewerkt, verpligt zullen zijn te geven, eene be: hoorlijke nota der door hun verdiende Werkloouen, met verruel- ding van de hoeveelheid en het soort verwerkte Turf, van het ge- tal Werklieden en de Werkloouen bij de Ordonnantiën bepaald H welke nota door den onder-opzigteronder wien zij het werk hebben gedaan opgemaakt en geteekend, en door den Vader of Op- zigler ge- iseerd zal belmoren te zijn." Alkmaarden ll<ten October 1844. Burgemeester en Wethouderen voornoemd F. C. W. DRUIJ VESTE IJN. Ter Ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCUÜIR- KENNISGE VING. BURGEMEESTER en WETm >UDE R S der Stad ALKMAAR, brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Staddat bet Kohier der Personeele belasting, dienst 1844/1845, suppletoir Litter A N°. 2, op den 8slerl dezer, door den Heer Staatsraad, Gou verneur van de Provincie Noord-Holland is executoir verklaard, en op heden door H. E. A. aan den Heer Ontvanger der Directe Belas tingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. leder Ingezeten, Wélke daarbij belang heeft, Wordt alzoo ver slaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zou den voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 14llen October 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd 'F. C. W. DRUIJ VESTE IJN. Ter Ordonnantie van dezelven, De DIEU FONTEIN VERSCHU1R. RUITENLANDSCnE BERIGTEN. F R A N K R IJ K. Pap. ijs den 6den October. Uit Meharin, in het nrrondissemeut vair Baijonne Wordt het vol gende rampverhnal gemeld: Eene verschrikkelijke gebeurtenis heeft, onze gemeente in ver slagenheid en eene brave familie in diepen rouw gedompeld. Een daglooner van den Heer Mendionde, aannemer van den de partementalen weg, n°: 11, droeg gisteren (den 28sten September) twee zakken met 40 kilogrammen buskruidtot het doen springen van mijnendie hij voor rekening van zijnen patroonuit Baijonne medebrngt Die daglooner, genaamd Zabala werd onder weg door regen overvallen, en zocht eene schuilplaats in het huis hekend ouder den naam van Aphesetehea. Den rpgen opgehouden zijnde begaf hij zich naar een ander niet ver van daar gelegen huis, waar bij in slaapstede was als hjj aan de wegen kwam werken, in dit buis legde liij zijne beide zakken buskruid, die zamen in eeuen grooleren gebonden warenneder, Cn begaf hij zich naar den keu ken om te ontbijten. >i De huisbaas was afwezig en ook dc vronw vertrok weldra naar haar ,-evkeene andere vrouw die oek in het huis in slaapstede lag, had een nog zuigend kind der boerin met zich genomen, zoo dat Zabala verbleef met drie kinderen, over Welke niemand het oog- hield, en van welke het oudste nog naauWelijks tien jaren lelde. De kinderen liepen naar de zakken met kruid, Cn zamelden de korrels die daaruit vielen om er mede te spelénwaarop de oud ste een brandhout ging haleu en die korrels aanstak, hetgeen on- middelijk do ontploffing van de geheele massa kruid ten gevolge had Het dak werd van het huis gesmeten en het geheele huis vloog in brand, de heide jongste kinderen, IWee meisjes, zijn later ge heel tot kalk verbrand gevonden; het oudste, een jongetje, be hield no® kraehts genoeg om naar buiten te loepen en zich tot hlusschiug zijner kleederen, in eene waterpoel te storten; hij is de ze morgen in de feldste pijnen bezweken, na verklaard te hebben, dat hij bet was, door Wien het kruid was aangestoken geworden. Ofschoon de puincn aan alle kanten op en over hein nedervielen is het Zabala evenwel nog gelukt, zich te redden. (Amst. Cour.) In de Ordre de Limoges van 26 September, leest men het volgen de, als door een geneesheer dier stad medegedeeld: Eene vreesclijke gebeurtenis heeft de stad Limoges in verslagen heid gedompeld. Eene jonge vrouw van 23 jaren. Susanne Dupuytren, is gistel-en avond bezweken als een slagtoffer eener jammerlijke mis- vattingZie hier dit ontzettend voorval in al deszelfs bijzonderhe den i'n al deszelfs vreeslijke Waarheid; Dupuytren komt, vergezeld van'hare tante, mij jl. Zaturdag bezoeken; ik oordeel, dal haar eene kleine purgatie noodig is, en recepteer; 30 grammes oplosba ren wijnsteen cremor tartari), cn beveelt haar aan, eene kleine do ses van dit zeer ligt werkend middel in te nemen er hij voegen de dat welligt den eersten dag nog geene werking van het medi cament zal worden bespeurd, en men den tweeden of derden dag, de dosis zal moeten herhalen. Mij verlaten hebbendebegeven Snsanne en hare tante zich naar de eerste op hunnen weg gelegene apotheeken vertoonen daar mijn recept. De apotheker zelf is sedert eenige dagen wegen» familiezaken afwezig. Ecu jongman, die reeds 3 jaren in eene apo theek gestaan heeft, bekleedt zijn plaats, en heeft in last, om, in ieder eenigzins moeijelijk geval, den raad der lleeren Reculès en Mathurin i'n te roepen. Meermalen reeds, na het vertrek van zijnen patrom», heeft lij dien verstandiger! raad opgevolgd, maar ditmaal denkt hij er niet aanen in plaats van Cremor tartari geeft hij 30 grammes (dat is te zeggen een once of 000 grein) van een braak middel uit gestot teil spiesglas zamengesteld. Hes andoren daags 's morgens doet Susanne de haar gegevene zelfstandigheid in eene groote kom thee oplossen en drinkt die in een teug uit. Terstond valt zij achterover, wentelt zich over den grond, door de felste pijnen in de ingewanden gemarteld; brakin gen overvallen haar, die met een ontzettend geweld gedurig toene men. Nu eu clan schijnt haar toestand te beteren, en reeds voedt men hoop, dat deze vrdeselijke krisis niet doodelijk zal zijn. Onge lukkiglijk is dit niet het geval geweest, en ondanks alle hulp, haar met ongemeend zorgvuldigheid, dour de Ueercn Tuilier, Catinaud en door mij zeiven toegebragt, is gisteren avond ten 7 ure, Susan ne bezweken. JJe justitc doet onderzoek; welhaast zal zij ingelicht zijn" BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Delft, den 8sten October. Men zal zich herinneren, dat er klaglcn waren ontstaan over de afbraak, die de regering dézer stad voorgenomen had, van den,, in houwvalligen slaat verkeerenden toren der oude kerk alhier. Die klngten hebben den stedelïjkcn raad doen besluiten, aan eenige des kundigen de taak op te dragen, den toestand van den toren gron dig te"doen onderzoeken Dezen, zich met de vervulling dier taak hebbende bezig gehouden hebben van hunne bevinding verslag ge daan en verklaard, dat de toren, zonder ecnig gevaar voor de stad, zou kunnen worden hersteld; welke herstellingen in den tijd van vier jaren zonde kunnen afloopen. Het stedelijk bestuur van dit rapport kennis bekomen hebbende, heeft dien ten gevolge werkelijk beslo ten de toren op kosten der stad te doen herstellen. Tot dat ein de is de vergunning des Konings versocht. Thans verneemt men dat het Z. li! behaagd heeft, het gedane verzoek in te willigen, zoodat dit grijze gedenkteeken voor deze stad bewaard zal blijven. Utrecht, den Iden October. Volgens de gedane opnemingen heeft zich de overstrooming in de maanden Augustus en begin van September in de vier buitenwij ken dezer stad, uitgestrekt over ruim 404 bunders; zoo wei-, bouw- als moeslanden bedraagt de daardoor geledene schade de aanzienlijke som van ruim 52,500. Deze som zou gewis met onbeduidend vermeerderd zijn, indien de schade, aan boomgaarden en kweekg ouden geleden, reeds had kunnen worden opgegeven.

Alkmaarsche Courant | 1844 | | pagina 1