Jf 1841».' ALK-HA ARS CKE lï' 3. COURANT. M a a n (I a g 20 Jamiarij. win l)eze Courant wordt, eens in de week en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Centc uitgegeven. De Prijs der Advertenticn an I lot 5 re gels is één .Culdenen voor eiken regel meer 20 Centenbehalve 35 centen zegeliegt voor elke plaatsing. ïli; STAATSRAAD, GOUVERNEUR der Provincie NOORD-HOLLAND, Ontvangen hebbende eene resolutie van den lieer Staatsraad, Ad ministrateur voor de Registratie, het Kadaster en de Loterijen, Gelet hebbende op deszelfs resolutie van heden, waarbij, krach tens Zijner Majesteits besluit van den SOsfen Augustus, jj. n°. 3, wordt vastgesteld eene 195ste Loterij, brengt bij deze ter kennisse van een ieder, die verlangen mogt in genoemde Loterij deel te nemen, dat, ten aanzien van dezelve zijn gemaakt de navolgende bepalingen: 1°. De 195ste Loterij zal bestaan uit een en twintig duizend vijf honderd loten tien dnizend zeven honderd vijftig prijzen en veertien premien overeenkomstig het plan aan deze gehecht 2°. Ten behoeve van 's Rijks schatkist zal worden ingehouden vijf tien ten honderd van alle prijzen en prieuiien van één honderd gul den en daarboven en tien ten honderd van alle prijzen van zeventig gulden en daar beneden, alles onverminderd de bijlage van twee gulden voor ieder klassikaal lot, hetwelk voor de laatste klasse ver wisseld wordt 3°. De loten zullen in geene kleinere deelen mogen gesplitst wor den dan in twintigsten; 4°. De toelating van splitters en debitanten zal moeten geschieden, met inachtneming van de bepalingen in Zijner Majesteits besluiten van den 5den November IS 18 Staatsblad n°. 37), 13 dito 1827, n°, 145 Staatsblad n°. 50) en n°. 146, en van den 6den Januarij 1831, n°. 68 Staatsblad n°. 2), vervat; 5°. De klassikale loten voor de eerste klasse zullen voor den in- legprijs verkrijgbaar zijn voor de houders van loten, die in de laat- gle klasse der 194ste Loterij met niet zjjn uitgekomenmits tot het bekomen derzelven ten kantore van den Ontvanger-Generaal der Loterij te's Gravenhage, of van een der collecteurs, aanvraag ge daan worde binnen de twee eerste weken na de opening der collecte 6°. De voornoemde Ontvanger-Generaal zal, bij de opening der collecte voor de 195ste Loterij, voorloopig een getal van eenduizend loten afzonderen en beschikbaar houden, om daaruit aan ingezete nen van het Rijk, geene loterijliandelaren, doch hem bekend zijnde als loten voor eigen rekening te willen spelen, mitsgaders aan zoo danige personen, welke uit hoofde hunner vroegere betrekkingen tot de loterijen hier te lande, aanspraak daarop kunnen maken, en hem daartoe bijzonder door den Minister zullen kunnen worden aangewezen, geheele loten legen den inlegprijs te kunnen afgeven zoo lang de voorraad strekt, mits de prijs van de alzoo afgegevene loten aan hem in ééns voor alle klassen voldaan worde 7°. De Ontvanger Generaal meergenoemd zal van de uitgifte der voorgenoemde loten eene behoorlijke opgave aan den Minister inzenden; 8°. De collecte der 195ste Loterjj zal geopend worden op Maandag den 27sten Januarij 1845 en worden gesloten op Zaturdag den 8sten Februarij daaraanvolgende; 9°. De trekking van de eerste klasse der Loterij zal plaats hebber en geheel moeten alloopen op den 24, 25, 26 en 27sten Februarij 1845: die der tweede klasse op den 10, 11, 12 en 13den Maart 1845; die der derde klasse op den 25, 26, en 27sten derzelfdo maand; die der vierde klasse op den 7, 8, 9 en lOden April 1845; en die der vijjde of laatste klasse op den 21, 22, 23, 24, 28, 29 en 30sle»i April en verder op den 5, 6, 7, 8, 13, 14, 15 en 16den Mei 1845, terwijl de laatste 100 nommers op Zaturdag den 17den Mui 1845 zullen getrokken worden 10°. De collecteurs, splitters en debilanten zullen bij het verkoopen of verhuren van loten niet meerder mogen vorderen dan Rij verkoop van loten voor alle klassen of doorgefourneerde Geheele loten 69,00. Ralve 34.50. Vijfde 13,80. Tienden 6,90. Twintigste 3,45. Van de klassikale loten voor de eerste klasse Geheele loten 14,00. Halve 7,00. Vijfde 2,80. Tienden 1,40. Twintigste 0,70. Voor de tweede klasse: Geheele loten 26,00. Halve f 13,00. Vijfde 5.20. Tiende 2,60. Twintigste 1,30. Voor de derde klasse: Geheele loten 40,00. Ilalve ƒ20,00. Vijfde 8,00. Tiende 4,00. Twintigste 2,00. Voor de vierde klasse: Geheele loten 56,00. Halve f 28,00. 'Vijfde f 11,20. Tiende 5,60. Twintigste 2,80. .-"•Voor de vijjde klasse: Geheele loten 71,00. Halve 35,50. Vijfde f 14,20. Tiende 7,10. Twintigste 3,55. Rij verhuring voor de eerste klasse Gel.ecle loten '4,00. Hal ve 2,00. Vijfde 0,80. Tiende^,40. Twintigste 0,20. Voor de tweede klasse Geheele loten 8,00. Halve f 4,00. Vijfde 1,60. Tiende 0.80. Twintigste 0,40. Voor de derde klasse: Geheele loten 10,00. Ilalve ƒ5,00. Vijfde f 2,00. Tiende 1,00. Twintigste ƒ0,50. Voor de vierde klasse: Geheele loten ƒ14,00. Ilalvo ƒ7,00. Vijfde ƒ2,80. Tiende 1,40. Twintigste 0,70. Voor de eerste week der vijfde klasse Geheele loten 18,00.. Halve 9,00 Vijfde 3,60. Tiende 1,80. Twintigste 0,90. Diegenen, welke de hierboven bepaalde prijzen voor klassikale kooploten hebben betaald, zullen, indien hun lot niet wordt uitge trokken in de klassen waarvoor hetzelve genomen was, derzelvo fournissemeut voor de volgende klasse kunnen voldoen, gelijk hett zelve bij het plan is vastgesteldnamelijk, voor geheele loten: Rij de verwisseling voor de tweede klasse met f 12,00. Voor do derde klasse met 14,00. Voor de vierde klasse met f 16,00, Vuur de vijfde klasse met 15,00. en voor de gedeelten van loten naar evenredigheid van deze prijzenalles zonder verdere bijbetaling van eenig opgeld. 11°. De prijs, waarvoor" de loten, gedurende do verdere trekking der vijfde klasse, zullen mogen verkocht en verhuurd worden, zal nader voor elke week afzonderlijk worden bepaald. De collecteurs, splitters en debitanten zullen zich moeten gedragen naar de vorenstaande bepalingen, welke, te dien einde, overeenkom» tig art. 3 van Zijner Majesteits besluit van den 6den Jannarij 1831, n°. 68, in de Nèderlandsche Staats-Coura/nt zullen worden geplaatst. Dien ten gevolge worden de ingezetenen, welke geheele doorge fourneerde loten tegen den inleg-priis moglen verlangen, oplettend gemaakt op de bepaling, volgens welke de afgifte dier loten, onder de daarbij aangewezene beperkingen, aan den Ontvanger-Generaal lei' Lol "rij is opgedragen, ten wiens kantore men zich in persoon of 'II gemagtigde zal moeten vervoegen ter verkrijging van dezelve loten. Rrenpt de voorschreven bepalingen ter kennisse van alle diegenen, die'daa.in belang mogten stellen. Haarlem, den 9den Januarij 1845. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd^ Van E W IJ C K. WAARSCHUWING. De STAATSRAAD, GOUVERNEUR ueb Provincie NOORD-HOLLAND, In ervaring gekomen zijnde, dat de Groote weg tusschen de stad Haarlem en het Nieuwe Diep wordt bereden met wagens, zwaarder beladen dan volgens het nog van kracht zijnde Policie Reglement op dien wegvastgesteld bij Koninklijk besluit van 25 December 1828 N". 5, geoorloofd is. Gelet op de betrekkelijke bepalingen van evengemeld Reglement, luidende als volgt: Art. 1. Geene wagens of karren meer dan twaalt Honderd en vijf tig ponden geladen hebbende, zullen den gemelden weg mogen passeren. Art. 2. De gaarders of pachters der gabellen op den voornoem den weg, worden mitsdien gelast om ingeval zij mogten vermeenen dat eene wagen of kar het tolhek passerende met meer dan twaalf Honderd en" vijftig ponden is bevracht alsdan zoodanige wagen of kar aantehouden te ontladen en de vracht te wegenzullende eene boete van honderd Guldens worden verbeurd door den voerman, bij weigering te verhalen op de lading wagen of kar en paarden, in dien bevonden zal zijn dat zijne wagen of kar met meer dan twaalf Honderd vijftig ponden is beladen geweestvan welke boete de eene helft za zijn ten voordeele van den Gaarder of pachter die de aan haling doet en de verdere helft ten voordeele van den weg. Art. 3. Rij aldienenz Heef! goedgevonden do belanghebbenden hierop ter voorkoming van set ..do opmerkzaam te maken, met verdere te kennen geving dat i. iIregelen zijn verordineerd om de bij evengemeld Reglement gemaa.'.'e bepalingen stiptelijk te doen opvolgen en de belangheb benden dierhalve zieli zelve te wijten zullen hebben do nadeelen en het oponthoud, welke bij het niet nakomen der bedoelde verorde ning daaruit voor hen kunnen voortvloeijen. En zal deze in de Alkmaarder, Haarlemmer en Heldersche Cou rant worden geplaatst. Haarlem, den 14'1™ Januarij 1845. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd. Van E W IJ C K. RURGEMEESTER en WETHOUDEREN der Stad ALKMAAR, Ontvangen hebbende eene missive van den Heer staatsraad, Gou verneur van Noord-Holland van den 9<'"> dezer maand n°. figon der anderen ten geleide van een stukjegetiteld WENKEN en'R AADGEVINGEN AAN NOORD - HOLLANDSCIIE KAASMAKERS. En daarbij tevens bekend geworden zijnde met den wensch van 1. HEd. Gestr.dat de verspreiding daarvan zoo mogelijk worde be vorderd: daar, ofschoon hetzelve niet in allen opzïgte aamnerkiti- gen en wenken bevatten mogedie nieuw genoemd kunnen wor- u den het des niettemin zeker is, dat dezelve den Kaasmaker den weg zullen aanwijzen, dien hij te bewandelen heeft om zijn product deszelfs vroegere vermaardheid te doen herwinnen en tevcii» hem te waarschuwen tegen alle misbruiken en kwade praktijken.** Voldoen mits deze aan het boven uilgedrukt verlangen van den lieer Staatsraad, Gouverneur voornoemd; en brengen daarbij onder aanbeveling van do voornoemde Wenken en Raadgevingenter ken nisse van iederen daarbij belanghebbende, dat dezelve tegen den prijs van 10 Cents, worden uitgegeven bij G. J. A. REIJ ER INK, in' Warmoesstraat te Amsterdam, én ook hier ter Stede bij de

Alkmaarsche Courant | 1845 | | pagina 1