A0' 1845. ALKMAARSCIÏE COURANT. 1 Sr Nu 26. iW<.1 1 O, M a a u (1 a mm 30 J u ii ij. AANBESTEDING. PUBLICATIE. Deze Courant wordt eens in de week en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Cente uitgegeven. i ui ti De Prijs der Advertenti0n van 1 tot 5 re bels is één Gulden en uur eJken regel meer 20 CentenIjehalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. PROVINCIE NOORD-HOLLAND. 'p Woensdag den 9ien Julij des janrs 1845, des middags ten 2 nre, tal, onder nadere approbatie, door den Heer Staatsraad, Gouverneur der Provincie Noord-Hollandof, bij deszelfs absentie, door een der Leden van de Gedeputeerde Staten en in bijzijn van den Hoofd-Inge- nienr van den Waterstaat, in de Provincie Noord - Holland aan het lokaal van het Gouvernement te Haarlem, worden aanbesteed: 1°. De leverantie van, en liet doen eener beslorting aan den voet der steenglooijing van den llelderschen zeedijk, met (150 las ten Noordsche, Drenlsche, Duitsche of Brabandsche Keisteenen. 2°. De leveraneie van 442 lasten Unkelsteen, tot onderhoud der Heldersche zeewering. 3°. De leveraneie van 500 kubiek ellen Brik en 50 kubiek el Kalkpuin lot onderhoud der Heldersche zeewering. 4°. Het doen van eenige vernieuwingen en herstellingen aan de Havenhoofden van de Haven bij het Oude Schild, op het Ei land Texel. 5°. Het maken van een gedeelte Oeverwerk aan het Westzaner Buitenland. En 6°. Het doen van eenige leverancien en herstellingen tegen het Legmeer bij Hoeksjan. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. De Bestekken op welke de bovengemelde aanbesteding zal plaats hebben, zullen, boven en behalven aan het lokaal van het Gouver nement der Provincie Noord-llolland Ie Haarlem, ter lezing liggen: te Amsterdam, in het het ff' apen van Mede-inblik op den Dam, in het Noord-Hollandsche Koffijhuis, in de Kalvcrstraat, in het Logement het Harlinger Veerhuis op de Texelsche Kade, in de Nieuwe Stads Her berg, aan het IJ en in den Bel, op den hoek van het Haarlemmer plein te Haarlem, in het Logement de Kroon, in het Noord-Holland sche Koffijhuis, in het Logemi n' de Halve Maan en in het Bossche Kof fijhuis te Alkmaar, in het Logement de Roode Leeuw en in het JVa- pen van Haarlemte Hoorn, in het Logement het Ongemaakte Schip; aan den Helder, in het Heeren-Logementte Nieuwediep bi] lhnen en bij de weduwe Manicuste Medemblik in het Logement c?e Valk; te Enkhuizen, in bet Logement de falk te Pionierende in de Ver gulde Roskam; te Mnnnickendain, in het Logement de Doelen; te Edam, in het Heeren-Logement; Ie Muiden, in het Logement het Hof van Holland; te Naarden, bij den Logement-houder JurrissenIe Sliedrecht, in het Rechthuis; op hot eiland Texel, aan het Oude Schild, in de Zeven ProvinciënEiland Wielingen, Hippolitus Hoef; te Zaandam, in het Logement den Otter; Ie Buiksloot, in het Roode Hert en in de Vergulden Ha gen Zullende acht dagen vóór de besteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere informatiën te bekomen zijn, bij den Hoofd - Ingenieur van den Waterstaat te Haarlem omtrent de Werken N°. 1, 2, 3 en 4 bij den Ingenieur J. ORTT, te Alkmaar, omtrent het Werk onder N°. 5 bij den Ingenieur A B MF.NTZte Purmerende, en omtrent dat onder N°. bij den Inge liieur J. G. van GENDT, te Amsterdam. BURG EM F.ÉSTER en WETHOUDERS der Stad ALKMA AR, brengen ten gevolge eener dispositie van den Heer Staatsraad, Gou- neur der Provincie Noord-Holland van den 24ste" Junij 1845 n°. (Prov. Blad 47) ter keunisse van de ingezetenen dezer stad en Juris dictie: 1°. Dat de onderscheidene Agenten van de Schatkist zijn in staat gesteld, om de stukken van 10 cents, naar de wet van 1816 gemunt, meer algemeen en niet alleen gedurende de tegen woordige en de eerstvolgende maand Julij, bij voortduring in omloop te brengen bij betalingen en teruggaven maar ook om die 10 cents stukken op verzoek van belanghebbenden te verwisselen legen dubbeltjes, en ook tegen andere specien. 2°. Dat aan alle Rijks Ontvangers en Directeuren van Postkantoren, mede eene zekere hoeveelheid stukken van 10 centen zijn ter hand gesteld, zoo om dezelve gedurende de tegenwoordige en de eerstkomende maand Julij tot betalingen en teruggaven te bezigen, als om die aan hen, die zulks verlangen, in verwis seling te geven legen dubbeltjes. 3°. Dat gedurende de vier laatste dagen van de maand Julij aan staande, bij al de gemelde Agenten, Ontvangers en Directeu ren van de Postkantoren aan een ieder nog gelegenheid zal worden gegeven, om zijne overige dubbeltjes te verwisselen tegen stukken van 10 centen, voor zoo veel die nog aanwe zig zullen zijn of ook tegen andere specie. 4°. Dal met den eersten Augustus aanstaande en vervolgens geene dubbeltjes in 's Rijks Schatkist of bij eenig Rijks comptabele zullen woiden aangenomen, dan wanneer dezelve zijn geheel en al onverminkt en dat daarop nog het kenmerk te onder- t scheiden is, dat die stukken als Provinciale- of Generalileits- munt zijn vervaardigd, terwijl al de zoodanige, waaraan dat kenmerk ontbreekt, zullen worden afgewezen. 5°. Dat ook, voor zooveel noodig, hij den Stedelijken Ontvanger alhier, tot den lantsten der maand Julij aanstaande, gelegen heid zal zijn urn de 10 cents stukken tegen andere specien ta verwisselen- Alkmaarden 27sten Junij 1845. Burgemeester en TVethouders voornoemd, F. C. W. DRU1JVESTEIJN, Ter Ordonnantie van dezehen De DIEU FONTEIN VERSCIIUIR. NATIONALE MILITIE. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETIIOUDE RS der Stad ALKMAAR, brengen bij deze ter kennisse van alle de daarbij belanghebbenden: Dat Hun Ed. Achtb. van den Heer Staatsraad, Gouverneur der Provincie Noord-Holland eene Circulaire hebben ontvangen, van 23 Ju nij 1845 N°. M.&S. (Prov. blad No. 46) houdende de navolgende verordeningen ten aanzien van Verlofgangers der Nationale Militie 1°. Dat zoodanige Milicien-Verlofgangersdie, ter zake van insu bordinatie, onbetamelijke'gedragingen of wegens het verwaar- Joozen van hunne Kleeding- en Equipementstukkenbij herha ling in de termen vallen, om door de Militie-Commissarissen gestraft te moeten worden, voor het vervolg, wanneer daartoe, naar aanleiding van de deswege ontvangene rapporten, voldoen de redenen mogten worden gevonden, aan het Departement van Oorlog zullen worden kenbaar gemaakt, hetwelk alsdan order zal geven, om dezelve dadelijk voor zekeren tijd onder de wa penen te roepen. Eu 2°. Dat door de Chefs der verschillende korpsen van het Leger voortaan aan alle Miliciens, die in het genot van groot verlof worden gesteld, vóór derzei ver vertrek naar hunne haardste den ernstig onder het oog zal worden gebragt a Dat zij niettegenstaande met hen is afgerekend voor het zorgvuldig bewaren en in goeden staat houden van de door hen mede genomen wordende Kleeding- en Equipemeritslnk- ken verantwoordelijk blijven, en dezelve in geen geval, ge durende den tijd hunner dienstpligtigheidmogen veikoo- pen of afdragen. En b. Dat zjjzoolang hun het ontslag uit de dienst niet is verleend gehouden en verpligt zijn, voortdurend deel te nemen aan de Inspectiën over de Verlofgangers door de Militie-Commissarissen geschiedende, en derhalve al mede tegenwoordig moeten zijn, bij de Inspectie, welke plaats heeft in liet jaar, voorafgaan de aan dat waarin hun diensttijd expireert en zij tot het erlangen van het Paspoort geregtigd zullen wezen. Alkmaar, den 27sten Junij 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. C. W. D R U IJ V E S T E IJ N. Ter Ordonnantie van dezelven, De DIEU FONTEIN VERSCUU1R. BUITENLANDSCIIE BERIGTEN. F R A N K R IJ K. Onder de verschillende onaangenaamheden waaraan reizigers zicli blootgesteld kunnen zien is eene als die waarvan wij het verhaal hier doen volgen, voorzeker wel eene dergenenop welke men zich het minst zou kunnen verwachten. De diligence van Marseille naar Toulon vervolgde een dezer nach ten rustig haren weg, toen een der in de kabriolet geplaatste pas sagiers, eene vrouwenstembinnen in het rijtuig erbarmelijk hoorde gillen. De passagier deed stilhouden, op dat men onderzoe.- ken zou wat er gaande mogt wezen. Men ondervraagt de gillende en bekompt ten antwoord dat zij op onderscheidene deelen van haar ligöhaam ah u- n pennemes gestoken wordt. Weldra begint k ander passagier, een heer, evenzeer te gillen en uil hij dezelfde klagten, het is of hem eene vlijm door de kui ten gaat Deze heer minder schroomvallig in het doen een open baar onderzoek, dan zijn lieftallig buurtje, stroopt zich den pijp van den pantalon op en ontdekt zes groote bloedzuigers die hein dapper zijn bloed aftappen. Nu begreep men, dat ook de dame gelijke kwelling ondervond, en aan het eerste huis, hetwelk men ontmoette, werd zij afgezet, om haar van hare lastige tafelschui mers te ontdoentusschen de vijftien en twintig hadden zichde een hier, de ander daar, bij haar genesteld. Het niet raadzaam oordeelende de reis voort te zettenkeerde zij terug naar Marseille, waar zij een bekwaam geneesheer liet roepen, en deze de zaak ho- moopaliseh behandelend, deed haar, om alle nadeeligegevolgen van- den schrik te voorkomen, dadelijk een zestigtal nieuwe bloedzuigers zeilen. ÓVjHO^ it

Alkmaarsche Courant | 1845 | | pagina 1