A° 1845. ALKMAARSCIIE .V 27. COURANT. Maandag 7 Jul ij. PROVINCIE NOORD -HOL LAND. 6°. Het d. ien van eenige leverancien en herstellingen tegen het Legmeer bij Hoeksjan. PUBLICATIE. PUBLICATIE. Burgemeester en wethouders der Stad alkmaar; Deze Courant wordt eens in de week en wel •Iken Maandag, voor de Prijs van 6 Cente uitgegeven. ])e Prijs der AdvekteNtión van 1 tot 5 re* gels is één Guldenen voor eiken regèl meer 20 Centenbehalve 35 eenten zegelregt voor elke plaatsing. AANBESTEDING. Ol Woensdag den 9<1(>n Jnlij des jaars 1845, des middags ten 2 ure aal, onder nadere approbatie, door den Heer Staatsraad, Gouverneur der Provincie Noord-Hollandof, bij deszelfs absentie, door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofd-Inge- irieor van den Waterstaat, in de Provincie Noord - Holland aan het lokaal van het Gouvernement te Haarlem, worden aanbesteed: 1°. De leverantie van, en het doen eener bestorting aan den voet der steenglonijing van den Jleldersehen zeedijkmet 650 las ten Noordsche, Drentsehe, Duitsche of Brabandsche Keisteenen. 2'. De leverancie van 442 lasten Unkelsteen, tot onderhoud der Heldersche zeewering. 3°. De leverancie van 500 kubiek ellen Brik en 50 kubiek el Knlkpnin tot onderhoud der Heldersche zeewering. 4°. Het doen van eenige vernieuwingen en herstellingen aan de Havenhoofden van de Haven bij het Oude Schild, op het Ei land Texel. 5°. Het maken van een gedeelte Oeverwerk aan het Westzauer Buitenland. En Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. De Bestekken op welke de bovengemelde aanbesteding zal plaats hebben, zullen, boven en behahen aan het lokaal van het Gouver nement der Provincie Noord-Holland te Haarlemter lezing liggen te Amsterdam, in het het H apen van Medemblik op den Daui, in het Noord-Hollandsche Kofijhuis, in de Kaherstraatin hel Logement het Harlinger Veerhuis op de Texelsche Kade, in de Nieuwe Stads Her berg, aan het IJ en in den Belop den hoek van hel Haarlemmer plein te Haarlem in het Logement de Kroon, in het Noord-llolland- tche Koffijhuisin het Logement de Halve Maan en in hel Bossche Kof- fijhuis te Alkmaar, in liet Logement de Roode Leeuw en in het JVa- pen van Haarlem; te Hoorn, in het Logement het Ongemaakte Schip; aan den Helder, in het Heeren-Logementte Nieuwediep bi] Ihnen en bij de weduwe Manienste Medemblik in het Logement de Volk te Enkhuizen, in het Logement de Valkte Purmerende in de Ver- fulde Roskamte Monnickendam, in het Logement, de Doelen; te dam, in het Heeren-Logement; te Muiden, in het Logement het Hof van Holland; te Naardenbij den Logement houder Jurrissen te Sliedrecht, in het Rechthuis; op het eiland Texelaan het Oude Schild, in de Zeven Provinciën; Eiland VVieringen. Hippolitus Hoef,- Ie Zaandam, in hel Logement den Otter; te Buiksloot, in het Roode Hert en in de Vergulden H ogen Zullende acht dagen vóór de besteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere informatiën te hekomen zijn, bij den Hoofd - Ingenieur van den Waterstaat te Haarlem; omtrent Werken N°. 12. 3 en 4 bij den Ingenieur J. ORTT, te Alkmaar, omtrent het Werk onder N°. 5 bij den Ingenieur A B, MENTZte Purmerende, en omtrent dat onder N°. 6 bij den Inge nieur J. G. vin GENDT, te Amsterdam. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, brengen ten gevolge eener dispositie van den Heer Staatsraad, Gon- neur'der Provincie Noord-Holland van den 24stel> Junij 1S45 n°. (Prov. Blad 47) ter kennisse van de ingezetenen dezer stad en Juris dictie: 1°. Dat de onderscheidene Agenten van de Schatkist zijn in staat gesteld, om de stukken Van 16 cents, naar de wet van 1816 gemunt, meer algemeen en niet alleen gedurende de tegen woordige en de eerstvolgende maand Julij, bij voortduring in omloop te brengen bij betalingen en teruggaven maar ook om die 16 cents stukken op verzoek van belanghebbenden te verwisselen legen dubbeltjes, en ook tegen andere specien. 2°. Dat aan alle Rijks Ontvangers en Directeuren van Postkantoren, mede eene zekere hoeveelheid stukken van 10 centen zijn ter hand gesteld, zoo om dezelve gpdurende de tegenwoordige en de eerstkomende maand Julij tot betalingen en teruggaven te bezigen, als om die aan hen, die zulks verlangen, in verwis- geling Ie geven tegen dubbeltjes. S". Dat gedurende de vier laatste dagen van de maand Julij aan staande, bij al de gemelde Agenten, Ontvangers en Directeu ren van de Postkantorenaan een ieder nog gelegenheid zal worden gegeven, om zijne overige dubbeltjes te verwisselen tegen stukken van 10 centen, voor zoo veel die nog aanwe zig zullen zijn of ook tegen andere specie. 4°. Dat met den eersten Augustus aanstaande en vervolgens geene duhbcltjes in 's Rijks Schatkist of bij eenig Rijks comptabele zullen worden aangenomen, dan wanneer dezelve zijn geheel en al onverminkt en dat daarop nog het kenmerk te onder scheiden is, dat die stukken als Provinciale- of Genemliteits- rount zijn vervaardigd, terwijl al de zondanige, waaraan dat kenmerk ontbreekt, zullen Worden afgewezen. 5®. Dat ook, voor zooveel noodig, bij den Stedelijkeu Ontvanger alhier, tot den laatsten der maand Julij aanstaande, gelegen» heid zal zijn om de 10 cents stukken tegen andere specien tc verwisselen- Alkmaarden 27sten Junij 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd j F. C. W. DRUIJVESTEIJN, Ter Ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN YERSCHUIR. NATIONALE M 1 L t T l brengen bij deze ter kennisse van alle de daarbij belanghebbenden: Dat Iluri Ed. Achtb. van den Heer Staatsraad, Gouverneur der Provincie Noord-Holland eene Circulaire hebben ontvangen, Van 23 Ju nij 1845 No. i^|, M. S. (Prov. blad No. 46) houdende de navolgende verordeningen ten aanzien van Verlofgangers der Nationale Militie: 1°. Dat zoodanige Milicien -Verlofgangersdie, ter zake van insu bordinatie, onbetamelijke gedragingen of wegens het verwaar lozen van hunne Kleéding- en Equipementstukkenbij herha ling in de termen vallen, om door de Militie-Commissarissen gestraft te moeten Worden, voor het vervolg, wanneer daartoe, naar aanleiding van de deswege ontvangene rapportenvoldoen de redenen mogten worden gevonden, aan het Departement van Oorlog zullen worden kenbaar gemaakt, hetwelk alsdan order zal geven, om dezelve dadelijk voor zekeren tijd onder de wa penen te roepen. En 2°. Dat door de Chefs der verschillende korpsen van het Leger voortaan aan alle Miliciens, die in het genot van groot verlof worden gesteld, vóór derzelver vertrek naar hunne haardste den ernstig onder het oog zal worden gebragt a. Dat zij, niettegenstaande met hen is afgerekend, voor het zorgvuldig bewaren en in goeden staat houden van de door hen mede genomen wordende Kleeding- en Equipementstuk ken verantwoordelijk blijven, en dezelve in geen geval, ge durende den tijd hunner dienstpligtigheidmogen verkou- pen of afdragen. En b. Dat zijzoolang hun het ontslag uit de dienst niet is verleend, gehouden en verpligt zijn, voortrfnvend deel te nemen aan de inspectiën over de Verlofgangers door de Militie-Commissarissen geschiedendeen derhalve al mede tegenwoordig moeten zijn, bij de Inspectie, welke plaats heeft in bet jaar, voorafgaan de aan datwaarin hun diensttijd expireert en zij tot het erlangen van het Paspoort geregtigd zullen wezen. Alkmaar, den 278ten Junij 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. C. W. DRUIJ V ESTEIJN. Ter Ordonnantie van dezelven. De DIEU FONTEIN VERSCHU1R. BUITENLANDSCHE BERIGTF.N. GROOT-BRITTANNIE. De Noord-Amerikaansche dagbladen maken gewag van eene ver regaand roekelooze Weddenschap, die evenwel schijnt met goed gO- volg bekroond te zullen worden. Een ruiter te Nieuw-Orleans, gei- naanid Ellsworth, heeft gewed dat hij duizend mijlen in duizend uren zou afleggen, ieder uur juist een mijl, niet meerder en niet minder, zoodat zijn togt nagenoeg twee en «eertig etmalen zal du ren zonder dal hij om Ie rusten meer tijd zal hebben dan dien welken hem ieder'uur, na het afgelegd hebben van een mijl, zal overschieten, liet is evenwel mogelijk dat hij zijné rust tijde van an derhalf uur achtereen maakt, zoo hij namelijk de twee mijlen, die hij in twee uren moet afleggen, zonder oponthoud volbrengt in het laatste kwartier van het eerste en het eerste kwartier van het twee de uur. Dit stelsel heeft Ellsworth dan ook aangenomen, en zoo tiet schijnt met goed gevolg, want, hij de laatste berigten uit Nieuw- Orleans, was hij met zijne laak reeds zoo ver gevorderd, dat men aan zijn volbrengen daarvan bijna niet meer twijfelde. Dat de toevloed van nieuwsgierigen om dezen zonderlingen togt te zien, overal waar Ellsworth doorkomt, ontzettend is, behoeven wij naanwelijks te zeggen maar het zonderlingste en hetgeen voor al de Amerikaansche zeden kenmerkt is, dat de talrijke geïnterres- seerden bij de weddenschap, die aanzienlijke sommen daarbij heb ben op het spel gezet, bij onderlinge overeenkomst drie commissarissen benoemd hebben, om te waken, dat door Ellsworth stiptelijk aan de voorwaarden der weddenschap worde voldaan en dat de op deze drie Commissarissen geslagen volmngten p'egtig bekrachtigd zijn ge worden den regter Cochran, die hen op den heiligen Bijbel eert eed heeft doen"afleggendat zij zich met de stipste naauwgezetheid van hunnen last zullen kwijlen, dat is, dat zij voor het Opperwe zen en voor de menschen de verpligting op zich laden, om elkan- der van acht tot acht uren uren te vervangen in het gadeslaan van Ellsworth en in het van hem vorderen, dat hij, zonder zich in het minst aan den voor hem zoo benoodigden slaap te storen, naauvg®.

Alkmaarsche Courant | 1845 | | pagina 1