bekendmaking. NEDERLANDEN. zet iedét- uur zijn mijl aflegge, alsmede van hem te zullen voor zien van al' wat hij benoodigd zon kunnen hebben, of to! zijne ver ver selling zou kunnen verlangen. Ingevalle van niet getrouwe ver vulling van deze op hen genomene verpligting zullen gedachte com missarissenter zake van menend, voor het geregt vervolgbaar zijn. fe regt oppert het dagblad ten slotfe Tan zijn verhaalde vraag of het niet is den spot drijven inet het Opperwezen en niet de wet, van derzelver bescherming tot zoo buitensporige weddenschappen in te roepen. x (Amst. Cour.) B E L G I E. Brussel, den 2den .July. Eene zonderlinge Echtscheiding, die echter maar van korten dunr is geweest heeft Maandag II. te Elsene plaals gehad. Een kleèrma- ker. avonds te huis komende, vond het avondeten niet gereed en deed zijne vrouw daarover eenige verwijtingen. Het vrouwtje, het welk ook niet gemakkelijk is, antwoordde en vergat daarbij de hu welijks-gehoorzaamheid en onderdanigheid, welke zij harén man schuldig is. De kleèrmaker greep zijn persplank en zijne teedere vjéderhelft hief de lang opmen werd handgemeen. De worste ling luïschen man en vrouw was geweldig en het was moeijelijk Ie zeggen wie de nederlaag geleden had heide kénden zich de over winning toe en gingen in twee verschillende herbergen, door het drinken van talrijke liters faro, dezelve vieren. Maar nu kwamen beide op het denkbeeld van scheiden. Zoo gezegd, zoo gedaan. Men begon te deelen. Met uitzondering van eenige woordenwisseling over bet deel én van pollen en pannen, stoelen en tafels, ging allés goed. Er werden van de kleederen twee pakken gemaakt en elk nam zijn pak mede. Nu was alles in orde en van weèrszijde dacht men thans gelukkig te zijn. Hue stond de vrouw echter te kijken, toen zij, in hare nieuwe woning gekomen, in haar pak niets anders vond dan broeken, vesten, een jas en haar mans slaapmuts! De man, van zijn' kant, trof in zijn pak slecht rokken, jakken, mutsen, enz, a in. Dit voorval maakte eene nieuwe bijeenkomst noodzakelijk en in deze is de vrede gesloten de echtgenooten zijn weder in hunne woning teruggekeerd en des avonds door hunne buren op eene se renade onthaald, welke veel overeenkomst had met een charivari. (/Juist. Cour.) Een verminkte soldaat te Napels bad met aandacht in de kerk van Jesu-Nuovo, toen hij op eens in zijn gebed verstoord werd en een hand stelender wijze in den zak van zjnen rok voelde glijden. De oude soldaat stak, zonder de minste beweging te maken, on- ntiddelijk zijne hand achter de slip van lijnen rok greep den arm van den gaauwdief, en kneep hem op eene verschrikkelijke wijze. Genade, genade, fluisterde lieiu de dief toe, mijn goede heer, nim mer zal ik het weer doen." Wat hcbl gij in mijnen zak gevonden? vroeg hem zachtjes de soldaat, zonder zijn hoofd te verdraaijen, en even als of hj bleef voortgaan met bidden. Niets, niets, mijn waar de heer, volstrekt niets Welnu, steek er iets in. Maar eeeel- lenza ik heb geene enkele bajocca. Steekt er iets in, of ik draai uwen arm om. De gaauwdief zich op deze wijze gevangen ziende, en de pijn niet langer kunnende wederstaan stak in den zak van dezen versehrikkelijken invalide eenige stukjes geld, vervolgens eenen bril, toen, want tie soldaat kneep door, fluisterende nog meer, nog meer, eenen zijden zakdoek, welken hij even te voren van eenen Engelschman had gestolen enz. [Kamp. Cour.] Alkmaar, den 5den Jnlij 1845. In de vergadering der Provinciale Staten van Noord-Holland, den 3<ien dezer, zijn tot Leden van de Tweede Kamer der Stalen - Gene raal benoemd, de HeerenJhr. D. Hooft Jz. en Enschedé, bij herkiezingen in plaats van den fleer F. C. TP. Druijvesteijn de Heer Mr. G van Leeuwen, Oflicier bij de Arrondissement®-Regt- bank te Alkmaar. Amsterdam, den iden Julij. De voorgenomen luchtreis van den Heer Kirsch heeft gisteren onder begunstiging van het heerlijkste weder, voortgang gehad. Naauwelijks was de daartoe aangekondigde tijd, van zeven nur 's avonds, daar, of het losmaken van den ballon nam een aanvang, en weldra steeg het luchtgevaarte met den heer Kirsch in het daar onder hangend schuitje, statig opwaarts; een oogenblik dreigde het in het geboomte van bet Park verward te zullen geraken, maar met de grootste vaardigheid wi«t de lieer Kirsch deze belemmering te overwinnen en de ontzettend zaamgevloeide menigte begroeien de en door derzelver gejuich begroet, zette hij zjne luchtvaart in het ruime zwerk voort, sierlijke kleine programma's met eenipe dichtregelen en linten onder de menigte uitstrooijende. De rigling over het IJ nemende, heeft de Heer Kirsch zich na negen of tien minuten achter het Hmekermeer weder ncdergetalen en met de Mon- nickendammer veerschuit te Buiksloot en vervolgens met de rader boot teruggekeerd, was hij omstreeks tien ure reeds op het punt van zijn vertrek terug, waar zijne verschijning onder de aldaar nog al tijd vereenigde menigte oen hernieuwd en daverend gejuich deed opgaan. Door deze voor hem zoo streelende ontvangst aangemoedigd, heeft de Heer Kirsch alreeds het voornemen doen blijken, om binnen kort alhier eene tweede luchtvaart te doen. Ondanks het ontzettend ge drang, zoo aan de Buitenkant als op verschillende andere punten hebben wij van geene ongelukken gehoord; hetzij aan den Buiten'- kanthetzij van de in liet IJ liggende schuilen is wel hier en daar een enkel menseh in het water geraakt, maar ook onmiddeljjk er weder uit gered geworden. De eerste nieuwe haring, waarvan wij het verwacht worden Te Alkmaar, bij de Erven van A. T gister aankondigdenis werkelijk gisteren morgen te Vlanrdingen, en gisteren avond tusschen half elf en elf ure alhier aangekomen. De jager, door welken dezelve was aangebragt, had den 2fisten Ju nij de nering verlaten met j ton visch en vrij goede herigtén om trent de ïisschei ij incdegebrngt. Van deze eerste partij waren eenige tonnen voor 700 verkocht geworden. (Amst. Cour}" Er is een nieuw werktuig uitgevonden, de propiilsenr genoemd, bekwaam om stoomwagens en treinen langs steile hellingen naar boven op Ie werken mei zooveel gemak als bewoog het zich op eene horizontale baan. De locomotief kan daarbij niet uit het spoor raken. Dit werktuig kan ook bij stoonibolen aangewend worden, en brengt eene besparing van brand sloffen Ie weeg. Men is die uit vinding aan de Heeren Teissier en Triat verschuldigd. - Te Londen is eene nieuwe uitvinding tot het blusschen van brand bekend geworden. Men schiet den brand uit. Een mengsel - van kolen, salpeler gips ontsteekt zich ligt en ontwikkelt daarbij eene groote menigte gaz. Dewijl vuur hierin niet brandt, zoo be staat de nieuwe mrigting daarin, dat men het vuur, hetgeen ge ld uscht moet Worden met den rook van dit nieuwe mengsel om hult. Ilel mengsel wordt in eenen bijzonderen toestel van ijzer ont stoken, en de rook, die zich ontwikkelt, door eene slan°-als wa ter, naar de brandende plaats geleid Men heeft er te Londen reeds vele proeven mede genomen, die verrassend gelukkige resultaten moeten gegeven hebben.[Kamp. Cour.} V De ondergeteekei.de maakt hiermede bekend, dat hij op Zon dag 1.3 Julij aanstaandedes morgens ton vier l're, van voor het Lo gement den Burg, met zijn THEKSCIJUIT met twee paarden zal af. varen naar de Heldersche Kennis en des avonds van den Helder te rug, voor een civiele vracht. yJlkmaar5 Julij 1845. KLEIN. De Ondergeteekende heeft de eer het geëerde Publiek ter kennis te brengen, dat hij, als vorige jarenbij gelegenheid der Helder sche Kermis op Zondag den 13<lm Julij aanstaande's morgens ten 4 Ure van de Kaasmarkt te Alkmaar met eene SCHUIT met tweepaar den naar bovengenoemde plaats zal Varen, en op dien zelfde dag des avonds ten 7 Ure weder van daar naar Alkmaar zal vertrekken. C». DE J 0 N G II. De ondergeteekende betuigt hiermede baren opregten dank voor de zoo menigvuldige blijken van deelnemingen belangstelling, bij de ziekte en het afsterven van mijnen geliefden Echtgenoot on dervonden. S. A. PROSMAN, Alkmaar, den 7lJcn Julij 1845. geb. Van OMMEN. Aangiften van GEBOORTEN te Alkmaarvan den 30 Junij tot den 5 Julij 1845. Maartje, dochtertje van Simon Klein en Grietje Koorn. Hen drik, zoontje van Hendrik van Koot en Antje Pieters Boerman. Jan, zoontje van Jan Spn.m en Neellje Helder. Nicolaas Johan nes, zoontje van Gerrit Sikkes en Maria van Gelderen. Jacob, zoontje van Jacob Bleij en Pieterfje Houtkooner. Jacob, zoontje van Johannes Meijer en Anna Margaretha Lind. Wilhelmus en Cornelia, zoontje en dochtertje van Jan Alferink en Petronella de Wolf. Neeltjedochtertje van Barend Sloppelsteen en Margaretha Verwer. Aangiften van OVER LEBENEN te Alkmaar, van den 30 Junij tot den 5 Julij 1845. Jacob, zoontje van Pieter de Leeuw en Neeltje Plas, oud 14 maanden. Uit hoofde de ondergeteekende zijne LEES-BIBLIOTHEF.K aan den Beer J0IK ROEM heeft overgedaan, verzoekt hij hiermede, dengenen, welke van hem nog Boeken ter lezing onder zieh hebben, dezelve uiterlijk vóór of op den lSden julij e. k. ten zijnen huize terug- te bezorgen, ten einde eene rigtige aflevering van gelegde Biblio theek te kunnen bewerkstelligen. Alkmaar, Julij 1845. P. BECK. Uit bovenstaande advertentie ontwaart UEd. dat ik de LEES- B1BL10TIIEKK van den Heer P. DECK heb overgenomen; aangenaam zal liet mij zijn dat men aan zijn verzoek gevolg zal willen geven. Het voornemen hebbende om deze Bibliotheek te veranderener eene nieuwe Catalogus van te maken en met vele nieuwe Werken Ie ver meerderen zoo zal eene kortstondige staking der lezing onvermijde lijk zijn. Tevens maak ik van deze gelegenheid gebruik, om n ken nis te geven, dat ik mij met 1° Augustus e k. alhier als B0EKVER- KOOPER zal vestigen, terwijl ik mij bij voorraad in ieders geëerde begunstiging zeer aanbeveel, zullende ik van mijnen kant alles aan» wenden mij dezelve waardig te maken. Alkmaar, Julij 1845. JOH». ROEM. - '9 f De bekende en onbekende Scliuldeisehers in de onder het voorregt van boedelbeschrijving aanvaarde Nalatenschap van Mejnf- vrouw J ANVETJE van BLÓF.MENDA\L, gewoond hebbende en over leden te Alkmaar, worden bij deze opgeroepen, om, op Maandag, den 21sten Julij 1845, vóór den middag te 11 ure, te compareren ten kantore van den Notaris S. A. de LANGE, aan de Langestraat te Alkmaar, ten einde de Rekening en Verantwoording van het in die Nalatenschap gevoerde beheer optenemen en, bij aldien geen verzet plaats heeft, voldoening hunner Schuldvorderingen te erlan gen, voor zoo ver het bedrag der Nalatenschap toereikende zal zijn. R C Kin de Achterdamwijk Cn°. 589.

Alkmaarsche Courant | 1845 | | pagina 2