A°' 1845. ALKMAABSCIIE B URGEMEESTER en W E T [10 U1) E R S der Stad ALKMAAR, Van tijd tot tijd ontwarende dat men zioli niettegenstaande de reeds meermalen gedane waarschuwingen tegen het beschadigen van Stads eigendommen, niet ontziet om op eene verregaand baldadige wijze de boomen in den Hout en langs de Vesten en Wallen, door liet insnij den van namen, het aftrekken en beschadigen der bast, geheel of gedeeltelijk te vernielen, en zelfs de tot gemak en genoegen der in gezetenen op de Stedelijke Wandelplaatsen gestelde banken, te ont- nieren en te bederven M a a n <1 a g 11 Augustus. Brooden wegende1 - - - 231 J vasl Wij vernemen dat op Vrijdag den 20slen dezer, voor liet etablis sement Voorzorg in Suramaccn, ten anker is gekomen het schip Su sanna Maria, gevoerd door Kapt. E. Meijer, aan boord hebbende een getal van 17 huisgezinnen, benevens 15 vrije arbeidsters, te zaraen uitmakende 104 kolonisten, onder de leiding van den Wel-Eervv. lieer Ds. Copijnwelke personen gedeeltelijk op Voorzorg en gedeel telijk op den post Groningen zijn gehuisvest. NEDERLANDEN. Hebben met betuiging van derzelver leedwezen daarover, goed gevonden en verstaan, andermaal de ingezetenen dezer Stad uit te noodigen, om de pogingen van het Stedelijk bestuur tot het te keer gaan van deze baldadigheden te ondersteunen, en hunne kinderen en betrekkingen het beschadigen, bederven en vernielen der Stads eigendommen en plantsoenen met nadruk te verbieden. Burgemeester en Wethouderen voornoemd vinden zich voorts ver- pligt ter voorkoming van moeijelijk heden die uit het niet opvolgen der voorschreven uitnoodiging zoude kunnen voortvloeijen bij deze aan de ingezetenen kennis te geven, dat de ambtenaren der politie ten ernstigste zijn gelast tegen het bovenvermelde te waken en de overtreders volgens de hiertegen bij het Wetboek van strafregt ge maakte bepalingen te doen vervolgen; terwijl eindelijk alle Stedelij ke officianten zijn gelast de bjj hen bekende of ontdekt wordende daders, aan den Heer Commissaris van Politie kenbaar te maken. En zal deze gepubliceerd, aangeplakt en door middel van de Ste delijke Courant ter algemeene kennisse worden gebragt. Alkmaar, den lslen August as 1845. Burgemeester en Wethouderen voornoemd f. C. W. 1) R L IJ ES TEIJN, Ter Ordonnantie van dezeh en De D1EU FONTEIN VERSCHUIR. B R O 0 D - Z E T T I N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, als daartoe door den Stedelijken Raad geauthoriseerd, bepalen mits deze; dat, te rekenen van beden af, de prijzen en het gewigt van het Brood binnen deze Stad de Stedelijke Belasting er onder begre pen zullen zijn als volgt Van Fijn Wit Tarwebrood le soort. I'd. Once Ld. II igtj. Pijsr. Brooden of regels- 2- 8- 5 ,10. WiUebroods bollen- 1 - 4 - 5 ,05. vns e Broodjes, zoogenaamde cadetjes. - - 7 - >02|.j P'1IS- Brooden wegende - 4 - - 14. - 6 - - a ,21. I - 8 - - 28. vast Van Wit Tarwebrood 2e Soort. I gewigt Pd. Once Ld. IT igtj. I Brooden wegende1- »-»-»» 29§.' Bollen, uit 8 of 10 zamengesteld- 1 - 7 - 05. I pi IJS. Van Ongebeild Tarwebrood met Melk gebakken. Pd. Once. Ld. Wigtj. I gewigt Van Grof Bollenbrood. Pd. Once. Ld. Wigtj. Broodjes. - 2 - - 05. I vaste Bollen - 1 -)).-» 02jj prijs. Van Roggebrood. Pd. Once, Ld. Wigjt. Brooden van3 - - - 30.1 vast 1 - 5 - - -,18.' gewigt Zullende alles gaar gebakken niet boven den bepaalden prijs, noch beneden het gewigt mogen worden verkocht, op de Boete daar toe staande. Alkmaar, den 6[lcl> Augustus 1845. F. C. W. D R U IJ V E S T E IJ N. Ter Ordonnantie van de zei'r en De D1EU FONTEIN VERSCHUIR. BU1TENLANDSCIIE BERIGTEN. WEST-INDIEN. Paramaribo den 23sten Junij. De koloniale schoener Henrietta Elisabeth, gevoerd door Kapitein P, flansen, die, met medewerking van eenige manschappen der aan den mond der rivier Samaracca gestationeerde brik de Ilrak j bovengemelde bodem lot aan bet etablissement heeft geleid, is onmid- delijk wederom afgevaren ten einde bet schip Noord-Holland, ge voerd door Kapitein II. 11. Ruijlop hetwelk zich bevindt een ge tal van 12 huisgezinnen, vergezeld van 15 vrije arbeidsters, tezamen uitmakende 86 personen, insgelijks naar het etablissement te geleiden» Op bekomen tijding van de aankomst der kolonisten, zijn op last van Z. Exc. den Gouverneur-Generaal, II. Zaturdag, de noodige le< vensbehoeften en gerijfelijkhedennaar Voorzorg, opgezonden. AmstCour.) 's HertogenBoscii den 30s/e» Julij. Sedert 8 dagen heeft men opgemerkt, dat de bijen van de hun anders zoo geliefdkoosd voedsel gevende bloem der boekweitgeen honig meer kunnen inzamelenwaarom deskundigen op de go.- dachten zijn gekomen die bloem van meer nabij waar te nemen, en is alstoen bevonden, dat, ofschoon daartoe de tijd. aanwezig is, er zich weinig of geen korrels aanzetten en de bloesem een verwelkt aanzien krijgt, hetgeen echter voor een onkundig oog niet zigtbaar is, daar de boekweit niet van nabij beschouwd, al nog een schoon gezigt oplevert; de gegronde vrees bestaat echter dat de oogst van dat graan voor liet grootst gedeelte in deze omstreken, vooral naar den kant van Rosmalen, Nuland, Geffen enz., zal mislukken; ook in de taivve en rogge bevinden zich eene groote menigte bijna onzigtbare insecten, die van eene kleverigen aard zijn, des avonds verdwijnen en in den dag zich wederom doen zien, terwijl wijders mede in die streken de aardappelen het aanzien hebben of zij door de najaars- rijp geraakt zijn, wordende het loof geheel zwart. Algemeen heerscht daar onder den landman het gevoelen, dat die ongelukkige tegenspoed, welke zich nu nog bij het langdurig behouden van overstroorning komt voegen, is veroorzaakt gewor den door eene lusschen den 22 en 23sten dezer maand plaats ge- bad hebbende mist, die zoodanig kleefachtig en vet was, dat men; schen, die zich daarin bevonden, bet vocht niet van hunne kleede ren kimden schudden en hetzelve bij aanraking aan hunne handen bleef zitten, welke mist wijders in den morgen onmiddelijk is opge volgd geworden door eenen zwaren stofregen, die onaangename ge waarwordingen te weeg bragt. (AlgHandelsbl.) Alkmaar, den 4den Augustus. In het Algemeene Handelsbl. van heden, leest men het volgende: n Eene vriendelijke hand heeft ons, ter waarschuwing aan den handel, medegedeeld, dat er stukken van 25 Cents van Herlijnsch zilver in omloop zijn. Zij dragen het jaartal van 1826, zijn zeer kuns tig en fraai gegoten. De klank echter is minder Hju en ook zijn zij iets kleiner dan de echte. Het beste middel om dezelve te erken nen is in het gewigt, daar deze valsehe stukken merkbaar ligter zijn dan de echte Wij vestigen hierop niet alleen de aandacht van het publiek en van den handel, maar tevens die der autoriteiten." Arnuem den 2den Augustus. De treurige vooruitziglen voor den landman, aan de kanten van lïeusden en Waalwijk, zijn bier juist het tegenovergestelde. De oogst staat bier overal veel belovend eu sommigen zeggen, dat zjj in geen jaren de aardappelen zoo welig hebben zien staan. (Alg Handelsbl.) Het tijdschrift: ter bevordering van Nijverheidzamengesteld door de heeren hoogleeraren A. II. van der Hoon Mesoh eu H. C. van Hall (hetwelk te Haarlem bij de Erven V Loosjes uitgegeven wordt); bevat in deszelfs IX deel, 3de stuk van liet loopeude jaar, behalve eenige andere belangrijke mededeelingenook aen vertoog, van den lieer L. d. tan Meer tenover hetgeen ter verbetering bij het gebruik van eikenhouten vaten, bijzonder van botervaten, kan gedaan worden, en over de bewaring van het hout in het algemeen liet schijnt niet ongepast, hierop de aandacht der belanghebben den te vestigen, alsmede op eene aankondiging van den heer 6. J. van den Bosch te Wilhelminadorp (welke in hetzelfde nummer voorkomt), waarbij aau zoodanigendie in de schaap-veredeling be lang stellen, wordt kenbaar gemaakt, *dat er liij hem gelegenheid bestaat tot het bekomen van vertrouwde spring-rammen, verkregen door kruisingen van Dishley-rammen met uitgezochte ooijeu van de beste rassen. Men schrijft uit Ilarlingen a De alhier te huis belioorende Groenlandsvanrder Dirkje Adama, kommandant Melden, is met drie tamelijk groote visscheu en 1000 robben van de visscherij behouden teruggekomen. Volgens berigt van den kommandant had de Spitsbergen, kommandant. Both, één visch gevangen en 2100 robben geslagen." Staats-Courd, Waalwijk, den 2den Augustus. Once weekmarkt van gislereu was een weinig meer bemoedigend, .a o i t) a a a a w 1 Deze Courant wordt eens in de weck en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Cente uitgegeven. De Prijs der Advertenticn van 1 tot'5 re gels is één Gulden, en voor eiken regel meer 20 Centen, behalve 35 centen zegelregt ytioï elke plaatsing.

Alkmaarsche Courant | 1845 | | pagina 1