A0, mn. ALRMAARSCIIE ldic.. •jèa I a a 11 <1 a g 13 October. Deze Courant wordt eens in de week en wel eiken Maandag1, voor de Prijs van G Cente uitgegeven. ZKGELFn' A1- ..'V HeSTAATSRAAR GOÜVF.ÏHSEMvaii DrPnoviNciESOORD-HOLLANO, Brengt door deze ter keimisse van alle daarbij belanghebbenden j dat, ten gevolge van te doenc herstellingswerken aan de Brug over de voorgracht buiten de Utrechtsche poort te Naarden de overgang dier brug, van af Maandag den 1 S'ten October aanstaande, te 10 ure des avonds, tot Zaturdagden 18l,en October daaraanvolgende te 5 ure in den namiddag, geheel zal zijn gestremd zoo wel voor los Vee als voor Voer- en Rijtuigen; zullende de Weg van Amsterdam naar Amersfoort, vice versa, gedurende dien tijd, over 's Gravcland moe ten genomen worden. Dat voorts de gezegde overgang ten tweeden male zal gestremd zjjn, van af Dingsdag dett4<len November eerstkomende te 5 ure des ïtiorgens tot Vrijdag den 8sten November daaraanvolgende te 5 ure des avonds. Wordende wijders door deze aan het publiek medegedeeld, dat, gedurende die heide stremmingen, voor Voetgangers eene schuit tot overvaart der gracht zal gereed liggen. Jlaarlemden 9l,en October 1845. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, Van E W IJ C K. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WET1I0UDEREN nrn Stad ALKMAAR, orit- vangen hebbende de navolgende Dispositie enz. DISPOSITIE van den 23sten September 1845, N°. betrekke, lijk de Kosten van vervolgingwelke den Belastingschuldigen in rekening kunnen worden gebragt. De STAATSRAADGOUVERNEUR dek Provincie NOORD-ÜOLUAND, Gelet op de wet van den 22sten Mei 1S45 Staatsblad N°. 22), op de invordering van 's Rijks directe belastingen alsmede op hel Konink lijk besluit van den 21ste" Augustus 1845, N°. 54 Staatsblad N°. 50), betreffende de kosten van vervolging in zake van directe belastingen Overwegende, dat de vervolgingen tegen achterlijke belastingschul digen, ingevolge voorschreven wet, op eene andere wijze moeten worden ingesteld dan tot nu toe heeft plaats gehad, en dat de kos ten van vervolging, welke den achterlijken belastingschuldigen lot hiertoe in rekening vermogten gebragt ie worden, hij gemelde wet en Koninklijk besluit aanmerkelijk zijn gewijzigdzijnde daarbij be paald, dat, te beginnen met den lsten October aanstaande, wegens die kosten zal worden betaald, als volgt: Voor de waarschuwing, in de Steden 05 centen. ten Platte Lande 10 i) aanmaning, in de Sleden10 u n ten Platte Lande 20 i) beteekening van het dwangbevel, met bevel van betaling Zoo de gevorderde som bedraagt benéden de 5.00 40 centen. Van f 5.00 tot heneden 10.00 50 A 10.00 20.00 GO 20.00 en daarboven75 Voor de bezorging der kennisgeving van de te doene inlegering van een militair in de Steden15 ten Platte Lande25 Terwijl bij art. 14 dcrzelve wet is bepaald, dat het dwangbevel verder door den Deurwaarder ten uitvoer zal worden gelegd op den voet en de wijze, bij het Wetboek van Burgerlijke Regtsvordering voorgeschreven lleeft de eer de onderscheidene Gemeente-Besturen in dit Gewest door dezen uit te noodigen, om hunne Ingezetenen met het voren staande tot hun narigt-te willen bekend maken. Haarlemden 23stcn September 1845. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, Va» E W IJ G K Brengen dezelve ten gevolge der daarin vervatte uitnoodiging ter kennissc van de Ingezetenen dezer Stad en Jurisdictie. Alkmaar, den 3(lcn October 1845. Burgemeester en TVethouderen voornoemd F. C. W. D RUIJ VESTE IJ N. Ter Ordonnantie van dezelven De DÏEU FONTEIN VERSC1IUIR. BURGEMEESTER en WETIIOUDEREN der Stad ALKMAAR brengen mits deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat aan Keurmces- teren der Rijtuigen den last opgedragen zijnde, om die keuring bij de onderscheidene Stalhouders: Voerlieden en Verhuurders van Rij tuigen, ingevolge de bepalingen der keure van 13 Augustus 1815, te bewerkstelligen, deze daartoe, in den loop dezer maand, op deor hun nader te bepalen dagen zullen overgaan. Geschiedende deze kennisgeving tot bijzondere waarschuwing voor elk, dien zulks zonde mogen aangaan, om, wanneer hem van den juisten dag door Keurmeesteren voornoemd zal zijn kennis gegeven, zorg te dragen, dat de Rijtuigen behoorlijk op zoodanige opene plaat sen zijn ten toon gesteld dat de genoemde Keurmeesteren geene zwa righeden of hinderpalen ondervinden, om de genoemde Keuring naaf den eisch te kunnen verriglen. Alkmaar, den lsten October 1845. Burgemeester en TVethouderen voornoemdi F. C. W. DÏ1UIJVFSTEIJN, Ter Ordonnantie van dezelven De D1EU FONTEIN VERSCIIUIR. BURGEMEESTER en WETIIOUDEREN der Stad ALKMAAR, bren gen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen derzelvé Stad en Jé- risdictie dat op heden door het Kies - collegie tot Lid van den Stedeljjken Raad is benoemdde lieer Picter Hendrik van der Nolle', en zulks in plaats van den Heer Pieter Bruinvis Cz.die voor dezé betrekking heeft bedankt. Alkmaarden 7den October 1845. Burgemeester en TVethouderen voornoemdt F. C. W. DRUIJ VESTE1JN. Ter Ordonnantie van dezelven, De DIEU FONTEIN VERSCIIUIR. BUITEN! ANDSCIIE BERIGTEN. F R A N K R IJ K. liet volgende verhaal ontleenön wij aan den Echo de Cambry'. Ecu voerman uit de omstreken van Kamerijk had twee en twin tig jaren lang een stil huiselijk geluk met zijne vrouw genoten maar geen hemel is zoo helder; of er kan zich toch wel eindelijk een wolkje opdoen. In dit gelukkig gezin ontstond dan ook dezer dagen op het onverwachts een hevige twist. In zijne opstuivende drift grijpt de man zijne vrouw bij de haren, en bij een ongelukkigen ruk blijft hem de geheele haarbos in de handen, zoodat zij voor hem staat, als ware zij door een wilden gescalpeerd. Verschrikt over de- zo onverwachte uitkomst van zijn te hevigen aanvalvalt de arme man van zich-zelf; maar, weder bijgebragt, is hij niet weinig ver wonderd, zjjne vronw frisch en gezond maar het hoofd geheel kaal en glad voor zich te zien. De hanrbosch, dien hij haar had afge rukt was niet anders dan een valsche toupet, zoo kunstig gemaakt, dal noch de echtgenoot, gedurende het twee-en-twinligjarig hu welijk, noch vroeger de minnaar er eenigen erg in had gehad. (Amst. Cour DUITSCIILAND. Hanover den 2den October. Door de hertogin van Gloucester en prinses Sophie zijn geschen ken in kinderspeelgoed voor den jonggeboren prins overgezonden die thans in Hanover ter bezigtiging van het publiek ten toon ge steld zijn. Daaronder bevinden zich twee wiegen van verguld brons met rose en heinelblaauwe taf gevoerd en met echt Brusselsehe kant gegarneerd, enz.; drie kindermantels, een van rood fluweel met her melijn de beide andere van wit cashemir met zijde op het rijkst geborduurd, enz. De waarde alleen van het kinderspeelgoed, wordt op 10,000 rhtlr. geschat. Ook is er een prachtig zilveren tafel servies inet alle gereedschappen tot het eerst gebruik bijgevoegd en vermits op deze laatsten de beginletters E. A. zijn gesneden, maakt men daaruit op, dat de erfprins naar zijnen doorl. grootvader genaamd zal worden, en dus bij den Doop de namen Ernst August bekomen. (Alg. Handclsbl Kopenhagen den 27sten September. Gisleren zjjn alhier 8000 tonnen aarappelen voor Nederlandsche rekening gekocht, om den 21sten October geleverd te worden. Ins gelijks zijn er verschillende koopen van granen gesloten, te levereri den 20sten October. Het zoude dus in het behing der Nederland sche schippers zijn. om zoo spoedig mogelijk in ballast herwaarts te komen, daar zij in dat geval verzekerd kunnen zijn, vrachten té zullen vinden. Drie zijn er uit Elsenenr aangekomen, die allen reeds aceoord gemaakt hebben. Hier op Zeeland schijnt de Aardap pelziekte zich gelukkig tot enkele plaatsen te bepalen, daarentegen in de Hertogdommen zeer toe te nemen. De nieuwe wet op het stoken van brandewijn in Noorwegen zal, naar men meent, niet zonder invloed blijven op het verbruik der aardappelen daar Ie lan de en welligt verzendingen van dat artikel naar buiten 's lands mogelijk maken. {Hlg. IJandelsbl N E D E R L A N D E N. Ai.kmaar, den 10 October 1S45. Op de Graanmarkt alhier, was lieden hij een verhoogde prijsvraag en nagenoeg gelijke aanvoer als de vorige week, weinig kooplust, van het verkochte waren de Tar- we en Kogge iets hooger. Garst staande, Haver iets minder jn prijs. Amsterdam, den Iden October. Gisteren is alhier in den ouderdom van bijna 104 jaren 'overle- tlen'de Heer L. S. de Haan. Tot zijne laatste oogenblikken had hij het volle genot zijner ligchaauis- en zielskrachten, en las zonder bril. Hij had 7 kinderen, (waarvan nog 2 in leven) 32 kleiu-kijj- 'deren cn 29j achter klcin-kinderen, De Prijs der Advertent^n van 1 tot 5 re gels is één Gulden, en voor eiken regel meer 20 Centen, behalve 35centen zegehegt voor elke plaatsing.

Alkmaarsche Courant | 1845 | | pagina 1