B E K E N M AKIN G. bewees 'hij, door zijne schetsen, reel aanleg voor lint historisch rak te bezitten. Vervolgens begaf hij zich over Parijs, Munehen en Dres den naar Rome, om daar zijn studiën voort te zetten. De lieer Kru- peman die hein in zijne oefeningen gadesloeg, schreef meermalen aan zijne vrienden hier te lande, dat Bakes talent zeer veel beloofde vooral voor hwlorieie schilderkunst. Ongelukkig werd bet buiten dien reeds zwakke ligehaamsgeslel van den ijverigen jongeling door koortsen aangetast, die zoo zeer zijne krachten ondermijnden, dat hij, >ui eene vruchlelooze poging tot herstel buiten Itome, eindelijk be sloot naar het vaderland terug Ie keeren. Doch de verzwakking nam hand over hand tne, dermate dat hij bezweek alvorens dit voor nemen te kunnen volbrengen. Dooi' de zorg zijner vrienden werd zijn stoffelijk overschot naar Rome vervoerd en op het I'rolestantsche kerkhof aldaar ter aarde besteld. Deze uitvaart van onZen landge- noot op vreemden bodem was zeer aandoenlijk. Een Zangkoor waar van hij, nfs liefhebber en voorstander der toonkunst, een werkzaam medelid geweest was, voerde op zijn graf eenige stukken uit; tervVijl de predikant der Dnitsche gemeente eene treffende hulde toebragt aan de nagedachtenis van den kunstenaar die, in den bloei zijner jaren, aan zijne beklagenswaardige moeder, broeders, nabestaanden en talrijke vrienden, aan eene schouue toekomst en aan de kunst wereld werd ontrukt." Naar men verneemt, is aan den lieer notaris Kikkert c. s., te Texel, krachtens Koninklijke beschikking, door den staat verkocht geworden, eene oppervlakte van hana 500 bunders buitengrond, gelegen aan de Zuid-Westkust van het eiland Texel, welke gronden van eene uitmuntende kwaliteit schijnen te zijn en beslaat er plan om met, de bedijking dier gronden in het voorjaar van 1847 een aanvang te maken, zoodal daardoor op uienw in de provincie Noord- Jlollaud een gedeelte gronds aan de golven ontwoekerd Co in vrucht bare latidsdnnweu herschapen zal worden. Met genoegen kunnen wij er bijvoegen, dat dezelve polder niet toe stemming van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden den naam zal dragen van Prins Hendrik polder. {Alg. Handelsbl.) In 1740 was er, even als in 1846, een zeer heete zomer. Gedu rende maand regende hel niet. De heete zomers der 19de eeuw waren die van de jaren 1811, 1818, 1830 en 1835. (Gron. Cour.) Volgens de JVedcrlnndsche Stoumpost zijn uit Boskoop, door de aldaar bestaande compagnieschap, van den 15 tot den 19 Junij naar Rotter dam 40,251 Cn naar 's Gravenhage 22,073 potten aardbeziën verzon den, behalve nog de menigte die naar Leiden, Gouda, en Amster dam verzonden zijn. In 1814 bezat het Britsclie rijk slechts eene stoomboot. Gedu rende de 30 daaropvolgende jaren is het getal Britsche stoombooten lot bijna 1000 aangegroeid, die thans alle zeeën der wereld bevaren. Men heeft in Engeland eeue water-kerk vervaardigd. Beziens waardig is dit schip van nieuwe vinding. Het is van oudere plat. De achtersteven is vierkant eu de voorsteven is als die van een ander pchip. De lengte van de/en drijvenden tempel is omtrent 24 meiers, «Ie breedte 7. Van binnen is hij 5 meters hoog. Het dak wordt door ijzeren kolommen onderschraagd. De predikstoel, met rood fluweel bekleed, is van ijzer. De stoelen en banken zullen insgelijks van ijzer zijn. 0e bestemming dezer kerk is nog niet juist bekend; maar zij kan omtrent 700 personen bevatten. Gepasseerde Schepen door Alkmaar, langs het Groot IVoord-Hol- landsch Kanaal, van den 26 Junij tot den 2 Julij 1846. Batavier, kapt. D. Grim; en de Vrienden, kapt. D. Herdersche; beide v. Batavia, de Snelheid, kapt. T. ,1. Kamp, en Koning fVillem, kapt. L. A. Singer, beide v. Suriname. Harmoniën, kapt. S. Eijde v. Newjork. SI oskapt. P. Haloldsen v. Odessa. Six Sodskende, kapt. P. E. Fore v. Venetiën. Daniël, kapt. W. van Duijn v. Fiume. Bi ka kapt. G. 1). Puister v. Livorno. Udania, kapt. G. Tersteeg. v. Cette. Rnmboltkapt. W. II. Gorter, en Good de. Sign, kapt. ,1. Dawson beide v. Liverpool. Moore kapt. W. Bull; /Vaterwichkapt. W. Brown en Loyalty, kapt. T. Smith, alle 3 v. Sunderl. Per Severance, kapt. T. Nelson en Supply, kapt. S. Dawson, heide v. Newcastle. Stedfast kapt. W. Smith en Hope Kuil, kapt. 0. E. Smith, beide v. London. Jielkropkonkapt. D. II. Haase v. YVisniar. Pommerania, kapt. O. Schultz en Union, kapt. J. Schlaar heide v. Stettin. Emma, kapt. E. Kulin v. PiIIniiAugusle, kapt. P. Seijer, Henriette Hamman, kapt. P. T. Fretwurst, Nepthunis, kapt. P. N. Vos en Balance, kapt. 0. 11. Permien alle 4 v. Biga. Svanoenkapt. S. Tclsberg v. Nerva. Amphilritekapt. C. J. Christophelsen, Eenigheden, kapt. O. A. Olsen, D. Carolina, kapt. L. Eilefsen en Jalohabs, kapt. J. Olsen de 4 laatste n. Drammen en alle n. Amslerd. Anna W ilhehninakapt. J. Naess en Speculation. kapt. IE Thus, beide v. Drammen, Eorsigtighedenkapt. P. Olsen v. Ostrisoer, en de 3 laatste v. Purmerend. Stad Tiet, kapt. E. M. Chevalier, Margretha Johanna, Vapt. M. Schou, Eugenie, kapt. G. A. Klimp en Claudius Civilis, kapt. J. Ingerman, alle 4 n. Batavia. Su riname, kapt. B. van der Meij li. Suriname. Alice Brown, kapt. G. Isbislon n. Triest. Hercules, kapt. B. van Hattum n. Frankrijk, alle 7 v. Amslerd. Commerciën, kapt. P. Johnson v. Purmer. n. Drammen de Vr Jannetje, kapt. J. B. Nap v. Alkm. op Avontuur. De Ondergeteekende heeft de eer het geëerde Publiek ter kennis te brengen, dat hij, als vorige jaren bij gelegenheid der Helder- sche Kermis op Zondag den 12'le" Julij aanstaande, 's morgens ten 4 Ure van de Kaasmarkt te Alkmaar met eene SCHUIT met 2 paarden naar bovengemelde plaats zal Varen, en op dien zelfden dag des avonds ten 7 Ure weder van daar naar Alkmaar zal vertrekken, voor eeue civiele vracht. O. de J 0 N G II. Te Alkmaarhij de Erven van A. S T f De ondergeteekende maakt hiermede Lekend, dat hij op Zon dag den 12ll<,n Julij aanstaandedes morgens ten 4 Ure, van voor het Logement den Burg, met zijn TREKSCHUIT met 2 paarden zal afva ren naar de Heldersehe Kennis en des avonds van den Helder terug, voor eene civiele vracht. Alkmaar, 4 Julij 1846. S. KLEIN. f Schipper C. de WALT, maakt aan de belanghebbenden hekend, dat hij op Zondag den 12den Julij 1846, des morgens ten 4 Ure met deszelfs BEURTSCHIP naar het Nieuwediep zal varen ter gelegenheid der Kermis aldaar, belovende spoedig heen te varen en voor eene civiele vragt. P. S. Af te varen in het Kanaal bij de Bokkensluis. Mei toestemming van de Ede] Achtbare lleercn Burgemeesters eri Wethouders der Steden Alkmaar en Zwolle, zal de ondergetee kende BEURTSCHIPPER, alle veertien dagen des Vrijdags 's morgens ten 7 uren, van Alkmaar vertrekken, in plaats van op Saturdag Alkmaar, 24 Junij 1846. K. SCHU TTEVAEK. Voor de veele blijken van Deelneeming, ontvangen, geduren de de ziekte van den ondergetekende, betuijgd dezelve, hiermede, zijnen harlelijken dank. Alkmaar Julij 1846. L. J, WESTENDORP. Med. ÜV UUWELIJKS-PROCLAMATIEN, gedaan binnen Alkmaar, op Zondag den 5 Julij 1846. Eerste Gebod. Martinus Nolbertus de Vries, wonende te Alkmaar, laatstelijk fC Ilaarlemmerliede gewoond hebbende en Maria Bregeitha Vogel poel, wonende te Alkmaar. Johannes Josephus Landsman, weduwnaar van Maria Magdalena Jon ker en Alida Cathaiina Donneebeide te Alkmaar woonachtig. Jan Willem Voogt, wonende te Amsterdam en Gesina Stoetswo nende te Alkmaar. Aangiften van GEBOORTEN te Alkmaar, van den 29 Junjj tot den 4 Julij 1846. Andries Conraduszoontje van Marinus Jacobus Stueki en Cornelia! Sikken!;. Francina, dochtertje van Dirk Vogel en Francina Conod, Betje, dochtertje van Jacob Elzas en Grietje Vet. Gerardus Jo hannes zoontje van Jan Roozerneijer en Guurtje Groot. Aangiften van OVERLEDENEN te Alkmaar, van den 29 Junij tot den 4 Julij 1846. M'aartje, dochtertje van Nicolaas Jacobus Burger en Johanna Fran cina Bokma, oud 3 maanden. Paulus Johanneszoontje van Ber- nardus Bruin en Johanna Paulina van Muimekrede, oud 3 maanden. Neeltje Volkers van der Schaaf, echtgenoole van Keijmpe Lairi- merts, oud circa 73 jaren.Joseph H'illekeoud circa 34 jaren. Anthonius Zweekhorsl, oud 23 jaren. Cornelia Maria, dochtertje van Johannes Kraakman en Catharina Delemarre, oud circa 4 maan den. Jannetje Brouwer, weduwe van Wouter Koppen, oud 58 jaren. Allen, die iets Ie vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan, of iels van welken aard ook onder zich berustende mogten hebben, betreffende de Nalatenschap van wijlen Mejufvrouw GERRITJE SPIJ KERMAN, weduwe van den Heer 11ENR1CUS BLOM, op den 205'™ Junij 1S46 te Alkmaar overleden, worden verzocht daarvan opgave, betaling of teruggave te doen vóór den 154en juijj e. k f aan ge„ ondergeteekende. S. BLO M Hz., Apotheker. Volgens advertentie diegenen opgeroepen hebbende, welke iets op mij te pretenderen hadden hier ter stede, zoo geef ik op dej zelfde wijze weder kennis, dat ik de gevraagde rekeningen geïnt en dezelve voldaan heb; tevens verzoekende niets meer op mij of mijnen NAAM af te geven zonder kontante betaling, zullende, hieraan niet voldoende, geene betaling volgen. Alkmaar, JOOST, den 6f,en Julij 1846. Ie Luit. Ridder der Mitil. W». Orde, V VERKOOP BIJ GEREGTELIJKE UITWINNING VAN ONROEREND GOED. Op Donderdag den 3'!''" September 1846des voormiddags ten 11 ure ter teregtzilling van de Arrondissements - Regtbank te Alkmaar, op het Stadhuis aldaar; Ten verzoeke van den Heer JOHANNES van der BORGIIT, commis sionair, wonende te Amsterdam, en als zoodanig over den jare 1843 behoorlijk gepatenteerd, blijkens acte van patent, door de Regering van Amsterdam op den 8 November 1842, onder N». 2398, afgege ven, als Executant, woonplaats gekozen hebbende ten huize van den Procureur JOHANNES HENDRIK GRAM, te Alkmaar, aan de Koren- straat, wijk A, N°. 391, als door den Executant gesteld om den ver koop in zijnen naam tor gedachte teregtzitting Ie vervolgen. En ten laste van MOZES de J0NG1I, Koopman, wonende te AlkJ maar, geëxecuteerde Zal worden overgegaan tot den verkoop bij geregtelijke uitwin ning van Een HUIS en ERF, staande en gelegen aan de westzijde van de Hofstraat te Alkmaar, wijk A, N°. 226, kadaster Sectie A, N°. 971, ter grootte van 73 ellen. Alkmaar, den 4d™ Julij 1846. J. n. GRAM, Procureur. *pl Op Donderdag den 16cIen Julij 1846, des voormiddags te 10 Ure, zal men in het Locaal van Openbare Verknopingen te Ctfig Alkmaar, te koop aanbieden: Eenig HUISRAAD en INBOE DEL, en hetgeen verder te koop zal worden aangeboden. R C K in de Achterdaniwijk Cn°. 589,

Alkmaarsche Courant | 1846 | | pagina 2