A0' 1847. ALR1AARSC1IE IV? 3, C 0 11 R A N T. J Jf Maandag 18 Januarij. '—VX /f.y TE %5\ zegeienT I lliülï'i r a Uit de fêAmst. Courant van den 12den dezer, ontleenen wij het Volgende i <X,- Doze Courant wordt eeus in de weet en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Centen ADVEHTKJiTrèN gelieve uien des Zaturdag mid. dags vóór 1 ure te bezorgende Prijs van 1 tot 5 regels is één Gulden, en voor eiken regel nieei 20 Centenbehalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. NATIONALE MILITIE. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDEREN der Stad ALKMAAR, gezien de dispositie van den Roer Staatsraad, Gouverneur van Noord-Holland, de dato 3 December 1S4H, n°. 3TV?'L/S. (Provinciaalblad n°. 83), waarbij is bepaald, dat de werkzaamheden der Nationale Militie, voor den jare 1847, binnen de Sleden en Gemeenten dezer Provincie, eenen aanvang zullen nemen met den eersten Januarij aanstaande. Roepen ter voldoening -aan Art. 00 der wet van S Januarij 1817, n°. 1omtrent de inrigting der Nationale Militie bij deze op; alle Manspersonen, hun wettige woonplaats, of domicilie binnen deze Stad en Jurisdictie hebbende, welke op den 1 st«-n Januarij 1847, hun negentiende Jaar zijn ingetreden en mitsdien alle mannelijk, gebore nen van den Jare 1828, ten einde zieb ingevolge art. 59 der voorsz. wet, in het daartoe gereed gemaakte register tot de ligting voor de Nationale Militie Ie doen inschrijven. Eu ingevolge art 0 van de wet van 27 April 1820, alle Mans personen, die hun verblijf binnen dit Rijk komen te vestigen en als Ingezetenen moeten worden beschouwd, ten einde zich, voor zoo verre zij nog in de jaren der Militie vallen insgelijks ter In schrijving aantegeven, in dat register, waartoe zij volgens hunnen ouderdom behoureli. De inschrijving zal beginnen met Zaturdag den 2J™ Januarij 1847, en zal geheel en al moeten ziin afgeloopen den 20slcn daaraanvolgende. Tot dezelve zal worden gevaceerd in een der vertrekken op het Raadhuis alhier, den 4, 6, 8, 11, 13, 15. 18 en 20 Januarij aan staande, des middags van 12 tot 2 ure. En ten einde te voorkomen, dat iemand in de termen der inschrij ving vallende, zich door onwelenheid aan pligtverzuim schuldig make, hebben Burgemeester en Wethouderen noodig geoordeeld, de Inge zetenen te moeten herinneren aan de navolgende bij voormelde wet gemaakte bepalingen. Dat, welke aanspraak op Vrijstelling iemand zoude vermeenen te hebben, wegens gebreken of anderzins, dezelve des niettegenstaande gehouden, is, zich te doen inschrijven, gelijk mede daaronder be grepen zijn de gehuwden en afwezenden. Dat de Ouders, Voogden en Regenten, verpligt zijn, hunne Kin deren of Pupillen in persoon, of door iemand daartoe door hun schriftelijk gemagtigd, te doen inschrijven, en daarin nalatig blij vende, zullen vervallen in de boete daarop gesteld, en ingeval van volstrekt onvermogen met gevangenis worden gestraft, onver minderd, dat zoodanige Kinderen of Pupillen, even als alle andere Jongelingen, welke zich aan de inschrijving hebben onttrokken, in dien zij geene redenen van Vrijstelling kunnen bijbrengen, in eene boete, en bij onvermogen, tot gevangenis worden verwezen. Dat de wettige woonplaats voor de inschrijving, wordt gehouden, voor hun die ongehuwd zijn, de woonplaats der Ouders, en bij over lijden van heiden die van den eerstbenoemden Voogdvoor de ge huwden de plaats, alwaar zij hun bestaan hebben, terwijl diegenen, welke geene Ouders, Voogd of eigen bestaan hebben, moeten wor den ingeschreven ter plaatse alwaar zij zich bevinden. Burgemeester en Wethouderen voornoemd, vermanen alle de In gezetenen van deze Slad en Jurisdictie van dien, welke dit aangAat; om zooveel mogelijk io eigen persoon, voorzien van een Extract uil hel gehnnrle-Rpgister, en eene nota van de wijk en nmnmer der woonplaats, doch bij volstrekt noodige afwezigheid door een hunner naastbestaauden of Voogden aan deze hunne verpligting getrouwe lijk eo naanwkeurig Ie voldoen, en daardoor Ie voorkomen dat zij niet als onwilligeu worden aangezien en gestraft, hetgeen zeker van hunne eigene nalatigheid het gevolg zoude zijn. Aldus gearresteerd ter Kamer van Burgemeester en Wethouderen der Stad Alkmaar, den 15(|en December 184(3. Burgemeester en" Wethouderen voornoemd, F. C. W. DRU IJ VESTE IJ N Ter Ordonnantie van dezelren De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. Voorü.eenigen tijd is door onderscheidene bladen het berigt mede gedeeld, dal de door de verschillende departementen, omtrent den gej rojeeteerden spoorweg van deze stad naar den Helder, uitgebrag- te rapportenin allen deelen gunstig zonden zijnzoodat als het ware thans niets meer aan het verleenen dezer concessie en het aan leggen van de bedoelde baan in den weg zoude staan thans kun nen wij uit eene goede bron verzekeren, dat, hoezeer ook de bo ven aangehaalde rapporten niet ongunstig mogen zijner nog eene belangrijke hinderpaal aan deze onderneming in den weg slaat; door het departement van oorlog wordt namelijk van de ondernemers i gevorderd eene som van niet minder dan f 800,000 voor den aan leg van nieuwe vestingwerken, in verband met dezen spoorweg, en welke moeite men hiertoe ook reeds heeft aangewend, is het niet mogen gelukken deze vordering te doen intrekken, of zelfs 'maar verminderen, zoodat het zeer twijfelachtig schijnt, of de con cessie wel op zoodanige [bezwarende voorwaarden zal worden aan- genomen [$tp.) Het'heeft Hare [Majesteit de Koningin behaagd, eene fraai be lwerk te Leeslessenaar te schenken, in eene Loterij van Handwerken en andere Voorwerpen welke in den loop der maand Februarij aan- staande te Alkmaar 2a! worden gehouden, en strekken zal, om uit 1 de opbrengst der loten a 50 Cents het lot, verkrijgbaar bij P. ran Heerden, in hel Gasthuis alhier, zoo veel mogelijk in de dringendste behoeften der verarmde ingezetenen te helpen voorzien. Groninger, .tfen llrfen Januarij. De schermmeester F. H. Kransen, dienende bij het 8sfe regement infanterie, alhier in garnisoon, heeft dezer dagen de zekerheid be komen, dat hij wettige erfgenaam is van het aanzienlijk kapi taal van 'ruim 150,000. Als weesjongen opgevoed in het weeshuis te Leeuwarden, waren de stukken betreffende dezen hoe del gedurende 15 jaren berustende geweest in handen van een' no taris. Na diens overlijden is deze zaak nu onlangs in het regte lieht gekomen. MENGELINGEN. Dronkaards Fakiili-lot. Een zekere Dufoy stiet in het voorleden jaar in zijn dronkenschap te Parijs eene arme oude vrouw van de trap, zoodal zij een heen brak, weswegens de reglbaok hem tot tweejarige gevangenis (er- oordeelde. De familie Dufoy is een waarschuwend voorbeeld, waar de drankj heenenleidt.^Er waren vier broeders, allen aan den drank verslaafd. De oudste vond zijnen dood in het water; de tweede verworgde zich zeiven de derde sneed zich met een scheermes de hals af; en de vierde, de aangeklaagde Nicolaas Dufoy sprong van de derde verdieping, brak heide beenenwierd echter genezen en zit thans in de gevangenis. Of de kinderen wel op die wijze omgekomen zouden zijn, indieu de ouders leden van eene Afschatlingsvereeniging geweest waren BINNENLANDSCIIE BERIGTEN. s GraveNiiage, den 11den .Januarij 1847. In den Madridschen Heraldo van den 2den Jannarij wordt, op grond van eenen brief uit Cadix van den 28sten December, ver meld dat Prins Hendrik der Nederlanden den vorigen dag met het fregat de JJrins van Oranje, van 50 stukken, in die zeehaven was aangekomen, om vrij belangrijke avarij te doen herstellen, welke die bodem sedert het vertrek uit Gibraltar bekomen had. De Prins, voegt hel berigt er bij, is, aan wal gekomen zijnde, door de over heden met al de aan zijnen rang verschuldigde eerbewijzen ont vangen en de bevolking heeft hem te hartelijker begroet, omdat het fregat van Z. K. H. op den eigen dag van het binnenloopen te Cadix, den kapitein en acht man van eene Spaansche brik, welke schipbreuk geleden hadheeft opgenomen zijnde vijf andere ma trozen der èquipagié reeds verdronken, vóór het Nederlandsche oor logschip aan deze schipbreukelingen den noodigen bijstand verlee nt:» ^»»-" {StaatS'Cour.) '<t) 110 Zekere Frede in Fiedlilz (in Pruissen heeft verleden jaar met zijne drie zonen en een vreemden werkman zonder sterken drank een nieuw vaartuig gebouwd, om daarmede den Weichsel te beva ren Ten einde nu terstond zijn afkeer tegen dien drank te betoo- nenheeft hij zijn schip met eene vlag versierd, die boven den Pruissisehen adelaar het opschrift voert: Zoo God wil, zonder brandewijn." Deze vlag zal onder de schippers op den Weichsel voorzeker opzien, haren, want het is hekend, dat de brandewijn bij hen. die op het wafer bezig zijn, voor een volstrekt onontbeerlijk middel tot versterking word' uitgegeven. Mngt zij voor vele eige naars van schepen eene vuurbaak zijn die hen uit de stormachtige streken des brandewijns naar de stille havens der onthouding en der nuchterheid voert. (de Polksvr.) GROOT NOORD-IIOLLANDSCH KANAAL, sedert den 8 tot den 14 Januarij 1847. binnengekomen. Jan Jacob, kapt. S. Lutje van Smirna naar Amsterdam. Margreta JJcnriette Gezina kapt. H. Willems van Zijnde alle hief Livorno; Bordeaux, kapt G. Wortelboer v. Borde in het ijs aux en Wilhelmina, kapt. R. Nevton van Bergen. liggende. Veiling, gehouden in den Nieuwen Doelen te Alkmaar, op Vrijdag denJ15',c"j2Januarij 1847, des avonds te vijf ure, van het navolgende perceelwelke heeft gegolden Een Huis en Erve, met een Pakhuis daarachter, staande cn ge legen binnen Alkmaar, aan den Koningsweg, wijk B, n°«. 404 en 310. strijkgeld Adam Levert1035, -Welk perceel, op Vrijdag, den 22ste» Januarij 1847, des avonds te 5 ure in den Nieuwen Doelen te Alkmaarbij afslag finaa! zal verkocht worden. Pfl I

Alkmaarsche Courant | 1847 | | pagina 1