ALRIAARSCHE AI a a n d a g 'tentoonstelling te utrecht brood-zetting. BURGEMEESTER en WETHOUDEREN der Stad ALKMAAR als daartoe door den Sledelijken Raad geauthoriseerd, bepalen mits deze- dat, Ie rekenen van heden af, de prijzen en het gewigt van het Brood binnen deze Stad de Stedelijke Belasting er onder begre pen zullen zijn als volgt NEDERLANDEN. Deze Courant wordt eens in de week en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. Van Fijn Wit Tarwebrood L'' soort. Pd. Once Ld. ff igtj. Prijs. Brooden nf regelsj vaste Wittebroods bollen - 1 - 1 - 5 >D5. prijs. Broodjes, zoogenaamde eadetjes. - j» - 6 - 0-5 Brooden wegende I Z', 2fi. vast - 8 - - ,34i. Vgewigt Van Wit Tarwebrood 2c Soort. I Brooden wegende1 37. Bollen, uit 8 of 10 zamengesteld. - 1 - 3 - 5 05. j Van Ongebitild Tarwebrood. Brooden wegende1 *■»-»-» 20. j vaste prijs. vast gewigt Van Grof Bollenbrood. Bollen - - 8 - 02|.prijs Van Roggebrood. Brooden van3 - - - vas.1 1 - 5 -))-). 2b. j gewigt Zullende alles gaar gebakkenniet boren den bepaalden prijs, noch beneden het gewigt mogen worden verkocht, op de Boete daar toe staande. Alkmaarden 7-'en April 1847. F. C. W. DBUIJVESTE1JN. Ter Ordonnantie van dezelven De D1EU FONTEIN YEUSCUUlR. BÜITENLANDSCHE BERIGTEN. G R O O T - B R I T T A N N I E. Londen, den 5den April. Nog niet langer dan vijftien jaren geledenwas het biljardspö hier eeue zeldzaamheid en vond men het niet anders dan in hei- hergen van juist niet den besten naam. Sedert hebben onderschei den0 militaire, die het buitenslands als een zoo gezond als aange naam spel hadden leren kennen en onder anderen ook de Hertog van Wellington zich billarden aangeschaft. Daar nu ook prins Albert een liefhebber van dit spel geworden is, heeft de Kastenmaker Sa gnuser een allerfraaist voor denzelven gemaakt; het blad is met email belegd, zoodat het een Florentijnsch nmsaik voorstelt, de pootcn zijn geel gemarmerd met violet kleurige versieringen de kussens zijn van amber-kleurige zijde; de queuen de noteerlei en die voor de biljard zijn gelijk aan de biljard-tafel zelve. Dit prachtig stuk bevindt zich thans op het koninklijk landgoed van Os- bornhouse. {Amst. Cour.) Alkmaar, den 10den April. Wij maken liet kunstminnend Alkmaars publiek attentop het aanstaande Maandag avond te geven CONCERTin het Lokaal Har monica, door Mevrouw Annette llerz, Keizerl. en Koninkl. Hof-Opera Zangeres te Weenen. Haar talent, zoo wel door de publieke bladen, als door bijzondere aanbevelingennaar verdiensten gesëhat, doet ons de hoop voeden dat Alkmaars ingezetenen, door eene talrijke opkomst, toonen zul len, kunst en verdiensten naar waarde te vereeren. 's Gravénhage den 6den April Wij hebben met genoegen vernomen, dat Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, het edele en menschlievende voorbeeld van milda- digheid van de leden der Koninklijke Familie volgendeaan meest al de behoeftigen die zich gedurende Zijne afwezigheid en sedert Zijne terugkomst tot 11. D. om ondersteuning hadden gewend, door tusschenkomst van den Heer J. Ragut, 's Prinsen secretaris, belang rijke giften, zoo van geld, als van levensmiddelen en brandstoffen, al naar gelang van de behoeften der noodlijdenden, heeft doen uit reiken; dat het getal dier nooddruftigen niet gering is geweest, behoeft niet te worden gezegd de aanzienlijken uit de residentie die zoo menig gezin gedurende den afgeloopeu winter met milde be deelingen gezegend hebben, kunnen daaromtrent de beste getuige nis geven. Delft, den 6dcn Aprit. Engeltje de Pries, geboren te Schiedam, den 20ste« Augustus 1787, woonachtig te Pjjnacker, welke sedert November 1820, zonder het nuttigen van eenige spijs of drank, het leven ateeds voortsleept, be- AdvertenTicngelieve men des Zatnrdag mid dags vóór I ure Ie bezorgen; de Prijs van 1 lot 5 regels is één Gulden, en voor eiken regel meei 20 Centenbehalve 35 centen zege liegt voor elke plaatsing. vindt zich thans ernslig ongesteldonderscheidene malen is de ge neesheer genoodzaakt geweest haar te doen aderlalem Men denkt thans meer dan ooit, dat hare levensdraad spoedig zal worden af gesneden, hetwelk, wanneer dit gebeurd, tot gewigtigo ontdekkin gen voor de geneeskundige praktijk kan lijden. Leerdam, den 2den April Ook hier verneemt men van alle zijden, dat het winterkoren goed staat en bij gunstig weder en zonder onheilen, een rijken oogst be looft. Hier te Leerdam en minstens drie uren in den omtrek, is eene verbazend groote hoeveelheid aardappelen gepoot. Amsterdam, den Ssten April. Een prachtig werkstuk werd gisteren avond bet eerst in een der kerkgebouwen van de Ned. Israëlitische gemeente alhier gebezigd te weten,-een voorhangsel voor de kast, waarin de II. Boeken Mo zes geplaatst zijn. Dat stuk is door de Weduwe M., alhier, aan de ge meente geschonken, ter gedachtenis aan het overlijden van haren echtgenoot. Het stelt voor de tafelen der wetgeving, uit de wolken dalende, schitterend gekroond. Van onderen zijn zeer gepaste vers sieringen aangebragt en de naam van den overledene enz. gestelde Het o-eheel is rijk geborduurd en mét ornémenten doorwerkt, op een'°grond van rood fluweel. Het strekt den vervaardigerden Heer van Oven, borduurwerker te 's Gravenhage, allezins tot eere, en ge tuigt op nieuw van de groote vorderingen, die hij in dat vak gc* maakt heeft, weswege hem meermalen van onderscheiden zijden te regt de meeste lof is toegezwaaid. (Amst. Cour.) van Voorwerpen van ISLANDSCIIE N IJ VERHEID ES K V S S T. De Commissie voor de Utreehtsche Tentoonstelling van Voorwer pen van Inlandsehe Nijverheid en Kunst meent de belanghebbenden te moeten [herinneren Dat voornoemde Tentoonstelling zal plaats hebben en voor het pu bliek geopend zal zijn op llingsdag den 15. Junij en volgende dagen Dat 'alle voorwerpen, in ons Vaderland vervaardigd, mils voorzien van een Certificaat van oorsprong, zullen worden aangenomen 5 Dat dit Certificaat, benevens alle andere stukken tot deze Tentoon stelling betrekking hebbende, krachtens gunstige dispositie van Zij ne Majesteit van den 14. Maart 1847 N". 55, vrijgesteld zijn van Ze gel en van de formaliteit en het regt van registratie Dat de Voorwerpen voor de Tentoonstelling bestemd, van den 1. tot den 7. Junij aan het adres der Commissie in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen moeten Worden ingezonden; Dat deze Tentoonstelling zal gepaard gaan niet eenen aankoop en verloting van eenige der ten toon gestelde Voorwerpen; En eindelijk, dal een meer uitvoerig Programma zoowel voor do Tentoonstelling als voor de Loterij op franco aanvraag bij den Se cretaris der Commissie kan verkregen worden. Op last der Commissie voorn"., Utrecht, P. H- J- WELLENBERGH 29. Maart 1847. Secretaris. Gepasseerde Schepen door Alkmaar, langs het Oroot Noord-Hol- landsch Kanaalvan den 2 tot en met den 8 April 1847. Seérlandsch-lndiënkapt. R. Deelisnr v. China Doggersbank, kapt* P. Kerkhoven v. Batavia; Concordia, kapt. J. Wit en Concordia, kapt4 J. Luiult, beide v. Suriname; de Wehaard, kapt. E. Sehweers van Livorno; Marmora, kapt. G. Richardson, Minerva, kapt. E. W. Ert- roann, Graaf van Parijskapt. G. Thodde en orsijthkapt. R. Mit chell, alle 4 v. Odessa; der Pommeren, kapt. A. Vv'. Radmann van Alexandriën; Galate, kapt. J J. Buttuer v. Ulpafaria Sieuicland kapt. II. D. Visser v. Grangemouth; Maltha, kapt. W. Bainbrid, Pen severance, kapt, T. Nelson en Charlotte kapt. G. Onnison, alle 3 v. Newcastle; Jane Dunn, kapt. J. Williams en Paragon, kapt. J. Staijns- burg, beide v. Sunderland; Loyalty, kapt. R. Henderson v.Seaham; Apollo, kapt. T. Mowbray v. Middelsbrim; HopefuUkapt. G. C. Smith v. London; Joan Jose, kapt. J. A. Umachea v. Waterford; Erstadd- tiling, kapt. II. C. Scharup v. Drontheim; Betsie en Laura, kapt. R. Rasinich v. Middevaert; Adjutor. kapt. J. Bang v. Fredrikstad Soes Kummeren, kapt. T. Andersen v. Drammen; Grev. Wedcl Jarls- berg, kapt. J. J. Gjersoe v. Tonsberg en alle 11. Amst. Hama tjiris- tina, kapt. H. Falek v. Fredrikstad; Drammen, kapt. O.S.Warner, Elisabeth Catharina, kapt. C. Hofgaard Friheden, kapt. L. Gjersoe, Eenighedenkap. C. Lee en Industrie, kapt. M. Arnesen alle 5 v. Drammen; Foorsigtigheden, kapt. P. Olsen v. Ostrisoer en de 7 laat ste n. Puim. Castor, kapt. J. J. C. Noort, Cheiibon, kapt. T. II. Klein, Jacoba Maurina, kapt. G. van Medevoort en Cornelia, kapt, T. S. Deinseinalle 4 v. Amst. n. Batavia; 3 Gebroeders, kapt. T. T. Zeven v. dito 11. Newjork; Susanna Maria Catharina, kapt. B. J. Dirk- sen v. dito 11. KonstantinopolenfVilheltntna, kapt. C. Böhr en de Stad Leer, kapt. B. E. Lammers, beide v. dito n. Triest; Kaashan-

Alkmaarsche Courant | 1847 | | pagina 1