A°' 1847. AL KI A ARS CUïk pfSaf M a a a d a g 16 Augustus. Burgemeester en wethouderen der Stad alkmaar, mm HRGEMF.F.STF.R en WETHOUDER EN deb Stad ALKMAAR, bren gen mits deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Stad en Juiis- fjicliedat, ter gelegenheid van de ophanden zijnde aanvulling van het Stedelijk Kiescollégie, de naamlijst dergenen die, naar gelang van de door hen gedragen wordende Rijks-Belastingen (Patentregt uitgezonderd) of tot het uitoefenen van liet Slemregl bevoegd of om'tol Kiezer verkozen te worden, geregtigd zijn, gedurende ACHT DAGEN, te beginnen met den 10llen en eindigende met den 17den dezer maand, dagelijks (Zondag uitgezonderd), van des morgens 10. tot des namiddags 1 ure, ter visie zullen liggen op de Secretarie dezer Stad. Noodigende Hun Ed. Acbtb. iederen belanghebbende uit, om van deze gelegenheid tot het examineren derzelve lijsten gebruik te ko men maken, ten einde door mededeeling van de hun daarop voor komende bedenkingen Burgemeester en Welhouderen in staat te stel len om de mogelijke ingeslopen misstellingen te kunnen doen ver beteren, en daardoor fouten te voorkomen, waaromtrent later aan merkingen zouden kunnen worden gemaakt, doch die na het slui ten der Lijsten moeijlijkzoo niet onmogelijk zouden zijn te her stellen. Alkmaar, den 7den Augustus 1847. Burgemeester' en Wethouderen voornoemd F. C. W. DB U1JVE STE1JN. Ter Ordonnantie van desehen De Dl EU FONTEIN VERSCHUIR. KENNISGEVING. brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Stad, dat het Kohier van het Patentregtover den dienst 1847-1848, op den 5den Augustus 1847, door den Heer Staatsraad, Gouverneur van de Pro vincie Noord-Holland is executoir verklaard, en op beden door H. E. A. aan den Heer Ontvanger der Directe belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. leder Ingezetene, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zou den voortvloeijen, te ontgaan. Alkmaar, den 9den Augustus 1847. Burgemeester en Wethouderen Voornoemd, F. C. W. DRU IJ VESTE IJ N. Ter Ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. den, in Rojarige ouderdom overleden. Hij was in Engeland gebo ren en reeds in zijne jeugd was de eigenschap bij hem kenba.it4, die hem eens zoo berucht zou maken. Als knaap had hij reeds eene kleine menagerie van gevaarlijke door hem onschadelijk ge maakte dieren. Zijne eerste heldendaad was het vangen van een levenden wolf, dien hij in één nacht tijcis tam maakte. Vervolgens ging hij met een wilde leeuw naar Amerika, dien hij op reis ins gelijks lemde. In dat land vertoonde hij zijne kunst voor geld in het openbaar en voor het toen verdiende kocht hij zich meerdere dieren aan. In Engeland terug gekomen zijnde, verviel hij in schul den, en toen eindelijk de geregtsdienaars bij hein kwamen om hem naar de gevangenis te brengen opende zijn koningstijger de deur. Men kan begrijpen hoe spoedig de bedienden der justitie het op een loopen zetleden. De schuldeischers werden bevreesd voor een zoo goed bewaakten schuldenaar en dien ten gevolge ook toege vender. Zijn geheim, boe bij zoo spoedig de wildste dieren gehoor zaam en onderworpen wiste te maken, heeft hij in bet graf mede genomen. SchiedCuur.) F R A N K R IJ K. Parijs den 8sten Augustus. Sedert meer dan vijftig jaren heeft de vulkaan van het eiland Feugo in de meeste rust verkeerd. Op den 9 April, des avonds, echter, Vernam men een onderaardsch dondergerommel vergezeld van eene aardbeving, waarna de vulkaan zijne afgronden opende, zoodat, te midden van groote stukken rots, die in de lucht geslin gerd werden, uit zeven monden, breede en gloeijende lavaslroomeu vloeiden, op hunnen weg huizenen wijnbergen medeslepende. Vijf tig arme boeren hebben door dit ongeluk het weinigedat zij be zaten verloren. SchiedCrur.) B1NNENLANDSCHE BERIGTEN. Bij resolutie van Z. Exc. den Minister van Finantiën van 7 Au gustus jl.is vastgesteld de loterij n°, 20.3. Zij zal bestaan uit 20,000 loten, 10.000 prijzen en twee premiën. De collecte zal geopend wor den op Maandag den Oden September 1847, en worden gesloten op Zaturdag den löden dierzelfde maand. De trekking van de eerste klasse zal aanvangen 4 October, terwijl de laatste 100 nummers op AT-ijdag den 24slen December 1847, zullen getrokken worden. Amsterdaji, den Sden Augustus. Deze Courant wordt, eens in de week en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 0 Centen uitgegeven. BROOD-ZET TING. BURGEMEESTER en WETHOUDEREN der Stad ALKMAAR, als daartoe door den Stedelijken Raad geantlioriseerd, bepalen mits deze; dat, te rekenen van beden af, de prijzen en het gewigt van hel Brood binnen deze Stad (.- de Stedelijke Belasting er onder begre pen .-) zullen zijn ais volgt: Van Fijn Wit Tarwebrood le soort. Pd. Once Ld. Wigtj. Prijs. Brooden of regels- 2 - 3 - 5 ,10.1 Wittebrood» bollen- 1 - 1 - 5 05. vasle Broodjes, zoogenaamde eadetjes. 021. j I" IIs' Brooden wegende- 4 - - 37. ii - 6 26. I vast - S - - a 34§. \gewigt Aan AVit Tuiwebrood 2e Soort. Brooden wegende1 - - - 37. i vaste. Bollen, uit 8 of 10 zamengesteld. - 1-3-5» ,05- j j)|.ys Van OngesdiLd Tarwebrood. Brooden wegende1 - - - 29. ^aSt 1 gewigt A7an Grof Bollenrrood. Broodjes- 1 - 6 - 05. 1 vaste Bollen- - 8 - 02j.prijs. A'an Boggebrood. Brooden van3 - - - 40vost 1 - 5 - - 20§. gewigt Zullende alles gaar gebakken, niet boven den bepaalden prijs, necb beneden bet gewigt mogen worden verkocht, op de Boete daar toe staande. Alkmaar, den I0den Augustus 1847. F. C. W. D R U IJ V E S T E IJ N. Ter Ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. BUITENLANUSCHE BERIGTEN. ENGELAND. Londen, den 8sten Augustus. Be beroemde beestentemmer Carter is voor eenige weken, te Lon- Wij herinneren onze lezers aan de bepaling, waarbij tegen het ein de van deze maand de muntbiljetten van 20 al hunne waardever liezen. Alleen lot dien tijd toe kunnen ze nog bij het betalen van belastingen worden uitgegeven en aan de kantoren van de algemee» ne betaalmeesters ter verwisseling aangeboden. (Gron. Cour.) Zwolle, den 6den Augustus. De berigten der laatste dagen omtrent de veldgewassen doen ver moeden dat op sommige plaatsen de noodlottige voorteekenen van aardappelziekte, namelijk het bederf in liet loof, zich weder ver- tnonen zonder tot dusverre de vrucht te beschadigen. Een bouw man die dit zeer onlangs aan sonmniige zijner planten mede ont dekte, heeft het verwelkte loof afgesneden met het gunstige gevolg, dat het thans op nieuw ontspruit en goed voortgroeit. Hij heeft ver meend, deze omstandigheid ten spoedigste te moeten openbaar ma ken opdat ook andere landbouwers hunne planten van het rottend loof zouden kunnen ontdoen, dat blijkbaar in eene groote mate aan gisting onderhevig is, daar zelfs de plaats, waar het gedurende ee nige tijd ligt, heet wordt Op den 31sten Julij jl.vierde L. van der Heide, onderwijzer alhier, het feest zijner 50jarige sehonldienst. In de concertzaal van het Odéon bevonden zich conimissiën uit de plaatselijke school-com- missieen uit het bestuur van het Departement der maatschappij; Tol nut van 't Algemeen, de president van den kerkerand der Her vormde gemeente, vele voormalige leerlingen des onderwijzers zoo wel uit den aanzienlijken als burgerstand, zijne kinderen, behuwd kinderen en verdere famielje, de leerlingen thans op zijne school aanwezig, en vele andere ingezetenen die belang stelden in de feest viering van den verdienstelijken onderwijzer. (Gron.Cour.) Extract uit een brief, van ds. H. P. Scholte, dd. New-York, 15 Junij 1847 De lastige bedriegerijen zijn in New-York zoo grootdat men er zich bijna geen denkbeeld van kan maken en de aankomende vreem delingen eenmaal in de handen van bedriegers gevallen en naar het binnenland verzonden, hebben zelden genoeg kennis van zaken om bun verloren geld terug te bekomen. Ik heb na vele onder zoekingen eindelijk eene bepaling gemaakt met een zeer solide huis alhier, en de eenige weg, om de vreemdelingen te vrijwaren tegen Advertenticn gelieve Uien des Zaturdag mid dags Vóór 1 ure te bezorgen; de Prijs van 1 tot 5 regels is één Gulden, en voor eiken regel meei 20 Centen, behalve 35 eenten zegeiregt voor elke plaatsing.

Alkmaarsche Courant | 1847 | | pagina 1