A 1847. ALKMAASSCHE A'- 3S. COURANT. -' 1 - AI a a a «I a g 30 Augustus. duitsckland. NOROISCIIER CIRCUS, STOOMVAART - 4! Deze Courant wordt eens in de weeli en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. ADVFjiTBSTiëNgelieve men des Zalurdag mid dags vóór 1 ure te bezorgende Prijs van 1 tot 5 regels is één Gulden, en voor eiken regel meei 20 Genten, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. KENNISGEVING. Burgemeester en wethouderen derStad alkmaar bren oen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Staddat het Kohier van hel Patentregt dienst 1847/48, eerste kwartaal op den 2g,tcn Augustus 1847 door den Heer waarnemenden Gouverneur van de Provincie Noord - Holland is executoir verklaard, en op heden door II. E. A. aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen bin nen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezetene, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zou den voortvloeijente ontgaan. Alkmaarden 26steI' Augustus 1847. Burgemeester en Wethouderen voornoemd, F. C. W. DRU1J VESTE UN. Ter Ordonnantie van de zeiven bij afwezen van den Secretaris, P. S P A N J A A R D T. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. R U S L A N D. Petersburg, den 8sten Augustus. Sedert eenige dagen hebben wij eene sterke hitte. In vele gou vernementen van middel- en zuidelijk Rusland is de staat der graan velden en weilanden zeer ongunstig. In sommige laag gelegen stre ken staan reeds sedert eenige wekenuithoofde van den onafgebroken regen, wei- en korenvelden onder water. GronCour Ba den-Baden den 14den Augustus. In de laatste dagen is het spel hier wederom een aantal spelers, waaronder vele voorname Russen, op groote verliezen te staan ge komen. De weelde is hier zoodanig ten top gestegen dat^dë toe gang tot een ba!dal deze week werd gehouden 50 Nederl. kos te en toch ongeveer 100 inteekenaars telde. Hot getal der op de lijst vermelde vreemdelingen bedroeg in deze maand reeds meer dan 10,000. [Gron. Cour.) B1NNENLANDSCHE BERIGTEN. NEDERLANDEN. Assen, den 12den Augustus. Tot voorkoming van misbruiken tot gerustheid der houders wordt opgemerkt, dat de muntbiljetten van ƒ20 wel met den Isten Sept. hunne waarde verliezen als wettig betaalmiddel, maar dat de Bank bij welke de waarde in geld berust, verpügt is, ze nog gedurende twee jaren na derzelver intrekking (voor de muntbiljetten van 20 bepaald geweest op den Isten Junij 1.1.) uit te betalen. [Gron. Cour.) Men leest in het laatst uitkomende n°. van de Volksvriend het volgende Onder de, in 1840, te Kopenhagen in arrest genomene 605 be- sehonkenen, telde men 180 vrouwen. In 1842 was dit getal slechts 76; in 1843, 06; in 1844, 160; in 1845, 557. Men ziet hoe het eteeds klimmende is. Moge het al in ons Vaderland nog zoo erg niet gesteld zijn, wie waarborgt ons, dat het niet zoo worden zal? Want dat er ook bij ons, veel ineer dan sommigen denken, vrou wen Zich aan den sterken drank te buiten gaan is ontegenzegge lijk. Al bestond ei dus geene andere reden waarom het noodig is, dat ook vrouwen deelnemen aan onze 1 ereenigingzoo ware reeds deze drangredenen voldoende dat zij daardoor een voorbeeld geven aan diegene van haar geslacht, voor wie de belofte tot ont houding eene behoefte is tegen de verleiding tot onmatigheid. De Markgraaf Wilhelm von Baden heeft zijne brairdewijnstokerij (gelijk vele groote grondbezitters in Duitschland op hunne goederen bezitten) opgebroken daar hij niet langer voordeel wenscht te trek ken van bet ongeluk der brandewijndrinkers. Toenvoor eenige jarende belanghebbende bij zekere vaart tusschen Liverpool en Belfast door den Britsehen Consul werden op- geioepen om te beraadslagen over de middelen ter voorkoming van menigvuldige ongelukken die in deze vaart plaats hadden beschouw de men den sterken drank als de hoofdoorzaak dier ongelukken en besloot derhalve, voor de reizigers alleen zulke schepen te gebrui ken waar dié drank niet toegelaten zou worden. Zwoele, den 1 Dden Augustus. Voor de commissie tot het Staats-examen zijn op den 17den de zer geëxamineerd 12 jongelieden, toegelaten 6. Op den 18de» dezer geëxamineerd 11, toegelaten 8, en op heden, den löden, geëxamineerd 12toegelaten 8. Twee kandidaten voor het tudenlseliap, te Maastricht woon- achiig, hadden een paar postduiven herwaarts medegebracht. Na dat zij het staats-examen gelukkig hadden doorgestaan werd deze blijde tijding aan de duiven toevertrouwd die ze binnen 3 uren aan de bezorgde ouders overbraglen. In de veenen bij de buurschap Varsen, gemeente Ambt Om men, heeft een brand gewoed, welke door moedwillige jongens was aangestoken. Dingsdag morgen arriveerden alhier, uit Hellendoorn en om liggende gehuchten, 150 landverhuizers, allen tot de gemeente der afgescheidenen belioorende, welke hunne goederen, die op eenen twintig boerenwagens gepakt waren, hier in twee schepen hebben geladen, en met dezelve Woensdag middag naar Rotterdam zijn ver trokken om van daar naar Noord-Amerika overgevoerd te worden. Na door hunnen leeraar de Boen met eenen harlelijkeu afscheids groet geluk op hunne reize te zijn toegewenschdhebben zij, on der den aanhef van Psahn 34, den wal \erlaten, en den grond hunner geboorte vaarwel gezegd. Een 50tal inwoners van dezelfde gemeente moet ook Dingsdag, met dezelfde eindbestemmingde reis over Arnhem op Botterdam aanvaard hebben. (Gron. Cour.) Gepasseerde Schepen door Alkmaar, langs het Groot Woord-Hol- landsch Kanaal, van den 20 tot en met den 26 Aug. 1847. Christian VIIIkapt. C. W. Nielsen v. Batavia; San Guissippe kapt. AL Cacase v. Odessa; Rapid, kapt. W. Withe v. Leverpool Apollo, kapt. T. Monbray, Broughton, kapt. C. Christie en Trekvo gel kapt. BI. Lovius, alle 3 v. Newcastle; Lillah, kapt. H. Fisher en Paragon kapt. S. Stainsbrugh beide v. SunderlandGrace, kapt. H. Keursby v. Hartlepool; Brailowkapt. J, R. Hansen, Paul Fre drick, kapt. H. H. TingerJohannes Hermanus kapt. J. B. Wijgers en Koophandelkapt. C. E. Hoekstra, alle 4 v. Archangel; Prociden tia, kapt. A. P. Petersen v. Bergen; Anna Margarethakapt. J. J. Hull! v. Croonstad, Treden, kapt. R. GundersenEmanuël, kapt. C. Peltersen, Aren, kapt. S. Backman, Fenny, kapt. J. Sorendsen, Emanuel, kapt. G. Jacobsen, Speculation, kapt. H. Thüs, Eenighe- den, kapt. O. Olsen, Auriëntkapt. J. HanssenBedalia kapt. W. Kjolde, Moses, kapt. C. J. Falck, Jalohubs, kapt. G. tlanssen en Prins Oscar, kapt. II. C. Agerup, de 12 van Drammen en alle naar Amsterdam. Froternitie, kapt. T. HaraldsenCommerciën, kapt. P. Johssou, Procidentia Arend, kapt. R. C. Agerup, Skulda, kapt. L.J. Larssen, Chelone, kapt. N. Edwardsen, Eenigheden kapt. E. Harald sen, Moss, kapt. C. M. Ulsirup en Albertinekapt. C. Hoijer, alle 8 v. Drammen, forsigtigheden kapt. P. Olsen v. Oslerisoer en de 9 laatste n. Purmerende. de Vr. Jantje, kapt. P. AI. Kips v. Osterisoer n. Alkmaar.Sara Alida Maria, kapt. H. 11. Focklenburg, Fannij kapt. T. C. Jaski en Oost - Indie Packet, kapt. B. Bakker Gz. alle 3 v. Amst. n. Batavia; Cornwall, kapt, H. Charles v. dito n. Basquyland With, kapt. H. C. Glaude v. dito n. PorsmoulhSuriname, kapt. R. van der Meij en Astrea kapt. J A. de Lang beide v. dito n. Suri name; Triest, kapt. H. S. Hoveling v. dito n. Genuade Jager, kapt. C. J. Bok v. dito op avontuur; Mary Ann, kapt. J. Cunham v. Alk maar n. London; Emanuël, kapt. C, Peltersen, Bomerigekapt. H. Gether, Duën, kapt. A. J. Berentsen, Pénelopé, kapt. G. A. Hagen- senJosephine, kapt. C. Them, Venn ernekapt. G Houge, Med- borgeren, kapt. A. AL Sorendsen, Freijakapt. J. R. WallÖe, Fami- liën, kapt. J. J. Gjersoe, Ampkitritekapt. C. Christophelsen eu Ve nus, kapt. J. Buseu alle 12 van Purmerende naar Drammen. De Heer D. GAUT1ER, geeft door deze het geëerde publiek te kennen, dat de Represenlatiën in dezelve Ciique, tot en met Woens dag zullen worden vervolgd. Door afwisseling van Acrobatische DANSEN, door den Heer Bono en zijne Familie, zoo mede door de bij uitnemenheid schoone dres- snre der Paarden, vermeent de Directeur, dat hij van de kunst in het Paardrijden de meeste belangstelling, waarvan hij de eer heeft ruim ter dezer Slede te zijn gegeven, verder zal mogen inoogsten. TUSSCHEN AMSTERDAAI, ZWARTSLUIS, HASSELT en ZWOLLE. In DIRECTE VERBINDING met MEPPEL. VERTREK: Van AMSTERDAM, MAANDAG, WOENSDAG en VRIJDAG, des morgens te ELF uur, ria de aankomst der Eer-

Alkmaarsche Courant | 1847 | | pagina 1