a°' mi. alriaarsche IV" 33. C 0 R A N T. INSPECTIE VEREOEGANGERS. 27 September. vit«suu Ok STA ATSBAAD. GOUVERNEUR der Provincie NOORD-HOLE AND, Bre.mt door deze ter kennis.se van alle daarbij belanghebbenden dat tengevolge van eenige te doene herstellingen door de Militaire Genie aan de brng over de gracht voor den uitgang der Klomp- voort van de vesting Weespde overlegt dier brug zal gestremd zi-'n van den 20s'en September aanstaande, tot den eersten der maand October 1847; zullende de gemeenschap van den Klomp- we" met de Stad, alsdan kunnen plaats vinden langs 's Rijks Sin gel over den Groenen weg, naar de Rreestraat der genoemde Stad. Haarlem, den llden September 1847. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, Van E W IJ C K. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDEREN der Stad ALKMAAR, Roepen mits deze op, alle de zich binnen de Stad Alkmaar en derzei ver Jurisdictie bevindende Verlofgangers der Nationale Militie, om zich op Dingsdag den 12d<a> October 1847, des voormiddogs ten 01 Ure precies, te laten vinden vóór het Raadhuis derzelve Stad, om alsdan te worden geïnspecteerd. Moetende zij, zijn gekleed in Uniform en voorzien van alle de door hen van het Korps mede genomen Kleeding- en Équipement- stukken, alsmede van hunne Zakboekjes en reeu Verlofpassen, mo del litter II. H. Wordende zij bij deze herinnerd, dat, bij aldien zij hierin nala tig blijven, artikel 183 der Wet op de Nationale Militie van S Janti- arij 1817 (Staatsblad n°. 1) houdende, dat hun, die van de inspectie afwezig blijven, door den Militie-Commissaris een Arrest van twee tot zes dagen in de naastbij gelegene militaire Provoost zal worden opgelegd, op hen zal worden toegepast. Terwijl van deze Inspectie zijn uitgezonderd 1°. Zij, die ofschoon ingelijfd, nog niet tot active dienst zijn geroepen, en nog niet van kleeding- en equipementstukken zijn voorzien en 2°. Zij, die deel hebben genomen aan of nog ^werkelijk in dienst zijn bij dein deze maand gehouden wordende najaars-Oefe- ningen. Alkmaar, den 18den September 1847. Burgemeester en Wethouderen voornoemd E. C. W. DRÜIJVESTE1JN. Ter Ordonnantie van dezelven De D1EU FONTEIN ArERSC!lLTR. Van wege den RAAD der Stad ALKMAAR, wordt aan de Inge zetenen derzelve Stad en Jurisdictie bekend gemaakt: Dat tot aanvulling van de door het overlijden van den Heer P. 11. van der Nolle, opengevallene plaats in bet Stedelijk Kies-Collegie door de Stemgeregtigden dezer Stad bij meerderheid van stemmen is verkozen tot Kiezer de Heer JOHANNES ANDREAS PEETERS, en dat voor ieder die verlangen mogl daarvan inzage te nemen, het Proces-verbaal der stemming, van heden af tot en met den llden October dezes jaars, dagelijks (Zon- en Feestdagen uitgezonderd) van des morgens 10. tot des namiddags 2. uren, ter Stedelijke Secreta rie Ier visie zal liggen. Alkmaar, den 21sten September 1847. De Secretaris der Stad Alkmaar, De D1EU FONTEIN VERSGHUIR. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDEREN der Stad ALKMAAR, brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Stad, dat bet Kohier der Personeele Belasting dienst 1847/48, Suppletoir N°. 3, op den 21sten September 1847, door den Heer Staatsraad, Gouverneur van de Provincie Noord-IIoIland is executoir verklaard en op heden door H. E. A. aan den lieer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezetene, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zou den voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 25stcn September 1847. Burgemeester en Wethouderen voornoemd F. C. W. DRUIJ VESTE IJN. Ter Ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSGHUIR. BU1TENLANDSCHE BER1GTEN. F R A N K R IJ K. Parijs. Zie hier een voorbeeld van eene zeer gewone ontkorning uil de gevangenis, maar van eene bewonderingswaardige tegen woordigheid van geest in hei behouden der vexkregene vrijheid. Zeker misdadiger, Brault, die tot alloosdurenden arbeid verwe" zen, maar wiens straf tot twaalf jaren opsluiting verzacht was, zat te Rennes in het centrale huis. Hij gedroeg er zich zoodanig, dat hij meer en meer vrijheid van gaan en komen in een groot gedeel te dier gevangenis verkreeg. Zich hiervan bedienende, weet hij zich ettelijke kieedingstukken te verschaffen, trekt die in plaats van zijne gevangenpak aan, neemt een rolletje papieren in de hand en wandelt zoo door alle deuren en voorbij alle wachten naar bui ten. Hij is vrij, maar nog niet in veiligheid, dit ondervindt hij weldra. Om den hoek eener straat ziet hij zich zoo als de Fran- schen zeggen gezigt tegen gezigt met een der beambten in het huis. Zoo zoo, Brault, zegt deze, zij t gij zoo aan het kuijeren Door welk toevalNeen waarlijk geen toeval," antwoord Brault, zonder zich in het geringst verlegen te toonen «ik heb mijn ontslag, zie slechts," en hier wijst hij op het rolletje papie ren, dat hij nog in de hand heeft. De ander, door de onbedeesd heid de veranderde kleeding en het aanbod van den voortvlugtige gerust gesteldlaat hem voorbij. In de gevangenis aangekomen verhaalt hij wat hem ontmoet is, vindt eerst geen geloof, daarna doet men onderzoek, begint eene vervolging, maarde vogel was gevlogen. SchiedCour.) 's Gravenitage, den 2lsten September. Z. M. is heden namiddag ten 5 ure, in den besten welstand, van Hoogstdeszelfs buitenlandsche reis in deze residentie terug ge keerd. H. K. II. Mevrouw de Prinses van Oranje is heden morgen met eenen specialen trein ten 6 ure van hier naar Rotterdam ver trokken om vervolgens per stoomboot de reis naar Stuttgardt voort te zetten. Het gevolg van H. K. H. bestaat uit den heer baron van Hardenbroek kamerheer, mevrouw de douairière Falck en de Freu le van Pabst. Door scheveningsche vissers, die, door den laatsten storm ge noodzaakt zijn geweest in de Maas eene schuilplaats te zoekenis gisteren ten westen van Scheveningenongeveer twee uren van den waleen vaartuigvermoedelijk een kof of smakin zoodanig zinkenden slaat gezien dat slechts de zeilen en de masten van hot zelve hoven water waren. SchiedCrur.) Utrecht, den 20sten September. Wij hebben het genoegen de hulpvaardigheid en zelf-opuffering ter rédding van zijn evenmensch van twee onzer stadgenoolen me» de te deelen. Heden morgen 9 ure, was de dienstmeid van deu heer L. J. R. Bosch, in de Choorstraat wiens huis van achteren aan de gracht uitkomtbezig met goed te spoelen. Het kindermeis je, hebbende een jongetje van IJ jaar op den arm, struikelt op de werf en valt met. het kind van den trap op de voorover gebukte dienstmeid, zoo dat alle drie in de gracht stortten, en zonder hulp van anderen waarschijnlijk zouden verdronken zijn, daar het kind je in het midden van de gracht gedreven en daar reeds in de diep te gezonken was. Johannes van Tienhoven, metselaarsknecht, op de Visehmarkt zijnde, begeeft zich spoedig in een schuitje, en springt in de diepte, brengt het wiglje boven en zwemt er medo naar den kant, alwaar het aan de angstige ouders, die hun kind verloren achten, wordt terug gegeven. Een ander jongman Willem Elise van Galen, hoewel niet kunnende zwemmen, springt insgelijks in de gracht en redde het kindermeisje, terwijl de dienstmeid door Hendrik Renswoude, uit het water werd gehaald. [Schied. Cour.) De Volksvriend deeldin het laatste nommer, naar aanleiding van het eerlang vijfjarig bestaan der Nederlandsche Vereeniging lot afschaffing van sterken drank, het een en ander omtrent deu oorsprong, de inrigting en den toestand dier Vereeniging mede. Men ziet daaruit, onder meerdere bijzonderheden, dat het ge tal der Correspondenten in Mei laatstleden 202, verspreid in 108 plaatsen, bedroeg, dat der afdeelingen 10, en dat. der leden 3880. Hetzelfde wél geschreven maandblad deelt mede, dat de perma nente commissie uit den Raad van Bestuur der Anna Paulona-maat- schappij het gebruik van sterken drank in den nieuw ontgonnen polder zoo veel mogelijk tegengaat, en onder anderen besloten heeft onder de voorwaarden van verhuring der arbeiderswoningen eene bepaling op te nemen, dat in de verhuurde woning geene tapperij zal mogen worden uitgeoefend noch eenige sterke drank zal mogen worden verkocht. Voortgang der afschaffingszaak in Noord-Amerika. In dit vaderland der afschaffingsgenootschappen wordt de strijd tegen den sterken drank steeds meer algemeen. De jongste gebeur- tenissen aldaar zijn inderdaad treffende. Uit echte bronnen willen wij hel een en ander mededeelen aangaande de toenemende over winning die de afschaffingzaak in den eenen Staat na den an deren heeft behaald. De vrijheid tot tappen was in Noord-Amerika afhankelijk van zekere vergunningnamens de Overheid te geven j Deze Courant wordt eens in de week en wel (dken Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. I II I IIW ADVERTENTièN gelieve men des Zaturdag mid dags vóór 1 ure te bezorgen; de Prijs van 1 tot 5 regels is één Gulden, en voor eiken regel meei 20 Centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing.

Alkmaarsche Courant | 1847 | | pagina 1