V OPENBARE VERKNOPING. NEDERLANDEN. Alkmaar den 2den October 1847. Uit het door den RAAD dezer Stadter Secretarie voor de be langhebbenden Ier inzage nedergeiegde Proces-verbaal van stemop neming voor de vacante Kiezersplaats blijkt; dat van de 510 uitge- gevene stembilletten 167 niet zijn ingekomen, en er dus slechts 343 stemmen zijn uilgebragt, dat van deze 143 Billetten of omdat ze niet behoorlijk waren gesloten of geene gepaalde persoon aanduiden, of op onbevoegde personen waren uilgebragt of niet behoorlijk getee- kend of geverifieerd waren 143 niet in aanmerking hebben mogen worden genomen, en dat van de overschietende 200 geldige stem men zich hebben vereenigd 54 op den Heer J. A. Peelers. 34 op den Heer J. van der Sluis Veer. 26 op den Heer S. A. de lloraaz. 11 op den ïlecr C. Bruinvis. terwijl de overige 75 stemmen zich over 33 verschillende personen hebben verdeeld. Alsmaar, den 2den October. De Directie van den Amsterdamschen Stads Schouwburg heeft niits deze de Eer de Ingezetenen der Stad Alkmaar te verwittigen da! zij zich voorgesteld hebbende, om gelijk vroeger, gedurende den aan staanden winter, eenige Tooneel-Voorstellingen, in den Stads Schouw burg te gevende vergunning daartoe van wege het E. A. Stads- Bestuur reeds ontvangen heeft en eerlang eene lijst ter Inschrijving voor Abonnement zal doen aanbieden, waarbij zij zich tot eene ruime deelneming beleefdelijk aanbeveelt. "s GhavenhaGe, den Visten September. Verleden week verloor eene Dame uit Delft, op dén weg naar deze residentie een gouden horolugie. Alle [ingingen om hetzelve lerog te erlangen hielpen niets; zelfs het omroepen van het verlo rene mogt niets baten. Hei hnmlogie was echter door I'. Beune Mr. smid en wagenmaker te Pijuncker', gevonden, die, naar 'zijn dorp terug keerende, deze vondst gedaan had. Niet wetende hoe het aan de regihebbende terug te gevenspoedde hij zich den vol genden morgen naar Delft, alwaar hij vermoedde, dat de eigenaar wonen zou en spoorde eindelijk de Dame op, die van haren kant den eerlijken vinder ruim beloonde. {rllg. Iiandelsbl. Groningen, den 23sten September. Eene aandoenlijke, doch ook verheffende plegtigheid had alhier plaats het overschot van den waardigen predikant J. P. A. Wint gens werd op de begraafplaats buiten de Heerepoort ter aarde be stelt. Aan het graf spraken twee aanverwanten des overledene, prof. P. Hofstede de Groot en ds. M. A. Amshoif. Een reiziger, de lieer Hendrik Willem Cato Janssen Brederode, koopman in papier, wonende te Deerde (provincie Gelderland), welke sedert eenige dagen onze stad had bezocht tot bet opnemen van najaars-eommissiënbeeft jl. Dingsdag op eene even treffende als schielijke wijze zijn leven geëindigd. Dien morgen ter uitoefe ning zijner affaire werkzaam zijnde, gevoelt bij zich in zoo erge mate ongesteld, dat hij het raadzaam oordeelt, geneeskundige hulp in te roepenten welken einde hij zich dadelijk naar den lioog- leeraar J. Baart de Ia Faile begeeft. Naauwelijks bevindt hij zich ten diens huize, of hij wordt aldaar door een toeval getroffen, dat een plotselingen dood ten gevolge heeft gehad. AlgHandelsbl.) Vlissingen den 23sten September. Wij vernemen met bijzonder genoegendat Zr. Ms. fregatde Prins van Oranje, kapt. ter zee Z. K. H. Prins Hendrik der Neder landen, eerdaags alhier verwacht wordt, en het niet orlwaarsehijn lijk is dat Z. K. H. Prins Alexander, zich bier, voor de II. D. reis naar Madera op genoemd fregat zal inschepenen dat de her stellingen aan de groote Zeedoksbiis alhier spoediger zullen zijn afge- loopendan men aanvankelijk verwacht had alzoo nu het te her stellen terrein leeg gemaald is. Volgens sommige Lengtenbeeft men de overtuiging ontvangen, dal de noodzakelijke reparatien, hoe belangrijk ook op zich zeiven, vooral bij den ijver; welken men er aan besleed, eene spoedige afdamming doen verwachten en wor den hier vele toebereidselen gemaakt, voor den op 2. Oei. aanstaande bepaalden wedstrijd der Koninklijke Ned. Yachtclub, welke bij gun stig weder een schoon maritiem feest belooft te zijn. Sedert jaren zag inen hier geen zoodanigen overvloed van boomvruchten als thans, eene menigte schuilen met appelen en peren zelfs van de fijnste soorten worden bier dagelijks uit liet vruchtbare eiland Zuid-Beveland en Zeeuwseh Vlaanderen aange voerd en tot zeer lage prijzen verkocht, ook de aardappelen, van dat soort, welke men winter vroegen noemt, en die zich tof Fe bruary goed houdenzijn hier ruimschoots tot billijke prijzen ver- li rijgbaar. (.-Vlg. Handelsbl, Rotterdam den 23sten September. In den avond van den 16den dezer trad een met smaak gekleed heer in een modemagazijn te Rotterdam, waarheen hij zeide door zijne moeder en eenige andere dames, die allen in het Nem-Royal Both Hotel gelogeerd wareu gezonden te zijn om te gaan zeggen dat zij eenige aankoopen echte kant wenschte te doen. Men zond derhalve een winkelmeisje met eene partij kostbare kanten naar dat hotel. Daar gekomen, werd ?ij in eene kamer door dienzelfden lieer ontvangen, die haar verzocht een oogenhlik te wachten, daar hij de kanten aan de dames wilde toonen. Kort daarop komt hij terug, zeggende, dat deze de kanten (die voor 400 guldens waar de hadden niet goed vonden maar dat zij ze echter tot het doen van eenige keuze bewaren zoudentot dat het meisje met andere zoude zijn terug gekeerd. Toen liet meisje in het hötel terug kwam, was de comiuissonair vertrokken zonder de bewaarde kanten achter te laten. De waar de moeder en de andere dames waren nergens te vinden. GronCour MENGELINGEN. ROOK-WEDSTRIJ D. Een zonderlinge wedstrijd is onlangs in Berlijn gevoerd waar alles grootsch en op eene groote schaal is. In die stad woont eene 36 jarige dame, wier roem als cigarenrookster sinds lang verbreid is. De faam van hare heldendaden in dit vak werd ook te Keu len vernomen, waar eene andere dame dezelfde liefhebberij met goed gevolg beoefend. Door edelen wedijver gedreven, begaf zich de Keulsche naar Berlijn en daagde hare mededingster uit tot ee- nen rook wedstrijd. De prijs voor de overwinnares zoude bestaan in 5 kislen Woodville en 20 flesschen Champagne-wijn; bovendien zonde de Keulsche dame, als zij het won, vergoeding van reiskos ten ontvangen. Op eenen schoonen zomeravond zaten de dames in de opene lucht bij elkander in tegenwoordigheid van twee lleeren die als getuigen verzocht waren. De Berlijnsehe sehoone won de weddingschap. Zij bragt het tot 76 Havana cigaren, terwijl hare Keitlsehe mededingster in de 70ste bleef steken. AI ronkende dronk men thee mei rum en later andere sterke dranken. Na dezen wed strijd bevonden zich de Dames zoo wel, dat zij met de Heeren ge tuigen nog een toertje gingen maken en haren avond besloten met een publiek bal bij te Wonen. {Slg. Handelsbl.) Gepasseerde Schepen door Alkmaar, langs het Groot Noord-Ilol- landsch Kanaal, van den 24 tot en met en 30 September 1847. A. L. Falck, kapt. J.A. Boulett v.Batavia; Anna Elisabeth, kapt, A. H. Harken V. Suriname; Emil, kapt. J. 1. Passen tien v. Newjork Van Galen, kapt. C. Dekker v. BahiaEsperantkapt. S. O. Zuider- land V.Marseille; Constantia, kapt. M. J. Ziiman v. UlpotoriaJl rong li- ton kapt. 1'. Christie en Friends, kapt. N. Harper, beide v. Sunder land Maltha, kapt. W. Bainbridge en Loaltykapt. L. Ilendersen beide v. Newcastle; Grace, kapt. W. Kearsby v. Hartelepool; Gezns, ters, kapt. T. VV. de Vries, Thetis, kapt. K. Poel, Waakzaamheid', kapt. J. Meijer, Maria Agnès kapt. A. K. de Weerd, TlapenhaUpt kapt. 1'. J. Ruijterman, Henrietta, kapt. A. II. Tri]»Vronia, kapt. M. 11. BlanekJosua, kapt. H. C. Ponselius, Richard, kapt. T. D. Dood, Thomas Ellach, kapt. J. Kühnu, Harmoniekapt. J. Brus- en Wolga, kapt. T. Code, alle 12 v. Archangel; Karei Johan kapt. O. Albertsen v Trumsöe; Twende Bröder, kapt. J. Möller en Erstrott- nungkapt. B. Scharub, beide v. Drontheim; Mogdalena, kapt. J. Eiken en dugustakapt. J. D. Langloff, beide v. Petersburg; Hop- pet, kapt. G. Lindquest v. Helsingfior; Katinka, kapt H. II. Boojje V. Presto; Johan Karei, kapt. J. Everts v. Wismar; Fridenrich, kapt, J. P. Kosrnussen v. Stege; Hillegonda Ida, kapt. A. Hendriks v. Riga; Industrie, kapt. M. Ai-nessen v. NervaGrev. Wedel Jarlsberg, kapt. J. Gersöe en Pènelopèkapt. G. A. Hagenson, beide v. Dram men, en alle naar Amsterdam; Harmonie, kapt. A. S. Galle v. Riga en Emillie kapt. J. S. HovTand v. Nervabeide n. Pm-merende. West-Indien, kapt. J. D. Lieuwen en Concordia kapt. C. S. bonds, beide v. Amsterdam naar Suriname; Johanna Hermanns, kapt. J. B. VVeigers en Ferdinand, kapt J. S. Bartels, beide v. dito n. Triest Manhotloakapt. H, Copper v. dito n, Genua; Effort, kapt. E. Nic hols v. dito n. bondon; Onderneming, kapt. K. J. Schoften v. dito n. Sea ham Diana, hapt. J. C, Pfeiffer v. dito n, Stettin. UUWELIJKS-PROCLAMATIEN gedaan binnen Alkmaar, op Zondag den 3 October 1847. Tweede Gebod. Jacobus Pasman, weduwnaar van Maria Bek, Wonende Ie Alkmaar en Jacoba Charlotta Paulina Laarman, wonende te Gorincheni. Aangiften van GEBOORTEN te Alkmaar, van den 27 September tot den 2 October 1847. Anna Chatarinadochtertje van Geurt Bekker en Gmirljc Cas- tricum. Cornells, zoontje van Klaas Hoogendijk en Luutje Vlas blom. Elisabeth, dochtertje van Dirk Vreeker en Marijtje Duli- beld. Johannes Lucas, zoontje van Nicolaas van den Brink- en Maartje Borst. Barend Hendrikzoontje van Johannes Boom en Woltera Distelhoff. Jantje, dochtertje van Cornelis Kwast en Ma ria Johanna Tarin. Aangiften van OVERLEDENEN te Alkmaar, van den 27 September tot den 2 October 1847. Jan, Kosteroud 61 jaren. Cornelis, zoontje van Jan Smit en Engie Dirks, oud Ijj jaar. Theodorus Wilhelmus Janszeoud 20 jaren Maria Agnes Rent, Weduwe van Bernardus Goossens, oud 42 jaren- Klaas de Wit, oud 55 jaren. Jan, zoontje van Simon Blom en Willemina Cloeck oud circa 7 jaren, Antho- nius Franciscuszoontje van Willem van Lieshout en Maria Fransen, oud 14 maanden. Reijer van der Horst, oud 65 jaren. Op Vrijdag den 8sten October 1847, des voormiddags ten tien ure in de nabijheid van Camperduin, om kontant geld van eenen IJZEREN KABEL KETTING, ongeveer 95 Vademen lang en van een ANKER ongeveer 300 Nederlandsch Ponden zwaar. Op Woensdag den 6JeR October 1847, des middags ten 12 ure, zal men op de Laat bij de Brillesteeg te Alkmaar, om kon tant geld, verknoping houden van eene groote partij ZWARE FA KEN en GREENEN BALKEN, PLANKEN, enz. Te Alkmaar, bij de Erven van A, S I E li C K, in de Achterhamwijk C, n°. 589,

Alkmaarsche Courant | 1847 | | pagina 2