fee I 4 ,||te mwm SPAARBANK. I Q K «7 NEDERLANDEN. tZEGEL! *3£?''S ii'» "Mt.sÜL. it mf -V; h!'s >Av - Advertenticn ;:eiio\ e uien des Zaturd; dags 'vóór 1 ure te bezorgen; de Prijs van 1 tot 5 regels is één Gulden, en voor eiken regel meei 20 Centen, belialve 35 centen zegel rog! 'oor elke plaatsing. L" Deze Courant wordt eens in de week en wel plhen Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven S A 1. is. Ta 31 ïi a ii der Stad ALKMAAR welke daarbij belang dat tot de ,jïiRGF,mf.ester en wkthouderen bronpen bij deze ter kennisse van alle dogenen hebben en aan hot regl van patent onderworpen zijn nfpifte der Patenten over de dienst 1847/48, zal worden gevaceerd Ier Secretarie dezer Stad, dagelijks {uitgezonderd des Zondags, van Maandag den lste" tot en met Zalurdag den 13 November 1847, de» voormiddags van Hen tot één ureen dat, om daarin geregeld en naar cisch der wet te werk te gaan, het noodig is, dat door de afhalers worde overgelegd 1°. Het reen roor de Declaratie can aangifte, in der tijd afgege ven terwijl 2°. Alle Tappers, KoffijhuishoudersKroeghouders en Slijters ver- pligt zijn te vertonnen hunne kwitantie van betaalde regten ten blijk edat deze door hen over de eerste Zes maanden van deze dienst reeds zijn betaald. Waarschuwende Burgemeester en Wethonderen tevens alle zond a nio-e Pafentpligtigen, dat, na verloop van dezen bepaalden termijn, de onafgehaalde Patenten krachtens Z. M. besluit van den 17^n Oc tober 1820, door den Deurwaarder der Directe belastingen, aan hunne huizen zullen worden rondgebragt, tegen betaling van tien cents voor ieder Patent, en onder verpligting tevens voor zoodani ge Patentpligtigen a/s daartoe gehouden zijn, om de kwitantie we gens betaalde regten aan dien ambtenaar te vertoonen. Alkmaarden 233t"> October 1847. Burgemeester en TP'ethonderen voornoemd F. C. W. D RUIJ VESTE IJK. Ter Ordonnantie van dezelven, De DIEU FONTEIN VERSCIIUIR. BURGEMEESTER en WETHOUDER EN der Stad ALKMAAR bren gen mits deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat aan Keur- meesleren der Rijtuigen den last opgedragen zijnde, om die keuring bij de onderscheidene Stalhouders, Voerlieden en Verhuurders van Rijtuigen, ingevolge de bepalingen der keure van 13 Augustus 1815te bewerkstellingendeze daartoe, op Donderdag den 11de» November 1847, zullen overgaan. Geschiedende deze kennisgeving tot bijzondere waarschuwing voor elk, dien zulks zoude mogen aangaan, om, zorg te dragen, dat de Rijtuigen behoorlijk op zoodanige opene plaatsen zijn ten toon gesteld, dat de genoemde Keurmeesteren geene zwarigheden of hinderpalen ondervinden om de genoemde Keuring naar den eisch te kunnen Verrlgten. Alkmaar, den 6de» November 1847. Burgemeester en TVethonderen voornoemd F. C. W. DRUIJVESTEIJN, Ter Ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCliUIR. ten nog bezat, en beeft bij nu zijne vroegere woonplaats gelukkig weder bereikt; dan, belaas, die reis heeft hem een kapitaal gekost van wel driehonderd guldens. Ilij is van gevoelen, dal velen hem spoedig zullen volgen, ten minste indien zij zoo gelukkig zijn om de som voor de terugreis benoodigd magtig te worden. Leeuwarden, den 31st en October. De schade, door de veldmuizen in dit gewest aangerigtneemt nog steeds toe. Bij duizenden houden zij zich nog, vooral op de weilanden, op, en geven den landman ruime stof tot bezorgdheid, en in den laatsteu tijd bepaalde.zich het kwaad niet alleen hierbij, daar men ook de zoogenaamde waterrot, in steeds toenemend getal, op sommige landen begint waar te nemen. Vussingen, den 31st en October. Heden in den namiddag kwamen HII. EK. RIL Prins Alexander en Prins Hendrik der Nederlanden en gevolg met 's Konings stoom- jagt do Leeow, ter reede dezer stad aan. net stoorojagt kwam ter stond ter zijde van het fregat de Prins van Oranje, op welke de beide Prinsen dadelijk overgingen. Het is ons hoogst aangenaam te kunnen melden, dat Z. K. H. Prins Alexander in den besten wel stand aan boord van het fregat is gekomen. Morgen zal hel fregat deze reede verlaten en naar Madera stevenen. Zr. Ms. stoomboolen Cy cloop, kapt.-luit. ter zee Conrssen en de Cerberus, luit. ter zee lste klasse Ilinloopen, zullen dien bodem vergezellenten einde bij tegenwind het fregat in het kanaal te kunnen slepen. Naar men verneemt, zal het fregat, kort na de ontscheping van Z. K. 11. Prins Alexander te Madera, herwaarts of in het Nieuwediep terugkeeren. (Alg. llandelsbl.) Alkmaar, den 4den November. Uit Rotïer^Bfc wordt gemelddat de wel-eerw. heer d». J J. van Oosterzee voor het op hem uitgebragte beroep, als predikant te Amsterdam heeft bedankt. De Directie van de Spaarbankopgerigt door het Departement der Maatschappij tot Nut van het Algemeen te Alkmaar, met het houden van hare wekelijksche zittingen, op den 27steri Junij dezes jaarseerten aanvang hebbende gemaaktziet hoezeer naamoelijks driemaanden sedert dat tijdstip zijn verhopenen niettegenstaande de menigvuldige schijnbare redenen, welke bij den aanvang, zoo wel ten aanzien van die inrigting zelveals wegens andere oorzaken van meer algemeen drukkende» aard, voor oenen gunstige» uitslag eenigen twijfel deden geboren wordenhare beste verwachting hier omtrent evenwel verre overtroffen. Naauwelijks toch was de daarstelling van deze, zoo hoogst nuttige inrigting bekend geworden of er werd al dadelijk door veelvul dige bijdragen van dienstboden en ingezetenen van alle standen de zer Stad, bepaaldelijk ook van de arbeidende klasse, het bewijs ge geven, dat het heilzame dezer instelling, op deszelfs vollen prijs algemeen was gewaardeerd; terwijl, alléén de enkele opgave, dat (behalve het daargeslelde waarborgfonds, waarvoor aan vrijwillige giftenrentelooze voorschotten en persoonlijke borgstellingentot een bedrag van omstreeks 2800,is ingeschreven.), de inleg- gelden op heden reeds de betrekkelijk aanzienlijke Som van onge veer/900,bedragen, tot bevestiging van bet vorenstaande ge noegzaam zal kunnen verstrekken, Ie meer nog, daar dit bedrag, door niet minder dan ruim een zestigtal verschillende personen van alle standen in de Bank gebragt is en tot nu toe slechts 11,50 uitmakende een gedeelte van inbreng-geldendaaruit is terug ge vraagd. t Waarlijk mag zulk alreeds binnen naauwelijks drie maanden en in den tegenwoordige» tijdals eene aller belangrijkste uit komst worden aangemerkt! Daarom dan ook, acht de Directie het zich tot pligt, om de verdere uitbreiding en deelneming, vóóral bij het naderen van het op han den zijnde winier-saisoenzoo vee! van haar afhangt en mogelijk is, met allen aandrang eti ernst te moeten in herinnering brengm en aanbevelen. Zoo die inrigting in den beginne al dadelijk naar behooren is op prijs gesteld en gewaardeerd en zoo dezelve nu reeds zoo veel vertrouwen heeft mogen ondervinden des te meer redenen zijn er thans aanwezig, om dezelve al méér en meer algemeen bekend te maken en om alle ingezetenen dezer Stad en omstreken hetzij voor zich zelve hetzij door hunnen invloed op anderen uit te raio* digenom toch, wanneer het zijn kan, door het ter zijde leggen of doen leggen van eenen Spaarpenning", later bij minder gunstige omstandighedeneene wel bewaarde en door bijgekomene renten 's Gravenhage, den 2den November. lieden voormiddag heeft H. M. onze beminde en geëerbiedigde Koningin gelijk hoogstdezelve bij den aanvang van ieder winter-sai- zben gewoon is te doen de opening van de naaischool voor behoeftige seheveningsche meisjes, waaraan 11. M. sedert zoo vele jaren de meeste belangstelling wijdt, met hare hooge tegenwoordigheid vereerd. De plegtiglieid was eenvoudig maar niet minder indrukwekkende. 11. M. heeft een geruimen tijd to midden der kinderen doorgebragt en zich op eene zeer minzame wijze met de directricemevrouw Maas, onderhouden. Eene der leerlingen beeft II. M. op eene ei genaardig kinderlijke wijze toegesproken. 11, M. beeft vervolgens gebftiik gemaakt van een ontbijt, dat haar door de directrice werd aangeboden. Dat deze dag als een feestdag voor Seheveningen be schouwd Wordt, kan ook daaruit blijken dat reeds vroegtijdig de gebouwen van de aanzienlijkste bewoners met vlaggen versierd wa ren. Groningen, den 1 sten November. Te Ooslwold gemeente Midwolda in het Oldambt, is den 28sten October j. 1. teruggekomen uit de Vereen igde-Sla ten van Noord-A- tnerika IJeiko Geerts Smid, arbeider, vroeger ook gewoond hebben de te Oostwold, van waar hij, na zijn huis verkocht en de contan ten daarvoor ontvangen te hebben, in April 1. 1. naar America ver trokken js. In het eerst had het hem aldaar gunstiger toegesche uendan het hem later gebleken was voorde landverhuizers te zijn; zijn verblijf aldaar heeft in geenen ueele aan de verwachting beant woord, die men over het algemeen van dat land had, en die door de berigten, welke men van daar gezien en gelezen had, opgewekt vermeerderde som altoos ter hunner beschikking gereed te vinden. werd. Zijne vrouw en het kind, waarvan zij bevallen was, over- liet is, na al het aangevoerde, dat de Directie hare mede inge- ledcn zijnde had hij het reeds voor haren dood opgevatte voorne- zetenen ten sterkste vermeent temoetenuitnoodigenom door gee. mén om weder naar bel oude vaderland terug te keeren, zoo ne vooroordeelen of vreeze waartoe door de thans hiervoren ver. spoedig doenlijk volvoerd, daar bij de daartoe benoodigde contan- melde genomene voorzorgen toch geene redenen meer kunnen be. i i i >rt,4 tr tr

Alkmaarsche Courant | 1847 | | pagina 1