6 Maart. Jf^nSTA ATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie NOOR D-HOLLAND- Gelezen de missive van den Luitenand Kolonel, Directeur der Ko ninklijke Stoeterij te Borculodd. 14 Januarij 1848, n°. 7, hou, dende kennisgevingdat er gedurende den dek tijd van dit jaar, wederom HENGSTEN binnen deze Provincie zullen worden beschik baar gesteld. Brengt bij deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat, op den 28stei> Maart 1843, twee Hengsten binnen de gemeente Velzen zullen worden aangebragt, en dat men derhalve, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, de Merriën aldaar ter dekking zal kun nen aanbieden na zich vooraf bij het Gemeente Bestuur te hebben vervoegd, ter bekoming van het Certificaat voorgeschreven bij art. 25fi van het Reglement voor de voormalige Rijks Stoeterijen, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 2d™ Junij 1S2Gn°. 115, en zulks ten bewijze, dat de Merriën behooren aan diegenen, door wien zij ter dekking worden aangeboden; zullende daarvan door het Ge meente Bestuur aarileekening gehouden worden op eene daartoe be stemde lijst, Haarlemden 21sten Januarij 1848. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, Van E W IJ C K. PUBLICATIE. De STAATSRA ADGOUVERNEUR der Provincie NOORD-HOLLAND, Gelezen hebbende eene missive van den lieer Opper - Houtvester van den 12 Februarjj 11., n°. 18, betreffende de sluiting der Jagt op Ganzen, Eenden en Watersnippenen de opening en sluiting van het weispei van Kwartalen. Gelet op de deliberatien van Heeren Gedeputeerde Staten, van den 17 Februarij 11., n°. 52. Gelet op de bepalingen van den Heer Opper-IIoutvester voornoemd, vastgesteld met overleg van Heeren Gedeputeerde Staten. Brengt bij deze ter kennisse van de belanghebbenden o. Dat de Jagt op Ganzen en Eenden met den vijf en twintigsten Maart aanstaande zal zijn gesloten; en dat, van dien tijd af, ook het Kooijen door de Kooilieden, niet zal mogen worden uitgeoefendmaar evenzeer, als de bedoelde Jagtgesloten zal blijven. b. Dat wijders de Jagt op Watersnippen tot en met den vijftien den April eerstkomende zal mogen worden uitgeoefend doch voor zoo veel het publiek Jagtveld betreft, alleen in de hier na opgenoemde localitieten als: Eerste Jagt-District. De Zuider-j de Rotte-, de Fuik-, de Waard- en de Veer- polder onder Haarlemmerliede De inlaag aan het IJ. Langs den Ringdijk van Halfweg tot aan de scheiding van Noord- en Zuid-Holland. De Spaarnwouderpolder. De Spaarndnmmer- en Mospolder. De Velserbrock. Het buitendijksland aan de Wij- kermeer. Het lageland aan de noordzijde van Uitgeest naar de Zijde van de Langemeer en beoosten den rijweg. De drie Meertjes met de daaraaugrenzenden Rietlanden tosschen Heems kerk Uitgeest en Castricum. De Wonden onder Akersloot Het gebroken land en de binnen meertjes onder Akersloot. Het Rietland aan de noordzijde van den laanweg en de Heer Hugo- waard. De Oterjekerbraak. Het oude- en gebroken land bet Schermer Eiland genaamd. Het gebroken Land of zooge naamde Mijzengelegen tusschen Schermerhorn en Ursem. De Zeestranden. Het Alkmaarder- en Graflermeer. Het Zwa- nenwater in de Duinen te Calandsoog. Het Rietland langs den Zeedijk van Colhorn tot Winkel. Het lageland gelegen in de Moerbeek onder Haringbuizen. Het Rietland onder Haringcarspel. Het Diepsmeer en bet Klei meer en voorts het lage gebroken Land aan de oost- en westzijde van de Lan gedijken en benoorden den Twuijverweg te St. Pancras, als mede het gebroken Land aan de oostzijde van Koedijk. Het Rietland en dc zoogenaamde Wielen aan de oostzijde van den Zijpschen Dijk. De Svvinnen op bel Koegras, het gatje achter de Graaflijksheids Duinen en ter zijde van bet Kerkhof bij Huisduinen. Langs de Oevers van Meeren Stranden en Zee dijken in het Oostwonderveldt. In en om de Kolken van Me- deinblik en die van Aartswoud. Voorts op de lage Landerijen en de Polders Waalenburg in het Hoornder Nieuwland te Texel. Tweede Jagt-District. De Eegmeer, de Landscheiding, de Zwarte Polder, de Ak kers bij Landsmeer en Purmerland en de Landen builen de Zeedijken gelegen. Derde Jagt-District. l)e Hilversumsehe Meent, de Kortenhoefsehe Polder, de Hor- stermeerde Blijk-, de Spiegel-, de Ankeveenscbe- en de Hollandsche Polder en het Strand langs de Zuiderzee. c. Dat de tijd ter uiloefening van het weispei van Kwartelen is bepaald van den eersten Mei tot en met den vijftienden Julij dezes jaars. Dat echter bij voorschreven Jagtbedrijf wordt verboden bet gebruik van alle andere netten dan steekgarens, sprei- en vliegnetten; zullende de twee laatstgernelde soorten nimmer tot het slepen (Grosseren) der Kwartels mogen gebruikt worden. En op dat niemand eenige onwelendheid van bet hierboven be paalde zoude kunnen voorwenden, zal deze allomme worden gepu» bliceerd en geafligeerdalwaar zulks in deze Provincie te doen ge bruikelijk is. Haarlem, den 25st<"n Februarij 1848. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, Van E W IJ C K. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR Ontvangen hebbende eene dispositie van den lieer Staatsraad Gou verneur van Noord-Holland van den 17deD Februarij 1848, n°. T|||. Provinciaal blad n°. 14, houdende kennisgeving van de op Z. M. mactiging voorgeschreven inwisseling van alle gedeelten van Zeeuw- sche Rijksdaalders, zijnde de halven, vierde en achtsten van die stukken. Brengen mits deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Stad en Jurisdiclie 1°. Dat van Donderdag den 9lJe,> tot en met Zatnrdag den ll'1™ Maart aanstaande, alsmede nog op Maandag en Dingsdag den 13deD en 14llt" dier maand, bij de Nederlandsche Dank en bij de Betaalmeesters in de Arrondissementen met uitzondering van dien te Amsterdam, op de gewone kantoor-uren, ter inwisse ling kunnen worden aangeboden Alle gedeelten van Zeemcsche fljksdaalderszijnde de halven, vierden en achtsten van die stukken. 2°. Dat de intrekking van de voorzeide muntstukken zal plaats hebben tegen voorloopig in omloop blijvende Oude Munten of wel tegen Nieuwe Zilveren Munten, of ook tegen Muntbil jetten, volgens de wet van den 18defl December 1845 (Staats blad n°. Do), daargesteld. 3°. Dat bij lijdelijke ongenoegzaamheid der kassen, door de Betaal meesters zullen worden afgegeven, bewijzen op de Nederland sche Rank te Amsterdam bij vertoon aldaar betaalbaar als bij 2 vermeld of bewijzen bij henzelven mede in dier voege be taalbaar, vijf dagen na dato; en zulks naar keuze door de be langhebbenden bij de afgifte der speciën te doen. 4°. Dat de Ontvangers der Belastingen, de inwisseling zullen be vorderen, door overneming loten met den 13der- Maart aan slaande, van de voorgemelde buiten koers gestelde speciën te gen andere, zooveel hunne kassen dit toelaten. 5°. Dal de gedeelten van Zeeuwsche Rijksdaalders, met den 12<1™ Maart aanstaande, buiten omloop worden gesteld, en dien ten gevolge niet meer in betalingen voor de Schatkist zullen aan genomen worden, noch dour de ingezetenen zullen behoeven te worden aangenomen. Waarschuwende Burgemeester en Wethouders mits deze elk en een iegelijk, om zich tol voorkoming van schade deze Kennisgeving ten nutte te maken, en er wel bijzonder oplettend op te zijn, dat boe- zeer de inwisseling nog op den 13<len eu 14Jen Maart aanstaande, bij de Nederlandsche Bank en de Betaalmeesters (die van Amsterdam, uitgezonderd) kan geschiedeu de bedoelde Muntstukken echter met den 12<len Maart aanstaande buiten omloop zijn gesteld en bij gee- ne betalingen voorde Schatkist, evenmin als bij de Stedelijke mid delen meer zullen worden aangenomen zoo als ook geene Ingeze tenen dezelve zullen behoeven aan te nemen. Alkmaar, den 22sten Februarij 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. C. W. D R IJ VESTE IJ N. Ter Ordonnantie van dezelven, De 1)1 EU FONTEIN VERSC11U1R. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer stad dat het Kohier der Patenten, dienstjaar 1847/48, derde kwartaal, op den 2Dst™ Febru arij 1848, door den Heer Staatsraad, Gouverneur van de Provincie Noord-Holland is executoir verklaard, en op beden door H. E. A. aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezeten, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtebjke vervolgingen, welke uit nalatigheid zon den voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 3,le" Maart 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. C. W. DR U IJ VESTE IJ N. Ter Ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHU1R. BUITENLANDSE HE BERIGTEN. F R A N K R IJ K. Parijs, den 29sten Februarij. Het blijft rustig in deze hoofdstad. De nationale garde voorziet Deze Courant wordt eens in de week en wel plken Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. ADVERTENTièN gelieve uien desZaturdag mid dags vóór 1 ure te bezorgen; de Prijs van 1 tot 5 regels is één Gulden, en voor eiken regel meei 20 Centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing.

Alkmaarsche Courant | 1848 | | pagina 1