M a a a (I a s; 5 Maart. PUBLICATIE. NEDERLANDEN. Deze Courant wordt eens in de weeli en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. Advertenti0n gelieve men des Zalurdag mid dags vóór 1 ure te bezorgen; de Prijs van 1 tot 5 regels is één Gulden, en voor eiken regel meer 20 Centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. Tl is STAATSRAAD, GOUVERNEUR mui Provincie NOORD-HOLLAND, Gelezen eene missive van den Luitenant Kolonel, Directeur der Ko ninklijke Stoeterij te Borculodd. 9 December 11. n°. 133, houden de kennisgeving dat er gedurende den dek tijd van het jaar 1849, wederom hengstenbinnen deze Provincie, zullen worden beschik baar gesteld. Brengt bij Deze ter kennisse van de belanghebbendendat op den 28sten Maart 1849, twee HENGSTEN binnen de gemeente Felsen zul len worden aangebragt, en dat men derhalve met uitzondering van Zon- en Feestdagen de.Merriën aldaar ter dekking zal kunnen aan bieden, na zich vooraf bij het Gemeente-Bestuur te hebben ver voegd, Ier bekoming van het Certificaat, voorgeschreven hij art. 256 van het Reglement voor de voormalige Rijks-Stoeterijen goed gekeurd bij Koninklijk besluit van den 2<ten Junij 1826, n°. 115, en zulks ten bewijze dal de Merriën belmoren aan diegenendoor wie zij ter dekking worden aangebodenzullende daarvan door het Gemeente-Restuur aanteekening worden gehouden op eene daartoe bestemde lijst. Haarlem, den 13<len December 1848. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, Van E W IJ C K. De STAATSRAAD, GOUVERNEUR der Provincie NOORD-IIOLLAND Gelezen hebbende eene missive van den Heer Opper - Houtvester van den 15 February II., n°. 26, betreffende de sluiting der Jagt op G anzenEenden en Watersnippen, en de openingen sluiting van het weispel van Kwartelen. Gelet op de deliberatiën van Heeren Gedeputeerde Statenvan den 22 Februarij 11.n°. 36. Gelet op do bepalingen van den Ueer Opper-Houlvesfer voornoemd, vastgesteld met overleg van Heeren Gedeputeerde Staten. Brengt bij deze ter kennisse van de belanghebbenden a. Dat de Jagt op Ganzen en Eenden met den vijf en twintigsten Maart aanstaande zal zijn gesloten; en dat, van dien tijd af, ook het Kooijen door de Kooilieden niet zal mogen worden uitgeoefend, maar evenzeer, als de bedoelde Jogt, gesloten zal blijven. I. Dat wijders de Jagt op IJ'atersnippen tot en met den vijftien den /Ipril eerstkomende zal mogen worden uitgeoefend, doch voor zoo veel het publiek Jagtveld betreft, alleen in de hier na opgenoemde localiteitenals: Eersle Jagt-District. De Zuider-de Rotte-, de Fuik-, de Waard- en de Veer- polder onder Haarlemmerliede. De inlaag aan het IJ. Langs den Ringdijk van Halfweg tot aan de scheiding van Noord- en Zuid - Holland. 11e Spaarnwouderpolder. De Spaarndannner- en Mospolder. De Velserbroek. Het buitendijksland aan de Wij kermeer. Het lageiand aan de noordzijde van Uitgeest naar de zijde van de Langemeer en beoosten den rijweg. l)e drie Meertjes met de daaraan grenzende Rietlanden, tusschen Heerns kerk, Uilgeest en Castricum. De Wouden onder Akersloot. Het gebroken Land en de Binnenmeertjes onder Akersloot. Het Rietland aan de noordzijde van den Laanwegen de Heer Hugo- waard. De Oterlekerbraak Het oude-en gebroken Land, het Schermer-eiland genaamd. Het gebroken Land of zoogenaamde Mijzengelegen tusschen Schermerhorn en Ursem. De Zee stranden. Het Alkmaarder- en Graftermeer. Het Zwanenwa- ter in de Duinen te Calandsoog. Het Rietland langs den Zee dijk van Colhorn tot Winkel. Het Lageiand gelegen in do Moerbeek onder Haringhuizen. Het Rietland onder Haringcar- spel. liet Diepsmeer en het Kleimeer, en voorts het lage ge broken Land aan de oost- en westzijde van de Langedijken en benoorden den Twuijverweg te St. Pancras, alsmede het gebro ken Land aan de oostzijde van Koedijk. Het Rietland en de zoogenaamde Wielen aan de oostzijde van den Zijpsehen dijk. De Swinnen op het Koegras, bet gatje achter de Graaflijkheids- duinen en ter zijde van het Kerkhof bij Huisduinen. Langs de oevers van MeerenStranden en Zeedijken in het Oostwouder Veld. In en om de Kolken van Medemblik en die van Aarts- woud. Voorts op de lage Landerijen in de Polders Waalen burg in het Hoornder Nieuwland te Texel. Tweede Jagt-District. De Legmeer de Landscheiding, de Zwarte Polder, de Ak kers hij Landsmeer en Purnierland en dc Landen buiten de Zeedijken gelegen. Derde Jagt-District. De Hilversumsche Meent, de Korlenhoefsche Polder, de llor- stermeer, de Blijk-, de Spiegel-, de Ankeveenschc en de IIol- landsche Polder en het Strand langs de Zuiderzee, c. Dat de tijd ter uitoefening van het Weispel van Kwartelen is bepaald van den eersten Mei tot en met den vijftienden Jttlij dezes jaars. Dat echter bij voorschreven Jagtbedrijf wordt verboden het gebruik Tan alle andere netten dan steekgarens-, sprei- en vliegnetlenzullende de twee Jaalstgemelde soorten nimmer tot het slepen (tirasseren) der Kwartels mogen gebruikt worden. En op dat niemand eenige onwetendheid van het hierboven be paalde zondeg kunnen voorwenden f' zal deze alomrne worden gepu bliceerd en gealïigeerd, alwaar zulks in deze Provincie te doen ge bruikelijk is. Haarlem, den 27stcn Februarij 1849. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd. Van E W IJ G K. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETIIOUDERS der Stad ALKMAAR; brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Stad, dat het zes Maandsch Kohier der ï'ersoneele Belasting, Suppletoir n°. 5, dienst 1848/1849, op den 22stec Februarij 1849, door den lieer Staats raad, Gouverneur (van do); Provincie Noord-Holland is executoir ver klaard, en op heden door II. E. A. aan den Heer Ontvanger der Di recte Belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezeten, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo ver maand op (de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle gcregtelijke vervolgingenwelke uit nalatigheid zou-: den voortvloeijenl, te ontgaan. Alkmaar, den 28sten Februarij 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. C. W DRUIJ VESTE IJ N, Ter Ordonnantie van dezehen, De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. Alkmaar, den 3dcn Maart. Dezer dagen is bij den Raad der Sociëteit van moederlijke Wel dadigheid alhier, van U.' M.( de Koningin, weder ontvangen, eene gift van 100als een vernieuwd bewijs van de hooge belangstel ling welke door Hoogstdezelve, de zoo milde beschermster van alles wat in Nederland, (ot een goed en edel doel wordt tot stand ge- bragt, ook in deze instelling fwordt betoond. Alkmaar, den \lden Februarij 1849, SPAA RBANK. De Direclie van de Spaarbank jle Alkmaar, hare rekening over 1848, en derhalve over het eerste volle dienstjaar gesloten hebben de acht zich verpligt de uitkomst derzelve bij deze, aan het Baar bij belangnemend publiek te moeien bekend maken. Waar daadzaken en cijfers spreken, zullen uitgebreide redenerin gen tot aansporing, ook aan anderen, om van deze allezins heilza me inrigting (gebruik te maken wel overbodig zijn. Daarom zal de Directie zich bij deze, sleehls korlelijk bepalen tot do mededeeling. dat. liet gelal jnleggershetwelk bij hep sluiten van het vorig'Jtijdvak achtentachtig bedroeg, thans veel meer dan ver dubbeld is, als zijnde het getal der uitgegeven boekjes tot omstreeks twee honderd geklommen, waaronder vele nieuwe leden, wier toe treding als eene fgroote aanwinst te beschouwen is en voor den bloei der Bank op eenen hoogen prijs mag gesteld worden,terwijl het bedrag der gelden,fmeestal ingebragt juist door dezulken voor wien de {Bank bepaaldelijk raag geacht worden te zijn daargesteldop wei nig na tot het viervoudig bedrag is gerezenhebbende hetzelve op 31 December 1847 1137, 80 en thans op 31 December 1848ƒ3939, 54 beloopen, daaronder niet begrepen de betrekkelijk belangrijke overwinsten (op de renten [tot stijving van bet reserve-fonds. Meer zal wel niet dot'aanprijzing behoeven te woiden bij gpbragt, of om ten bewijze te verstrekken, dat de Stand der Bank, op eene zeer merkbare wijze is vooruitgegaan. De Directie oordeelt het nogtans niet ongepast of onverschillig meer algemeen bekend te maken, dat, hoezeer de schier algemeene in het afgeloopen jaar plaats gehad hebbende treurige geldelijke Span ning, op eenige plaatsen in ons Vaderland misschien tot eene tijde lijke ongelegenheid bij sommige Spaarbanken mag hebben aanleiding gegeven, bet er evenwel verre af is, dat dezehe alhier eenigen den allerininslen invloed, hoe ook genaamd, heeft ten gevolge ge had, terwijl door de wijze van geldbelegging en de genoniene voor zorgen dien aangaande, bij menschelijke berekeningen ook voor het vervolg geen verlies voor de deelnemers zich denken Iaat. Moge do tot hiertoe ondervondene klimmende belangstelling in de Alkmaarsche Spaarbank steeds toenemen, en de Directie daar door, in hare, niet gemakkelijke taak, hare belooning vinden. Bestuurders der Spaarbank voornoemd WILLIAM COHEN, President. J. M BENTEIJN. W. G. ten HOUTE de LANGE. G. C. B. van VLOTEN. S. BLOM Hz. C0HNs. JOIR de LANGE, Penningmeester. HENOk. COSTER Hz.Secretaris,

Alkmaarsche Courant | 1849 | | pagina 1