A' 1840. ALR1AARSCHE r— r si Maand ag 20 Augustus. Df. dieu fontein verschuir. De dieu fontein verschuir. NEDERLANDEN. TE 'ZEGELENj Deze Courant wordt eens in de week en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. 1T§ URGE M F. F. STF, R bsW E TIIOII1) E R S der Stab A L K M A A R brengen ter kennisse van de belanghebbendendat de Stedelijke Raad j uit aanmerking der alom en ook binnen deze Stad heerschen- de Cholera Asiaticana deswege gehoord te hebben de Plaatselijke Commissie van Geneeskundig Toevoorzigt heeft besloten orn de aan staande NAJ AARS-KERMIS invallende op den 22steD dezer maand voorloopig uit te stellen. Alkmaar, den 7den Augustus 1849. Burgemeester en IVethouders voornoemd F. C. W. D RUIJ VESTE IJN. Ter Ordonnantie van dezelven De IlIEU FONTEIN VERSCIIUIR. BURGEMEESTER Ft* WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, Brengen mits deze ter kennisse van de Ingezetenen derzelve Stad en Jurisdictie; Dat op Zondag den 26sten Augustus dezes jaars, zal worden ge vierd eenen algemef.nen plegtigen DANK- en BIDDVG, ter zake van de heerschende Ziekte; en noodigen mits deze alle ingezetenen uit, om niet alleen op dien dag alle voorschriften opzigtelijk het vieren van de Christelijke Feestdagen, (gegeven bij de wet van 1 Maart 1815 Staatsblad n°. 21) stiptelijk nateleven; maar tevens om van hunne zijde alles te willen aanwenden om te voorkomendat de bijzondere Godsdienstige stemming, die deze plegtigheid moet teweegbrengen, op eenigerlei wijze verstoord worde. Alkmaarden 18den Augustus 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. C. W. D R U IJ V E S T E IJ N, Ter Ordonnantie van dezelven BURGEMEESTER en W E T H O U D E R S der Stad ALKMAAR, Ontvangen hebbende het navolgende berigt OPHEFFING DER BLOC AD E. Het Ministerie van Marine maakt bij deze bekend, dat de Blocade voor de Havens Pillnu, DanzigCammin, SwinetnündeWolgast, GreifswaldeStrnlsund en Rostock is opgeheven. Wijders, de Blocade van de Elbe-, Weser- en Jahde - Stroomen almede van de Westkust der Hertogdommen Bolsteen en van alle Sleesimjksche Havens wordt den llden Augustus eerstkomende opge heven. De Blocade blijft tot nader bestaan voor de Oostkust van het Her togdom Hotsteen met de Havens Neustad, Heiligenhnven met Fehrner- sond en Kieler Inham met de Monde van het Kanaal. Het Ministerie van Marine te Kopenhagen den 5. Augustus 1849. (get.) Z A 1111 T M A N N. Voor eensluidend kopij-translaat. De Consul der Nederlanden te Elseneur den 6. Augustus 1849. P. van A L L E R. Brengen hetzelve mits deze ter kennisse van de belanghebbenden. Alkmaar, den 18den Augustus 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. C. W D R U IJ V E S T E IJ N Ter Ordonnantie rail dezelven, Bij resolutie van Zijn Exc. de Minister van Financiën van den 6den Augustus 1849 is vastgesteld de 2Ö9de Staats-Loterijzij zal bestaan uit 20,000 loten, 10,000 prijzen en twee premiënde Col lecte zal geopend worden op Maandag den 27sten Augustus 1849 en worden gesloten op Zaterdag der. Ssteu September daaraanvolgende. ])e trekking van de eerste klasse zal aanvangen den 24sten Septem ber 1849; terwijl de laatste 100 nummers op Vrijdag deu I4den December 1849, zullen getrokken worden. Alkmaar, den loden Augustus 1849. Heden naeht omstreeks 3 uren ontdekte men brand ten huize van den heer Gerrit van de Pol, alhier. Door aangebragte hulp der brandspuiten was men de brand spoedig meesternaar men ver neemt was het perceel voor brandschade verzekert. 's Gravenhage, den 10den Augustus. Volgens een berigt uit Emden, betreffende de te veld staande ge wassen in die landstreekvertoont zieli op de kleigronden wel de aardappel-ziekte, doch tot nog toe weinig uitgebreid, en bij den gunstigen stand der overige veldgewassen kan deze ziekte, indien zij, gelijk in vroegere jaren, klimmend niogt voortgaan, toch niet dien invloed op de prijzen uitoefenen als destijds, daar de rogge en boekweit overal zeer goed staan en in overvloed zullen geoogst wor den. Uierop maken echter de wintergerst en tarwe eenige uitzon dering van koolzaad wordt de oogst op -J of de helft minder dan in andere jaren begroot. Op zandgronden schijnt de ziekte onder de aardappelen zich nog niet voor te doen. (Staais-Cour.) Venlo den Gden Augustus. De bloeitijd der boomeugedurende het vroegjaar, gaf ons het schoonste vooruitzigt op eenen rijken oogst van vruchten die hoop is echter door de vorst verijdeld geworden van de steenvruchten is nagenoeg niets gewassen. Ook de appelen en peren zullen zeer schaars zijn. De hooibouw is allergunstigst afgeloopendie op de helft meer dan een gewoon jaar kan gerekend wordenvan het nagras heeft men door de lange droogte niet veel te verwachten. Het inzamelen van de rogge is hier zeer goed afgeloopenover de qualiteit en qnantiteit is inen zeer te vreden; de tarwe staat zeer goed te veldealgemeen verwacht men er eene goede uitkomst van; de zomervruchten integendeel hebben door de aanhoudende droogte en feilen zonneschijn, die wij gedurende de twee laalstverloopene maanden gehad hebbenveel geledende opbrengst schijnt middel matig te zullen zijn. Aan de vroege, zoogenaamde lange aardappe len (die hier echter na de heerschende aardappelen-ziekte in zeer kleine hoeveelheid gepoot werden) bespeurt men op sommige plaat sen de ziektede overige staan zeer weeldrig te wassen en hoewel de nachtvorst op de hooge landen hier en daar eenige schade aan het loof heeft toegebragt, dat grootendeels uitgewassen is, rekent men, als er verder geen verderf aan dit gewas komt, op eenen dubbelen oogst. De tuinvruchten staan zeer goed en in het alge meen heeft de bouwman hier in de omstreken groote reden van te vredenheid. Staats-Cour De verloting van de'aangek och Ie voorwerpen der tentoonstelling te Delft zal deu 28sten Augustus aldaar op het Raadhuis plaats hebben. HaarlCour.~\ Te Hoorn is op 11 Augustus overleden de ed. achtb. heer mr. F. van Bredenhojf de Vicq vrijheer van Oosthuizen ridder der orde van de Nederlandsche Leeuwsedert vele jaren president der regt- bank dijkgraaf van de Beemster, euz.een man, door zijn braaf en edel karakter en eerlijke beginselen gedurende zijn werkzaam le ven algemeen geacht en nu hartelijk betreurd. (Alg. Handelsbl.\ Gisteren werd alhier in het lokaal van den heer Stumpfl, in het Park gehouden de twee en dertigste jaarlijksclie algemeene verga dering der Vereeniging ter bevordering van de belangen des Boekhan delsonder bet voorzitterschap van den heer G. T. N. Suringar, uit Leeuwarden. Deze vereenigingdie steeds in bloei toeneemt heeft ten d<H hare leden het rustig en ongestoord bezit der regfen op hunne Kopijen (uitgegeven Boekwerken) tegen nadruk te verze keren onderlinge goede trouw te bevorderen gerezene geschillen op minnelijken weg te beslechten enz. Onderseheidene Boek- en Papierhandelaren uit de voornaamste steden van ons vaderland woonden deze vergadering bijdie met een vriendschappelijken maaltijd werd besloten waarbij verscheidene toasten op den bloei des Boekhandels enz., weiden ingesteld. [Htg- Handelsbl In bet begin dezes jaars is berigt gegeven van de mniterjj aan -boord van het schoonerschip Amelia, dat met 60,000 p. st. goud en zilver van de kust van Mexico naar Hong-Kong bestemd was. Drie van het scheepvolk, dat uit 19 personen van verschillende natiën bestond, vermoordden den kapitein, den tweeden stuurman, den super-carga en een passagier, namen het bevel van het schip <p zich, en dwongen den anderen, op verbeurte van het leven, hun te gehoorzamen. Daarop verdeelden zij bet geld onder de manschap, vernietigden alle papieren, die bun schadelijk konden zijn, en gin gen zich ten laatsten aan den wijn te huilen. Vijf man der equipa ge aangevoerd door Jan Smit, een Rotierdammer, namen nu het besluit, zich van de muiters te ontdoen, welke alle drie door den heldhaftigen Nederlander werden van kant gemaakt. Deze werd hierop tot gezagvoerder aangesteld en de schooner kwam den 12den Oct. jl.behouden te Honolulu (een der Sandwiehs-eilanden) aan. Zoodra de muitelingen waren gedood had men het geld dat uit gedeeld was, teruggegeven en in de kajuit gebragteen opmerke lijk bewijs van eerlijkheid en goede trouw onder personen van ver schillenden landaard. De Sunday Times van den 12den dezer be rigt, dat Jan Smit, wiens gedrag bij deze gelegenheid boven allen lof verheven is, van onderseheidene verzekeringsmaatschappijen in Engeland de som van 1100 p. st. en een sextant, met eene hoogts vereerende inschriptie, heeft ten geschenke ontvangen. (Haarl. Cour.) Te Amsterdam heeft zich dezer dagen eene vereeniging gevormd tot instandhouding van de jagtbepaaldelijk voor Noord-Holland onder bestuur van de heeren J. J. C. van Hasselt, als voorzitter, W. ./- Mijnssen als thesaurier en mr. B. Muller als secretaris. Het doel der vereeniging is, om alle geoorloofde middelen aan te wen den Ier instandhouding en verbetering der jagt. De leden verbin: i' ADVERTENTiëN gelieve men des Zaturdag mid dags vóór 1 ure te bezorgen; de Prijs van 1 tot 5 regels is één Gulden, en voor eiken regel meer 20 Centenbehalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing.

Alkmaarsche Courant | 1849 | | pagina 1