A' A LIi IIAA1SCIE r i. f 0 I R A N T. M a a li d a g 4Sia 7 January. N E I) E II L A N I) E N. Deze Courant wordt, eens in de weeli en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Center» uitgegeven. Advertenticn gelieve men des Zaterdag mid dags vóór 1 ure te bezorgen; de Prijs van 1 tot 5 regels is één Gulden, en voor eiken regel meer '20 Centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. Alkmaar, den 5den Januarij 1850. De uitkomst der Volkstelling, naar den stand van 19 November 1849, is als volgt: Hot geheele bedrag zoo van gewoon als tijdelijk verb'ijfhoudendemitsgaders van doortrekkende personen, beloopt voor de beide ge slachten. BURGERLIJKE STAAT Ongehuwden Gehuwden Weduwenstaat 10192. Verdeeld in Mannelijk. Vrouwelijk. Gekoorteflaats. Mannelijk. Vrouwelijk. Godsdienst. Mannelijk. Vrouwelijk, 3031. 2353. binnen Alkmaar. 3144. 3368. Nederdnitsch Hervormd". 2340. 2559. 1590. 1556. Noord-Hol land 1140. 1467. Waalsch Hervormden. 2. 4. 233. 524. in andere Provinciën 431. 437. Evangelisch Lutherschen 249, 223. in de Overzeesche bezitt". 1. Hersteld Lutherschen 2. 2. in Duitschland 122. 53. Doopsgezinden 81. 110. Belgie 5. 6- Remonstranten 34. 45. Engeland 2. Christelijk Afgescheiden". 33. 25. in andere vreemde land". 10. 6. lloomsch Catholijken 1994. 2234. Oud Roonrschen 9. 14. Nederduits. Israëllieten 105. 122. Portugeesche Israëllieten 5. 4854. 5338. 4854. 5338. 4854. 5338, BURGEMEESTER en WETHOUDERS deh Stab] AL KM A AR, brengen mits deze op nitnoodiging van Ileeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie met H: Ed. Gr. Acht. Circulaire van den fi'lcn dezer maand n°. 23. (Provinciaalblad n°. 88). ontvangen; in bel belang van de Veehandelaren in Noord-Hollanden ten einde den handel zooveel mogelijk tegen schade en bemoeijelijking ten gevolge van be weerde onkunde der bepalingen te waarborgen, ter kenuisse van de belanghebbenden het navolgende UITTREKSEL uit het op den 27sten Maart 1849, vastgestelde, bij Z. M. besluit van den 10le" Junij daaraanvolgende onder n°. 133 goedgekeurde eu mot den 17den December laatstleden in werking gestelde REGLEMENT tot voorkoming der verspreiding van de longziekte onder het Rundvee in de provincie Friesland; bijzonder den in en doorroer van Rundvee in die provincie, en de strafbepalingen legen de overtredingen daarvan betreffende. Art. 1. Zoo lang de besmettelijke longziekte onder het) Rundvee in het Rijk bestaat, en zoo dikwijls tot de uitvoering van dit Re- glement wordt besloten door Gedeputeerde Statendie insgelijks tot de geheele of gedeeltelijke tijdelijke opheffing daarvan zijn ge- regtigd en waarvan telkens bij publicatie binnen de Provincie, en door middel van drie der meest gelezen wordende dagbladen a buiten de Provincie, moet blijken, mogen de doorvoer en de in voer van Rundvee binnen deze Provincie of zoodanig gedeelte van n dezelve als bij publicatie wordt aangewezen, niet anders gesehie den dan met inachtneming der navolgende bepalingen." Art. 2. Tot den doorvoer is benoodigd, de toestemming van het hoofd des Bestuurs van de Grensgemeente, binnen welke hetRund- vee van elders wordt aangevoerd." Tot den invoer wordt vereischt de toestemming van den Gon- n verneur, of van Gedeputeerde Staten, die, des noodig geoordeeld, daartoe de hoofden der Plaatselijke Besturen kunnen autoriseren." Geene dezer toestemmingen wordt verleend, dan na het Vee i) vooraf aan de landzijde, binnen een half uur van de grenzen, en aan de zeezijde in de eerste haven, waarin het schip zal bin- nen loopen door eenen Vee-arts is onderzocht en gezond bevon- «den, en op den linker hoorn of klaauw gemerkt en gebrand, bij doorvoer met de letter I) en bij invoer met de letter I." Hij die toestemming tot doorvoer heeft verkregen, mag het Vee langs geene andere wegen drijven of uitvoeren, dan die op het billet, deswege aan hem uittereikenzijn vermeld." Eveneens mag niemand het Vee naar eene andere plaatsen langs eenen anderen weg in- en vervoeren, dan waartoe hij de vergunning heeft verkregen." Art. 3. i) De eigenaar of vervoerder moet aan de Polioie op hare aanvrage, het consent tot in- of doorvoer vertoonen en is tevens verpligt aan het hoofd van het Plaatselijk Bestuur der Gemeente v werwaarts het hem is vergund, in- of te vervoeren, aangifle te ts doen van het door hem aangevoerde Vee, ten einde hetzelve voort- durend onder toezigt te kunnen houden of den uitvoer te con- stateren." Art. 4. Op het. Consent van doorvoer zal duidelijk worden ver ft ineld de soort en hoeveelheid door te voeren Vee." n Art. 5. Het is enz." n Art. 20. De geene die in strijd met dit Reglement, gemelde be palingen omtrent den in- en doorvoer van het Rundvee overtreedt, zal gestraft worden mét eene geldboete van vijf en twintig tot vijf en zeventig Gulden en bij niet betaling, met eene gevangenisstraf van drie tot zeven dagen." De enz." Alkmaar, den lS^vn December 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. C. W. 1) RU IJ VEST EU N, Ter Ordonnantie van dczelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. BURGEMEESTER en W ET HOUDERS dek Stad ALKMAAR, brengen mits deze ter kennisse van de ingezetenen derzelve Stad en Jurisdictie. Dat ook weder voor dezen winter, dc instelling tot uitreiking van warme en voedzame Spijze aan de behoeftigen eerlang zal worden geopend dat de commissie welke zich even als zoo vele vorige iaren tot de bezorging daarvan weder belangloos heeft aangeboden door Hun Ed. Achtb. is gemagligd tot het inzamelen van de daar toe benoodigde gelden bij de ingezetenen en dat deze zich daartoö weldra langs den weg van Inschrijving of Collecte aan derzelver woningen zal aanmelden. Burgemeester en Wethouders noodigen alle ingezetenen welkö daartoe het vermogen bezitten uitom deze liefdadige inrigting, door ruime bijdragen krachtig te ondersteunen; de winter ofschoon zich voor als nog niet streng doende gevoelen, heeft niet temin ha re] eisehen, waaraan het de armen zoo moeijelijk is te voorzien do behoefte der mindere standen is door de in het vorige jaar gebeerscht hebbende ziekte en buitengewone sterfgevallen toegenomen; en tot leniging van dit alles wordt gelijk de ondervinding van zoo vele ja ren leertdoor het genot van warm en gezond voedsel in den win ter zoo veel toegebragt. Mogten dan ook allen die bet kunnen daartoe krachtdadig de hand leenen, ware het ook alleen uit een dankbaar gevoel, voor de voor- reglen door hen boven zoo vele anderen genoten. Alkmaarden 4den Januarij 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. C. W. ÜRUIJ VESTEIJN, Ter Ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN YERSCHUIR. BURGEMEESTER en WET IIO UJ1ERS der Stad ALKMAAR, voldoende aan den inhoud der circulaire van Heeren Gedeputeerde Staten der Provincie Noord-Holland, van den llden Julij 1844 n°. 73, (Prov. blad n°. 01); Herinneren mits deze de Ingezetenen hunner Stad en Jurisdictie: datingevolge de Wet van 1 Maart 1815 n°. 18 (Slaatsblad n°. 21) ten aanzien van het vieren der dagen aan den openbaren Christelij- ken Godsdienst toegewijd Op Zondagen en zoodanige Godsdienstige Feestdagen als door de Kerkgenootschappen dezer Landen algemeen erkend en gevierd, worden, geene beroepsbezigheden, noch openbaren arbeid zal mo gen plaats hebben, welke de Godsdienst zoude kunnen storen, dat geene uitstallingen van koopwaren noch op openbare mark ten noch voor de huizen der kooplieden mogen worden ge daan dat geene verkoop van goederen met opene deuren mag geschieden gedurende den openbare Godsdienst alle plaatsen waar drank wordt verkocht, moeten zijn gesloten, geeoer hande spelen mogen worden uitgeoefend, en dat alle open bare vermakelijkheden op zoodanige dagen geenzins mogen wor den gedoogd, behoudens enkele uitzonderingenter bepaling van de Plaatselijke Besturen; en dan nog niet anders, dan na het volkomen eindigen van alle Godsdienst-oefeningen. Burgemeester en Wethouders vertrouwen dat deze herinnering al leen genoegzaam zal zijn, om iederen Burger daaraan te zien beant woorden; en dat niet de vreeze voor de strafbepaling, bij die zelf de Wet daargesteld maar een eigen gevoel van eerbied voor die dagen van Godsdienstige afzondering een iegelijk zal terug houden van bet bedrijven van daden, welke de Policie, ingevolge de haar opgelegde Verpligtinganders genoodzaakt zoude zijn te vervolgen Alkmaar, den 4de" Januarij 1850 Burgemeester en Weihouders voornoemd, F. C. W. DB U IJ VESTEIJN. Ter Ordonnantie van dczelven De DIEU FONTEIN YERSCHUIR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stap ALKMAAR verzoeken belanghebbenden, hunne REKENINGEN, wegens Leveraneie in hel jaar 1849, aan de Stad gedaan, ten spoedigste» en uiterlijk vóór den 15'lfn Januarij 1850. in Ie leveren, opdat de afdoening vau za ken geene vertraging ondervinde. Alkmaar, den 27jten December 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. C. W DRUIJ VESTEIJN, Ter Ordonnantie van dezelven, De DIEU FONTEIN YERSCHUIR. Aan Ouders, welke bet in het belang der aantelerene ambachten hunner kinderen, noodig achten, dat zij in de Teekenkunst onder wezen worden, doch de kosten daartoe, zelve niet kunnen bestrijden, wordt berigtdat ter Secretarie dezer Stad, van af heden tot den lO^vn Januarij 1S50, gelegenheid is, tot aanvrage om op de Stads Tee.

Alkmaarsche Courant | 1850 | | pagina 1