P R OGIIAMMA dtp roeping. Gelööfën liefde béiden dringen onsirlnarfoe. Zoo velen wij in Christus onze zaligheid hehben gevondenis het ons pligt en behoefte en vreugde ook anderen tot Hem te brengen. Onder biddend opzien tot den God onzes Evangelies, wensehen dan ook wij in het ootmoedig be wustzjri van eigen onvermogen en vertrouwend geloof aan dealver- mogende hulpe des Heeren naar de mate der krachten en ven ons verleend, inede te werken tot de uitbreiding van het Godsrijk in China. Wij wensehen vooral onze Zusters in de gelegenheid te stellen met ons zatnen te werken. Bidden en werken voor de zaak van Hem die ons lief had is een voorregt dat bet Evangelie ook ons beeft geschonken. In die overtuiging roepen wij allen op die iets ten beste hebben ter liefde van hunnen Heer. Warme belangstelling in de zaak van bet Evangelie is al wat wij vragen. Ten einde ieder in de gelegen beid te stellen van die belangstelling blijken te geven, zal de bijdra ge van slechts ééne cent 's weeks voldoende zijn om het lidmaatschap in het Zuster-hulp-genootschap voor de uitbreiding van het Evan gelie onder de Chinezen Ie verkrijgen. Wij eischen niet veel, want wij wensehen geen gedwongene gaven waar het hart is geopend zal de hand zich van zelve openen tot onbekrompen gift. Om de bekendheid met en de belangstelling voor de zendelingszaak in Chi na meer algemeen te doen worden en levendiger op te wekken zullen wij een Lees-inrigting daarstellen waaruit men tegen den geringe bijdrage van vijftig cents 'sjaars, nuttige en doelmatige boe ken zal kunnen erlangen. Wij verklaren ons verder bereid inlich tingen te geven aan allen die begeeren zouden meer van onze Ver- eeniging te vernemen Door bidden en werken iets bij te dragen lot verheerlijking van den Hemelsehen Vader, tot grootinaking van Christus naam op aar de, tot behoudenis van milliuenen zondaren, door Christus gekocht maar nog niet voor Christus gewonnen is het doel van ons gemeen scliapeljk streven. Daartoe roepen wij al onze Zusters op, die met Maria het goede deel hebben gekozen, dat van haar niet kan wegge nomen worden, en bidden willen dat het ééne noodige 't welk"'zij hebben gevondenalles moge worden in allen S. J. van HOGEN DORP. DRUIVESTEIJN. E. A. C0I1EN STUART. d'AILLIJ. .1 E. van F O R E E S T. LOOPUIJT. P. F, H. E. KLUPPEL. FABRITIUS. A. C van M A U R 1 K. van GORKUM. A. E. A BR ESC H. COSTER. A. L. G. TOUSSAINT. M. BALK. Voor do ALGEMEENE TENTOONSTELLING van Vee, Voortbrengse len van- en Werktuigen voor den Landbouw te houden te Alkmaar, dour de Hollandsche Maatschappij van Landbouwop Woensdag, Donderdag. Vrijdag, Zaturdag en Zondag den 25, 20, 27, 28 en 29 September 1850. Art. 1. De Tentoonstelling heeft plaats te Alkmaar, op Woens dag den 25 tot en met Zondag den 29 September 1850. Het vee en Pluimgedierte wordt alleen op Zaturdag den 28 September ten toon gesteld. Art. 2. De Tentoonstelling is geopend Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaturdag des morgens ten 9 unr, en Zondags ten 12 uur. Hel vee kan echter Zaterdags niet bezigligd worden vóór 11 ure. De Tentoonstelling blijft dagelijks open tot des namiddags 5 uur. De Leden der Hollandsche Maatschappij van Landbouw hebben op vertoon van hun persoonlijk bewijs, voor zich en ééne vrouw den vrijen toegang. De inzenders, geene Leden zijnde, hebben voor hnnne persoon mede vrijen toegangmits zij bij het inkomen hunnen naam op eene daartoe voorhanden lijst teekenen. Alle andere bezoekers moeten aan het lokaal bij den ingang eene toegangkaart afgeven die tegen 25 Cents in de voornaamste Loge menten en Uitspanningen te Alkmaar, maar niet aan de lokalen der Tentoonstelling te hekomen is. Aan het lokaal der Tentoonstelling zijn lijsten van hetgeen ten toon gesteld is, tegen betaling, verkrijgbaar, zoolang de voorraad strekt. Art. 3. Een ieder, zonder onderscheid of hij al dan niet lid der Maatschappij is, wordt uitgenoodigdtot deze Tentoonstelling voorwerpen in te zenden. Ieder inzender wordt verzocht, daarvan vóór den 1 September 1850 opgave te doen aan den Secretaris der Afdeeling, waartoe hij behoort of in wiens Afdeeling hij woonachtig is, door overlegging der in Art. 4 vermelde getuigschriften. De Secretarissen der Afdeelingen verzamelen die opgaven en ge tuigschriftenen zenden ze uiterlijk vóór den 10 September aan den Algeineenen Secretaris, om op de lijst te kunnen gebragt worden. Wie builen de Provinciën Zuid- en Noordholland woonachtig is, wordt uitgenoodigd, deze opgaven schriftelijk regtstreeks in te zen den, mede vóór den 1 September, aan Jhr. Mr. D. R. Gevers Dey- noot, Al genieenen Secretaris der Hollandsche Maatschappij van Land- louw te Rotterdam. Voorwerpen, vee of werktuigen, waarvan de opgaven later of niet naar behooren zijn gedaanworden niet op de lijst gebragt en niet tot de mededinging toegelaten. Art. 4. De inzenders moetende opgaven, bij Art. 3 bedoeld, •vervatten in getuigschriften, aanduidende: Tut welk nummer van dit Programma dé voorwerpen, het vee, en de werktuigen ter mededinging worden ingezonden. Wat de voortbrengselen betreft, de plaats waar, de grondsoort waarin ende tijd waarop deze door hen verbouwd, geteeld of ge maakt zijn; en dat, volgens het aangeboden monster, er eene hoe veelheid voorhandenis, zoo als bij de artikelen voorgeschreven wordt. Wat het vee aangaat, de tijd wanneer en de plaats waar het ge boren en aangefokt isdat de inzender daarvan gedurende de laat ste drie maauden eigenaar is geweest; en bovendien het vette vee, op welke wijze het is gemest, en wat do kosten daarvan gowresl zijn. len opzigte der werktuigendat zij in Nederland met goed gevolg in gebruik zijn met vermelding sedert wanneer en op welke plaats deze werktuigen gemaakt zijn en gebruikt worden, in hoever zij voor den Hollandschen Landbouw aanbevelings waardig zijn, en wel ke de prijs daarvan is. Toor de werktuigen, buiten Nederland vervaardigd, moet ook op gegeven worden wanneer en van waar zij zijn ingevoerd. Onderaan de getuigschriften moet men vermelden werwaarts de voorwerpen moeten terug gezonden worden (zie Art. 11). Art. 5. Tot staving van het bovengenoemde, worden als voldoen de aangenomen ongezegelde getuigschriften onderteekend door twee welbekende geloofwaardige personen, en gewaarmerkt door den Toorzitler of een lid van het bestuur der Afdeeliiig, waaronder de inzender behoort of waarin hij woonachtig is. Voor inzenders, builen de Provinciën Zuid- en Noordholland woonachtig, moeten deze getuigschriften zijn gewaarmerkt door den Voorzitter of door een lid der Provinciale Commissie van Landbouw van het gewest waarin de inzender woont, of door den Voorzitter, of door een lid van het bestuur van eene der CommissiënMaatschap pijen of Genootschappen tér bevordering van Landbouw in Neder land waarvan opgave gevonden wordt in het Jaarboekje der Maat schappij voor het jaar 1850. Voorwerpen vee of werktuigen waarvan geen getuigschriften met de vereischten aanduidingen zijn ingezonden, kunnen niet me- dedingen. De getuigschriften moeten zoo veel mogeljjk ingerigt zijn overeen* komstig de voorheelden, daarvan achfer dit programma gevoegd- en welke tot verduidelijking met looze namen zijn ingevuld. Bij de leden van het Hoofdbestuur, bij alle Voorzitters en Secre tarissen der Afdeelingenen bij den Algemeenen Secretaris te Rot terdam kunnen nadere informatiën omtrent deze Tentoonstelling worden ingewonnenen is dit programma op vrachtvrije aanvrage verkrijgbaar voor 25 Cents. Art. 0. Wie in plaats van eene uitgeloofde medaille de daarvoof staande geldsom verlangtof die een prijs behaaltwaarbij geen medaille is uitgelooftbekomt daarbij tevens een getuigschrift'. Bij bekrooning met een' eersten prijs kan tevens, op aanwjzing van den inzender een getuigschrift worden afgegeven aan dengenen, die inzonderheid de voorwerpen verbouwd of vervaardigd, het ves voortdurend verzorgd, of eenig nieuw werktuig met goed gevolg behandeld heeft. Art. 7. De voorwerpen moeien op de bij dit programma bepaal de dagenvrachtvrij worden ingezor.deit hetzij tot Alkmaar aan da veeren- of diligence-kantoren, hetzij tot Amsterdam aan de stations der spoorwegen, en aan het veer der barges, beurt-schepen en stoombooten op Alkmaar; hetzj tot aan de aanlegplaatsen dier bar; ges en stoombooten tusschen Amsterdam en den Helder varende*)* Tan alle die plaatsen worden de voorwerpen buiten kosten der inzenders afgehaald mits op het adres worde gesteldaan de Hol landsche Maatschappij van LandbouwTentoonstelling te Alkmaar wordt afgehaald le Biuueu in het adres moet duidelijk vermeld zijn van wien de voorwerpen komen, welke de voorwerpen zijn en naar welke prijzen zij mede dingen. Goederen, op de in dit Art. aangewezene plaatsen met vracht be zwaard aankomendeworden voor de Tenloonstelling niet aangenomen De ingezonden oor werpen blijven het eigendom der inzenders, met uitzondering van enkele, bij het programma nader bepaald. Wie ze niet terug verlangt, wordt verzocht zulks op het getuig schrift, bij Art. 3 en 4 bedoeld, kenbaar te maken. Het vee en pluimgedierte moet door de inzenders zelve, of door iemand van hunnentwege, worden gebragt aan het Loeaat der Ten toonstelling, uiterljk op Zaturdag den 28 September des morgens tusschen 6 en 8 ure; na dien tijd aankomende, wordt het niet tot de mededinging toegelaten. Het kan echter reeds daags te voren aan het locaal der Tentoon- stelling worden gestald of geborgen. (Zie Art. 8). De inzenders, die het door hen ten toon gestelde tevens te koop aanbieden, worden verzocht, bij de opgave in Art. 3 bepaald, den prjs daarvan op te geven. Ar,. 8. Het vee en pluimgedierte bljft geheel voor rekening vaa den eigenaar; deze moet met de (zorg daarvoor een bekwaam per soon belasten die daarbij moet blijven. Door het Hoofdbestuur wordt in een lokaal der Tentoonstelling kosteloos, behoorlijke stalling of bergingen hét noodige stroo, hooi, of gras verstrekt, en voorts zorg gedragen voor hetgeen in acht te nemen iswegens de stedel jke belasting op het geslagt en de koter. "j Door den Raad van Administratie der Hollandsche IJzeren Spoor weg-Maatschappijen door de Directie der onderscheidene Stoom boot Maatschappjen, alsmede der beurschepen van Alkmaar op Am sterdam is, op aanvrage van het Hoofd-bestuur, goedgunstig toege- staandat de Voorwerpen en fPerktnigen naar en van de Tentoon stelling verzonden wordende, kosteloos of tegen verminderde vracht vervoerd wordenmits dat deze aan de Stations en kantoren van afzending en aankomst vrachtvrij bezorgd en afgehaald worden, en voorzien zijn van een duidelijk geschreven adres. Voor het vervoer van Vee kan dese vrijdom langs de IJzerbaan niet worden toegestaan zoodat daarvoor naar het vastgestelde 7a- rief zal moeten betaald worden. De inzenders worden hierbij indachtig gemaakt, dat bij het ver voer van hun vee een geleider vrachtvrij in den beestenwagen ver voerd wordt, en dat, bij vereeniging van twee of meer stuks vee, de vrachten volgens dat tarief eenige vermindering ondergaan. g) Hier in te vullen bijv.: Amsterdam aan het station, ofte Pur- merendeof aan de Schagerbrugaan de barge of aan de stoom boot enz. f Tiet vervolg hierna.) Te Alkmaar, bj de Erven ~A. 8 T E K C K.

Alkmaarsche Courant | 1850 | | pagina 4