NEDERLANDEN. welke in de jaren 1847 tot en met 1851 voor den Schutterlijken dienst zijn ingeschreven en die alstoen hebben bewezen gehuwd of weduwnaars met kind of kinderen te zijn doch sedert dien lijd door het overlijden van vrouw of kinderen, zijn geworden wed uw naars zonder kinderen om Ie compareren in een der vertrekken van bet Raadhuis, op Dingsdag of Woensdag, den ilden of l2de" Mei aanstaande, tusschen 10 en 12 ure, des voorraiddagsten ein de aldaar van zoodanig overlijden kennis te geven opdat daarvan behoorlijke aanteekening kunne geschieden. Burgemeester en Wethouders brengen voorts ter kennisse van de daarbij belanghebbenden, dat zij, die naar aanleiding van art. 20 en 85 der wet op de Schutterij, van 11 April 1827 en de nade re Koninklijke besluiten, op grond van 34jarigen ouderdom, of lOjarigen dienst bij de Schutterij, mogten vermeenen regl op ont slag verkregen te hebbenen daarvan zouden verlangen gebruik te maken zich schriftelijk knnnen aanmelden ter Secretarie dezer Ge ineenle, vóór den 5den Junij aanstaande, met overlegging van be wijsstukken waardoor het regt op bet gereclameerde ontslag vol doende bewezen wordt. Alkmaar, den l,len Mei 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. C. W. DRUIJVESTEIJN. De Secretaris De DIEU FONTEIN VERSCHU1R. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, Ontvangen hebbende eene Dispositie van den Heer Staatsraad Com missaris des Koniugs in de Provincie Noord-Holland, van den 27sten April 1852, N<>. §r5g (Provinciaalblad N». 44) houdende bepaling omtrent den tijd der uitgifte van de verklaringen van aangifte, voor de Personeele Belasting en het Begt van Patent, over den dienst 1852/53. Gezien art. 30. 2 der wet van 29 Maart 1833, (Staatsblad N°. 4.) Maken aan de Ingezetenen dezer Gemeente bekend Dat de ontvanger der directe Belastingen binnen deze Gemeente, aan hunne woningen te beginnen met Dingsdag den 4den Mei aan staande en vervolgens zal doen bezorgen een Beschrijvings-billet heiwelk inhoudt eene korte schets van de grondslagen der voor noemde Belasting, zijnde. 1°. De Huurwaarden. 4°. Bet Mobilair. 2°. Deinen en Vensters. 5° De Dienst- en Werkboden. 3°. Haardsteden. 6°. Paarden. Dij welk billet, waarin de verpligling jegens 's Rijks Schatkist, met betrekking tot de belasting, zal worden opgegeven, aan ieder Ingezeten de noodige vragen dienaangaande, ter beantwoording, zullen zijn voorgesteld ten einde het met de meeste naauwkeurig heid in te vullen. Dat binnen acht dagen na de uitreiking van voormelde bil letten dezelve ingevuld van de woningen der Ingezetenen, door of van wege den Ontvanger zullen worden afgehaald. Dat zij, welke bij het bezorgen der billetten of ook bij het terug balen van dezelven, mogten zijn overgeslagen zich in geen geval mogen beroepen op zoodanig verzuim; maar integendeel gehouden zijn, om de vereischle en behoorlijke ingevulde verklaring vóór of uiterlijk op den 15den Mei eerstkomende intedienen, ten kantore des Ontvangers, alwaar de billetten ter invulling steeds verkrijgbaar zul len zijn. Dai een ieder gehouden is, de te doene aangifte met zijne band teekeriing te bekrachtigen, of ingeval iemand betuigt niet te kun nen schrijven, deze invulling in zijnen naam door den Ontvanger of diens gemagligden te doen bewerkstelligen niet vermelding der redenen waarom hetwelk zal moeten geschieden in tegenwoordig beid van een derde persoon welke de aangifte na voorafgaande voor lezing met den Ontvanger of deszelfs gemagtigde zal teeltenen. Burgemeester en Wethouders verwittigen voorts, naar aanleiding van het laatste gedeelte van 2. van art, 30 der voorz. wet, de belanghebbenden, dat als tegenschatters ingevolge 2. van art. 29 zijn benoemd. Cornells Croll, J. Verheij, Cornelis Koeman en J. J. Hulskamp en dat de bevolking dezer Gemeente voor zooveel dezelve tot maat staf van de belasting van sommige grondslagen dienen moet be draagt een getal van 10375 zielen. Burgemeester en Wethouders vermanen ieder hunner Ingezetenen, om met de meeste naauwkeurigheid eo binnen den bepaalden ter mijn de invulling hunner beschrijvings-billetten te bewerkstelligen, ten einde de orde en geregelden afloop der beschrijving te bevorde ren, en zich tevens te beveiligen, tegen het nadeel, hetwelk een gevolg zonde zijn van de toepassing der boeten en pcenaliteiten welke tegen valschbeid en onnaauwkeurigheid derinvulling zijn vast gesteld. En opdat niemand hieromtrent onwetenbeid voorwendezal deze aangeplakt en in de Stads-Courant geplaatst worden; terwijl af schrift zal worden medegedeeld aan den Ontvanger der Directe Be lastingen tot deszelfs informatie. Alkmaar, den 30sten April 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. C, W. D R U IJ V E S T E IJ N. De Secretaris, De DIEU FONTEIN VERSCHUIU. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen bij deze ter kennisse van de ingezetenen Dat bij hun besluit van den 27sten dezer maand, aan den Heer J. T. Koorn, op deszelfs verzoek, een eervol ontslag uit de betrekking van President Wijkmeester is verleend en dat bij opvolging tot eveugenoemde betrekking is benoemd: de Heer Mr. G. van Leeuwen, tot dusverre Wijkmeester in wjk A., terwijl in diens plaats en in die van wijlen den neer Ilerms. Coster, zjn benoemd lot Wijkmeester in wijk A., de Heer Jonkhr. Mr. W. A. van Hogendorp en tol Wijkmeester in wijk C. de lieer Mr. P. [linthorst van Oudcarspel en in Koedijk. Alkmaar, den 30stv» April 1852 Burgemeester en W eihouders voornoemd F. C. W. D R U IJ V E S T E IJ N. De Secretaris De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. Alkmaar, den 24sten April 1852. Heden hield de afdeeling der Ilollandsche maatschappij van land. bouw bare gewone jaarlijksche tentoonstelling van rijstieren. Er waren onder de driejarige negenonder de tweejarige vijf stieren aangegeven. Door de keurmeesters werden algemeen die van J. Duin te Heems kerk en die van het Gemeentebestuur van Oudorp voorde schoonste gehouden maar daar het bleek dat zij reeds boven de drie jaren waren konden zij voor de bekrooning niet in aanmerking komen. De eerste prjs voor de driejarigen werd toegekend aan die van Pieter Ootjers, de tweede aan die van Jan Knevel, beide landlie den in de Schermeer. Ook de overige stieren werden allen zeer voldoende geacht. Er waren zelfs zeer sehoone stieren onder. Die van Koedijk overigens eene uitmuntende stier, werd echter geacht een weinig te smal over den rug te zijn; die van G. Brakenhof te Castricnm wat te grof van kop; die van het Gemeentebestuur van Oudorp te bol bij den schoft en te krom van rug. Die van J. Admiraal en een tweede van Pieter Ootjers werden mede zeer nette goede stieren geoordeeld. Van de tweejarigen werd de eerste prijs toegewezen aan de stier van Pieter Tfs en de tweede aan die van het Gemeentebestuur van Sint Pancras. Om voor de prijzen in aanmerking te koinen werd die van G. Brakeohof geacht te slap van rug te zijn die van Jan Admiraal van Eginondbinnen te groot van kop; zj werden ech ter even als die van Gerrit Iloogvorst als goede stieren beschouwd. In bet algemeen verklaarden de keurmeesters dat alle stieren zeer voldoende waren. Eene tentoonstelling van stieren heeft weinig dat het algemeen tot zich trekt. De verbetering van het ras door de rijstieren is echter in onze streken van zoo hoogst gewiglig belang voorden land bouw, dat wij de opofferingdie de afdeeling zich met deze tentoonstel ling getroost van harte toejuichen en wensehen dat hare pogingen door eene algemeene medewerking mogen worden ondersteund. VERSLAG omtrent den Staat des Landbouws, gedurende 1851 van bet Departement Alkmaar der Nederl. Maatschappij ter bevordering van Nijverheid. Vervolg en Slot.) 37. AVeerden- Elzen en Esschen Hakhout. De groei van bet Hak hout was over het geheel voldoendealleen de Elzen leden veel door de zwarte lor eo maakte weinig schot. De prijzen waren redelijk en bij de latere veilingen zelfs duur. 38. Riet en Biezen. Het Riet is redelijk geschoten en werd ver» kocht voor f 2.50 a 3: het voer van 60 bossen. 39. Woeste Gronden enz. De polder het kocgras is nagenoeg geheel begreppeld eenige perceelen werden met binnenslooten doorsneden Er werd een pachthoeve gesticht, waardoor bet ge tal Boerenwoningen tot 44 is gebragtwaarvan bij elf stuks, schuur tjes werden aangebouwd. De waterloozende en vvalerkeerende sluizen beantwoorden er volkomen aan het doel. In den winter wordt dezen polder geheel van het overtollig water ontlastterwijl in het voorjaar, het water dat versch of zoet is, wordt opgehouden, ten einde de landerijen zooveel mogelijk tegen te sterke droogte te beveiligen waaraan men toeschrijft dat de hooiteelt in dit jaar, zeer gunstig is geslaagd.Eene oppervlakte van 175 bunders werd dit jaar, beploegd, en met verschillende graan-en zaadgewassen be zaaid waarvan de opbrengst, dooreen genomen, middelmatig was. In December 1851 was het getal Runderen tot 1410, Paarden tot 239 en Schapen tot 4010 stuks gestegen, dat is meer dan nog geene drie jaren vroeger, 638 Runderen, 86 Paarden en 1198 Schapen, ■-r- Het aantal Schapen zou grooter zijn, waren er, zoo als op dit artikel werd gezegd niet velen door de opgegeven ziekten bezweken. De cultuur in den polder Waard en Groet is vooruitgaande in be tere uitkomsten; ook de polder Eendragtop Texel voldoet steeds goed aan de verwachting. De Prins Hendrik-polder leverde ook dit jaar, uit hoofde van de ziltigheid weder minder gunstige resul taten met uitzondering van de westelijke reeds vóór de bedijking begroeide gronden. Ofschoon de oogst van 1851 niet onder de voordeelige jaren mag worden gerekend, levert de teelt in het Tit- jerland op Texel steeds voldoende resultaten opde bebouwing wordt er afwisselend geregeld voortgezet. Tengevolge van aan hangige procedures tusschen het polderbestuur en den Directeur der Vereeniging tot hypothecaire geldschieting, staat de cultuur in den waard Nieuwland op YVieringen stil. Nopens den Anna Poulowna-polder vernemen wij dat sedert de landen aan de Anna Poulowna-Maatschappij hebbende behoort, ten gevolge der openbare verkoopirig op 20 Augustus 1851, in handen van verschillende eigenaars zijn overgegaan, daar, merkbaren voor uitgang in de ontginning dezer bedijkte gronden is te bespeuren. Inzonderheid in het oostelijk deel van dien polder, bevattende 1500 bunders, en waar, met uitzondering van 66 vroeger verkochte bun ders, nog niets was gedaan dan het graven van slootenwaardoor kavelingen van 10 bunders waren gemaaktis men terstond met

Alkmaarsche Courant | 1852 | | pagina 2