A "1852. alkmaarsche M a a a d a s; SCHU T E II IJ. De DIEU FONTEIN YERSCIIUIR. KENNISGEVING. SCHU T TER IJ. Dnze Courant wordt eens in de week en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. r—1 i—i Advertentión gelieve men des Zaturdng mid- dags vóór 1 ure te bezorgende Prijs van 1 tot 5 regels is één Guldenen voor eiken regel meer 20 Centen, behalve 35 centen zege liegt voor elke plaatsing. P R 0, V 1 N c IE NOORD -HOLLAND. AANBESTEDING. Op Woensdag den I9d™ Mei 1852, des namiddags ten 2 ure, «al onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris des Koninps in de Provincie Noord-Holland, of, bij afwezigheid van Z- H E G door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in tegen woordigheid van den Hoofd-Ingeuiear van den Waterstaat, aan het Lokaal "van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed: liet Bouwen van eene afdeeling voor het verblijf van Vrouwelijke patiënten der 5? klasse bij bet Geneeskundig Krankzinnigen Ge sticht Meerenbergte Bloemendaalmet de ïeverancie van alle de daartoe benoodigde materialen, arbeidsloonen en transporten. Deze Aanbesteding zal alleenlijk bij inschrijving geschieden. Het bestek, waarop deze Aanbesteding zal plaatshebbenzal van den gsten dezer ter' lezing liggen, behalve aan het Gouvernement van Noord- Holland1, in de voornaamste Logementen en Xoffijhuizen, als: te Am sterdam, in het Noord-HoUandsche Koffijhuisin de Kalverstraat in hel ff apen van Medemblikop den Dam, in het Koffijhuis het Vosje, bij liet Plein van de voormalige Beurs, in de Nieuwe Stads- Herbèrgaan het IJ, in het Harlinger Veerhuis, op de Texelsehe Kade en in de Hel, op den hoek van het Haarlemmerplein; te Haarlem, in de Kroon en in het Noord-11 ollandsche Koffijhuis, bei de aan de Groote Markt, in het Logement de Oude Romolen en Ros kam in de Nieuw-Stad en in het Logement de Glazenwagenin de Spa arn wouderstraatIe Velserend bij Balen; te Bloemendaal hij Jans en wed. Snijders; te Zomerzorgbij A. van der Voort; aan de Jangijzenvaart, bij J. Snijders; te Alkmaar, in den Rooden Leeuw, in de Toelast en in het Wapen van Haarlem te Nieuwediep bij Jhnen en in het Logement den Burg; aan den Helder, in het Heeren-Loge- ment; te Medemblik en te Enkhuizen, in de Logementen den Valk te Hoorn in den Doelen en het Ongemaakte Schip; te Purmerende, in de Vergulde Roskam; te Edam, in het lleeren - Logementte Monnickendam, in den Doelen; te Zaandam, in den Otter; te Buik sloot in het Roode Hert; te Muiden in het Hof van Holland; te Naai ilea bij Jurrissente Utrecht, in het Koffijhuis den Nieuwen Buk; 'e S'lied recht, in het Regthuis, en te Hardinxveld, in de Dorps-Herberg. Zullende, neht dagen voor de Besteding, zoo veel noodig, aan wijzing in loco worden gedaan door den Heer A. van der LINDEN Hoofii-Ainbtenaar, belast met het opzigt over de Gebouwen en Gronden van het Gesticht Meerenberg, eo inmiddels verdere informa- tiën te bekomen zijn, bij den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, den Heer E. de KRUYFF, te Haarlem. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van alkmaar, Gezien Z M. besluit van den 21 Maart 1828 (Staatsblad N°. 6,) houdende reglementaire bepalingen tot invoering der Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827 (Staatsblad N° 17,) in verband pebragt 'met art. 6 7, 8 en 9 van gezegde Wet; Gezien de dispositie van den Heer Staatsraad, Gouverneur der Pro vincie Noord-Hollanddd 11 April 1828 N°. (Provinciaalblad N°. 41,) omtrent de executie der wet op de Schutterijen: Roepen bij deze op alle Manspersonen, ingezetenen dezer Gemeen te, welke op den Eersten Januarij 1852, hun 25»tp jaar zijn inge treden, en alzoo diegenen, welke in den jare 1827 zijn geboren, alsmede de zoodanige» welke ofschoon in andere gemeenten inge schreven, sedert de laatste inschrijving binnen deze Stad zijn komen wonen en op den Januarij 11, hun 34ste jaar nog niet hebben voleindigd, en alzoo geboren zijn in de jaren 1826 tot en met 1818 ingesloten de vreemdelingen van denzelfden ouderdomdie sedert de'laatste'inschrijving in de termen gevallen zijn, om, volgens art. 2 der Wet van 11 April 1827, als ingezetenen te worden beschouwd, benevens de gepasporteerde militairen, welke zich tot dus verre niet ter inschrijving voor de Schutterij hebben gepresenteerd, ten einde zich in de daartoe gereed gemaakte registers te doen inschrij ven tevens te kennen gevende: Dat, de inschrijving zal beginnen den 15dpn Mei aanstaande, en geheel'zal moeten zijn afgeloopen den Eersten Junij daaraanvolgen de terwijl in een der vertrekken op het Raadhuis alhier voor de inschrijving zal worden gevaceerd van af den 15dpn Mei 1852, op Dingsdag en Vrijdag van iedere week; tot aan den Eersten Junij aan staande telken'dage des namiddags van 5 tot 7 nre. En ten einde voortekomen, dat iemand, in de termen der in schrijving vallende, zich door ouwetenheid aan pligtverznim schnldig malse, heeft hel Gemeente-Beslunr noodig geoordeeld, een ieder be kend 'te maken met en te herinneren aan de navolgendebij de Wet van 11 April 1827, (Staatsblad N°. 17) gemaakte bepalingen. Dat een iegelijk zonder onderscheidof hij mogt vermenen al of niet onder de bij de Wet vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren, verplint is, zich voor de Schutterij te doen inschrijven. I Dat"zij, die in meer dan eene gemeente hun verblijf houden, of den zetel van hun vermogen hebben gevestigdtot de inschrijving verpligt zullen zijn binnen die gemeente, waar eene dienstdoende Schutterij aanwezig is, en bij aldien in die verschillende gemeen ten, alleen dienstdoende, of alleen rustende Schutterij bestaat, zich te doen inschrijven in die gemeente, alwaar zij voor de personele belasting zijn aangeslagen -en de ambtenaren in die gemeente, al waar zij ambtshalve verpligt zijn hnn verblijf te houden. Dat degenen, die van hunnen juisten ouderdom geen voldoend bewijs geven naar het oordeel van het Plaatselijk-besluur zullen worden ingeschreven onverminderd de bevoegdheid van de inge schrevenen, om van hunnen juisten ouderdom nader te doen blijken. En dat eindelijk zij, die bevonden worden zich niet vóór den l«tea Junij te hebben doen inschrijvendoor het Plaatselijk-besluur zullen worden ingeschreven, en in eene geldboete verwezen; terwijl zij daarenboven zonder loling bij de Schutlerij zullen worden ingelijfd indien het zal blijken, dat er tijdens de verzuimde inschrijving geeno redenen tot uitsluiting of vrijstelling ten hunnen aanzien bestonden. Burgemeester en Wethouders vermanen tevens ieder ingezeten de zer Gemeentedien het aangaatom zich tijdig van een Geboorte extract te voorzien, waardoor zich een ieder van zijnen juisten ou derdom kan verzekeren en hetwelk bij de inschrijving zal moeten worden vertoondalsmede om om zich ten behoorlijken tijde tot de inschrijving aantemeldenten einde de straf, wegens nalatigheid vastgesteldvoortekomen. Alkmaar, den Is'en Mei 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd j F. C. W DRUIJ VESTEIJN, De Secretaris BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, Gezien hebbende het 7P artikel van Z. M. besluit van den 7den September 1828houdende reglementaire bepalingentot invoering der Wet op de|Schutterijenvan den 11 den April 1827, luidende als volgt: De gehuwden en weduwnaars, één of meer kinderen hebbende, (die bij de oprigting der Schutterij, in het jaar 1828, of in later jaren, voor den Schutterlijken dienst ingeschreven, doch als zoo- danig niet tot den dienst geroepen zijn) door sterfgeval of ander- zins in de termen vallende, om in de eerste klasse (die der on- gehuwden of weduwnaars zonder kinderen) Ie worden overge- bragtzullen vóór de eerstvolgende jaarlijksohe inschrijving, bij publicatie worden opgeroepenoin daarvan kennis Ie geven aan het plaatselijk bestuur. Wanneer deze kennisgeving mogt worden verzuimden de na- latige, ten gevolge van dit verzuim niet bij de Schutterij is inge- lijfd geworden, zal deswege door het plaatselijk bestuur Proces- Verbaal opgemaakt, en ajn de bevoegde Regtbank toegezonden worden ten einde de strafbepaling van art. 1 der wet van 6 Maart 1818, op de nalaligen toetepassen." Roepen bij deze op, alle zoodanige inwoners dezer Gemeente welke in de jaren 1847 tot en met 1851 voor den Schutterlijken dienst zijn ingeschreven, en die alstoen hebben bewezen, gehuwd of weduwnaars met kind of kinderen te zijn doch sedert dien tijd door het overlijden van vrouw of kinderen, zijn geworden weduw naars, zonder kinderen; om te compareren in een der vertrekken van het Raadhuis, op Dingsdag of Woensdag, den lldpn 0f ]2den Mei aanstaande, tusschen 10 en 12 ure, des voormiddags, ten ein de aldaar van zoodanig overlijden kennis te gevenopdat daarvan behoorlijke aanteekening kunne geschieden. Burgemeester en Wethouders brengen voorts ter kennisse van da daarbij belanghebbenden dat zijdie naar aanleiding van art. 26 en 85 der wet op de Schutterij, van 11 April 1827 en de nade re Koninklijke besluiten op grond van 34jarigen ouderdomof lOjarigen dienst bij de Schutterijmogten vermeenen regt op ont slag verkregen te hebben en daarvan zouden verlangen gebruik te maken, zich schriftelijk kunnen aanmelden ter Secretarie dezer Ge meente, vóór den 5den Junij aanstaande, niet overlegging van be wijsstukken waardoor het regt op het gereclameerde ontslag vol doende bewezen wordt. Alkmaar, den lslen Mei 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. C. W. D B U IJ V E S T E IJ N De Secretaris De DIEU FONTEIN YERSCIIUIR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, Ontvangen hebbende eene Dispositie van den Heer Staatsraad Com missaris des Konings in de Provincie Noord-Holland, van den 27stea April 1852, N«. IïbI (Provinciaalblad N«. 44) houdende bepaling omtrent den tijd der uitgifte van de verklaringen van aangifte, voo?

Alkmaarsche Courant | 1852 | | pagina 1