A0-1852. ALKIAARSCÏIE Jgl m Na 23 COURANT* 7 J ij. M a d d a s 1 i"I MP! De dieu fontein verschuir. kennisgeving. De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. NEDERLANDEN. Deze Courant wordt eens in de week en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. IlIhJB® ADVüRTENTiëN gelieve men desZaturdag mid< dags vóór I ure te bezorgen; de Prijs van 1 tot 5 regels is één Gulden, en voor eiken regel meer 20 Centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente ALKMAAR voldoende aart Art. 228A. dier Gemeentewet. Brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden, de navol gende bepaling dier Wet. Art 228a. De Termijnen van verjaring voor de vorderingen ten laste van het Rijk bij de Wet bepaald of nog te bepalen zijn op de vorderingen ten laste der Gemeente van toepassing." En herinneren daarbij dat gevolgelijk naar aanleiding van het be paalde bij de Art. 2 en 3 der Wet van 8 November 1815 (Staatsbl. n°. 51) alle pretentiën ten laste der Gemeente moeten worden inge diend binnen Zes maanden na het jaar waarover dezelve [oopen of gehouden zullen worden voor verjaard en vernietigd. Alkmaar, den 30^" maart 1852 Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. C. W. DR UIJ VESTE IJ N. De Secretins De BURGEMEESTER DDR Gemeente ALKMAAR, brengt ten gevolge van art.' 1 der Wet van 22 Mei 1845 (Staatsblad no. 22) bij deze ter 'kennisse van de Ingezetenen dier Gemeente, dat het Kohier van het Patentregt. dienst 1851/52, 4* kwartaal, op den 25»*» Me. 18o2, door den Heer Staatsraad, Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland is executoir verklaard, en op heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezetenwelke daarbij belang heeft, wordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijen te ontgaan. Alkmaar, den lsten Junij 1S52. De Burgemeester voornoemd F. C. W. D R U IJ V E S T E IJ N. De Secretaris I)e DIEU FONTEIN VERSCHUIR. De VOORZITTER van den RAAD der gemeente ALKMAAR brengt bij deze ter kennisse van de belanghebbenden: Dat de opening der stembille'tenwelke op Dingsdag den 8i,en dezer maand ter verkiezing van een Lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal zullen worden ingeleverdingevolge daartoe bekomen Koninklijke authorisatieniet op den daarop volgenden dag maar op Donderdag den 10rlen dezer maand, des voormiddags ten negen ure, op het Raadhuis dezer gemeente, zal plaats hebben. Alkmaar, den o(len Junij 1852. De Voorzitter voornoemd F. C. W. DRUIJVESTEIJN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente ALKMAAR brengen mits deze ter kennisse van de belanghebbenden Dat de Patenten over het 4e kwartaal van het dienstjaar 1851/52 in gereedheid zijn en aan de daarbij betrokken personen, die zich daar toe tusschen den 9<le" en den dezer maand, van des voor middags 10 tut des namiddag 2 ure (Zon- en Feestdagen uitgezon derd) ter Secretarie dezer gemeente zullen aanmelden, tegen over- gifte van het ontvangen reen en (voor zooveel noodig) bewijs van betaalde regten zullen worden afgegeven. Alkmaar, den 5Jen Junij 1852. Burgemeester en JVethouders voornoemd F. C. W DRUIJVESTEIJN, De Secretaris BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente ALKMAAR, brengen bij deze ter kennisse van de onder N°s. 37 38 39 en 40 van Tabel N°. XIV der wet van 21 Mei 1819 aangeduide Pa- tentpligtige Slijters, Tappers, Kroeg- en Koffijhuishoudersbinnen deze gemeente, dat, de klassificatie wegens hunnen aanslag in het regt van Patent, door het Collegie van Zetters, thans afgeloopen zijnde zij hunne Patenten Ier Secretarie dezer gemeente te begin- neii met Woensdag den 9<l«n tot en met den 26s'en dezer maand kunnen afhalen, tegen overgifte van het deswege door den Heer Ontvanger der Belastingen afgegeven recu en vertooning der bewij zen dat zij hunnen aanslag over het afgeloopen dienstjaar geheei en voor het loopende dienstjaar voor de helft hebben voldaan. Wordende de belanghebbenden tevens herinnerd, dat, zonder het bezit van zoodanig Patent, de wet niet veroorlooft een der hierbo- •yengenoemde beroepen te mogen uitoefenen, Alkmaar, den 5llt'n Junij 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. C. W. DRUIJ VESTEIJN. De Secretaris De DIEÜ FONTEIN VERSCHUIR. 's Gravenrage, den 2den Junij 1852. De minister van Financien in ervaring gekomen zijndedat men steeds voortgaat met den venboden invoer van belgische koperen muntstukken, zoo als weder onlangs is gebleken uit eenebekeuring door de ambtenaren der in- en uitgaande regten aan de belgische grenzen gedaan heeft ieder gewaarschuwd zich te onthouden van den verboden invoer van belgische koperen muntstukken, als zijnde het den ambtenaren met ernst aanbevolen geslrengelijk daartegen te waken. [üaarl. Cour.] Zaandam, den 3den Junij 1852. In eene, op heden gehoudene vergadering van kiezers langs de geheele Zaan is ter vervulling van de vacature ontstaande in het Uoofd-kiesdistrict Alkmaar door de periodieke aftreding van den Heer Mr. II. J. Smit als lid van de Tweede kamer der Staten-Gene raal met overgrootte meerderheid tot Candidaat voor dal Lidmaat schap verkozen de Heer Cornells van de Stadt, alhier. De koninklijke Nederlandsche en andere scherp- en handboog schutters-gilden hebben heden van wege Z. M. den Koning ontvan gen bet onderscheidingsteeken voor den schutlerkoningdie in den aanstaanden wedstrijd bij ieder gilde, in een bepaald getal schoten, de meeste punten zal hébben behaald. Dat onderscheidingsteeken is voor de koninklijke scherp-schutters-gilden van zilver, zwaar ver guld, rijk bewerkt, aan de eene zijde een schild, waarop de ge kroonde Ilollandsche Leeuw, het schild rustende op twee kruislings liggende buksenomgeven met lauwer eikentakken en stralen en gedekt met de koninklijke kroon en aan de keerzijde het jaartal 1852, omgeven met een band waarop staatvoor het koningschieten van wege den opperbeschermheer. Daarbij is gevoegd een zijden met zil- ver doorwerkte oranjeband, bestemd om dat onderscheidingsteeken eu sautoir te dragen. De overige schuttersgilden hebben dezefde de coratie in zilver en den baud van lichtblaauwe zijde met zilver. \_A!g. Ilandelsbl De algenieene vergadering van deelhebbers der Maatschappij ter bevordering van landbouw en landontginning in Nederlandhad ois'eren alhier plaats, onder het presidium van Z. Exe. den heer van Eidjckvoorzitter van den raad van toezigt. Door den heer Sarphati werd daarbij een uitvoerig en belangrijk verslag van de werkzaamheden en de uitbreiding dezer maatschappij uitgebragt waaruit onder andere bleek dat er reeds in tien steden van ons vaderland afdeelingen gevestigd zijn en men steeds voortgaat met het aanstellen van correspondenten in de verschillende landbouw streken in Nederland, met het doel om het gebruik van die mest stoffen welke nog voor liet grootste gedeelte naar buitenlands wor den vervoerd zoo veel mogelijk te bevorderen. - Uit Hazerswoude aan den Rijn wordt ons gemeld, dat ook in die gemeente, welke van oudsher bekend is als de geboorteplaats van Rembrandt van Rijn, de herinnering aan dien beroemden man levendig geweest is bij gelegenheid van bet te Amsterdam te zijner eer gevierde feest. Op den dag der onthulling van het standbeeld wapperde de vlag op den Rembmnds-niolen. Een verslag nopens den handel van Chilidoor den neder- landschen vice-consul te Valparaiso medegedeeld, behelst o. a. de volgende bijzonderheden De handels-betrekkingen tusschen Nederland en deze streken ne men steeds toe, en zoowel reeders als invoerders hebben goede voor- deelen behaald; jammer echter, dat de laatstgenoemden, door het welslagen hunner eerste ondernemingen verleid, de behoeften van hei land niet genoeg geraadpleegd hebben, tengevolge waarvan de markt van Valparaiso weldra door eene menigte niet gevraagde, ja zelfs onbekende voortbrengselen overkropt werd, waardoor vele mis rekeningen plaats hadden. Van jenever, boter en kaas was de in voer buiten alle proportie, daar liet eerste van deze artikelen bijna niet gebruikt wordten de beide laatste producten sedert ecnigen tijd door de inboorlingen aan de markt gebragt worden. Tegen woordig zijn de magazijnen van Valparaiso ruimschoots van alles voorzienen de prijzen 'over het algemeen laag. De geraffineerde suiker vooral lieeft door de overmatige aanvoeren veel geleden De politieke verwikkelingenwaaraan Chili sedert verscheidene maanden ten prooi ismaken dat er in den handel volstrekt niels omgaat. Onlangs zijn wijzigingen gemaakt in de regten voor de berging der goederen in de magazijnen der douane, welke voordee- lig op de invoeren uit Nederland zullen werkenin zoo ver die regten voortaan, niet naar het gewigtmaar naar de waarde bere kend zullen worden. Tegenwoordig worden de vreemde schepen niet meer tot de kustvaart toegelaten, dan alleen tot het vervoer van steenkolen en der tot het ontginnen der mijnen benoodigda werktuigen. Men berekend, dat de rijke zilvermijnen van Copia- po thans meer dan 30,000 mark per maand opleveren. De financi ële toestand van het land is zeer voldoende. De koopvaardijvloot bestaat uit 180 schepen. Uit Groningen wordt omtrent den staat der veldgewassen in die provincie gemelddat het nadeelhetwelk de schrale weersge-

Alkmaarsche Courant | 1852 | | pagina 1