K°- KAM M a a n cl a g 13 September. liilll NEDERLANDEN. Deze Courant wordt eens in de week en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. n Ui» S< IA '1 ADVERTENTièw gelieve men desZatnrdag mid dags vóór 1 ure te bezorgen; de Prijs van 1 tot 5 regels is één Guldenen voor eiken regel meer 20 Centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. De STAATSRA\D, COMMISSARIS DBS KONINGS in de PROVINCIE r!c'u'-iebesluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer pro- ViGeletVop ar' 11 de'/wet'van' Ö^Maar'tTs52 (Staatsblad N». 47.) Brengt ter kennisse van belanghebbenden dat de opening der Groote Jogt, voor dit jaar in deze provincie, is bepaald op Vrijdag den 10,len September eerstkomende. Haarlem, den 31»'en Augustus 1852. De Staatsraad, Commissaris des Minings voornoemd, Van E W IJ C K. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente ALKMAAR brengen bii deze ter kennisse van al degenen welke daarbij belanghebben dat tot de af» if te der Patenten over de dienst van 18|| zal worden ge vaceerd ter Secretarie dier Gemeente dagelijks uitgezonderd des Zondags) van den t)den tot den 25""" dezer maand, des vóormiddags van tien tot één ure, en dat, om daarin geregeld en naareisch der wet te werk te gaan, het noodig is, dat door de afhalers worde overgelegd het reen voor de Declaratie van aangifte in der tijd afgegeven. Alkmaar, den 4<ien September 185i. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. C. W. DRUIJVE STEIJN. De Secretaris De D1EUFONTEIN VERSCHUIR. BU1TENLANDSCHE BERIGTEN. Londen den 3den September. De berigten uit Ierland aangaande de graanoogst luiden hoogst verblijdend' en van de aardappelziekte wordt weinig of niets meer gehoord.^ dagbladen verhalen het volgende koddige voorval Te Southend woont eeue brave wever van 50 jaren. Op een mijl al- Stands van daar woont een brave weduwe met hare zonen; zi; is reeds 60 jaren oud. De wever beminde de weduwe en deze beant woordde zijne teedere genegenheid. Beiden bezochten elkander in het peheitii, tot dat de zonen der weduwe het te ergelijlc vonden, dat hunne moeder nog voor Julia zonde spelen. Zij wezen mijnheer Romeo de deur. Onder zoodanige omstandigheden bleef het min nende paar geen ander middel over, dan te vlugten en zich in het geheim te doen trouwen. Zij namen een donkeren nacht te baat om het eerste gedeelte van hun plan te volvoeren. Dit had plaats op 8 Augustus'jl. Maar de ontaarde zonen waren sneller, zij haal den de vhigtelingen in, bragten de moeder terug en bewaakten baar zoo zorgvuldig als anders alleen dochters door moeders wor den bewaakt. De wever wist echter zijn liefdedraadje van nieuws aan te spinnen. Een touwen ladder, de duisternis, eene snelvaren de boot, de vermetelheid van jeugdigen hartstogtdit alles maakte, dat de weduwe andermaal werd geschaakt. Deze tweede onderne min» werd beproefd in den nacht van 18 Augustus. Zij spoedden zich'naar het. lersehe kanaal en waanden zich in veiligheid Doch plotseling komt eene tweede boot opdagen Het zijn de zonen, die het spoor der moeder hebben ontdekt. Reeds zijn zij tot aanklam- pens toe genaderd; plotseling vat de radelooze wever een der zwaar ste sleenen op, waarmede zijn vaartuig is geballast, en werpt dien naar de vijandelijken boot. De uitwerking is geducht. De steen slaat zulk een gat in de schuit, dat de zonen de handen vol hebben, om hun vaartuig boven water te houden en naar den oever terug te keeren. De boot van den wever, door stevige visschers geroeid, vliegt zege vierend voorwaarts. De zonen laleh zich echter niet ontmoedigen zij nemen eene andere schuit en ten tweede male komen zij in de nabij heid van den moederroover, De wever neemt een tweede steen op, maar de moeder, die bet leven harer zonen in gevaar acht, voelt zich door barmhartigheid overweldigd en houdt den arm des mans teo-en die zich echter tegen den aanval van drie sterke jongelin gen moet verdedigen. Maar Cupido is hem gunstig. Het gelukt hem een der twee vijandelijk roeispanen aan zijne vervolgers te ontruk ken Hij spoedt nu met zijne boot voort, terwijl de kracht der andere gebroken is. De zonen zien zich genoodzaakt de wedvaart op "te geven. De beide minnenden stapten op bet smaragden eiland aan wal deden zich in den echt verbinden en brengen daar nu nog de wittebroods weken door. Verleden Donderdag avond is te Londen uit den Lremorne- tuin met eene luchtballon opgestegen de bekende luchtreiziger Voilevinvergezeld van twee Italianen de gebroeders Bouthellier. Kort nad'at de ballon van de aarde was losgelaten, zijn deze Italia nen uit de kar gestegen en afgeklommen langs een daartoe aan de ballon hangende toestelwelks uiteinde van vier strikken of lussen voorzien was. Met hunne voeten in deze lussen hangende, hebben de beide broeders, terwijl de ballon in het luchtruim al hongeren honger oprees, allerhande ligehaams-bewegingen en kunst-vertoo- n in gen gemaakt, ten aanschouwe van duizenden menschen die dit ijzingwekkende bedrijf met kille huivering gadesloegen. Na gedu rende verscheidene minuten die vertooningen voortgezet te bebbenj zijn de beide Italianen, toen de ballon eene hoogte van 10,000 voe ten boven de aarde bereikt had, langs den voormelden toestel we» der in de kar geklommen. De ballon is daarop neergelaten en de luchtreizigers zijn behouden op de aarde teruggekomen. In het verslag-, hetwelk zie londensclie bladen van deze gebeurtenis geven, wordt verzekerd dat de genoemde Italianen bij die kunsten geheel los, zonder door een touw of anderzins aan de ballon vastgehecht te zijn te werk gaan. Den 6den dezer zonde eene tweede der gelijke voorstelling gegeven worden en daarbij zou madame Voile vin, na de kunstverrigtingen der Italianen, zich met eene parachu: te uit de ballon neerlaten. In Kent is dezer dagen een 70jarig Heer overleden die zeer zonderlinge gewoonte had en die dan ook slechts twee legaten, elk i van 100 aan zijne beide executeuren en het overige van zijn I kolossale vermogen dat door sommige op 300,000, door andere op j 1,000,000 wordt geschat, aan de Koningin heeft geschonken. j Alkmaar den llden September 1852. i Bij besluit van don 8. dezer maand heeft de Raad dezer gemeen te, 'te beginnen met den 1. November 1852, de plaatselijke belastin- gen, zoo voor het in te voeren als voor het binnen de gemeente geslagt wordende Schapen-en F'arkensvleeschopgeheven en is alzoo daardoor, in verband met de wet van 28 April 11., waarbij de Rijks- i belasting op die beide vleeschsoorten ook met denzelfder. dag is af- i geschaft, alle daarop bestaande belasting vervallen. Arnhem, den 6den September. Het volgende is eene opgave van het getal personen welke de Tentoonstelling alhier bezocht hebben van 30 Augustus tot 5 Sep- tember, zijnde de dag der sluiting 30 Aug. 1609 personen 31 Aug. 1614 personen; 1 Sept. 738 personen2 Sept. 1923 personen3 Sept. 2023 personen 4 Sept. 792 personen 5 Sept. 2667 personen. To taal 11366' personen. Bedrag van de vorige opgaven 59877. Totaal gedurende de geheele Tentoonstelling 71243 personen. den Iden September. Eergisteren is, ingevolge besluit der commissie, de tentoonstelling voor het publiek gesloten. Gisteren is gezegde commissie met diegene harer buitenleden, welke aan de uitnoodiging daartoe hadden voldaanin bet gebouw Musis sacrum vergaderd ten einde de voorwerpen voor bet laalst in oogenschouw te nemen. Naafloop daarvan vereenigden zich de leden der commissie des namiddags in het hötel het Zwijnshoofd alwaar zij eenen gemeen- schappelijke!! maaltijd hielden op eigene kosten. Heden zijn de ge stichten voor Weezen en Bestedeliugen in deze stad kosteloos in het gebouw der tentoonstelling toegelaten en eveneens kosteloos door de Heeren Mayen en den Docler op verversohingen onthaald. De Heer Wol/schlager zal hen heden avond mede om niet in zijnen cir cus toelaten zoodat de bevolking van gezegde gestichten een regt genoeglijken dag zal doorbrengen. De plotselinge afwisseling van zooveel levendigheid en gewoel, als waarvan deze stad nog zoo even het tooneel was, met de gewone bedrijvigheid van den dag, is zeer in het oog vallend, vooral dewijl de kermis thans ook ten einde is geloopen en dus het een met het ander zijn beslag heeft gekregen. Men spreekt er van dat thans reeds zou beraadslaagd worden welke vertooningen het volgend jaar zullen plaats hebben, t. w. een zangersfeest, een zeilwedstrijd op den Rijn of een wedren op de heide. -- Sedert 14 dagen heeft in de provincie Groningen en Vriesland rond gereisd de heer Dijzma Chromij voornaam landbouwer te Krakau (Polen) vergezeld van een Groninger veehandelaar, die hem tot gids en tegelijk tot tolk verstrekte met het doel om rnndveo van het beste "ras te koopenen te beproeven, dit vee op zijne landhoeve aan te fokken en voort te planten. Hij heeft 12 stieren en 26 koei- jen en vaarsen aangekochthier onder zijn 7 stieren en 6 koeijen uit Vriesland. Woensdag II. is de genoemde heer weder huiswaarts gereisd, altijd nog in gezelschap van zijn gids, om zoo mogelijk op de terugreis nog meer vee te koopen. Uit de punten van beschrijving voor de algemeene vergadering der Hollandsche maatschappij van landbouw, te Haarlem te houden blijkt dat de zesde algemeene vergadering zal gehouden worden op Zaturdag den 25sten September 1852, des middags ten 12 ure, in de zaal op het prinsenhof te Haarlem. Daarin zalonderanderen worden uitgebragt een rapport der commissie, benoemd op de al gemeene vergadering van 27 September 1851 tot het beramen van middelen om eene meer volledige statistiek van den nederlandsckeu landbouw te verkrijgen, dan tot dusverre is geschied. Het hoofdbestuur stelt zich voor, om bij genoegzame deelneming, na afloop der algemeene tentoonstelling, Woensdag namiddag, 29 September, eene verloting te doen plaats hebben van vee landbouw werktuigen en gereedschappen deels uit Engeland afkomstig, als»

Alkmaarsche Courant | 1852 | | pagina 1