A°-I8ö2. ALKMAAR R A M 47. T. M a a n Broodjes, zoogenaamde eadetjes. - - 7 - 02ï. jPnJs- NEDERLANDEN. Deze Courant wordt eens in de week en wel eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. <r i.: ma.,': P C.ÜV XIA AnVEBTENTiëN gelieve men des Znturdag mid dags vóór 1 ure te bezorgen; de Prijs van 1 tot 5 regels is één Gulden en voor eiken regel meer 20 Centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen mits deze, naar aanleiding van art. 3. der Kenre op het houden van Varkens, binnen deze Stad, op den 22s,en September 1846 door den Raad dezer Stad gearresteerd ter kennisse van de belangheb benden Dat alle in den loop dezes jaars daartoe verleende vergunningen met den 30sten dezer maand ophouden van kracht te zijn en dien- Volgens voor zooveel men verlangen inogt die gunst te behouden op nieuw bebooren te worden aangevraagd. Dat deze aanvrage zal kunnen geschieden ter Secretarie dezer ge meente, van heden af tot en met den 30sfen dezer maand, dagelijks (des Zondags uitgezonderd) van des voormiddags 10 tot des namid dags 2 ure; terwijl Van hen, die daarvoor eene toelating voor bet jaar 1852 hebben gehad niets dan de overlegging dier acte tot na dere beoordeeling vereischt wordt. Alkmaar, den 13('en November 1852. Burgemeester en JEethouders voornoemd F. C. W. DRUIJVESTEIJN. De Secretaris De D1EU FONTEIN VERSCHUIR. BROOD-ZETTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente ALKMAAR, als daartoe door den Raad geauthoriseerd, bepalen mits deze; dat, te rekenen van heden af, de prijzen en bet gewigt van het Brood binnen deze Gemeente de Stedelijke Belasting er onder begrepen zullen zijn als volgt Van Fijn Wit Tarwebrood le soort. Pd. Once Ld. JEigtj. Prijs. Brooden of regels- 2- 8- 5/ 10. Wittebroods bollen- 1 - 4 - 05. 1 vaste Brooden wegende- 4 - - 14. - 6 - i) - ,21-1 - 8 - - 28. V vast Van Wit Takwebrood 2'-' Soort. ^gewigt Brooden wegende 1 - - - ,29|. J IVflStG prijs Van Ongebuild Tarwebrood. Brooden wegende1 - - - 23J- j Van Gr.op Boerenbrood. Broodjes- 2 - - 05. I vaste Bollen- 1 - - 02'. J prijs. Van Roggebrood. Brooden van3 - - - 36. vast 1 - 5 - - 18. f gewigt Zullende alles gaar gebakken, niet boven den bepaalden prijs, noch beneden bet gewigt mogen worden verkocht, op de Boete daar toe staande. Alkmaar, den 16',en November 1852. F. C. W. R U IJ V E S T E IJ N. De Secretaris De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. 's Giiaveniiage den 1 ëiden November 1852. Bij kon. besluit van 15 Nov. is benoemd tot burgemeester van Bergen, Egmond-Binnen en Wimraenum, de heer S. C. S. Holland. Gedurende den aanstaanden winter zullen weder militaire af- deelingen beschikbaar zijn voor de dienst der bnlp-marechaussée legen eene verbintenis der gemeenten om le voorzien in huisves ting en stalling, en vergoeding van de kusten aan het Rijk, welke uit de verplaatsing der manschap enz. voortvloeijen. Amsterdam den lOden November. Gisteren beeft de beer Klont van Soeterwoudein bet Odéon, ten nanhoore eener talrijke schare van toehoordersverslag gegeven van zijn wedervaren als lid der deputatie, welke zich naar Florence bad begeven om genade te verzoeken voor de wegens godsdienst- aangelegenheden veroordeelde echtgenooten Madiai. Nadat de bjj- eenkomst door den heer Mr. H. I. Koenen met een gebed was ge opend vatte de verslaggever het woord op. Eene schets van den treurigen toestand, waarin zich de echtgenooten Madiai bevinden, gedurende de 15 maanden hunner gevangenschap; eenige mededee- lingen, waaruit bleek, dat valsche getuigenis hier bet onheil groo- tendeels bad berokkend de vermelding van het verwerpen van het beroep in cassatie van het geslagen vonnis, niettegenstaande de lof felijke bemoeijingen van den R. C. advokaat der veroordeeldeneeni ge bijzonderheden betreffende bet bezoek, dat twee leden der de putatie aan Rosa Madiai in bare cel (dc echtgenooten zijn ieder af zonderlijk gekerkerd bragten dit alles werd met belangstel ling duur de talrijke menigte aangehoord. De droevige indruk dien bel in Toskane heerschende stelsel van onverwacht huisbezoek, bi] vermoeden van overtreding van godsdienstigen of staatkundigen aard, maakte werd daarop door den redenaar met levendige kleu ren geschetst, waarna hij lezing gaf van verschillende stukken, door de leden der deputatie aan hunnen voorzitter en door dezen aan hen gerigt. Eindelijk berigtte de beef Eloutdat graaf Arnim met eene speciale zending van den Koning van Pruisen bij den Groothertog belast, te Florence aankwam op den dag, dat de de putatie die stad verlieten dal van diens bemoeijingen nog niets hekend is. Ten slotte werd de hoop uitgedrukt, dat, naar al het geen men vernomen en gedaan bad de ongelukkige veroordeelden zullen worden begenadigd bij de op banden zijnde bevalling der Groothertogin. De voorlezing van een manifest, door de deputatie gerigt aan de Evangelische Christenen in Europaen waarin o. a. het voorstel gedaan wordt tot het vestigen van een permanent comi té, ter bevordering van de belangen der Evangelische Kerk, en tot bet verleenen van hulp, waar zij inogt worden verlangd, besloot de reeks van mededeeüngen die nog werden gevolgd door eenige bijzonderheden betreffende de Evangelische Kerk in Toscane en om- mestreken, alwaar sedert vijf jarën 23,000 Protestanten zich bevin den en waartoe de bemoeijingen van een jeugdig ijveraar, die on genoemd wenscht te blijven het meest hebben bijgedragen. Doof deze Protestanten was aan de deputatie dank betuigd bij een adres, waarvan de heer Elout lezing gaf. De Heer Mr. I. da Costa bragt de heer Elout voor zijne bemoei jingen dank en hulde toe. Laalstl. Donderdag bad alhier eene eenvoudigemaar niettemin indrukwekkende plegtigheid plaats. Ds. Swalne hiel op hel dek van bet voor Java bevrachte barkschip de Valparaiso, eeiiige uren vóór bet vertrek van dien bodem voor deze stad, eene toespraak tot de bemanning dezelve vermanende bij de herinnering aan de groote gevaren, waaraan zij blootgesteld waren, God voor oogen te houden ondergeschikt aan hunne hoofden, hulpvaardig onder elkander, braaf, matig en trouw te zijn. Na deze toespraak, waarop een har telijk gebed ten Hemel werd opgezonden gaven allentot tranen toe geroerd den predikant eenen krnehtigen handdruk en beloofden het toegesproken woord te zullen behartigen. Dit schip vertrekt zonder sterken drank aan boord. Bij het vertrek des predikanls hief liet scheepsvolk een driemaal herhaald hoerah aan. IIellevoetsluis den 13den November. Gisteren avond omstreeks zeven ure, bespeurde men van hier op de hoogte van Scheelhoek een vaartuig, dat door het zoogenaamde Schakelen" (zijnde eeu soort van noodvnur) om hulp seinde. Do rampvolle gebeurtenis van den 25sten October jl., toen negen onzer moedige varensgezellen het slagtoffer werden van hunne edele po gingen tut redding hunner natuurgeiiooten stond een ieder nog le vendig voor den geestmaar toch aarzelden onze koene zeelieden niet, zich naar den plaats van het gevaar te begeven, om zoo mo gelijk hulp en bijstand te bieden. Tot dat einde werd ongeacht den donkeren avond de gaande eb en lellen oostewind welke den togt niet zonder gevaar deden zijn de ijssloep de Eersteling gereed gemaakt en bemand Deze ver trok vervolgens onder bet beleid van den noodhulp-zeeloods K. Klop, en bereikte gelukkig het in nood zijnde vaartuig, zijnde de haring- hoeker de Hoopschipper Jan Boon, tuebehoorende aan mej. de wed. Dorsman, te Vlaardingèn. Alstoen werden dadelijk, door het uit brengen van ankers als anderzins, pogingen in het werk gesteld, om, den hoeker, die op Scheelhoek aan den grond was geraakt, in vlot water te brengen welke pogingen met den gewenschten uit slag bekroond werden daar bet schip behouden en heden morgen alhier zonder eenige averij binnengekomen is. Het vorenstaande moge weder tot bewijs strekken, dat onze va rensgasten geene moeite of gevaren ontzien om daar waar de nood het vordertter hulp te snellen, en dat dus de belangstellende deel neming welke zoo algemeen aan de nagelatene 'betrekkingen hun ner onlangs verongelukte makkers wordt betoond, al lezins verdiend is, en door ben naar waarde wordt geschat. Metpel, den 15den November. Een 62jarige grijsaardvoor weinige weken weduwnaar gewor den en reeds tweemaal het zoet des huwelijks hebbende genoolen is nu voor de derdemaal het huwlijksboot je ingestaptmaar is te vens bedacht geweest om zijn lot aan dat eener 25jarige schoono te verbinden. Dit had gisteren plaats. Nooit heeft men hier alge- meener belangstelling in eenig huwelijk betoond. Immers de bar bier-bruidegom en de bruid werden door eene overgroote menschen massa, ver over de 1000 bedragende, uit en naar hunne woning teruggeleid hetgeen aan menigeen daar de plegtiglieid bij avond invielnog al het verlies van bet een of ander kleinood beeft ver-

Alkmaarsche Courant | 1852 | | pagina 1