Deze Courant wordt eeus in de week en wel eiken Maandag, voor' de Prijs van 0 Centen uitgegeven. - Advertenti0n gelieve men des Zaturdag mid dags vóór 1 ure te bezorgen; de Prijs van 1 tot 5 regels is één Gulden, en voor eiken regel meer 20 Centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. PROVINCIE NOORD-HO El, AN D. A A NSB E S T E D 1 N G. Op Woensdag'Wen 27sl™sApril 1853, des namiddags ten|2 ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de Provincie IVoord-Bolland of, bij afwezigheid van 7,. IE E.G.door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in tegen woordigheid van den Hoofd-lngenieur van den Waterstaat, aan het Lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed: 1°. Hel leveren van 1700 kubiek ellen BRIK, lof onderhoud der Heldersche Zeewering, met eenige daarbij komende Werk zaamheden. 2°. De leverancie van 025 lasten Noordsehe of Drentsche STEEN, tot onderhoud van gemelde Zeewering. 3°. Het doen eener hestorting aan den voet der Steenglooijing van den Helderschen Zeedijk, met 480 lasten Noordsehe-, Drentsche-Duitsche- of Brabandsche KEISTEENEN. Deze Aanbestedingen zullen bij enkele inschrijving geschieden vol j gens artikelffi der bestekken, welke zullen ter lezing liggen, behal ve aan het locaal van het Provinciaal Bestuur voornoemd in de voor- I naamstc Logementen en Xoffijhuizen, als: te Amsterdam, iu het Noord-Hollandsche Koffijhuis, in de Kalverstraatin hel Wapen van Medemblikop den Dam, in het Koffijhuis het Vosje, op het Rokin, in de Nieuwe Stads Herberg, aan het IJ, in het Harlinger Veerhuis, op de Texelsche Kade en in de Bel, op den hoek van het Haarlemmerplein; te Haarlem, in de Kroon, in het Noord-Holland sche Koffijhuis, beide aan de Groote Markt, in het Logement de Oude Romolen en Roskamin de Nieuw-Stad, en iu het Logement de Gla- zenwagen, in de Spaarnwouderstraatte Alkmaar, iu den Rooden Leeuw, in de Toelast en in het Wapen van Haarlem te Nieuwen iep, bij Ihnen en in het Logement den Burg; aan den Helder, in het Heeren-Logementte Medemblik en te Enkhuizen, in de Logementen de Valk; te Hoorn, in den Doelen en het Ongemaakte Schip; te Purmerende in den Vergulden Roskam; te Edam in het He er en-Lo gementte Monniclcendamin den Doelen; te Zaandam, inden Otter; te Buiksloot in het Boode Hert; te Muiden in het Hof van Holland te Naaiden, bij Jurrissente Dtrechtin het Koffijhuis den Nieuwen Bak; te Sliedrecht, in het Regthuis, en te Ilardinxveid in de Dorps-Herberg. j Zullende, acht dagen vóór de Besteding, zoo veel noodig aanwij- j zing in loco worden gedaan en inmiddels verdere informatien te bekomen zijn hij den Hoofd-lngenieur E. de KRUI.1FF, te Haarlem en den Ingenieur P. J. 11. HAYWARD, te Alkmaar. Alkmaar, den 16de» April. 1853. r Bij de op 14 dezer plaats gehad hebbende, verkiezing van nog twee leden voor de kamer van koophandel en fabrieken binnen de ze stad, zijn verkozen de Heeren G. C. B. van Vlotenen F. V. Aghi- nazoodat de voornoemde kamer thans bestaat uit de Heeren O'. van der VoortH. J. Conijn J. A. BcnitF. M. van de Velde T L. Koorn G C. R. van Vloten en F. M. Aghina. Bij de laatste stemming, waren op den neer Corns Johs. de Lange, wen zooveel stemmen uitgebragl als op den Heer Aghina"doch is laatst Koninklijk benoem 1. eVtJU IWUVCCi.nvmi"' o J genoemde, ingevolge het bepaalde hij art. 12 van het besluit van den 9lle" November 1851, (Staatsblad n°. 142) Naar wij vernemenzal de tentoonstelling van voorwerpen van fabriek en handwerknijverheid gehouden worden in de zaal llarmo niea van den heer P. A. Walraven. Wij brengen onder de aandacht, van hendie voornemens zijn iets intezenden dat de voorwerpen eenige dagen voor de opening van de tentoonstelling, (21 Juuij dezes jaars) gereed moeten zijn, daar de commissie, met de regeling belast, eenigen tijd noodig heeft, om de voorwerpen in ontvang te nemen en behoorlijk te rangschikken. Wij kunnen met zekerheid melden dat ook dames handwerken hier vervaardigd door de commissie- in dauk zullen worden aange nomenter opluistering van de expositie. De commissie voor de Loterij van de H. Vincentius vereeniging alhier, verwittigt de belangstellenden, dat de tentoonstelling der bij haar ingekomene voorwerpen op Woensdag, Donderdag, Vrijdagen Zaturdag aanstaande zal plaats hebben en voor elk tegen betaling van tien cents, ten behoeve der Armen, te bezigtigen is hij den heer J. Kraakmanaan de Steenenbrugterwijl de Verlo- tiiif van gemelde voorwerpen zal geschiedenDingsdag den 26 April daarop volgende, te beginnen des morgens ten tien ure, iu het openbaar. De commissie acht het zich eenen aangenamen pligtallen die door het nemen van aandeelen en het schenken van voorwerpen het hunne hebben bijgedragen tot verwezelijking hater pogingen den opregtsten dank te betuigen. De commissie is zich zelve bewust, dat hij zoo belangloze benioeijingen van geene beloning sprake kan zijn en echter, wenscht zij opentlijk te betuigen, dat, mogte zij er aanspraak op kunnen maken, zij de schoonste beloning heefter- lan<rd in den algetneene en ijverige deelneming voor hare bemoei- f iingen en de ervaring dat een der schoonste trekken van ons Natio naal karakter, de weldadigheid onverminderd voortleeftop den bo dem omes gemeeneo vaderlands. De commissie voornoemd .1. F I11NTSEN. J. A. VAN DEN BOSCH. H. P. IB1NK MELEMBRINK. Dr. J. KRAAKMAN. Wii doelen onze lezers eenige uittreksels mede van het Program ma van bet Ville LANDHUISiiüUD KUNDIG CONGRES, te Alkmaar, 1853. DINGSDAG, 21 Juni, 'snamiddags te 6 ure, eerste Vergadering der Afdeelingen pn bijeenkomst van de Commissien in de lokalen door het Bestuur aantewijzen. WOENSDAG, 22 Juni, 's voormiddags te ure, Vergadering der Afdeelingen; te 1! ure opening van liet Congres in de Kapelkerk ingang door de beide deuren aan bet pleinen begin der werk zaamheden. DONDERDAG, 23 Juni, 's voormiddags te 9 ure Vergadering van do Afdeelingen. VRIJDAG, 24 J uni'svoormiddags Ie 9 ure, Vergadering der Afdeeli ngeiite 101 ure, Vergadering van het Congres, voortzetting der werkzaamheden. ZATURDAG, 25 Juni, 's voormiddags te 10 ure, Vergadering der Afdeel ingen le 12 ure, Vergadering van het Congres; sluiting. De bij elke Afdeeling voorgedragene Vraagpunten zijn niet gesteld met het oogmerkom uitsluitend de onderwerpen van behandeling uit te maken maar veeleer, opdat er vooraf belangrijke punten be kend zijn, waarop men zich zal kunnen voorbereiden en waaruit eene keuze kan worden gedaan. Tot het voorstellen dier Vraagpunten werd de taak des Bestuurs welwillend te genioet gekomen door de stoffen van verschillende Landbouwvereenigingen hier te lande, op uilnoodiging, ingezonden. Is niet al het aangebodene opgenomenhet wasomdat eenige punten op vorige Congressen reeds beantwoord of als minder tot de kennisneming van het Congres hehoorendeaangemerkt zijn terwijl ook het Bestuur eigen vragen had en dan nog verpligt is, enkele punten uit het vorige Programma welke ten verleden jare niet, of slechts ten deele behandeld weiden, over te nemen. Voor iedere Afdeelings-vergadering zal een doelmalig ingerigt lo kaal gereed zijn. Elke Afdeeling kiest haren Voorzitter en Secre taris. Het Bestuur van elke Afdeelings-vergadering geeft aan het Bestuur van het Congres ecne lijst der Leden van de Afdeeling, en een Verslag van het in de Afdeelings-vergadering behandelde. De onderwerjien in de Afdeelingen behandeld kunnen punten van behandeling worden voor de Vergadering van het Congres. Het Bestuur der Afdeeling geeft in dit geval aan één der Secre tarissen van het Bestuur van het Congres, vóór den aanvang der Vergadering, kennis van de onderwerpen, welke de Afdeeling in de Vergadering weuseht behandeld te zien. Leden van Commissie»op vorige Congressen benoemd, en zij", die zich individuëel, welwillend belasteden, op dit Congres eenig V erslag uit le brengenof berigt te gevennopens onderwerpen hiervoren punt 11 vermeld, worden, door de toezending van een exemplaar van dit Progaimna levens herinnerd en hiermede door het Bestuur niet beleefden aandrang uitgenoodigdde opgedragen of op zich genomen werkzaamheid èf tijdig in le zenden, öf hij persoonlijke opkomst, zoo veel mogelijk, den eersten dag der Ver gadering te vervullen, en bij onverhoopte verhindering, daarvan den Secretaris, drie dagen vóór de opening van het Congres, te willen verwittigen. DINGSDAG, 21 Juni, 's namiddags 5 ure, Receptie van de Leden van het Congres door het Bestuur, iu de Schouwburgzaal, ingang aan de Breestrnalwaarna de gelegenheid zal worden gegeven aan de Afdeelingen, om zich te organiseren en aan de Cominissiëiiom werkzaam Ie zijn. WOENSDAG, 22 Juni, des namiddags ten 6 ure, voor Leden buiten de provincie wonende, bezigtiging van eene kaasmakerij in eene Huismanswoning nabij de stad; 'savonds te 7 ure Concert in hetloka.il van J. M. Bok, bij den Stadshout, door het Stedelijk Be stuur, de Leden van het Congres aangeboden; ten zelfden ure eene voorstelling van de rederijkerskamer in den Schouwburg. DONDERDAG, 23 Juni, des namiddags ten 1 ure, Harddraverij om een fraai bewerkt stuk Zilver, ter waarde van f 300 en eene Premie, beiden door het Stedelijk Bestuur uitgeloofd. Des avonds te 7 ure Vocaal Concertvan de Alkmaarsche Liedertafel. Muziek in den Stadshout en illuminatie. VRIJDAG, 24 Juni, 'snamiddags te 2 ure, Orgel-Concert in de Groote of St. Laurenskerk te 5 ure Diner voor de Leden van het Congres. In den Hout Volksvermaken. 's Avonds te 10 ure, Vuurwerk op het Eiland aan het Groot Noord-Hollandsehe Kanaal, over het Accijns ZATURDAG. Sluiting. De Tentoonstelling van LandbouwgewassenTuinvruchten, Bloera- gewassen, Vee, Zuivelbereiding en Werktuigen van Landbouw, van de Afdeeling Alkmaar der Ilollandsehe Maatschappij van Landbouw, benevens eene afzonderlijke Tentoonstelling van vourwerjien van Fa brijk- en Handwerknijverheid te Alkmaar vervaardigd van de al daar gevestigde Afdeeling der Vereeniging ter be> ordering van Fa- brijks- en Handwerknijverheid in Nederlandzijn op Dingsdag 24 Juni en de volgende dagen van het Congres geopend, van 's voor middags 10 tot 's namiddags 6 ure. De Leden van het Congres hebben op vertoon van het Bewijs van Lidmaatschap, den vrijen toeg.ng tot bovengemelde Tentoon stellingen, de Voorstelling van de Rederijkerskamer, de Concerten, alsmede tot de Sociëteit Eendragt, het Gemeente-Archief, de Groo te of St. Laurenskerk en zullen omtrent het verder bezienswaardi ge aanwijzingen kunnen vinden in een bij den Boekhandelaar J. Roem uit te geven geschriftJFegivijzer in Alkmaar en omstreken. Voor het Lidmaatschap wordt betaald Twee gulden. De aanmel ding om Lid van het Congres te worden alsmede om gebruik van het Diner te makengeschiedt bij een' der Heeren Penningmeesters, of bij den Heer Abk. Pr. de Lange die bij verhindering van een' hunner, tot plaatsvervangend Penningmeester aangewezen, zich daar mede beeft belast. Ook in bet lokaal Harmonica van P. A. Walra ven, en in de Sociëteit Eendragt bij den Kastelein J. N. Aguicola zullen lijsten ter inteekening voor het Litmaatschap worden neder- legd bij eerstgenoemden kan men zich tevens aanmelden om van bet Diner gebruik te maken. I

Alkmaarsche Courant | 1853 | | pagina 1