A01853. ALRMAARSfHE IV0- C 0 U R A .4 x a a ii (1 a a; m 9 Mei. v'i'€LEIKN'|3 '-U wét **fw w- N 4jlï A I <i •hi :,J Deze Courant wordt eens in de wee!; en we! eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. Advertenti0n gelieve men des Znturdag mid' - dags vóór 1 ure te bezorgende Prijs van 1 tot 5 regels is één Gulden, en voor eiken regel meer 20 Centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. PROVINCIE NOORD -HOLLAND. AANBESTEDING. Op Woensdag den 18llen Mei 1853, des namiddags ten twee ure zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris de" Konings in de Provincie Noord-Hollandof, bij zijne afwezigheid door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in tegenwoordig heid van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaataan het Lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed Het ONDERHOUD der Havenhoofden, beoosten het Oude Schild op het Eiland Texelvan den lsten Mei 1853 tot den laatsten April 1856. Deze Aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving, gelijk in artikel 13 van het bestek is vermeld. Het bestek waarop deze aanbesteding zal plaats hebben zal ter ter lezing liggen, behalve aan het locaal van het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland, in de voornaamste Logementen en Xofiijhuizenals: te Amsterdam, in het Noord-Hollandsche Koffijhuisin de Kalverstraat, in het Wapen van Medemhlikop den Dam, in het Koffijhuis het Vosje, op het Rokin, in de Nieuwe Stads Herberg, aan het IJ; te Haarlem, in de Kroon en in het Noord-Hollandsche Koffijhuis, bei de aan de Groote Markt, en in de Logementen de Hosham en Romo- len in de Nieuw-Stad, en de Glazenwagen, in de Spaarnwouderstraat te Alkmaar, in den Rooden Leeuw, in de Toelast en in het Wapen van Haarlem; te Nieuwediepbij Jhnen en in het Logement den Burg; aan den Helder, in het Heeren-Logementop het Eiland Texel op het Raadhuis; aan het Oude Schild, in de Zeven Provinciën en aan den Burg en Hoorn in de voornaamste Herbergen te Me- demblik en te Enkhnizen, in de Logementen de Valk; te Hoorn, in den Doelen en het Ongemaakte Schipte Pil/merende in den Ver gulden Roskam; te Edam, in het Heeren-Logementte Monnicken- dam, in den Doelen; te Zaandam, in den Otter; te Buiksloot in het Roode Hert; te Beverwijk, in het Logement van J. Bronkhorst te Muiden in het Hof van Holland; te Naarden, bij Jurrissente Slie- drecht en Werkendam, in de Regthuizente Hardiuxveld, in de Drie Snoeken. Zullende op Znturdag vóór de Besteding, aanwijzing in loco wor den gedaan terwijl inmiddels verdere information te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur E. de KRUIJFF, te Haarlem en bij den In genieur P. J. U. HAY WARD te Alkmaar. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, ontvangen hebbende eene Dispositie van den Heer Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland, van den 22sten April 1853, N°. -JX55(Provinciaalblad N°. 50) houdende bepaling omtrent den tijd der uitgifte van de verklaringen van aangifte, voor de Per- soneele Belasting en het Regt van Patent, over de dienst 1853/54. Gezien art. 30. 2. der wet van 29 Maart 1833, Staatsblad N°. 4.) Maken aan de Ingezetenen dezer gemeente bekend Dat de Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Gemeente, aan hunne woningen te beginnen met ANoensdag den 4<]en Mei aan staande en vervolgenszal doen bezorgen een Beschrijvings-biUet hetwelk inhoudt eene korte schets van de grondslagen der voor noemde Belasting, zijnde: Cornells CrollJ. VerheijCornells Koeman en J. J. Hulskamp, en dat de bevolking dezer gemeente voor zooveel dezelve tot maat staf van de belasting van sommige grondslagen dienen moet be draagt een getal van 10394 zielen. .Burgemeester en Wethouders vermanen ieder hunner Ingezetenen, orh met de meeste naauwkeurigheid en binnen den bepaalden ter mijn de invulling hunner beschrijvings-billetten te bewerkstelligen ten einde de orde en geregelden afloop der beschrijving te bevorde ren en zich tevens te beveiligentegen het nadeelhetwelk een gevolg zoude zijn van de toepassing der boeten en posnaliteiten welke tegen valschheid en onnaauwkeurigheid der invulling zijn vastgesteld. En opdat niemand hieromtrent onwetenheid voorwendezal deze I aangeplakt en in de Stads-Courant geplaatst worden; terwijl af- I schrift zal worden medegedeeld aan den Ontvanger der Direcie Be lastingen tot deszelfs informatie. Alkmaar, den 29s'en April 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris ad intr. SPANJAARDT. 1°. De Huurwaarde. 2°. Deuren en Vensters. 3°. Haardsteden. 4°. Het Mobilair. 5°. De Dienst- en Werkboden. 6°. Paarden. Bij welk billet, waarin de verpligting jegens 's Rijks Schatkist, met betrekking tot de belasting, zal worden opgegeven, aan ieder In gezeten de noodige vragen dienaangaande ter beantwoording zul len zijn voorgesteld feu einde het met de meeste naauvvkeurigheid in te vullen. Dat binnen acht dagen na de uitreiking van voormelde billetfen dezelve ingevuld van de woningen der Ingezetenendoor of van wege den Ontvanger zullen worden afgehaald. Dat zij welke bij bet bezorgen der billetten of ook bij het terug halen van dezelven rnogten zijn overgeslagen, zich in geen geval moeren beroepen op zoodanig verznimmaar integendeel gehouden zijn', om de vereisehte en behoorlijke ingevulde verklaring vóór of uiterlijk op den 15<lcn Mei eerstkomende intedienen, ten kantore des Ontvangersalwaar de billetten ter invulling steeds verkrijgbaar zullen zijn. Dat een ieder gehouden is, de te doene aangifte met zijne hand- teek ening le bekrachtigen of ingeval iemand betuigt niet te kun nen schrijvendeze invulling in zijnen naam door den Ontvanger of diens gemagtigden te doen bewerkstelligen, met vermelding der redenen waarom hetwelk zal moeten geschieden in tegenwoordig heid van een derde persoonwelke de aangifte na voorafgaande voorlezing met den Ontvanger of deszelfs gemagtigden zal teekenen. Burgemeester en Wethouders verwittigen voorts, naar aanleiding van het laatste gedeelte van 2. van art. 30. der voorz. wet, de belanghebbendendat als tegenschatlers ingevolge 2. van art. 29. zijn benoemd BURGEMEESTER en WETHOUDERS deh Gemeente ALKMAAR ontvangen hebbende eene missive van den Heer Arrondissements ijker alhier van den 24^1 dezer n°. 10, La. GG.houdende Ken- a nisgeving van de dagen tot den Herijk der Maten en Gewigten binnen deze Stad, voor den dienst van 1853 vastgesteld, en te- vens verzoek om daarvan wel de vereisehte kennisgeving aan de belanghebbenden te willen deen." Gezien art. 13, van het Reglement op den Herijk: vervat in de dispositie van Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van den 3lsteu Januarij 1822, n°. 42, Provineiaalblad n°. 8.:) Gelet op de Wettelijke bepalingen, ten aanzien van den Herijk bestaande. Brengen mits deze ter kennisse van de belanghebbenden zoo in als onder de Jurisdictie dezer Gemeente wonende: Dat tot den Herijkzal worden gevaceerdin het gewoon IJk- Kantoor, onder het Stadhuis, en wel: VOOR DE GEWONE MATEN en GEWIGTEN, gedurende de maand Mei dezes jaars, te beginnen met Maandag den 2denen zoo vervolgens, alle vier eerste werkdagen van elke week, tot en met den 31ster- Mei ingesloten, van 's morgens 9 tot 's namiddags 3 uren en voor het MEDICINAAL- en HET GOUD- en ZILVERGEWIGT, gedurende diezelfde maand alle Vrijdagen, des namiddags van 2 tot 5 uren. Burgemeester en Wethouders herrinneren bij deze gelegenheid ie der belanghebbendedatten gevolge c^jr beslaande Wettelijke ver ordeningen 1°. De Herijk Jaarlijks moet geschieden. 2°. Dat de Herijk verpligtend is voor alle in de Winkels, Maga zijnen, Verkoop- of Werkplaatsen in gebruik of voorhanden zijnde Nederlandsche Maten en Gewigten zoo voor natte als drooge waren. 3°. Dat dezelve, voor zooveel de Lengtematen betreft, zich niet enkel bepaalt tot de Elle geschikt tot het meten van stoffen maar ook voor alle DuimstokkenKettingen en Maatstaven bij de handwerklieden of administratie» in gebruik. 4°. Dat van de drooge warenwelke met den strijkel worden af- jgestreken, ook de strijkels aan den ijk zijn onderworpen. 5°. Dat de ijk van het Goud- en Zilvergewigt zich uitstrekt tot de korrel en van het Medicinaal gewigt tot de grein ingesloten. 6°. Dat geene Maten en Gewigten anders dan behoorlijk schoon gemaakt en van alle vuil ontdaan ten Herijk kunnen worden aangeboden. Burgemeester en Wethouders verwittigen mits deze tevens de be langhebbendendat ten hunnen gerijve iederen morgen ten half ne gen uren zal worden gevaceerd tot de de ajgifte van volgnummers voor dien dag, in het vertrouwen dat de belanghebbenden, zich deze bekendmaking en herinnering ten nutte zullen maken en door eene getrouwe vervulling hunner verpligtingen voorkomen dat de Straf bepalingen der Wet, op hen behoeven te worden toegepast, en medewerken tot eenen geregelden en voor hen zeiven gemakkelijken afloop der zaak. Alkmaar, den 25sten April 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris ad int. SPANJAARDT. I

Alkmaarsche Courant | 1853 | | pagina 1