M a a n d a g 2! November. si ij •4j7Ia o. NEDERLANDEN. :t\> •i1 *Mi V c Deze Courant wordt eens in de week en we! eiken Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. «gtóiftp» i '•7 ADVERTMTiêft gelieve men des Zntiirdég mid* dags vóór 1 ure Ie bezorgende Prijs van tut 5 regels is één Gulden, en voor eiken regel meer 20 Centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. Da GEDEPUTEERDE STATEN van de PROVINCIE NOORD-HOLLAND; Gelet op 's Koning» besluit van 30 Maart 1827 (Staatsblad n°. 13), houdende nadere bepalingen ten aanzien van den jaarlijkschen her ijk der maten en gewiglen. Gezien art. 102 en 150 der wet van 6 Julij 1850 (Staatsblad n°. 39). Hebben goedgevonden te bepalen 1°. dat de her-ijk der lengtematen en gewigten voor hel jaar 1854, zal beginnen in de gemeente Amsterdam met den 3''™ Janna rij en eindigen den 29s'en April 1854; dat die van de in- hoods-maten van drooge waren en van het goud-gewigtte Amsterdam zal plaats hebben in de maand Meien die der vochtmaten voor den handel in het groot en in het klein aldaar in de maand Junij 1854. 2b. dat de her-ijk van al de maten en gewigten in het arrondisse ment Amsterdam en in de arrondissementen HaarlemAlkmaar en Hoorn zal beginnen met den Hen April en eindigen den 31»i"> Julij 1854. 3°. dat t..t den ijle en her-ijk gedurende het jaar 1854 is bestemd de letter K van het Gothische alphabet. En worden de belanghebbenden aangemaand, om zich de gemel de tijdstippen ten nutte te maken en zich daardoor te vrijwaren voor onaangenaamheden en onnoodige kosten. Haarlem, den 3den November 1853. De Gedeputeerde Staten voornoemd, Van EWIJCK. Voorzitter. II. H. R E L LGriffier. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen mits dezenaar aanleiding van art. 3 der Keure op bet houden van Varkens, binnen deze Stad, op den 22sten September 1846 door den Raad dezer Stad gearresteerd ter kemiisse van de belanghebbenden Dat alle in den loop dezes jaars daartoe verleende vergunningen met den 30»,cn dezer maand ophouden van kracht te zijn en diens- volgens voor zooveel men verlangen mogt die gunst té behouden op nieuw behooren Ie worden aangevraagd. Dat deze aanvrage zal kunnen geschieden ter Secretarie dezer ge- ineenie, van heden af tot en met den 30slen dezer maand, dagelijks (des Zondags uitgezonderd), van des voormiddags 10 tot des namid dags 2 uroterwijl van hen, die daarvoor eeue toelating voor het jaar 1853 hebben gehad, niets dan de overlegging dier acte tot na dere beoordeeling vereischt wordt. Alkmaar, den 5den November 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARD T. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen mits deze ter kennisse van de belanghebbenden; Dat van Stadswege, de Stedelijke Commies A. Swartis geeom mitteerd tot de opneming der Patenten bij art. 36. der wet op dat middel bepaald en dat door dezen met den Deurwaarder der Directe belastingen, ingevolge de bepaling der Wet, daartoe aanvang ne- ïuende met den 15den dezer maand) zal worden overgegaan. VA eshalve een ieder wordt uitgenoodigd en voor zooveel noodig gelast, dezelve Ambtenaren in die kwaliteit te erkennen, en beu alle verlangende inzage en ophelderingen le verleenen. Alkmaar, den 12den November 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARD T. BUITENLANDSCIIE BERIGTEN. Weenen, 12 November. De terugkomst van vorst Paskevitz van zijn landgoed Homel in Warschau schijnt in verband te hebben ges'taan'Anetfde uitvaardi ging van het russische manifest. Dadelijk na zijne aankomst, heeft een aantal der zich in Polen bevindende russische generaals en staf officieren bevel bekomen om zich naar de Donau-vorstendommen te begeven. Verder wordt gemeldtdat het derde russische leger corps, onder hevel van den generaal v. Osten Sackenhevel heeft ontvangen om met den meesten spoed naar den Donau le trekken. Dit corps bestaat uit drie divisien infanterie, twee brigade lrnte ka- vallerie115 stukken bespannen gesehut. Daarmede zal de generaal Gortschnkoff eone versterking van 50,000 man bekomen, Verder is bevel gegeven, om eene zekere hoeveelheid zwaar belegorino-s-ge- schut uit het groote artillerie-park van Bobruisk naar den Donau te zenden om ten gelegenertijd voor de belegering van de tnrksche vestingen welker bezit noodzakelijk wordt geacht, te worden aan- gewend Het oorlogs-manifest is met plegtigheid in al de kerken van Rusland afgekondigd, en aldaar le lande is het gerucht alge meen, dat de Russen, meer gewoon aan het ruwe jaargetijde dan de Turken, zoolang mogelijk de krijgsVerrigthigen zullen doorzetten' len einde de zaken ten spoedigste tot een goed einde te brengen. Tut dusverre heeft men geen berigt, dat na het gevecht van den 4den tusschen een corps Turken en eene afdeeling russische troe pen verdere gevechten zijn geleverd, of dat het belangrijke gevol gen heeft gehad. Het gerucht, alsof de Turken zich uit Kalefat naar Widdin zouden hebben teruggetrokken is niet bevestigd Men verzekert in tegendeel, dat zij zich in dat oord versterken, en het lot een bruggehoofd van Widdin willen maken. Zoover mén weet, zijn de Turken aldaar, zoo wel als elders, op verschillende plaatsen aan den Donau, met schuiten en schepen, op den ünker-oever ge- bragt, en is nog nergens eene poging aangewend, om zich van eend t brug te verzekeren. Men heeft bérigten uit Bucharest van den 7den I drie dagen na het gevecht van Ollenit.se, en daarin wórdt geene j melding gemaakt van het weder oprukken dér Turken naar de "e. i noemde hoofdstad, evenmin van den kant van Gimgewoals van Oltenitse en Silistria. Het gevecht van Oltenitse heeft 'van drie men des ochtens, met tusschenpozentot des avonds geduurd. De Tur ken hebben zich in den beginne meester gemaakt van oude ver schansingen op de hougte. Zjj zijn door de Russen daaruit ge dreven; hebben den aanval hernieuwd, doch zijn afgeslagen, zoo dat de Russen in het bezit daarvan zijn geblevenmaar hunne po gingen om de Turken weder over den Donau terug te dringen, zijn door de moedige verdediging dezer lieden, niet gelukt, terwijl de grond, waar de Muzelmannen geposteerd waren, te moerassig'was dan dat de russische ruiterij deel aan den strijd heeft kunnen nemen.' Naar luid van de genoemde befigten uit Bucharest, heeft de ge neraal Gortschnkoff de posten der Russen bij Oltenitse als zoo goed verzekerd aangemerkt, dat hij zich voor ziin persoon naar Giurgewo heelt begevenom aldaar deu slaat der zaken optenemen. De Londensche Times ontleent aan een dagblad van San Francis co in Californie, berigten van de Noord-Amerikaansche walviseh- vaarders in den noordelijken Oceaan volgens welke de vangst van dit jaar ongemeen schraal is en het aantal walvisschen in dié wate- ien meer en meer afneemt. Onder de 150 walvischvaarders die in het afgeloopen vischsaizoen in de zee van Okhotsk en in Behrings- straat gevaren hadden waren nagenoeg honderd die gemiddeld geen J00 vaten traan elk hadden gewonnen, terwijl vele geen enkelen visch hadden gevangen. Br. Londolffdoctor van den staf van den Koning van Napels en professor bij de hooge school aldaar, heeft een middel gevonden om de kanker te genezen. Hij heeft de degelijkheid van zijne uit vinding proef ondervindeïijk bewezen, door eene doorluchtige dame te Munchen bij welke hij geroepen was, alsmede nog andere per sonen, te genezen. Het mikfoskopisch onderzoek heeft bewezen, dat de genezing radicaal was liet geneesmiddel bevat noch arseni' cum noch kwik en geneest zonder insnijdingen den kanker hoe uit gebreid hij in- of uitwendig zij, mits niet verwaarloosd of in het laatste stadium binnen twee a drie weken hoogstens 30 a 40 da gen De genezenen verkrijgen spoedig limine 'volkomene gezond heid weder. De heer Westqarth te Melbourne in Australië, die door weten schappelijke beginselen geleid is tot de eerste ontdekking der goud beddingen in Australië, heeft thans een geschrift uitgegeven waar- in hij op grond van wetenschap en ervaring betoogt, dal de bodem van ganseh Australië, van Vandiemensland en zelfs van Nieuw-Zee- lnnd goud in eene onmetelijke hoeveelheid bevat, en dat door de aanwending van betere en meer zamengestelde werktuigen, dan bij de goudgroeven van Australië tot nog toe gebezigd zijn eene regel- matige en duurzame goudproductie kan worden verzekerd. Alkmaar, 19 November. Algemeene Vergadering voor de leden van de Afdeeling der Ne- derlandsche Vereeniging lot Afschaffing var. Sterken drank welke gehouden zal worden op Maandag den 2 Hen November 1853, des avonds ten zeven nrein de Niemcen Doelenbij de wed. Harteveld. Groningen, 3 November. Een handelaar in hoornvee lieden middag met vier sierlijke run" deren op weg naar deze stad zijnde om dezelve morgen alhier op de ter verkoop te brengen heeft op reis naar hier de twee bees ten dezer verkocht aan eenen Frieschen handelaar voor de aanzien lijke som van 381. Men leest in het Weekblad voor alle Standen het volgende Het is bekend dat in 1852 door den hoogleeraar G. J. Mulder aan Z. M. den Koning een voorstel gedaan werd tot het geven van het onderwijs in den landbouw, ten koste van Z. M. door voorle- zing op gem eenzamen toon in eenige dorpen des vaderlands en dat bel Z. M. behaagde eene commissie te benoemen tot bet doen va» voorstellen deswege. Thans heeft die commissie voorgesteld en 8

Alkmaarsche Courant | 1853 | | pagina 1