A°i8 iMk IUM COUR A Al a a ii (I a «r 19 December Vf Jv 1A y.v.r, v. i PUBLICATIE. Doze Courant eiken Maandag, uitgegeven. wordt een"! in de week en wel voor de Vrijs van 6 Centen WÏ-\ AnvrRTiwTiêa geliev men des? iturdag mid- dags vóór I ore te bezorgende Prijs van J tot regels is één Gulden en voor elken regej meer 20 Centen, behalve 85 eenten zegelregt voor elke plaatsing. PUBLICATIE. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS v« ALKMAAR, gezien art. 21 der Wet op de Nationale Militie van den 88len Jann arij 1817, n°. 1, waarbij is bepaald dat zich jaarlijks vóór den 5den Januarij aan hel Plaatselijk Bestuur in geschrifte moeten adresseren, de by de Nationale Militie voor 7,1'ch zelve dienende Manschappen die in den loop van het laatst verloopen jaar, hetzij door overlijden van eenen Vader of wel eener Moeder, (weduwe zijnde), of door plaats gehad hebbende regterlijke separatie of echtscheiding der Ou ders of eindelijk door overlijden van eenen Broeder of Broeders regt op vrijstelling, overeenkomstig de bepalingen bij art. 91 en 94 gemaakt, hebben verkregen, en htm ontslag dienvolgens zullen verlangen. En gezien de Dispositie van den fleer Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland de dato 2 December 1853. n°-ï5ss> M/s-> (Provinciaalblad n°. 117) waarbij aan voormeld 21ste art. speciaal wordt herinnerd. Brengen ter kennis van de thans voor zich zelve bij de Nationale Militie dienende ^Manschappenwelke na hunne inlijving, ten ge volge van art. 21 der voormelde Wet, redenen van vrijstelling heb ben verkregen en verlangen uit den dienst ontslagen te worden dat zij zich tot dat einde vóór den 5den Jannarij aanstaande, schrif telijk aan Burgemeester en Wethouders moeten adresseren en daar bij overleggen de noodige bewijzen, ingerigt overeenkomstig de voor schriften bij art. 91 en 94 der bovengemelde wet gestatueerd welke aanvrage om ontslag evenzeer de Manschappen zehe, hunne Ouders, Voogden, Curators en gemagtigden bevoegd zijn Alkmaar, den 13der- December 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE, De Secretaris SPANJAARD T. tot als P U R L I C A T I E. NATIONALE MILITIE. U-BURGEMEESTER ek WETHOUDERS van ALKMAAR- ingevolge art. 30 der Wet van den 8steo Januarjj 1817, n°. I, ver langende het Contingent dezer Gemeente in de Nationale Militie voor den jare 1854 zooveel mogelijk aaulevullen met Vrijwilligers, die zich onder het genot der daartoe gestelde premie zullen aanhie den, dezen dienst voor hunne Mede-Ingezetenen op zich Ie riemen: Brengen bij deze ter kennisse van alle de Ingezetenen dezer Ge ineenle en derzelver Jurisdictie, die dit maar eenigzints zonden mogen aangaan Dat, ingevolge art. 31 der voorsz. wet, als Vrijwilligers kunnen worden aangenomen alle Ingezetenen, die op den l»'vn Jannarij 1854 ongehuwd hun I9de jaar zijn ingetreden, en hun 30''» noa ,,iet hebben volbragt ten ware zij reeds in dienst der Nederlar.dsche Armee of Nationale Militie hadden gestaan in welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaar zullen worden toegelaten de noodige ge schiktheid hebben die tot den dienst wordt vereisoht en ook ten minste gedurende de laatste vijftien maanden binnen deze gemeente gewoond hebben, alsmede dat de aanbieding van de zoodanigen zal kunnen geschieden ter Secretarie dezer Gemeente, dagelijks (.- uiige zonderd de Zon- en Feestdagenvan den 30l<n> dezer maand De cember, tol en met den 20«'m Januarij aanstaande, van des voor middags tien tot des namiddags één ure. Alkmaar, den 13den December 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris SP ANJAARDT. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en W E T H 0 ÜDE R S van AL K M A A R, gezien de dispositie van den Heer StaatsraadCommissaris des Ko nings in de Provincie Noord-Hollandde dato 2 December 1853, n». Tüjfp M/S.(Provinciaalblad n». 1 17)waarbij is bepaald, dat de werkzaamheden, der Nationale Militievoor den jare 1854 binnen de Steden en Gemeenten dezer Provincie, eenen aanvang zullen ne men met den eersten Januarij aanstaande. Roepen Ier voldoening aan art. 60 der wet van 8 Januarij 1817, li". 1 omtrent de inrigting der Nationale Militie bij deze op, alle Manspersm hunne wettige woonplaats of domicilie binnen deze Gemeente of Jurisdictie hebbende, welke op den lstcn Januarij 1854, bun negentiende jaar zijn ingetredeu en mitsdien alle mannelijke geborenen van het jaar 1835, ten einde zich ingevolge art. 59 der voorsz. wet in het daartoe gereed gemaakte register tot de ligtiug voor de Nationale Militie te doen inschrijven. En ingevolge art. 6 van de wet van 27 April 1820, alle Mans personen die bun verblijf binnen dit Rijk zijn komen vestigen en als ingezetenen moeten worden beschouwdten einde zich voor zon verre zij nog in de jaren der Militie vallen insgelijks ter in schrijving aaulegeveriin dat register, waartoe zij volgens hunnen ouderdom belmoren. De inschrijving zal beginnen den l8ten Jannarij 1854, en zal ge heel en al moeten zijn afgeloopen den 208teri daaraanvolgende. Tot dezelve zal worden gevaceerd in een der vertrekken op het Raadhuis alfiier, den 2de" 4den 6den9d<">llden( Igdcn^ 16den, 13'lcn on 208ten Januarij aanstaande, des namiddags van 5 lot 7 ure. En ten eindevoni tekoinen dat iemand in de termen der inschrij ving vallende, zich dour onweleriheid aan pliglverzuim schuldig make, hebben Burgemeester en Wethouders noodig geoordeeld, de Ingezetenen te moeten berinneren aan de navolgende bij voormelde wet gemaakte bepalingen Dai ,g.:welke aanspraak op Vrijstelling iemand zoude verineenen te hebben, wegens gebreken of anderzins, h>j des niettegenstaande ge houden is zioh te doen inschrijven gelijk mede tot de inschrijving vei pligl' zijn de gehuwden en afwezenden. Dat de Ouders, Voogden en Regenten, verpligt zijn, hunne Kin deren of Pupillen in jiersoon of door iemand daartoe door bun schrif telijk geniagtigd te doen inschrijven; daarin nalatig blijvende, zul len zij vervallen in de boete daarop gesteld en in geval van vol- strekt onvermogen met gevangenis worden gestraft, onverminderd, dat zoodanige Kinderen of Pupillen, even als alle andere Jongelin gen, welke zich aan de inschrijving hebben onttrokken, indien zij geene redenen van Vrijstelling kunnen bijbrengen, in eeue boete, en bij onvermogen tot gevangenis worden verwezen. Dat als wettige woonplaats voor de inschrijving, wordt gehouden, voor hen die ongehuwd zijn, de woonplaats der Oudersen bij over lijden van beiden die van den eerst benoemden Voogd voor de ge huwden de plaats, alwaar zij hun bestaan hebben, terwijl die ge nen welke geene Ouders Voogd of eigen bestaan hebben moeten worden ingeschreven Ier plaatse alwaar zij zieh bevinden. Burgemeester f en Wethouders voornoemd vermanen alle de In gezetenen van deze Gemeente pii Jurisdictie, welke dit aangaat, ora zooveel mogelijk in eigen persoonvoorzien van een Extract uit bet geboorte register en eene nota van de wijk en het nummer der woonplaats, doch bij volstrekt noodige afwezigheid dooreenen hun ner nabestaanden of Voogden aan deze hunne verpligting getrou welijk en naauwkeurig te voldoen en daardoor voorlekoinen dal zij niet als onwilligen worden aangezien en gestrafthetgeen zeker van hunne eigene nalatigheid het gevolg zoude zijn. Alkmaar, den 13den December 1853 Burgemeester en Wethoudes voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris S P A N J A A II D T. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR, brengt ten gevolge van art. 1 der Wet vau 22 Mei 1845 (Staatsblad n°. 22) bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dier Gemeente, dat het Kohier van het Patentregtdienst 18||, 2p kwartaal, op den 3den December 1853, door den Heer Staatsraad, Commissaris des Konings, in de Provincie Noord-Holland is exeeutoir verklaard en op heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezeten welke daarbij belang beeft, wordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijen te ontgaan. Alkmaar, den 13den December 1853. De Burgemeester voornoemd P. A. DE LANG E. De Secretaris S P A N J A A R 1) T. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze Ier kennisse van de Ingezetenen dat de Palenten van bet 2e kwartaal des loopenden dienstjaars 18||, in gereedheid zijn gebragt en aan de daarbij betrokken personen, welke zich daartoe van af den 19den tot en met den 3lslen dezer maand, des voormiddags van 10 tot 2 ure, ter Stedelijke Secretarie zullen aanmelden, op derzel ver aanvrage tegen overgifle van 'het ontvangen reen en (voor zoo veel noodig) bewijs van betaalde regten, zullen worden afgegeven. Alkmaar, den 17den December 1853. Burgemeester en Wethouders voorn eind, P. A. DE LANGE, De Secretaris SPANJAARD T. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dfr Gemeente ALKMAAR, verzoeken de belanghebbenden hunne Contraboekjes of Nota's, we gens leveraiiciën in het jaar 1853, aan de gemeente gedaan vóór of op den 3den Januarij 1854 intezenden aan den Gemeente-Architect, ten einde de rekeningen uiterlijk vóór den 10den Januarij daaraan volgende, inteleveren oji dat de afdoening van zaken geene ver traging ondervinde. Alkmaar, den 16den December 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. k. de LANGE. De Secretaris SPANJAARD T. Alkmaar, 14 December 1853. Gisteren avond omstreeks 11 ure ontdekte men brand in eene woning s'aande op een stuk Tuingrond even buiten deze Stad; niet tegenstaande de brandspuiten binnen eene korte tijd op de plaats aanwezig waren konde dezelve weinig dienst verrigten, daar er wei nig water in de nabijheid was Het woonhuis met een gedeelteder schnur zijn geheel afgebrand; bet perceel was voor brandschade verzekerd. Naar men verneemt, zullen uit aanmerking van buitengewone

Alkmaarsche Courant | 1853 | | pagina 1