ALKMAARSCHE COURANT 11 A". 1. 185 Maandag 2 Januarij. ©fïictccl ©cbccltc. GUtnauafc bcr Si2Iccfi> Deze Courant wordt wekelijks nit- ïrcujevcu eu is verkrijgbaar op Zondag morgentnsseheu S en 9 ure. Prijs perjaar ƒ3,- franco per post 3,50, enkele Nos. (i Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. 4LH1A De Advertentiën kosten van I —5 regels f 0,75, voor elke. regel meer 15 Centsbehalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaterdag na middag 1 ureingezonden berigteu een dag vroeger. PUBLICATIE. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR gezien de dispositie van den Heer Staatsraad, Commissaris des Ko ning s in de Provincie Noord-Holland, de dato 2 December 1853, No. T^By M/S., (Proviuciaalblad No. 117), waarbij is bepaald, dat de werkzaamheden der Nationale Militie, voor den jare 1854, bin nen de Steden en Gemeenten dezer Provincieeenen aanvang zul len nemen met den eersten Januarij aanstaande. Roepen ter voldoening aan art. GO der wet van 8 Januarij 1817 No. 1omtrent de inrigting der Nationale Militie bij deze op, alle Manspersonenlinnne wettige woonplaats of domicilie binnen deze Gemeente of Jurisdictie hebbende, welke op den 1 Januarij 1854. hun negentienden jaar zijn ingetreden en mitsdien alle mannelijke geborenen van het jaar 1835ten einde zich ingevolge art. 59 der voorsz. wetin het daartoe gereed gemaakte register tot do ligting voor de Nationale Militie te doen inschrijven. En ingevolge art. G van de wet van 27 April 1820alle .Mans personen die hun verblijf binnen dit Rijk zijn komen vestigen en als ingezetenen moeten worden beschouwdten einde zichvoor zoo verre zij nog in de jaren der Militie vallen, insgelijks ter in- «ehrijvinor aanteueven, in dat register, waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren. De inschrijving zal beginnen den 1 Januarij 1854, en zal geheel en al moeten zijn afgeloopen den 20 daaraanvolgende. Tot dezelve zal worden gevaceerd in een der vertrekken op het Raadhuis alhier, den 2, 4, 6, 9, 11, 13, 16, 18 en 20 Januarij «aanstaandedes namiddags van 5 tot 7 ure. En ten einde voortekomendat iemand in de termen der inschrij ving vallendezich door onwetenheid aan pligtverzuim schuldig makehebben Burgemeester en Wethouders noodig geoordeeld de Ingezetenen te moeteu herinneren aan de navolgende bij voor melde" wet gemaakte bepalingen Dat, welke aanspraak op Vrijstelling iemand zoude vermeenen te hebbenwegens gebreken of anderzinshij desniettegenstaande gehouden iszich te doen inschrijvengelijk mede tot de inschrij ving verpligt zijn de gehuwden en afwezenden. Dat de Ouders, Voogden en Regenten, verpligt zijn, hunne Kinderen of Pupillen in persoonof door iemand daartoe door hun schriftelijlgfiggnagtigdte doen inschrijvendaarin nalatig blijvende, zullen zij verwallen "in de boete daarop gesteld, en in geval van vol strekt onvermogen met gevangenis worden gestraftonverminderd, dat zoodanige Kinderen" of Pupilleneven aLs andere Jongelingen, welke zich 'aan de inschrijving hebben onttrokkenindien zij gecne redenen van Vrijstelling kunnen bijbrengen, in eene boete, en bij onvermogentot gevangenis worden verwezen. Dat als wettige woonplaats voor de inschrijving, wordt gehou den voor hen die ongehuwd zijnde woonplaats der Oudersen hij overlijden van beiden, die van den eerstbenoemden Voogdvoor de gehuwdende plaats alwaar zij bun bestaan hebbenterwijl die genen, welke geene Ouders, Voogd of eigen bestaan hebben, moeten worden ingeschreven ter plaatse alwaar zij zich bevinden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, vermanen alle de In gezetenen van deze Gemeente en Jurisdictiewelke dit aangaat om zooveel mogelijk in eigen persoonvoorzien van een Extract uit het geboorte register en eene nota van de wijk en bet nummer der woonplaatsdoch bij volstrekt noodige afwezigheid door eenen hunner nabestaanden of Voogdenaan deze hunne verpligting ge trouwelijk en naauwkeurig te voldoenen daardoor voortekomen dat zij niet als onwilligen worden aangezien en gestrafthetgeen zeker van hunne eigene nalatigheid het gevolg zoude zijn. Alkmaar, den 13 December 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. 1817, No. 1, waarbij is bepaald: dat zich jaarlijks vóór den 5 Ja nuarij aan liet, Plaatselijk Bestuur in geschrifte moeten adresseren de bij de Nationale Militie voor zich zelve dienende Manschappen, die in den loop van het laatst verloopen jaar, hetzij door overlijden van eenen Vader of wel eener Moeder(weduwe zijnde), of door plaats gehad hebbende regterlijke separatie of echtscheiding der Ouders, of eindelijk door "overlijden van eenen Broeder of Broe ders regt op vrijstellingovereenkomstig de bepalingen bij art. 91 en 94 gemaakt, hebben verkregen, en hun ontslag dienvolgens zullen verlangen. Eu gezien "de Dispositie van den lieer StaatsraadCommissaris des Konings in de Provincie Noord-Hollandde dato 2 December 1853, No. jglg M/S., (Provinciaalblad No. 117) waarbij aan voor meid 21ste art. speciaal wordt herinnerd. Brengen ter kennis van de thans voor zich zelve bij de Nationale Militie "dienende Manschappenwelke na hunne inlijvingten ge rolde van art. 21 der voormelde Wet, redenen van vrijstelling bob ben verkregen, en ^verlangen uit den dienst ontslagen te worden, dat zij zich tot dat einde vóór den 5 Januarij aanstaande, schrifte lijk aan Burgemeester en Wethouders moeten adresseren, en daarbij overleggen de noodige bewijzen, ingerigt overeenkomstig de voor schriften bij art. 91 en 94 der bovengemelde wet gestatueerdtot welke aanvrage om ontslag evenzeer de Manschappen zelve, als hunne Ouders, Voogden, Curators en gemagtigden bevoegd zijn. ilt-maarden 13 December 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. Januarij. 1 Zondag. Nieuwjaar. Besnijd. Chr. Zon op 2 Maandag. (8.15, onder 3.15. 3 Dingsdag. 4 Woensdag. H. Rigobertus. 5 Donderdag. H. Telesphorus. 6 Vrijdag, drie koningen. E.K. 'smorg. 4.7. 7 Zaturdag. 8 Zondag. Open tijd. PUBLICATIE. NA TI ON ALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, gezein aid. 21 der Wet op dc Nationale Militie van den 8 Januarij BUITENLAND. Baden. Eenige arrestatiën hebben plaats gehad ver moedelijk ter zake van het binnendringen van het paleis des Regents door eenen onbekende die door het ven ster ontvlugt is. De Aartsbisschop van Freiburg heeft zijne geestelijken gelast het conflict op 4 volgende Zonda gen voor de geloovigen op te helderen en bevolen dat in de Augustijner-kerk te Constanzwaarvan de pas toor door het bestuur de stad is ontzegd, geene dienst zal worden gedaan hij heeft brieven van deelneming ontvangen van den Aartsbisschop van Weenen en de bisschoppen van Lenz en S. Pölten. Bij zijnen kanse larijdirecteur Binkert zijn 7 afdrukken van een vlug schrift gevonden welke deswege is gevangen genomen. De stads-directeur v. L'ria te Heidelberg, die wegens zijne religiede geestelijken welke den herderlijken brief hebben afgekondigd niet wilde vervolgen is door 11 il- \helmi vervangen, die hun elk 10. boete heeft opge- jlegd. De directeur Burger, door den prelaat in den ban igedaanIs, door 94 van 103 stemmenden verkozen [tot voorzitter van bet Comité van het Museum te Frei burg. Aldaar is een gedenkteeken opgerigt voor den monnik Swartzuitvinder van het buskruid. Frankrijk. De staatsinkomsten hebben over 11 maanden bedragen 128| millioen francs, zijnde ruim

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1