.v. a. n ALKMAARSCHE COURANT ~«si 4' i -vV Maandag 9 Januarij. (Dfficiccï (Öcbccltc. CUm.tuafc bcv ëHTccfc. 2£lcfceÜifiscïi (Duevsigf. - V V i Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. IA De Advertentiën kosten van 15 regels 0,7a, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. PUBLICATIE. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, ingevolge art. 30 der Wet van den 8 Januarij 1817, No. 1, ver langende het Contingent dezer Gemeente in de Nationale Militie voor den jare 1854, zooveel mogelijk aantevullen met Vrijwilligers, die zich onder het genot der daartoe gestelde premie zullen aan bieden, deze dienst voor hunne Mede-Ingezetenen op zicli te nemen. Brengen bij deze ter kennisse van alle de Ingezetenen dezer Ge meente en derzelver Jurisdictie, die dit maar eenigzints zouden mogen aangaan. Datingevolge art. 31 der voorsz. wetals Vrijwilligers kmmen worden aangenomen alle Ingezetenen, die op den 1 Januarij 1854 ongehuwd hun 19de jaar zijn ingetreden, en hun 30ste nog niet hebben volbragt (:ten ware zij reeds in dienst der Nederlandsche Armee of Nationale Militie hadden gestaan, in welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaren zullen worden toegelaten:) de noodige geschiktheid hebbendie tot de dienst wordt vereischten ook ten minste gedurende de laatste vijftien maanden binnen deze ge meente gewoond hebbenalsmede dat de aanbieding van de zoo- danigen zal kunnen geschieden ter Secretarie dezer Gemeente, da gelijks (.-uitgezonderd de Zon- en Feestdagen:) van den 30 dezer maand December, tot en met den 20 Januarij aanstaandevan des voormiddags tien tot des namiddags één ure. Alkmaar, den 13 December 1S53. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, verzoeken de belanghebbenden hunne Contraboekjes of Nota's, wegens leveraxrciën in het jaar 1853, aan de gemeente gedaan, vóór of op den 3 Januarij 1854, intezenden aan den Gemeente- Architect, ten einde de "rekeningen uiterlijk vóór den 10 Januarij daaraanvolgendeinteleverenopdat de afdoening van zaken geene vertraging ondervinde. Alkmaarden 16 December 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, voldoende aan den inhoud der Circulaire vair Heeren Gedeputeerde Staten der Provincie Noord-Holland, van den 11 Julij]1844 No.73, (Prov. blad No. 61); Herinneren mits deze de Ingezetenen hunner Gemeente en Juris dictie: dat, ingevolge de Wet van 1 Maart 1815No.l8 (Staatsblad No. 21) ten aanzien van het vieren der dagenaan de openbare Christe lijke Godsdienst toegewijd Op Zondagen en zoodanige Godsdienstige Eeestdagenals door de Kerkgenootschappen dezer Landen algemeen erkend en gevierd wordengeene beroepsbezighedennoch openbare arbeid zullen mogen plaats hebben, welke de Godsdienst zouden kunnen storen,dat geene uitstallingen van koopwaren noch op open bare marktennoch voor de huizen der kooplieden mogen wor den gedaandat geene verkoop van goederen met opene deu ren mag geschiedengedurende de openbare Godsdienst alle plaatsen waar drank wordt verkocht, moeten zijn gesloten, geenerhande spelen mogen worden uitgeoefenden dat alle open bare vermakelijkheden op zoodanige dagen geenszins mogen wor den gedoogdbehoudens enkele uitzonderingenter bepaling van de Gemeentebesturenen dan nog niet andersdan na het vol komen eindigen van alle Godsdienst-oefeningen. Burgemeester en Wethouders vertrouwendat deze herinnering alleen genoegzaam zal zijn, om ieder Burger daaraan te zien beant woorden en dat niet de vreeze voor de strafbepalingbij diezelfde wewdaargesteldmaar een eigen gevoel van eerbied voor die dagen van Godsdienstige afzondering, een iegelijk zal terug houden van het bedrijven van dadenwelke de Politieingevolge de haar op gelegde verpligtinganders genoodzaakt zoude zijn te vervolgen. Alkmaar den 6 Januarij 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARDT. Januarij. 9 Maandag. - 10 Dingsd'ag. o o 11 Woensdag. 12 Donderdag. 13 Vrijdag. 14 Zaturdag. Koppermaandag. H. Hyginius. H. Arcadius. H. Juletta. H. Godefridus. II. Pontianus. V. M. 's 15 Zondag. II. Naam Jezus. (9.31. BUITENLAND. vr De Baron v. AruLlawvan Hagstetten is, door het landambt te Freiburgtot eene boete van 150,verwezen, wegens bet opstellen en versprei den van een adres aan den Groothertogom een ein de te maken aan de vervolging der r. c. kerk.Ook in Nassau vreest men voor moeijelijklieden met den Bisschop van Limburg. Beheren. De Koning heeft tot armverzorging eene S. Jans-vereeniging opgerigt, en zelf daartoe 30,000. gegeven. Belgie. Den 2 Jan. is de beurs te Antwerpen, na de overdekking weder geopend.De onderhandelingen met het Tolverbond zijn op nieuw afgesprongen en het bestaande verdrag is met het einde van 1853 afgeloopen. Engeland. De regering zal geene schepen meer uitrusten tot opsporing van Sir Franklin; de premie van 20000 p. St. voor zijne ontdekking en twee van 10000 p. St. voor berigten aangaande de bemanning en schepen blijven bestaan.Eene proclamatie we gens de prijsgelden voor genomene schepen is in de ze dagen niet zonder beteekenis.De bevolking van Londen met Greenwich en andere voorstedenis thans 2,350,000. - Frankrijk. De Keizerlijke Architect Visconti, Hoogl. aan de school der schoone kunstenbelast met de voltooijing der Louvre is overleden.De Hee ren E. en J. Pereirete Parijshebben 50,000 fr. eeschonken voor de armen aldaar en te Bordeaux O De havendijk van Cherbourg, aangevangen in 1783, is voltooid en heeft 67 millioen fr. gekost.De Paus heeft bepaald dat de Keizer voortaan Geheiligde, in plaats van Allerchristelijke Majesteit zal worden ge noemd.Parijs telt thans 1,053,262 zielen. Rtjsland-Turkije. De overwinning van Genk An- dowkoff, in Azie, heeft de verdrijving van het Turk- sche legerdat zeer ontmoedigd is uit het Russische gebiedten gevolge gehadwaarbij de Russen een' grooten voorraad bemagtigd en sedert ook de kleine doch wegens hare ligging belangrijke stad Battoun

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1