ALKMAARSCHE COURANT 1854 JN«. 3, Maandag 16 Januari]. £Um<tnafe bcr d&tccfc. lw ©Slictccl (Bcbccïtc. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSÏER ZOON. Af WTïx/''cA 1 De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. PUBLICATIE. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, ingevolge art. 30 der Wet van den 8 Januarij 1817, No. 1, ver langende het Contingent dezer Gemeente in de Nationale Militie voor denjare 1854, zooveel mogelijk aantevullen met Vrijwilligers, die zich onder het genot der daartoe gestelde premie zullen aan bieden, deze dienst voor hunne Mede-Ingezetenen op zich te nemen. Brengen bij deze ter kennisse van alle de Ingezetenen dezer Ge meente en derzelver Jurisdictie, die dit maar eenigzints zouden mogen aangaan. Datingevolge art. 31 der voorsz. wetals Vrijwilligers kunnen worden aangenomen alle Ingezetenendie op den 1 Januarij 1854 ongehuwd hun 19de jaar zijn ingetreden, en hun 30st,e nog niet hebben volbragt (:ten ware zij reeds in dienst der Nederlandsche Armée of Nationale Militie hadden gestaanin welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaren zullen worden toegelaten:) de noodme geschiktheid hebbendie tot de dienst wordt vereischten ook ten minste gedurende de laatste vijftien maanden binnen deze ge meente gewoond hebbenalsmede dat de aanbieding van de zoo- danigen zal kunnen geschieden ter Secretarie dezer Gemeenteda gelijks (uitgezonderd de Zon- en Feestdagen-) van den 30 dezer maand December, tot.qn met den 20 Januarij aanstaande, vau des voormiddags tien tot des namiddags één ure. Alkmaar, den 13 Decemher 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SP ANJ AARDT. PUBLICATIE. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, gezien de dispositie van den Heer StaatsraadCommissaris des Ko- nings in de Provincie Noord-Holland, de dato 2 December 1853 No. M/S.(Provinciaalblad No. 117), waarbij is bepaalddat de werkzaamheden der Nationale Militie, voor den jare 1854, bin nen de Steden en Gemeenten dezer Provinciecenen aanvang zul len nemen met den eersten Januarij aanstaande. Roepen ter voldoening aan art. 60 der wet van 8 Januarij 1817, No. 1omtrent de inrigting der Nationale Militie bij deze op, alle Manspersonenhunne wettige woonplaats of domicilie binnen deze Gemeente of Jurisdictie hebbendewelke op den 1 Januarij 1854, hun negentienden jaar zijn ingetreden en mitsdien alle mannelijke geborenen van het jaar 1835ten einde zieh ingevolge art. 59 der voorsz. wetin het daartoe gereed gemaakte register tot de ligting voor de Nationale Militie te doen inschrijven. En ingevolge art. 6 van de wet van 27 April 1820, alle Mans personen, die hun verblijf binnen dit Rijk zijn komen vestigen en als ingezetenen moeten worden beschouwd, ten einde zich, voor zoo verre zij nog in de jaren der Militie vallen, insgelijks ter in schrijving aantegeven, in dat register, waartoe zij volgens hunnen ouderdom belmoren. De inschrijving zal beginnen den 1 Januarij 1854, en zal geheel en al moeten zijn afgeloopen den 20 daaraanvolgende. Tot dezelve zal worden gevaceerd in een der vertrekken op het Raadhuis alhier, den 24, 6, 911131618 en 20 Januarij «aanstaandedes namiddags van 5 tot 7 ure. En ten einde voortekomendat iemand in de termen der inschrij ving vallendezich door onwetenheid aan pligtverzuim schuldig makehebben Burgemeester en Wethouders noodig geoordeeld de Ingezetenen te moeten herinneren aan de navolgende bij voor melde wet gemaakte bepalingen; Dat, welke aanspraak op Vrijstelling iemand zoude vermeenen te hebbenwegens gebreken of anderzinshij desniettegenstaande gehouden iszich te doen inschrijvengelijk mede tot de inschrij ving verpligt zijn de gehuwden en afwezenden. Dat de Ouders, Voogden en Regenten, verpligt zijn, hunne Kinderen of Pupillen in persoonof door iemand daartoe door hun schriftelijk gcmagtigd, te doen inschrijven; daarin nalatig blijvende, zullen zij vervallen in de boete daarop gesteld, en in geval van vol strekt onvermogen met gevangenis worden gestraftonverminderd, dat zoodanige Kinderen of Pupillen, even als andere Jongelingen, welke zieh aan de inschrijving hebben onttrokkenindien zij geene redenen van Vrijstelling kunnen bijbrengenin eene boeteen bij onvermogentot gevangenis worden verwezen. Dat als wettige woonplaats voor de inschrijvingwordt gehou den voor hen die ongehuwd zijnde woonplaats der Oudersen bij overlijden van beidendie van den eerstbcnoemden Voogdvoor ckf gehuwdende plaats alwaar zij hun bestaanhebben, terwijl die genen, welke geene Ouders, Voogd of eigen bestaan hebben, moeten worden ingeschreven ter plaatse alwaar zij zich bevinden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, vermanen alle de In gezetenen van deze Gemeente en Jurisdictie, welke dit aangaat, om zooveel mogelijk in eigen persoon, voorzien van een Extract uit het geboorte register en eene nota van de wijk en het nummer der woonplaats doch bij volstrekt noodige afwezigheid door eenen hunner nabestaanden, of Voogdenaan deze liunnc verpligting ge trouwelijk en naauwkeurig te voldoenen daardoor voortekomen dat zij niet als onwilligen worden aangezien en gestraft, hetgeen zeker van hunne eigene nalatigheid het gevolg zoude zijn. Alkmaar, den 13 December 1853. Burgemeester en Wethouders Voornoemd, 1'. A. de LANGE. De Secretaris, SP ANJ AARDT. Jan. 16 Maand. II. Marcellus. Zon op 8, onder 4 u. 17 Dingsd. H. Antonius. 18 Woensd. H. Petrusstoel te Rome. 19 Donderd. H. Canutus en Marius. Verjaardag der Koningin Moeder. 20 Vrijdag. H. Fabianus en Sebastianus Patroon der Boogschutt. 21 Zaturd. H. Agnes, Patrones v. Egtnond a. Zee. 22 Zondag. L. K. 'smorg. 1.42. BUITENLAND. Baden. De Aartsbisschop van Freiburg heeft op nieuwjaarsdag een brief van gelukwensching aan de groothertogelijke familie gezonden waarop een adjudant het antwoord overgebragt en een langdurig gesprek met den prelaat heeft gehad. Men beschouwt dit als de voorbode van eene minnelijke vereffening van het conflict. Engeland. Door afschaffing van belastingen heeft het laatste kwartaal 260,000 P. St. minder opgebragt dan in 1852 de geheele ontvangst des jaars is nog- thans 1,300,000 P. St. vermeerderd. Frankrijk. De Min. van Buiterd. Zaken heeft eene ernstige circulaire aan de Fransche diplomatieke agenten gerigtwelke een diepe indruk heeft gemaakt, even als de oproeping van 40,000 mande laatste helft der ligting van 1852, hetwelk echter geschiedt om anderen in Dec. naar huis gezondente vervan gen.In de Morgue te Parijs zijn in 1853, 395 lij ken van zelfmoordenaars en omgekomenen ten toon ge steld.Prins Napoleon zal in het huwelijk treden met Sophia van Baden oud 19 jaren dochter van den Markgraaf Wilhelm.De op de koude gevolgde vochtigheid heeft vele gebouwen beschadigd zijnde o. a. de brug van Luccyover de Iihone tusschen Frankrijk en Savovehoog 30 elleningestort.De

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1