Li b o icmve. om troepen voor de Oostersche expeditie te Algiers of Civita-Vecchta intenemen. Sakdinie. De bekende Silvio Pellico is den 31 Jan. te Turijn overledenzijn broeder en zuster zullen zijne gedenkschriften uitgeven. o o Rusland-Turkije. Het antwoord van Rusland op de voorstellen der conferentie te Weenen is aldaar ont vangen en onvoldoende bevonden. De zending van Graaf Orloff naar die stad is mislukt: Oostenrijk en Pruissen willen niet verzekeren onzijdig te zullen blijvenhoe wel zulks hunne bedoeling schijnt. De Russische gezant te Londen heeft order bekomen zich naar Darmstad te begeven en alzoo niet naar 's (f ravenjiage. De Keizer zal aan de westelijke mogendheden geene oorlogsver klaring doen maar die afwachten.De bevelhebbers der vereenigde vloten hadden hunne schepen naar den Bosphorus terug doen keeren omdat zij over de wer keloosheid ontevreden warenof vermeenden dat slechts stoomschepen in dit jaargetijde de Zwarte zee kunnen bevaren. Hoe het zij, de Éngelsche en Fransche ge zanten hebben de Turksche regering onverwijld ver wittigd, dat zij, na het innemen van voorraad, weder zouden vertrekken waardoor de bevolking weder is ge rust gesteld. Sedert zijn slechts 6 schepen uitgezeild om een Turksch transport te geleidende overigen liggen nog te Baïkos.Aangaande de slag van Ce- tate wordt nog berigt, dat den Generaal Ismaël bassa 2 paarden onder het lijf waren doodgeschoten waarom een geleide Turken in hunne verbittering 200 Rus sische gevangenen hebben vermoord.Uit Konstanti- nopel zullen nog 50,000 man in 3 bezendingen, naar Azie vertrekken. Voortdurend geven zich vrijwilligers aan; een corps van 500 hunner wordt door eenejonge vrouw aangevoerd.-Te Smyrna is als eerste inschrij ving 1 millioen fr. bijeengebragtwaarvan een derde door Europeanen alleen de Heer Whittal gaf 50000 piasters.De bisschop van Adrianopel heeft gebeden voor den Sultan verordenddaarentegen is eene uit gebreide zamenzwering onder de Grieken ten gunste van Ruslandontdekt.De Russen gaan steeds voort hun cordon om Kalefat te vernaauwen gedurig zijn zij met Turksche benden in gevechtwelke den Don au overtrekken en hunne voorposten verontrusten, doch meestal worden afgeslagen.Te Weenen wil men weten dat den 5 bij Giurgewo een bloedig gevecht is geleverden een aanval der Turken op die plaats verijdeld.Het leger van Omer bassa telt thans 139,000 man en is geheel gereorganiseerd.Oostenrijk ver- eenigtals maatregel van voorzorg40,000 man aan de Servische grenzen. Amerika. Tusschen Mexico en de Vereenigde Sta ten is eene nieuwe regeling der grensscheiding geslo ten en zijn daarbij, door het eerste aan het laatste rijk, 39 millioen acres landtegen vergoeding van 20 millioen dollarsovergedragen. BINNENLAND. Den 2 Febr. heeft de Koning aan F. Herben, schoen maker en E. H. Vollers Wethouder te Oud-Valken burg elk ƒ75 toegekend, voor het gevangen nemen van 2 van 4 gewapende booswichtenwelke in Nov. 11. ten huize der zusters van laatstgenoemde waren in gebroken.Den 4 heeft in het gebouw der Kon. Ned. Yacht- Club in tegenwoordigheid van Prins Hen drik en andere aanzienlijke personen de plegtige uit reiking plaats gehad van een aantal medailles enz door de Z. Holl. Maatschappij tot redding van schip breukelingen en is door den directeur en oprigter W. van Houten het 30jarig bestaan dier instelling herdacht. In den avond van dien dag heeft een wachter van den Holl. Spoorwegonder Sassenheim door het stilstaan zijner klok misleid te laat het hek geopend en is door de locomotief verplettendhij laat eene weduwe met 6 kinderen na. Voorts heeft te Haarlem zich een meisje verdronken om een afgesprongen huwelijken te Velp bij Grave, een man uit waanzinnigheid; te Rotterdam een heer zich opgehangenom achteruitgang en huisselijke oneenigheid, en te Enschede een dronk aard een dito heeft te Tilburg den 5 zijne vrouw zoo mishandeld dat zij in levens gevaar en hij gevan gen is.Den 7 is de eerste bouwmanswoning in den Haarlemmermeerpolder, met een gebouw voor ar beiders woningen te Halfweg aanbesteed.Een ar- menconcert door de mnziekvereeniging te Renkum heeft 284,(netto 259,60) opgebragt en dat van de Liedertafel Amstels Mannenkoorden 8 voor de algemeene armen te Amsterdam 812,19.Dien dag is het maken van een vleugel aan de mannenzijde van het gesticht Meer en Bergaangenomen door II. J. Sebil, te Haarlem voor f 74,847.Door eene Éngelsche Maatschappij is aan de regering te Hoorn toestemming voor eene Stoombootdienst op Engeland verzochtwaarvoor men gunstig gestemd is.Cu ratoren der Hooge School te Utrecht hebben ter ver vanging van wijlen Prof. Koijaards aan Z. M. voor gedragen Prof. Mol en Ds. Ter Haar te Amsterdam. De voorwerpen van het Kon. Kabinet van zeldzaam heden welke naar de Tentoonstelling te Dublin waren gezonden, zijn in orde terug ontvangen De Herv. Ge meente te Monnickendam bragt in het vorige jaar 11 vergeefsche beroepen uit.Bij het hoog bestuur is van de Éngelsche en Fransche hoven, mededeeling ontvangen dathoe de zaken met Rusland ook loo- penhet handelsv erkeer onder neutrale vlagveilig zal zijn.De Holl. Maatschappij van Landbouw zal eene statistiek vervaardigen onder medewerking der regering, en te Utrecht een Kon. Nederl. metereolo- gisch Instituut worden opgerigt, onder hoofddirectie van Prof. C. H. D. Buys Ballot.De studenten te Groningen zullen, in October aanstaande een gemas- kerden optogt houden. Bij Koninklijk Besluit van 2 Febr. is tot regter in de Arrondissements Regtbank benoemd den Heer Jr. Mr. G. C. Fontein Verschuir, thans plaatsvervangend regter en burgemeester van Heyloo en Limmen. Aan J. Spin gewezen brugwachteris door Z. M. een pensioen verleend van 198, Den 8 heeft Z. M. benoemd tot griffier bij het Kantongeregt in het 3e kanton te Amsterdam den Heer O c? Mr. W. A. N. Aberson, thans alhier in gelijke betrekking. Men verneemt dat de directie van de Brand waarborg-Maatschappij van de Heeren de Jong fy O. te Amsterdam waarbij het huis van den Heer J. de Wit Az. is verzekerddrie premiën a30,ƒ20,en 110, heeft toegekend aan de manschappen der drie spuiten, welke, bij den jongsten brand, in het Fnidsen het eerst water hebben gegeven en daardoor krachtig bij gedragen tot bewaring van het genoemde perceel. CORRECTIONELE ZITTING DER ARRONDIS SEMENTS REGTBANK TE ALKMAAR. 7 Eebruarij 1854. 1 W. Z. en P. G.te Egmond aan Zeejagtovertreding(zetten van strikken)elk eene geldboete van 20,en bij gebreke van de boete te betalenelk 14 dagen gevangenisstraf. 2 J. N.te Nieuw? Niedorp, overtreding der wet op jagt en vis- scherij (vissollen in eenen molentogttoen het water met ijs bedekt was), geldboete van 10,en bij gebreke van de boete te be talen zeven dagen gevangenisstraf. 3 K. Kz. K. en P. Z.te Nieuwe Niedorpovertreding der wet op jagt en visscherij, (visschen in een sloot, toen het water met ijs bedekt was)de eerste geldboete van 10,— en bij gebreke van de boete te betalen zeven dagen gevangenisstraf, de tweede vrijgesproken. 4 P. H. Y.te Helder, medepligtigheid aan diefstalvrijgesproken. 5 D. T.te Helderverzuim van zijnen zoon aantegeven ter in schrijving voor de Nationale Militiegeldboete van 25,— en bij onvermogen een maand gevangenisstraf. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. {geene.) GETROUWD. 5Eeb. Petrus Godefridtis Geurts en Maria Korthoven.— Johannes Glindhuiste Alkmaar en Grietje Schavemaker, te Egmond aan den Hoef.

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 2