ALKMAARSCHE COUR Maandag 20 Februarij. Tt: r.<; !".i. ©fliciëcl ©cbceltc. £Umattak bctr 22.1 ecf». 22Hcïïcüjksdt ©ucvsigt. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,—franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers IIERM». COSTER ZOON. jTl A li NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, verwittigen mits deze de belanghebbende ingezetenen derzelve Stad en Jurisdictie ingeschreven voor de Nationale Militie van dezen jare, dat de Alphabetisehe Naamlijst van alle de Personen die aan de ligting van dit jaar moeten deel nementer visie van elk en een iegelijk zal liggen op het Raadhuis dezer Gemeentevan Maan dag den 6 tot en met Maandag den 27 Eebruarij 1854, des mor gens van tien tot des namiddags twee ure(de Zondag uitgezonderd) ten einde een ieder in staat zoude zijnomingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomen, die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekendof daarvan moeten worden weggelatendaarvan aan den Heer Mili tie-Commissaris kennis te gevenmet last om zich op Dingsdag den acht en twintigsten, February aanstaande, des morgens ten elf ure te bevinden op het Raadhuis voornoemdten einde aldaar voor den dienst der Nationale Militie te loten, en redenen van vrijstel ling hebbendedie alsdan op te gevenalsmede om de bewijzen tot staving derzelve, bij de Wet gevorderd, uiterlijk binnen vijf dagen na ae loting, te bezorgen ter Secretarie dezer Gemeente. Alkmaar, den 4 February 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, De Secretaris, SPANJAARDT. Feb. 20 Maand. H. Conradius Placentinus. L. K. 21 Dingsd. ('s morg. 11.3. 22 Woensd. St. Pietersstoel te Antiochië. 23 Donderd. Deelbroodsdag te Bergen. 24 Vrijdag. II. Matthias. 25 Zaturd. 26 Zondag. Quinquagesima. BUITENLAND. Engeland. Voor de expeditie naar het Oosten zijn 20,000 man met 40 stukkenonder bevel van Lord Raglan, bestemd; het eerste bataljon der Coldstream- garde is, den 14 onder grooten toeloop, naar Chiches- ter vertrokken en zou den 18 door meerdere troepen gevolgd worden voor hunne overtogt zijn met stoom bootschappijen contracten gesloten.De Oostzeevloot zal bestaan uit 20 schroef- 7 zeil- en 3 stoomsche penmeest allen van zwaar kaliber.De gepensio neerden van Greenwich die onder de 60 jaren zijn worden op nieuw gemonsterd.Het ministriëel ont werp wegens de parlementaire hervormingstelt voor, dat de kleine gemeenten 66 minder en de groote ste den 63 meer afgevaardigden zullen benoemen. Frankrijk. Den 29 Jan. heeft de Keizer aan den Czaar, als laatste middel tot bevrediging, een' ernsti- gen brief gezonden waarbij tot voorwaarde der on derhandeling het wederzijdsch verlaten van de Donau- vorstendommen en de Zwarte zee gesteld is men ver wacht hiervan geen gunstig gevolg.Men wil dat het eskader te Brest 12000 man, onderden Pelissieruit Algiers zal afhalen en naar Toulon voeren.Met het De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsbehalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. huis Rothschild zoude den 13 eene leening van 200 millioen geteekènd zijn.De graanprijzen zijn op nieuw gedaald. Pruissen, De tweede Kamer heeftbij de beraad slaging over de gemeentewet voor Westphalen een amendement aangenomen tot opheffing der bepaling, dat de leden der plaatselijke besturen de Christelijke godsdienst moeten belijden. Spanje. Te Madrid is eene democratische club van 14 personen in hechtenis genomen uit wier verhoo- ren blijktdat zij in gemeenschap stonden met vele leden der oppositie welke hun van den bijval der troe pen verzekerd hadden.De Koningin heeft eene prij s van 125,000 fr. uitgeloofd, voor een middel tegen de ziekte van den wijnstok. Rusland-Turkije. Het terugkeeren der heide vlo ten schijnt ook een gevolg te zijn geweest van de wensch der bevelhebbers om zich met hunne gezanten te verstaangeene reede der Zwarte Zee is veilig dan te Sinope en deze is door de gezonkene vaartuigen thans onbruikbaar.Tegen Jen 20 moeten de Turksch- Egyptische schepen zich reisvaardig houden en zullen dan waarschijnlijkonder eenig geleidede Zwarte Zee weder binnen stevenen.De Russische vloot ver toeft te Sebastopolwaar zij gewoonlijk tot half Maart moet blijven; een Engelsche Stoomboot, in de nabij heid gestrandis prijs verklaardwijl zij Turksche troepen aan boord had.— Het hoofd der zamenzwe- ring in Turkije is de Grieksche priester Athanasios 44 personen zijn te Konstantinopel daarin betrokken. Naar den Engelschen gezant aldaar zijn 2 afgevaar digden van den talrijken handelsstand dier natie te Trebisonde gezonden, om bescherming der marine te verzoeken tegen eene verwoesting als te Sinope geschied is.Den 6 Jan. hebben 5 Russische stoom schepen een aanval beproefd op het vroeger verloren fort S. Nicolaas in Azie, maar vruchteloos 5000 ko gels verschoten ook een latere aanslag op Tschefke- til is mislukt.In de Donauvorstendommen heerscht veel gebrek doordien de landbouw geheel stil staat vele inwoners verlaten het land anderen nemen uit wraak dienst bij Omer-bassa.Bij Adrianopel zal een kamp voor 80000 man uit Europa worden ingerigt. De Porte heeft met 2 bankiers eene leening van 20 milhoen piasters getroffen onder verband der Servi sche schatting.. BINNENLAND. 's Lands oorlogsvloot bestond den 1 Jan. uit 5 linieschepen, 14 fregatten, 19 korvetten, 11 brikken, 13 schonerbrikken, 7 schoners (Hiervan zijn met stoom- hulpvermogen 1 fregat, 2 korvetten en 1 schonerbrik). Voorts 17 stoomschepen 3 dito voor de koloniale marine 2 transportschepen 56 kanonneerboten en 2 dito in West Indie.De ambtenaren van 's Rijks policie zullen voortaan een penning van wit metaal aan zwart lint, onder hun vest dragen.Te 's Gra- venhage heeft zich eene Nederlandsche Maatschappij tot afschaffing der slavernij gevormd, waarvan de Hee- ren Groen van Prinsterer en Ge/ken voorzitter en se-

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1